Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

BİLMENİZ GEREKEN 10 ERKEK FİLMİ

ERKEK AKLI

BİLMENİZ GEREKEN 10 ERKEK FİLMİ

-

 

Bir erkek olarak mutlaka izlemiş olmanız gereken filmler var. Öncelikle erkek filmi nedir tanımlayalım: Bir erkek filmi sadece iyi bir film değildir. Sadece komik, şiddet dolu, popüler veya kadınlarla dolu filmler de değildir. Erkek filmi erkekler hakkında, içinde erkek gibi erkek karakterlerin olduğu filmlerdir. Siz de erkek filmleri hakkında bilgi sahibi olmak için listemize göz atmalısınız!

1

Rambo – İlk Kan

Vietnam gazisi John Rambo haksızlığa uğrar, bir adet bıçak ve bazukayla bir kasabanın tüm polis teşkilatını mahveder. Fazla söze ne hacet!

Unutulmaz Replik:”Avlanmak mı? Biz avlanmıyoruz, o bizi avlıyor.”
Biliyor Muydun?:Rambo rolü için ilk görüşülen isim John Travolta’ydı.

2

Star Wars – Yıldız Savaşları

Jedilar, Stormtrooperlar, ışın kılıçları, droidler ve Darth Vader. Tüm sinema tarihinin en kült filmiyle karşıya karşıyasın diyebiliriz. Devam filmlerinde Jar Jar Binks gibi skandal karakterler de olsa Star Wars hepimiz için bir başka. İzlemeyeni dövüyorlar.

Unutulmaz Replik:”Bunlar aradığınız droidler değil!”
Biliyor Muydun?:Yönetmen George Lucas bir noktada ana karakter Luke Skywalker, teyzesi ve amcasını cüce olarak hikayelendirmeyi planlamıştı.

3

Enter the Dragon – Ejder Kalesi

Hangimiz iyi bir dövüş sanatları filmini sevmeyiz? Bruce Lee (Chuck Norris’in karşısına çıkıp onu yenebilen tek kişi) insan gücü, becerisi ve disiplininin muhteşem bir gösterisiyle karşımızda. Kız kardeşinin öcünü aldığı ve Çin uyuşturucu mafyasını çökerttiği bu film en büyük klasiklerden birisi.

Unutulmaz Replik:”Tahtalar… sana saldıramaz.
Biliyor Muydun?:Filmin meşhur düello sahnesi için 8000’den fazla ayna kullanılmış.

4

Die Hard – Zor Ölüm

Erkek filminin sözlükteki tanımına bakarsanız karşınıza şu çıkacak: Zor Ölüm 1, Zor Ölüm 2, Zor Ölüm 3. Tartışmasız en büyük aksiyon filminden bahsediyoruz. Bruce Willis abimizdir.

Unutulmaz Replik:“Yippee-ki-yay!”
Biliyor Muydun?:Bruce Willis’in oynadığı John McClane karakteri için ilk düşünülen isim Richard Gere’di.

5

Indiana Jones Üçlemesi

Burada üçlemeyi birbirinden ayıramadık. Indiana Jones hepimizin olmak istediği adam. O bir hazine avcısı, kadınları her daim kendine çeken, bütün Nazileri döven ve cep telefonu taşıma rahatlığında kamçısıyla dolaşan bir adam.

Unutulmaz Replik:”Almanya Jones erkeklerine savaş ilan etti.
Biliyor Muydun?:Harrison Ford 20 yaşındayken Kuzey Kaliforniya’da bir araba kazasında çenesini yaralar. Bu yara filmde Indiana’nın kendisini kamçısıyla yaralaması olarak anlatılır.

6

Bourne Identity

Modern ajan filmlerinin en iyisi diyebiliriz. Filmde aksiyon, gerilim dozu tam ayarında, çok düzgün bir kurgusu var ve Bourne karakteri neredeyse James Bond’u zorlayacak kadar cool. Yakın dönem sinemasının en erkek filmlerinden biri.

Unutulmaz Replik:”Kendimi tanımıyorsam, bütün bunların hepsini nasıl biliyorum?
Biliyor Muydun?:Bourne rolü ilk olarak Brad Pitt’e teklif edilmiş fakat o rolü “Spy Game” için reddetmiş. Pişman olsa gerek.

7

The Great Escape – Büyük Kaçış

Bir grup Müttefik askerlerinin kaçması imkansız görünen bir Nazi esir kampından kaçışlarının hikayesi. Yapılmış en büyük kaçış filmi sayılabilir. Steve McQueen, James Garner, Charles Bronson ve James Coburn, bu İkinci Dünya Savaşı klasiğindeki isimlerden sadece bir kısmı. Film koleksiyonun için kaçıramayacağın bir klasik.

Unutulmaz Replik:”Delirmişsin, burada tutsağız…. 250 asker elini kolunu sallayarak buradan çıkacak öyle mi?
Biliyor Muydun?:Filmin meşhur motorsiklet kovalamaca sahnesinde yönetmen John Sturges iki planda çektiği sahnede Steve McQueen’in Nazi askerinin motorunu da kullanmasına izin verir. Yani gerçekte McQueen kendisini kovalamaktadır.

8

Rocky

Boks bildiğimiz en erkek spor olsa gerek. Sizi Rocky serisi kadar gaza getirecek çok az film vardır. Bu listede olması kaçınılmaz.

Unutulmaz Replik:”Adriaaaaaan!”
Biliyor Muydun?: Stallone buzhanede et döverken o kadar sert yumruklar çıkarmış ki, parmak eklemleri dümdüz olmuş. Bugün bile yumruğunu sıktığında mafsalları dümdüz görünüyormuş.

9

Saving Private Ryan – Er Ryan’ı Kurtarmak

Neredeyse imkansız bir kaçış filmi, Normandiya çıkartması, tanklar, keskin namlulular, ağır toplar ve yüksek seviyede aksiyon. Unutulmaz bir İkinci Dünya Savaşı filmi daha.

Unutulmaz Replik:”… eğer beni dürbünlü tüfeğimle Adolf Hitler’in bir mil yakınına yerleştirebiliyorsanız, görüşüm de açıksa… çantalarınızı toplayın beyler, savaş bitmiş demektir, amin.
Biliyor Muydun?:Başrollerdeki bütün aktörler sıkı bir askeri eğitim almışlar, Matt Damon hariç. Çünkü yönetmen kaçırılacak olan Damon’a diğer oyuncuların ona alınmasını ve kızmasını hissettirmek istemiş.

10

Braveheart – Cesur Yürek

Listenin sonunda Braveheart var. Tarihsel olarak gerçek olmadığı söylense, hatta bazı İskoçları gücendirmiş bile olsa yapılmış en büyük tarihsel savaş filmlerinden biri. Kılıçlar ve İskoç etekleri beraber ancak bu kadar cool görünebilirdi. Özgür olma fikrini damarlarınızda hissettirecek bir film.

Unutulmaz Replik:”Bizi erkek yapan akıllarımızdır.”
Biliyor Muydun?:Savaş sahneleri için hazırlanan mekanik atlar tam 90 kilo ağırlandıymış ve 40 km hızla ilerleyebiliyormuş.

 

Continue Reading
Advertisement

ERKEK AKLI

Sosyalben Store & Sarev İş Birliği Paylaşarak Çoğaltıyor

-

Editör :

 Kurulduğu günden bu yana dezavantajlı bölgelerde yaşayan çocuklarımızın yeteneklerinin keşfedilmesi ve geliştirilmesi adına çalışmalar gerçekleştiren SosyalBen Vakfı’nın çalışmalarına bütçe oluşturmak amacıyla kurulan, satış mağazası SosyalBen Store, 75 yılını kutlayan Sarar markası ile yeni bir iş birliğine imza attı.

Topluma olan sorumluluklarını paylaşarak çoğaltmayı hedefleyen Sarar, “75 Gönülden Sene” sloganıyla SosyalBen Store’un birbirinden renkli ürünlerini ev tekstil markası Sarev’inmağazalarında satışa çıkardı.

Sarev mağazalarında yer alan SosyalBen Store ürünlerinin satışından elde edilecek gelir, taşımalı eğitim gören çocukların umutlu bir geleceğe bakarak gelişimlerini sağlayacak. Dezavantajlı bölgelerde yaşayan 7-13 yaşındaki çocuklar, tasarım atölyesinde yeteneklerini keşfedip geliştirme fırsatı yakalayacak. Sarar tarafından, vakfın gönüllü grubuna özel tasarlanan tişörtler 2019-2020 dönem saha çalışmalarında yer alacak.

Devamı

ERKEK AKLI

Bridgestone İpek Şenoğlu Cup – Sarar Sponsorluğu

-

Editör :

Sarar, İpek Şenoğlu Cup ile sponsorluk geliştirmeye hazırlanıyor.           

Abdurrahman Sarar’ın 12 metrekarelik bir terzi dükkanında temellerini attığı SARAR bugün; Türkiye’de beş büyük üretim fabrikasındaki yüksek işçilik kalitesi ve özel dikim ayrıcalığıyla hazır giyim sektöründe dünya markalarıyla yarışarak hizmet vermeye devam ediyor.  Sektördeki 75. yılını kutlamakta olan Sarar’ın, Avrupa ve ABD başta olmak üzere yurt dışında birçok konsept mağazası bulunuyor.  

Moda sektöründe 75 yıllık bir tecrübeye sahip olan markayı zirveye taşıyan en önemli etmenlerin başında sponsorluk faaliyetleri geliyor. 

Marka, bu sene sektörde başarıyla geçen 75. yıllarını kutlamak amacıyla, kendi alanlarında öncü olmuş isimleri bir araya getirerek, başarı kavramını tekrar yorumladıkları bir konsept çekim gerçekleştirdi. Türkiye’nin en başarılı sporcularından biri olan İpek Şenoğlu’nun da dahil olduğu bu keyifli projeden sonra, beraber daha iyi işlere imza atabilmek adına İpek Şenoğlu Cup ile sponsorluk geliştirecekler. 

Tenis sporunun Türkiye’de yaygınlaşmasına hizmet eden Bridgestone İpek Şenoğlu Cup Tenis Turnuvası, ülkemizde tenis sporunun gelişimine katkı sağlamak amacıyla 8 yıldır 16 farklı şehirden rekor sayıda sporcuları bir araya getirmeye devam ediyor.

Bu yıl 26 Ağustos – 8 Eylül tarihleri arasında İstanbul Dalyan Kulüp’te gerçekleşecek olan turnuvada toplam 550 sporcu yarışacak. Turnuva katılımcıları Sarar tarafından sporculara özel olarak üretilen tişörtleri giyecekler.

Devamı

ERKEK AKLI

Mango Erkeği Hugo Sauzay’dan tavsiyeler

-

Mango erkeği Hugo Sauzay, merak edilenleri yanıtladı. İşte onun tavsiyeleri.

1- Sen bir modelsin ama aynı zamanda bir iç tasarım şirketine sahipsin. Bu iki alanın ne kadar bağlantılı olduğunu düşünüyorsunuz?

Seyahatler ve toplantılardan besleniyorum, moda ile yaptığım için şanslıyım. Bana farklı kültürlerle, insanlarla ve farklı yaşam biçimleriyle tanışma şansı veriyor. Ne zaman başka bir yerde çekim yapsam, mimari detayların fotoğraflarıyla dolu telefonumla birlikte geri dönüyorum. Yaratıcı insanlarla çalıştığımız için şanslıyız ve onları kreatif süreçte izlemek büyük bir ilham kaynağı. Mimarlıkta olduğu gibi modada da hikaye anlatıcılığı önemlidir. Global bir proje sahip olmak için daha önce yapılan tüm çalışmalar esastır. Sadece kolay bir final görüntüsü değil, zamanın ötesinde bir proje yapmaya çalışıyorsunuz.

2- Katıldığınız projeleri nasıl seçersiniz? Dikkat ettiğiniz ana faktörler nelerdir?

En önemlisi projenin temelindeki insanlar. Moda olmak istemeyen ama doğru bir proje yaratmak isteyen biri.

3- Genç erkek ve kadınlara kendilerine daha güven duymaları için ne önerirsiniz?

Farklılıklara açık kalmak ve ilgi yarattıklarını anlamak. Hoşgörü dışında daha iyi bir yol olmadığını anlamalılar. En önemli şey, senin tutkularını yaşaman ve inanman.

4-Kendi tarzını nasıl tarif edersin ?

Klasik ve sade bir stilim var. Koyu jean, beyaz tişört bir tür üniforma. Kazak ve paltolar için güzel kumaşlara dikkat ediyorum.

5- Mango erkeği ne tür bir erkek?

Mango erkeği modern ve kendinden emin.

6-  Kampanya çekimi sırasında Mango ile olan deneyiminizden bahseder misiniz?

İskoçya’da tipik bir yağmurlu gün boyunca çekim yapıyorduk ancak arkadaş canlısı bir ekip tarafından ısındık. Çekimde hissetmedim, yeşil tarlalarla çevrili bir kalede, koyun ve atlarla dolu nehirlerde arkadaşlarımla daha fazla zaman geçirdim. Muhteşem bir yerdi. Arkadaşlarla rüya gibi bir hafta sonu oldu.

Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com

    Loading RSS Feed