Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

60 DAKİKADA YAPABİLECEKLERİNİZ

SPOR

60 DAKİKADA YAPABİLECEKLERİNİZ

-

 

Seri devam ediyor. Şimdi de 60 dakikada yapabileceklerini açıklıyoruz.

PATiKAYA ÇIKIN

Bu antrenmanı arkadaşınızla deneyin. Ultramaraton koşucusu Dylan Bowman, doğa yürüyüşünüzün yoğunluğunu, ara sıra fırsat bulduğunuzda yokuş aşağı hafif, yavaş koşular ekleyerek artırmanızı öneriyor. “Çok daha çabuk mesafe kat edeceksiniz ve bunu yaparken çok eğleneceksiniz,” diyor.

BRICK ANTRENMANI YAPIN

Triatletlerin “brick” antrenmanı dediği bisiklet sürme ve ardından koşma şeklinde ilerleyen çalışma için bisikletinizi ve koşu ayakkabılarınızı hazırlayın. 20 dakikalık sakin bir bisiklet sürüşüyle başlayın, ardından kendinizi zorlayın.
Dayanıklılık çalışması antrenörlük şirketi QT2 Systems’ın kurucusu Jesse Kropelnicki, bisikleti 1 dakika tüm gücünüzle sürdüğünüz ve 30 saniye sakince pedalladığınız 10 interval tamamlamanızı öneriyor. 10 dakikalık sakin bir sürüşün ardından ise bisikleti bırakın ve 15 dakika koşmaya başlayın. İlk 10 dakikayı yüksek tempoda tutmak için çabalayın, ardından soğumak için rahat bir yavaş koşu yapın.

TEMPO KOŞUSUNU DENEYIN

Mesafe koşucuları, rahat ama zorlu olarak tanımlayabileceğimiz “tempo” antrenmanlarıyla koşuya hazırlanıyor. Boston’daki Tracksmith koşu antrenörü Louis Serafini’nin 60 dakikalık tempo antrenmanlarından birini deneyin: Konuşmanıza izin veren bir hızda 20 dakikalık bir koşuyla başlayın, ardından 5 dakika boyunca esneyin ve birkaç hafif uzun adım atın. Şimdiyse zor kısmı: Sonraki 20 dakikayı 2 dakikalık hızlı intervallerle (bunu yaparken konuşamamalısınız) biraz daha yavaş 3 dakikalık koşuları değişimli uygulayarak geçirin. 15 dakikalık rahat bir soğumayla antrenmanı tamamlayın.

Continue Reading
Advertisement

SPOR

Yüzme Şampiyonası’nda Türkiye Rekoru Kırıldı

-

Dünya Gençler Yüzme Şampiyonası’nın ikinci gününde milli sporcular 3 branşta final hakkı elde etti ve 3 Türkiye rekoru kırdı.

Macaristan’da düzenlenen Dünya Gençler Yüzme Şampiyonası’nda milli sporcular 3 farklı branşta final hakkı elde edip, 3 de Türkiye rekoru kırdı.

Türkiye Yüzme Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de devam eden organizasyonda, Mert Ali Satır, Demirkan Demir, Aleyna Özkan ve Gizem Güvenç’ten oluşan 4×100 metre karışık bayrak takımının yanı sıra, 17-18 yaş 200 metre kelebekte Zehra Duru Bilgin, 15-16 yaş 200 metre kelebek de Defne Taçyıldız final yüzme hakkı kazandı.

Devamı

SPOR

Bu akşam TV’de hangi maçlar var?

-

Bu akşam TV’de hangi maçlar var? İşte bu akşamın maçları ve spor programları.

22 AĞUSTOS PERŞEMBE

11:00 A Spor – Spor Ajansı
11:00 TRT Spor – Spor Manşet
14:00 A Spor – Gün Ortası
14:00 TRT Spor – Spor Stüdyosu
15:00 TRT Spor – Gündem Futbol
15:00 beIN Sports Haber – Tüm Sporlar
15:00 A Spor – Transfer Hattı
16:00 TRT Spor – Transfer Günlüğü
17:00 A Spor – Spor Gündemi
17:30 TRT Spor – Spor Akşamı
18:00 beIN Sports 1 – beIN Manşet
18:30 TRT Spor – Spor Merkezi
21:00 A Spor – Futbol Gündemi
21:00 beIN Sports Haber – Sosyal Medya
21:00 TRT Spor – AEK – Trabzonspor (Canlı)
23:00 A Spor – Avrupa Ligi Özel
23:00 TRT Spor – Spor Artı

Devamı

SPOR

Güçlenmek için halat egzersizi

-

Halat egzersizi sizi hem güçlendirecek hem de kaslı bir vücuda sahip olmanızı sağlayacak.

Seated Drummer

Bağdaş kurarak oturun ve avuç içleriniz birbirine bakacak şekilde halatların tutamaçlarını tutun. Kollarınızın birini aşağı ve diğerini yukarı hareket ettirirken karın kaslarınızı sıkın. Halatları çene hizanıza kadar kaldırın.

Battle Slam

Harekete low squat pozisyonunda, ayaklarınız omuzlarınızdan daha geniş olacak şekilde durarak başlayın. Tutamaçları tutun, avuç içleriniz birbirine baksın. Halatları omuzlarınızın üstüne kaldırın. Her iki halatı da aynı anda güçlü bir şekilde yere çarpın ve tekrar edin.

Her harekette karın kaslarınızı sıkın, belinizi korumak için dizlerini hafif bükülü tutun. Boyun ve omurga hizasını korumak için yere değil, iplerin bağlantı noktasına doğru ileri bakın. Halatları tutamacından hafifçe tutun, fazla sıkı tutmak yalnızca gereksiz yere enerji kaybettirecektir.

Lateral Whip

Ayaklarınız omuz genişliğinden biraz daha açık olacak şekilde, dizlerinizi bükerek ayakta durun. Avuç içleriniz birbirine bakacak şekilde halatları tutun. Karın kaslarınızı kullanarak halatları yukarı ve sağa doğru sallayın. Hareketi sol tarafa doğru tekrar edin ve taraf değiştirerek devam edin.

SEVİYE ATLAYIN!

Her harekete 10 saniye interval ekleyerek zorluğu artırabilirsiniz. Ya da şunu deneyin: Standart dalga hareketini yapmak için squat pozisyonuna geçin, sağa ve sonra sola adım atın. Her adımdan sonra dalga hareketini yaparken bir squat yapın.

Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com