Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

BOKSTA TARİH YAZILIYOR, YÜZYILIN DÖVÜŞÜ: MAYWEATHER PACQUIAO’YA KARŞI

ERKEK AKLI

BOKSTA TARİH YAZILIYOR, YÜZYILIN DÖVÜŞÜ: MAYWEATHER PACQUIAO’YA KARŞI

-

 

fight22 Mayıs’da boks tarihinin en büyük olaylarından biri yaşanacak. Öyle ki dövüş öncesi yapılan tanımlamalar şöyle: ‘En iyilerin savaşı’, ‘Yüzyılın dövüşü’. Boks tarihinin en efsane isimlerinden 8 siklette dünya şampiyonu Filipinli Manny ‘Pacman’ Pacquiao, 5 siklette dünya şampiyonu Amerikalı Floyd ‘Money, Pretty Boy’ Mayweather ile ilk kez, Las Vegas’da karşı karşıya geliyor. 

Yaklaşık 6 yıldır süren görüşmeler sonuç verdi ve Floyd Mayweather ile Manny Pacquiao, boks tarihinin en pahalı kapışmasında kozlarını paylaşmak için anlaşmaya vardı. Şimdiye kadar çıktığı 47 karşılaşmanın hiçbirini kaybetmeyen ve 26 kez de nakavtla bitiren Birleşik Amerikalı Mayweather ile 64 maçın 57’sini kazanan Filipinli Pacquiao’nun mücadelesinin ödülü tam 300 milyon dolar.

İkili arasında yapılan anlaşmaya göre; Mayweather ödülün yüzde 60’ını; Pacquiao ise yüzde 40’ını alacak. Dünyanın en zengin sporcularından biri olan ve asıl adı Floyd Joy Sinclair olan Mayweather; 37 yaşında. Profesyonel boks kariyerini namağlup sürdüren Birleşik Amerikalı sporcu; uluslararası birçok organizasyonda şampiyonluklar elde etti. Mayweather’ın karşısına çıkacak Manny Pacquiao ise 36 yaşında. Pacquiao da orta sıkletin son dünya şampiyonu unvanını elinde bulunduruyor.

Adeta destansı bir dövüş olayı yaşanırken hikayeler de ilginç: Mayweather kendi jenerasyonun en büyüklerinden Pacquiao’yu yenerek, zaten iddia ettiği gibi boks tarihinin en büyüğü olduğunu ispat etmek istiyor. Pacquiao ise ezeli rakibi haline gelen, daha önce 3 kez yendiği Juan Manuel Marquéz’e 4. maçta, 2012 yılında yenilmiş ve ilk kez nakavt olmuştu. Artık kaybedeceği bir şey yok, Mayweather’ı yenmek kendi efsanesini perçinlemesi için çok önemli.

İki boksörün de geçmişlerinde Marco Antonio Barrera, Juan Manuel Márquez, Érik Morales ve Oscar De La Hoya gibi efsane boksörlere karşı galibiyetleri bulunmakta.

Sizinle iki boksörün de kariyerlerinin en önemli anlarını gösteren videoları paylaşıyoruz. İkisini de izledikten sonra fikrinizi merak ediyoruz. Bakalım sizin favoriniz kim, gönlünüz kimden yana ve bu tarihi maçta kazanan kim olacak!

Continue Reading
Advertisement

ERKEK AKLI

Sosyalben Store & Sarev İş Birliği Paylaşarak Çoğaltıyor

-

Editör :

 Kurulduğu günden bu yana dezavantajlı bölgelerde yaşayan çocuklarımızın yeteneklerinin keşfedilmesi ve geliştirilmesi adına çalışmalar gerçekleştiren SosyalBen Vakfı’nın çalışmalarına bütçe oluşturmak amacıyla kurulan, satış mağazası SosyalBen Store, 75 yılını kutlayan Sarar markası ile yeni bir iş birliğine imza attı.

Topluma olan sorumluluklarını paylaşarak çoğaltmayı hedefleyen Sarar, “75 Gönülden Sene” sloganıyla SosyalBen Store’un birbirinden renkli ürünlerini ev tekstil markası Sarev’inmağazalarında satışa çıkardı.

Sarev mağazalarında yer alan SosyalBen Store ürünlerinin satışından elde edilecek gelir, taşımalı eğitim gören çocukların umutlu bir geleceğe bakarak gelişimlerini sağlayacak. Dezavantajlı bölgelerde yaşayan 7-13 yaşındaki çocuklar, tasarım atölyesinde yeteneklerini keşfedip geliştirme fırsatı yakalayacak. Sarar tarafından, vakfın gönüllü grubuna özel tasarlanan tişörtler 2019-2020 dönem saha çalışmalarında yer alacak.

Devamı

ERKEK AKLI

Bridgestone İpek Şenoğlu Cup – Sarar Sponsorluğu

-

Editör :

Sarar, İpek Şenoğlu Cup ile sponsorluk geliştirmeye hazırlanıyor.           

Abdurrahman Sarar’ın 12 metrekarelik bir terzi dükkanında temellerini attığı SARAR bugün; Türkiye’de beş büyük üretim fabrikasındaki yüksek işçilik kalitesi ve özel dikim ayrıcalığıyla hazır giyim sektöründe dünya markalarıyla yarışarak hizmet vermeye devam ediyor.  Sektördeki 75. yılını kutlamakta olan Sarar’ın, Avrupa ve ABD başta olmak üzere yurt dışında birçok konsept mağazası bulunuyor.  

Moda sektöründe 75 yıllık bir tecrübeye sahip olan markayı zirveye taşıyan en önemli etmenlerin başında sponsorluk faaliyetleri geliyor. 

Marka, bu sene sektörde başarıyla geçen 75. yıllarını kutlamak amacıyla, kendi alanlarında öncü olmuş isimleri bir araya getirerek, başarı kavramını tekrar yorumladıkları bir konsept çekim gerçekleştirdi. Türkiye’nin en başarılı sporcularından biri olan İpek Şenoğlu’nun da dahil olduğu bu keyifli projeden sonra, beraber daha iyi işlere imza atabilmek adına İpek Şenoğlu Cup ile sponsorluk geliştirecekler. 

Tenis sporunun Türkiye’de yaygınlaşmasına hizmet eden Bridgestone İpek Şenoğlu Cup Tenis Turnuvası, ülkemizde tenis sporunun gelişimine katkı sağlamak amacıyla 8 yıldır 16 farklı şehirden rekor sayıda sporcuları bir araya getirmeye devam ediyor.

Bu yıl 26 Ağustos – 8 Eylül tarihleri arasında İstanbul Dalyan Kulüp’te gerçekleşecek olan turnuvada toplam 550 sporcu yarışacak. Turnuva katılımcıları Sarar tarafından sporculara özel olarak üretilen tişörtleri giyecekler.

Devamı

ERKEK AKLI

Mango Erkeği Hugo Sauzay’dan tavsiyeler

-

Mango erkeği Hugo Sauzay, merak edilenleri yanıtladı. İşte onun tavsiyeleri.

1- Sen bir modelsin ama aynı zamanda bir iç tasarım şirketine sahipsin. Bu iki alanın ne kadar bağlantılı olduğunu düşünüyorsunuz?

Seyahatler ve toplantılardan besleniyorum, moda ile yaptığım için şanslıyım. Bana farklı kültürlerle, insanlarla ve farklı yaşam biçimleriyle tanışma şansı veriyor. Ne zaman başka bir yerde çekim yapsam, mimari detayların fotoğraflarıyla dolu telefonumla birlikte geri dönüyorum. Yaratıcı insanlarla çalıştığımız için şanslıyız ve onları kreatif süreçte izlemek büyük bir ilham kaynağı. Mimarlıkta olduğu gibi modada da hikaye anlatıcılığı önemlidir. Global bir proje sahip olmak için daha önce yapılan tüm çalışmalar esastır. Sadece kolay bir final görüntüsü değil, zamanın ötesinde bir proje yapmaya çalışıyorsunuz.

2- Katıldığınız projeleri nasıl seçersiniz? Dikkat ettiğiniz ana faktörler nelerdir?

En önemlisi projenin temelindeki insanlar. Moda olmak istemeyen ama doğru bir proje yaratmak isteyen biri.

3- Genç erkek ve kadınlara kendilerine daha güven duymaları için ne önerirsiniz?

Farklılıklara açık kalmak ve ilgi yarattıklarını anlamak. Hoşgörü dışında daha iyi bir yol olmadığını anlamalılar. En önemli şey, senin tutkularını yaşaman ve inanman.

4-Kendi tarzını nasıl tarif edersin ?

Klasik ve sade bir stilim var. Koyu jean, beyaz tişört bir tür üniforma. Kazak ve paltolar için güzel kumaşlara dikkat ediyorum.

5- Mango erkeği ne tür bir erkek?

Mango erkeği modern ve kendinden emin.

6-  Kampanya çekimi sırasında Mango ile olan deneyiminizden bahseder misiniz?

İskoçya’da tipik bir yağmurlu gün boyunca çekim yapıyorduk ancak arkadaş canlısı bir ekip tarafından ısındık. Çekimde hissetmedim, yeşil tarlalarla çevrili bir kalede, koyun ve atlarla dolu nehirlerde arkadaşlarımla daha fazla zaman geçirdim. Muhteşem bir yerdi. Arkadaşlarla rüya gibi bir hafta sonu oldu.

Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com