Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

BU GÜZEL ÇİFT İŞLERİNİ BIRAKTILAR VE TEKNELERİYLE DÜNYAYI GEZİYORLAR!

ERKEK AKLI

BU GÜZEL ÇİFT İŞLERİNİ BIRAKTILAR VE TEKNELERİYLE DÜNYAYI GEZİYORLAR!

-

 

Hepimiz işlerimizi bırakıp başka bir hayata atılmanın hayallerini kurarız ve neredeyse hiç birimiz bunu başaramayız. Fakat onlar başarmış!

29 yaşındaki Charlie Smith ve 34 yaşındaki nişanlısı ‘Captain’ (tekne kullanan birisi için uygun bir isim!) hayat tercihlerini denize açılmaktan yana kullanmışlar.

Captain aslında bir mimari tasarımcı. Charlie ise hem bir model, hem de ITV kanalında hava durumu spikeri. Fakat onlar dünyayı deniz yoluyla gezmek gibi bir hayalin peşindeler ve Mayıs ayından beri denizdeler. Daha önce kısıtlı bir denizcilik deneyimleri olmasına ve hiç uzun süre denizde yaşamamış olmalarına rağmen rüya gibi bu hayatı kovalamaktan vazgeçmemişler.

İşlerinden ayrıldıktan sonra New Jersey’de bulunan evlerini satmışlar ve tekneleriyle denizlerde yol almaya başlamışlar. Şimdiden Batı Akdeniz, Fransa, İspanya, İtalya, Elba, Korsika ve Balearic Adaları’nı gezmişler bile. Şimdiden Avrupa’nın güzel sahillerini gezen ikilinin günleri hamakta güneşlenmek, kitap okumak, müzik dinlemek, sahillerde gittikleri yeni yerleri keşfetmek ve dalmak gibi aktivitelerle geçiyor.

Bu fikirleri uzun süredir düşündüklerini söyleyen çift sırt çantalarını alıp, dünyanın çeşitli yerlerinde hostellerde yatmanın kendilerine uygun olmadığına karar vermişler. Denizin onları çağırdığını fark ettikten sonra evlerini satmışlar ve yerine ‘Silver Paws’ isimli yüzer bir ev almışlar.

2010 yılında tanışan ve 2013 yılında nişanlanan ikilinin ciddi evlilik planları varmış. Fakat bir noktadan sonra bu harcamaları daha güzel yapabileceklerine karar vermişler ve evlerinde ihtiyaçları olmayan her şeyi satmışlar.

“Düğün için birikimimiz ve planlarımız vardı fakat o parayı tekneyi alırken kullanmaya karar verdik.” diyorlar.

Çok fazla yeri görmek istemelerine rağmen risk almak istemiyorlar. “Acelemiz yok çünkü sıkıntılı durumlar da yaşayabiliyoruz.” Hem deniz ve hava durumları, hem de insanlarla yaşadıkları sıkıntılar da olsa şikayetçi değiller. “Her marinada Wi-Fi olduğu söyleniyor ama gittiklerimizin çoğunda çalışmıyor.”

Şu an tekneleri Barcelona’da fakat Christmas tatili için ailelerinin yanına Jersey’e gideceklerini söylüyorlar.

Bu güzel çiftin maceralarını Instagram adreslerinden takip edip, bizim gibi imrenebilirsiniz.

1

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Continue Reading
Advertisement

ERKEK AKLI

Sosyalben Store & Sarev İş Birliği Paylaşarak Çoğaltıyor

-

Editör :

 Kurulduğu günden bu yana dezavantajlı bölgelerde yaşayan çocuklarımızın yeteneklerinin keşfedilmesi ve geliştirilmesi adına çalışmalar gerçekleştiren SosyalBen Vakfı’nın çalışmalarına bütçe oluşturmak amacıyla kurulan, satış mağazası SosyalBen Store, 75 yılını kutlayan Sarar markası ile yeni bir iş birliğine imza attı.

Topluma olan sorumluluklarını paylaşarak çoğaltmayı hedefleyen Sarar, “75 Gönülden Sene” sloganıyla SosyalBen Store’un birbirinden renkli ürünlerini ev tekstil markası Sarev’inmağazalarında satışa çıkardı.

Sarev mağazalarında yer alan SosyalBen Store ürünlerinin satışından elde edilecek gelir, taşımalı eğitim gören çocukların umutlu bir geleceğe bakarak gelişimlerini sağlayacak. Dezavantajlı bölgelerde yaşayan 7-13 yaşındaki çocuklar, tasarım atölyesinde yeteneklerini keşfedip geliştirme fırsatı yakalayacak. Sarar tarafından, vakfın gönüllü grubuna özel tasarlanan tişörtler 2019-2020 dönem saha çalışmalarında yer alacak.

Devamı

ERKEK AKLI

Bridgestone İpek Şenoğlu Cup – Sarar Sponsorluğu

-

Editör :

Sarar, İpek Şenoğlu Cup ile sponsorluk geliştirmeye hazırlanıyor.           

Abdurrahman Sarar’ın 12 metrekarelik bir terzi dükkanında temellerini attığı SARAR bugün; Türkiye’de beş büyük üretim fabrikasındaki yüksek işçilik kalitesi ve özel dikim ayrıcalığıyla hazır giyim sektöründe dünya markalarıyla yarışarak hizmet vermeye devam ediyor.  Sektördeki 75. yılını kutlamakta olan Sarar’ın, Avrupa ve ABD başta olmak üzere yurt dışında birçok konsept mağazası bulunuyor.  

Moda sektöründe 75 yıllık bir tecrübeye sahip olan markayı zirveye taşıyan en önemli etmenlerin başında sponsorluk faaliyetleri geliyor. 

Marka, bu sene sektörde başarıyla geçen 75. yıllarını kutlamak amacıyla, kendi alanlarında öncü olmuş isimleri bir araya getirerek, başarı kavramını tekrar yorumladıkları bir konsept çekim gerçekleştirdi. Türkiye’nin en başarılı sporcularından biri olan İpek Şenoğlu’nun da dahil olduğu bu keyifli projeden sonra, beraber daha iyi işlere imza atabilmek adına İpek Şenoğlu Cup ile sponsorluk geliştirecekler. 

Tenis sporunun Türkiye’de yaygınlaşmasına hizmet eden Bridgestone İpek Şenoğlu Cup Tenis Turnuvası, ülkemizde tenis sporunun gelişimine katkı sağlamak amacıyla 8 yıldır 16 farklı şehirden rekor sayıda sporcuları bir araya getirmeye devam ediyor.

Bu yıl 26 Ağustos – 8 Eylül tarihleri arasında İstanbul Dalyan Kulüp’te gerçekleşecek olan turnuvada toplam 550 sporcu yarışacak. Turnuva katılımcıları Sarar tarafından sporculara özel olarak üretilen tişörtleri giyecekler.

Devamı

ERKEK AKLI

Mango Erkeği Hugo Sauzay’dan tavsiyeler

-

Mango erkeği Hugo Sauzay, merak edilenleri yanıtladı. İşte onun tavsiyeleri.

1- Sen bir modelsin ama aynı zamanda bir iç tasarım şirketine sahipsin. Bu iki alanın ne kadar bağlantılı olduğunu düşünüyorsunuz?

Seyahatler ve toplantılardan besleniyorum, moda ile yaptığım için şanslıyım. Bana farklı kültürlerle, insanlarla ve farklı yaşam biçimleriyle tanışma şansı veriyor. Ne zaman başka bir yerde çekim yapsam, mimari detayların fotoğraflarıyla dolu telefonumla birlikte geri dönüyorum. Yaratıcı insanlarla çalıştığımız için şanslıyız ve onları kreatif süreçte izlemek büyük bir ilham kaynağı. Mimarlıkta olduğu gibi modada da hikaye anlatıcılığı önemlidir. Global bir proje sahip olmak için daha önce yapılan tüm çalışmalar esastır. Sadece kolay bir final görüntüsü değil, zamanın ötesinde bir proje yapmaya çalışıyorsunuz.

2- Katıldığınız projeleri nasıl seçersiniz? Dikkat ettiğiniz ana faktörler nelerdir?

En önemlisi projenin temelindeki insanlar. Moda olmak istemeyen ama doğru bir proje yaratmak isteyen biri.

3- Genç erkek ve kadınlara kendilerine daha güven duymaları için ne önerirsiniz?

Farklılıklara açık kalmak ve ilgi yarattıklarını anlamak. Hoşgörü dışında daha iyi bir yol olmadığını anlamalılar. En önemli şey, senin tutkularını yaşaman ve inanman.

4-Kendi tarzını nasıl tarif edersin ?

Klasik ve sade bir stilim var. Koyu jean, beyaz tişört bir tür üniforma. Kazak ve paltolar için güzel kumaşlara dikkat ediyorum.

5- Mango erkeği ne tür bir erkek?

Mango erkeği modern ve kendinden emin.

6-  Kampanya çekimi sırasında Mango ile olan deneyiminizden bahseder misiniz?

İskoçya’da tipik bir yağmurlu gün boyunca çekim yapıyorduk ancak arkadaş canlısı bir ekip tarafından ısındık. Çekimde hissetmedim, yeşil tarlalarla çevrili bir kalede, koyun ve atlarla dolu nehirlerde arkadaşlarımla daha fazla zaman geçirdim. Muhteşem bir yerdi. Arkadaşlarla rüya gibi bir hafta sonu oldu.

Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com