Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

BİR SAAT HAYATINIZI DEĞİŞTİREBİLİR

ERKEK AKLI

BİR SAAT HAYATINIZI DEĞİŞTİREBİLİR

-

 

Apple Watch hem sunduğu hizmetlerle hem de ondan ilham alan uygulamalarla hayatımızın her alanında bize asistanlık yapıyor.

1Artık bir saatten bize zamanı söylemesinden çok daha fazlasını bekliyoruz. Markalar da buna cevap vermek için büyük bir yarış içindeler. Apple’ın da bu konuda sessiz kalması düşünülemezdi ve geçtiğimiz yıl Apple Watch’u piyasaya sürdü. Peki bir saat sizin daha sağlıklı ve formda olmanıza nasıl yardım edebilir? Sizin için denedik ve yaşam kalitesini adım adım nasıl yükselttiğini gözlemledik.

Harekete Zorlayan Uyarılar 

Özellikle masa başı işi yapanların veya sadece tembel olanların en büyük sorunlarından biri hareketsiz kalmaktır. Bu konuda bilim dünyasından kötü, Apple’dan ise iyi bir haberimiz var. Araştırmalar, fiziksel aktiviteye daha çok zaman ayıran erkeklerde daha az yağlanma olduğunu gösteriyor. Özellikle kalp bölgesinde perikardiyal yağlanma, kalp hastalıklarına davetiye çıkarıyor. Bu noktada Apple Watch devreye giriyor ve uzun süre hareketsiz kaldığınızda size bunu hatırlatıp ayağa kalkmanızı istiyor. Basit ama önemli bir hizmet.

Harika Bir Ölçüm Cihazı 

Antrenman yapıyorsanız, mutlaka nabzınızı ölçmek için göğsünüze ölçüm bantlarından takmışsınızdır. Size de rahatsız gelmiyorlar mı? Apple Watch bu soruna da çare getirmiş. Saatin nabız ölçme isabeti oldukça etkileyici. Dahası, “Health” uygulaması sayesinde tansiyon değerlerinizi, vücut ısınızı, solunum oranınızı, uyku, beslenme ve fitness ile ilgili daha birçok farklı değeri kayıt altında tutabilirsiniz.

Apple Watch bileğinizde olduğu sürece nabzınızı sürekli olarak ölçüyor. Bu da günlük olarak en yüksek ve en düşük değerlerinizi görmeniz demek. Özellikle dayanıklılığa dayalı spor yapan atletler için bulunmaz bir nimet. Ironman‘e hazırlanıyor olsanız bile, bu değerleri bilmenizde fayda var. Zira İtalyan araştırmacılar, dinlenik nabzın dakikada 70’den yüksek olmasının kalp krizi riskini yüzde 78 artırdığını saptadı.

Bileğinizdeki Antrenör 

Apple Watch’a baktığınızda gözünüze ilk çarpan ikonlardan biri aktivite halkaları oluyor. Üç parlak renkte olan bu halkalar ne kadar hareket ettiğinizi, ne kadar ayakta durduğunuzu ve ne kadar antrenman yaptığınızı ölçüyor. Bu çemberler her gün sıfırlanıyor ve o günkü yaptıklarınıza göre, yatmadan önce gününüzün nasıl geçtiğini aktarıyor. Bu basit bir fikir ancak her gün bu ikona ve verilere baktıkça motivasyonunuz artıyor. Üç halkayı yukarı kaydırarak aktif kalori, adım sayısı ve mesafe gibi bilgileri de görebiliyorsunuz. Dahası, Apple Watch size antrenman da yaptırıyor. Nasıl mı? “Hey Siri, 30 dakikalık bir açık hava koşusu başlat” demeniz ve koşmaya başlamanız yeterli. Koşu boyunca kat ettiğiniz mesafe, yaktığınız kalori miktarı ve süre hedefinizi Apple Watch’unuzdan görebiliyorsunuz.

ERKEK AKLI

Sosyalben Store & Sarev İş Birliği Paylaşarak Çoğaltıyor

-

Editör :

 Kurulduğu günden bu yana dezavantajlı bölgelerde yaşayan çocuklarımızın yeteneklerinin keşfedilmesi ve geliştirilmesi adına çalışmalar gerçekleştiren SosyalBen Vakfı’nın çalışmalarına bütçe oluşturmak amacıyla kurulan, satış mağazası SosyalBen Store, 75 yılını kutlayan Sarar markası ile yeni bir iş birliğine imza attı.

Topluma olan sorumluluklarını paylaşarak çoğaltmayı hedefleyen Sarar, “75 Gönülden Sene” sloganıyla SosyalBen Store’un birbirinden renkli ürünlerini ev tekstil markası Sarev’inmağazalarında satışa çıkardı.

Sarev mağazalarında yer alan SosyalBen Store ürünlerinin satışından elde edilecek gelir, taşımalı eğitim gören çocukların umutlu bir geleceğe bakarak gelişimlerini sağlayacak. Dezavantajlı bölgelerde yaşayan 7-13 yaşındaki çocuklar, tasarım atölyesinde yeteneklerini keşfedip geliştirme fırsatı yakalayacak. Sarar tarafından, vakfın gönüllü grubuna özel tasarlanan tişörtler 2019-2020 dönem saha çalışmalarında yer alacak.

Devamı

ERKEK AKLI

Bridgestone İpek Şenoğlu Cup – Sarar Sponsorluğu

-

Editör :

Sarar, İpek Şenoğlu Cup ile sponsorluk geliştirmeye hazırlanıyor.           

Abdurrahman Sarar’ın 12 metrekarelik bir terzi dükkanında temellerini attığı SARAR bugün; Türkiye’de beş büyük üretim fabrikasındaki yüksek işçilik kalitesi ve özel dikim ayrıcalığıyla hazır giyim sektöründe dünya markalarıyla yarışarak hizmet vermeye devam ediyor.  Sektördeki 75. yılını kutlamakta olan Sarar’ın, Avrupa ve ABD başta olmak üzere yurt dışında birçok konsept mağazası bulunuyor.  

Moda sektöründe 75 yıllık bir tecrübeye sahip olan markayı zirveye taşıyan en önemli etmenlerin başında sponsorluk faaliyetleri geliyor. 

Marka, bu sene sektörde başarıyla geçen 75. yıllarını kutlamak amacıyla, kendi alanlarında öncü olmuş isimleri bir araya getirerek, başarı kavramını tekrar yorumladıkları bir konsept çekim gerçekleştirdi. Türkiye’nin en başarılı sporcularından biri olan İpek Şenoğlu’nun da dahil olduğu bu keyifli projeden sonra, beraber daha iyi işlere imza atabilmek adına İpek Şenoğlu Cup ile sponsorluk geliştirecekler. 

Tenis sporunun Türkiye’de yaygınlaşmasına hizmet eden Bridgestone İpek Şenoğlu Cup Tenis Turnuvası, ülkemizde tenis sporunun gelişimine katkı sağlamak amacıyla 8 yıldır 16 farklı şehirden rekor sayıda sporcuları bir araya getirmeye devam ediyor.

Bu yıl 26 Ağustos – 8 Eylül tarihleri arasında İstanbul Dalyan Kulüp’te gerçekleşecek olan turnuvada toplam 550 sporcu yarışacak. Turnuva katılımcıları Sarar tarafından sporculara özel olarak üretilen tişörtleri giyecekler.

Devamı

ERKEK AKLI

Mango Erkeği Hugo Sauzay’dan tavsiyeler

-

Mango erkeği Hugo Sauzay, merak edilenleri yanıtladı. İşte onun tavsiyeleri.

1- Sen bir modelsin ama aynı zamanda bir iç tasarım şirketine sahipsin. Bu iki alanın ne kadar bağlantılı olduğunu düşünüyorsunuz?

Seyahatler ve toplantılardan besleniyorum, moda ile yaptığım için şanslıyım. Bana farklı kültürlerle, insanlarla ve farklı yaşam biçimleriyle tanışma şansı veriyor. Ne zaman başka bir yerde çekim yapsam, mimari detayların fotoğraflarıyla dolu telefonumla birlikte geri dönüyorum. Yaratıcı insanlarla çalıştığımız için şanslıyız ve onları kreatif süreçte izlemek büyük bir ilham kaynağı. Mimarlıkta olduğu gibi modada da hikaye anlatıcılığı önemlidir. Global bir proje sahip olmak için daha önce yapılan tüm çalışmalar esastır. Sadece kolay bir final görüntüsü değil, zamanın ötesinde bir proje yapmaya çalışıyorsunuz.

2- Katıldığınız projeleri nasıl seçersiniz? Dikkat ettiğiniz ana faktörler nelerdir?

En önemlisi projenin temelindeki insanlar. Moda olmak istemeyen ama doğru bir proje yaratmak isteyen biri.

3- Genç erkek ve kadınlara kendilerine daha güven duymaları için ne önerirsiniz?

Farklılıklara açık kalmak ve ilgi yarattıklarını anlamak. Hoşgörü dışında daha iyi bir yol olmadığını anlamalılar. En önemli şey, senin tutkularını yaşaman ve inanman.

4-Kendi tarzını nasıl tarif edersin ?

Klasik ve sade bir stilim var. Koyu jean, beyaz tişört bir tür üniforma. Kazak ve paltolar için güzel kumaşlara dikkat ediyorum.

5- Mango erkeği ne tür bir erkek?

Mango erkeği modern ve kendinden emin.

6-  Kampanya çekimi sırasında Mango ile olan deneyiminizden bahseder misiniz?

İskoçya’da tipik bir yağmurlu gün boyunca çekim yapıyorduk ancak arkadaş canlısı bir ekip tarafından ısındık. Çekimde hissetmedim, yeşil tarlalarla çevrili bir kalede, koyun ve atlarla dolu nehirlerde arkadaşlarımla daha fazla zaman geçirdim. Muhteşem bir yerdi. Arkadaşlarla rüya gibi bir hafta sonu oldu.

Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com