Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

AMATÖR KÜMEDEKİ ELMAS: JAMIE VARDY

ERKEK AKLI

AMATÖR KÜMEDEKİ ELMAS: JAMIE VARDY

-

 

Benjamin Button’ın hikâyesini hepiniz bilirsiniz; yaş aldıkça gençleşen adam. İngiltere yeşil sahalarda benzer bir hikâyeye tanıklık ediyor. Futbol için olgun sayılabilecek 29 yaşındaki Jamie Vardy, bu sezon kırdığı rekorlar ve attığı gollerle uzun yıllar anlatacağımız bir hikâyenin başrolünü oynuyor. Burcu Kapu’nun yazısı.

1Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da Futbol Zirvesi yapıldı. İngiltere, İspanya ve Almanya liglerinden gelen yöneticilerden oluşan kalabalık bir konuşmacı grubu vardı. Benim en çok ilgimi çeken İngiltere Premier Ligi bölümü oldu. 1980’lerde holiganizm ile büyük bir düşüş yaşayan İngiltere liginde, federasyon 1992 yılında radikal bir karar alıp önce ligi feshetmiş, sonra da yerine Premier Lig’i kurmuştu. Dibi görmüş bir lige ciddi sponsorluk ve yayın ihalesi geliri sağlamak oldukça zor bir iş. Birbirinden önemli isimler bütün bu süreci ve nasıl yönettiklerini anlattılar.

Premier Lig bugün dünyanın en çok izlenen ligi. Nedir onu bu kadar popüler yapan? Hele ki Messi ve Ronaldo İspanya’da oynarken. Size alt alta bir çok madde sıralayabilirim. Ama bu çok sıkıcı olur. Onun yerine, daha iki sezon önce Premier Lig’e yükselmiş ve şu an liderlik koltuğunda oturan Leicester City ve onun mucizevi oyuncusundan bahsetmek istiyorum. Bu adamı enteresan kılan sadece takımdaki başarısı değil; 2005 yılında fabrika işçisi, 2010 yılında 8’inci ligde futbolcu, 2012 yılında 3’üncü ligde futbolcu ve şu an Premier Lig gol krallığı koltuğunda oturuyor olması. Premier Lig’in neden bu kadar popüler olduğuna en güzel yanıt Jamie Vardy’nin hikâyesi. Çünkü bu ligde mucizeler her an gerçek olabiliyor.

Hikâye 16 yaşındaki Vardy’nin Sheffield Wednesday altyapısında oynarken, yetersiz bulunup serbest bırakılmasıyla başlıyor. 16 yaşında futboldan reddedilen bu adam karbon fiber fabrikasında işçi olarak çalışmaya başlamıştı, amatör liglerde de hobi olarak futbol oynuyordu. Herkes yeniden doğuş hikâyelerini sever. Hele bir de konu futbolda geçiyorsa daha da ilgi çekici olur.
2010 yılında adını muhtemelen sizin de duymadığınız Stocksbridge Park Steels takımında oynamaya başlayan Vardy, beş yıl sonra Premier Lig’de arka arkaya 11 maçta gol atarak Ruud van Nistelrooy’un rekorunu kıracaktı.

Burada durup bir kendinizi düşünsenize, 2010-2015 yılları arasında neler yapıyordunuz ve hayallerinizin ne kadarına ulaştınız? Genç Vardy 2010’da amatör kümede futbol oynayıp, Güney Afrika Dünya Kupası’nı da ekrandan izliyordu. Yaşıtları Joe Hart, Aaron Lennon gibi isimler İngiltere formasıyla Dünya Kupası’nın peşinden koşarken, o haftada 30 sterlin kazandığı amatör ligde top
koşturup, fabrikada işçi olarak çalışıyordu. O yıl Kuzey Premier Lig’i denen alt liglerden biri olan Halifax Town kulübüne transfer oldu. Eğer İngiltere’de futbol piramitinin tepesinde Premier Lig varsa, burayı piramitin 8’inci sırası olarak da düşünebiliriz. İlk sezonunda 27 gol ile en çok gol atan futbolcu olunca, 3’üncü ligdeki Fleetwood denen başka bir takıma transfer oldu. Burada daha ilk
sezonunda 40 maçta 34 gol gibi bir rekora imza atınca, takımını da bir üst lige çıkarmayı başarmıştı. Bütün bunlar iki yıl içinde oldu.

Sayfalar: 1 2 3 4

Continue Reading
Advertisement

ERKEK AKLI

Sosyalben Store & Sarev İş Birliği Paylaşarak Çoğaltıyor

-

Editör :

 Kurulduğu günden bu yana dezavantajlı bölgelerde yaşayan çocuklarımızın yeteneklerinin keşfedilmesi ve geliştirilmesi adına çalışmalar gerçekleştiren SosyalBen Vakfı’nın çalışmalarına bütçe oluşturmak amacıyla kurulan, satış mağazası SosyalBen Store, 75 yılını kutlayan Sarar markası ile yeni bir iş birliğine imza attı.

Topluma olan sorumluluklarını paylaşarak çoğaltmayı hedefleyen Sarar, “75 Gönülden Sene” sloganıyla SosyalBen Store’un birbirinden renkli ürünlerini ev tekstil markası Sarev’inmağazalarında satışa çıkardı.

Sarev mağazalarında yer alan SosyalBen Store ürünlerinin satışından elde edilecek gelir, taşımalı eğitim gören çocukların umutlu bir geleceğe bakarak gelişimlerini sağlayacak. Dezavantajlı bölgelerde yaşayan 7-13 yaşındaki çocuklar, tasarım atölyesinde yeteneklerini keşfedip geliştirme fırsatı yakalayacak. Sarar tarafından, vakfın gönüllü grubuna özel tasarlanan tişörtler 2019-2020 dönem saha çalışmalarında yer alacak.

Devamı

ERKEK AKLI

Bridgestone İpek Şenoğlu Cup – Sarar Sponsorluğu

-

Editör :

Sarar, İpek Şenoğlu Cup ile sponsorluk geliştirmeye hazırlanıyor.           

Abdurrahman Sarar’ın 12 metrekarelik bir terzi dükkanında temellerini attığı SARAR bugün; Türkiye’de beş büyük üretim fabrikasındaki yüksek işçilik kalitesi ve özel dikim ayrıcalığıyla hazır giyim sektöründe dünya markalarıyla yarışarak hizmet vermeye devam ediyor.  Sektördeki 75. yılını kutlamakta olan Sarar’ın, Avrupa ve ABD başta olmak üzere yurt dışında birçok konsept mağazası bulunuyor.  

Moda sektöründe 75 yıllık bir tecrübeye sahip olan markayı zirveye taşıyan en önemli etmenlerin başında sponsorluk faaliyetleri geliyor. 

Marka, bu sene sektörde başarıyla geçen 75. yıllarını kutlamak amacıyla, kendi alanlarında öncü olmuş isimleri bir araya getirerek, başarı kavramını tekrar yorumladıkları bir konsept çekim gerçekleştirdi. Türkiye’nin en başarılı sporcularından biri olan İpek Şenoğlu’nun da dahil olduğu bu keyifli projeden sonra, beraber daha iyi işlere imza atabilmek adına İpek Şenoğlu Cup ile sponsorluk geliştirecekler. 

Tenis sporunun Türkiye’de yaygınlaşmasına hizmet eden Bridgestone İpek Şenoğlu Cup Tenis Turnuvası, ülkemizde tenis sporunun gelişimine katkı sağlamak amacıyla 8 yıldır 16 farklı şehirden rekor sayıda sporcuları bir araya getirmeye devam ediyor.

Bu yıl 26 Ağustos – 8 Eylül tarihleri arasında İstanbul Dalyan Kulüp’te gerçekleşecek olan turnuvada toplam 550 sporcu yarışacak. Turnuva katılımcıları Sarar tarafından sporculara özel olarak üretilen tişörtleri giyecekler.

Devamı

ERKEK AKLI

Mango Erkeği Hugo Sauzay’dan tavsiyeler

-

Mango erkeği Hugo Sauzay, merak edilenleri yanıtladı. İşte onun tavsiyeleri.

1- Sen bir modelsin ama aynı zamanda bir iç tasarım şirketine sahipsin. Bu iki alanın ne kadar bağlantılı olduğunu düşünüyorsunuz?

Seyahatler ve toplantılardan besleniyorum, moda ile yaptığım için şanslıyım. Bana farklı kültürlerle, insanlarla ve farklı yaşam biçimleriyle tanışma şansı veriyor. Ne zaman başka bir yerde çekim yapsam, mimari detayların fotoğraflarıyla dolu telefonumla birlikte geri dönüyorum. Yaratıcı insanlarla çalıştığımız için şanslıyız ve onları kreatif süreçte izlemek büyük bir ilham kaynağı. Mimarlıkta olduğu gibi modada da hikaye anlatıcılığı önemlidir. Global bir proje sahip olmak için daha önce yapılan tüm çalışmalar esastır. Sadece kolay bir final görüntüsü değil, zamanın ötesinde bir proje yapmaya çalışıyorsunuz.

2- Katıldığınız projeleri nasıl seçersiniz? Dikkat ettiğiniz ana faktörler nelerdir?

En önemlisi projenin temelindeki insanlar. Moda olmak istemeyen ama doğru bir proje yaratmak isteyen biri.

3- Genç erkek ve kadınlara kendilerine daha güven duymaları için ne önerirsiniz?

Farklılıklara açık kalmak ve ilgi yarattıklarını anlamak. Hoşgörü dışında daha iyi bir yol olmadığını anlamalılar. En önemli şey, senin tutkularını yaşaman ve inanman.

4-Kendi tarzını nasıl tarif edersin ?

Klasik ve sade bir stilim var. Koyu jean, beyaz tişört bir tür üniforma. Kazak ve paltolar için güzel kumaşlara dikkat ediyorum.

5- Mango erkeği ne tür bir erkek?

Mango erkeği modern ve kendinden emin.

6-  Kampanya çekimi sırasında Mango ile olan deneyiminizden bahseder misiniz?

İskoçya’da tipik bir yağmurlu gün boyunca çekim yapıyorduk ancak arkadaş canlısı bir ekip tarafından ısındık. Çekimde hissetmedim, yeşil tarlalarla çevrili bir kalede, koyun ve atlarla dolu nehirlerde arkadaşlarımla daha fazla zaman geçirdim. Muhteşem bir yerdi. Arkadaşlarla rüya gibi bir hafta sonu oldu.

Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com

    Loading RSS Feed