Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

CABRIO KEYFİNDE ÇITA ZİRVEYE ÇIKIYOR

ERKEK AKLI

CABRIO KEYFİNDE ÇITA ZİRVEYE ÇIKIYOR

-

 

Mercedes yeni E-Serisi Cabriolet teknolojik yenilikleri, şık tasarımı ve sürüş keyfini artıran özellikleriyle karşınızda. Yazı: Harun Harunoğlu

Mercedes-Benz, yeni Cabriolet ile birlikte E-Serisi ailesinin beşinci ve en genç üyesini satışa sunuyor. Böylece tüm E-Serisi ailesi bir yıl gibi bir süre içerisinde
yenilenmiş oluyor. Serinin bu en yeni üyesini denemek için Alpler’de iki günlük bir geziye davet edilince bu fırsatı kaçırmadım. İsviçre’ye inince ilk iş otomobilleri almak için Cenevre’den Fransa’da bulunan Crozet’e geçtik. Burada kısa bir basın toplantısı için beklerken, yeni E sınıfında bulunan çeşitli teknolojileri inceleme imkânım oldu.

Elmas görünümlü ön ızgarada tam ortada konumlandırılan “yıldız” ile yüksek performanslı LED ön farlar, “Powerdome” olarak adlandırılan güç kamburlarına sahip uzun motor kaputu ve tamamen açılan yan camlar, yeni Mercedes-Benz E-Serisi Cabriolet’nin dinamizmine vurgu yapıyor. Arkaya doğru uzayan kaslı omuz çizgisiyle ince ve zarif tasarımlı iki parça LED stop lambaları gibi detaylar, dört koltuklu Cabriolet’nin sportif dinamizmini tamamlıyor. Sedan model ile kıyaslandığında 15 mm daha alçak olan yürüyen aksam, Cabriolet’nin lüks sportif görünümünü desteklerken, standart olarak sunulan 17 inçlik jantlar sportif görünümü tamamlıyor.

Modern Lüksü Yansıtan Sportif İç Mekân

İlk gün rotası Annecey Gölü çevresinden dolaşarak, Mont Blanc tünelinden Courmayeur’e gidiş. Adeta yağlı boya bir tablonun içinde yol almaya başlıyoruz. Yol boyunca küçük yerleşimler, manzaralar, Alpler’e tırmanmaya başladıkça kıvrımları artan yollar, kısaca böyle bir yolculukla ilgili klişe sayılabilecek bütün güzellikler etrafı kaplıyor. Üstü açık bir Mercedes ile bu yollarda ilerlerken gülümsememek mümkün değil. Bu gülümsemeyi sağlayan birkaç etken var. Öncelikle içinde oturduğunuz mekân başrolde.

Yeni E-Serisi Cabriolet’nin iç mekânı lüks ile sportif tasarımı bir arada sunuyor. Gösterge panelinin üst kısmı havada süzülüyor izlenimi veriyor ve sürücü kapısı ile bütünleşen gösterişli kaplamanın üzerine konumlanıyor. Kaliteli malzemelerle ve üst düzey işçilik yaklaşımıyla bezenen kokpit, yüksek kalite algısıyla dikkat
çekerken, sportif ve şık bir karakter sergiliyor. Cabriolet’nin yaşam alanında her biri sportif tasarımlı ve son derece konforlu dört adet bağımsız koltuk bulunuyor.
Sportif tasarımlı entegre başlıklı koltuklar güçlü yan yükseltileri, koltuğun tasarımıyla bütünleşen ergonomik koltuk başlıkları ve isteğe bağlı olarak sunulan ense bölgesi ısıtma sistemi Airscarf ile benzersiz bir sürüş deneyimi vadederken, otomatik emniyet kemeri uzatma sistemi sunuluyor.

Premium Sınıf Kumaş Tente

Cabriolet’nin kumaş tentesi; koyu kahve, lacivert, koyu kırmızı veya siyah olmak üzere farklı renk alternatifleriyle sunuluyor. Kumaş olmasına rağmen kapalı olduğunda coupe bir otomobilde olduğunuzu düşünebilirsiniz çünkü ses ve ısı izolasyonu mükemmel. Ayrıca tente açıkken Aircap ve Airscarf sistemleri korktuğum gibi çevreden kopuk bir deneyim yaşamanızı sağlamıyorlar. Tersine elementlerin içinde ama rahat bir yolculuk sağlıyorlar. Rüzgârı, açık havayı hissediyorsunuz ancak yan yana oturan insanların birbirini duymak için bağrışmasını sağlayan türbülans gürültüsünden eser yok.

Anlayacağınız, Cabriolet’den alınan kumaş tente, gerek dayanıklılık gerekse kullanım kolaylığı ile yüksek kalite beklentilerini fazlasıyla karşılıyor. 50 km/sa hıza kadar hareket halindeyken de açılabilen tente, 20 saniyede tamamen açılıyor ve kapanıyor. Açılan tente, bagajda kendine ayrılmış olan bölmeye tamamen sessiz bir şekilde katlanıyor. Bir rulo, tente ile bagajı birbirinden ayırıyor. İsteğe bağlı olarak sunulan Cabriolet Konfor Paketi kapsamında devreye giren tam elektrikli
mekanizma sayesinde, tente açıldıktan sonra sürücünün manuel olarak bagaj rulosuna müdahale etmesi gerekmiyor.

Sadece ses yalıtımıyla öne çıkmakla kalmayan tente, aynı zamanda mükemmel bir iklimlendirme konforu ile Cabriolet için ideal bir dört mevsim kullanımı sunuyor.

Verimliliği Yüksek, Güçlü Motorlar

Yeni Cabriolet’nin satışa sunulması ile birlikte ilk etapta yüksek verimlilik seviyesine sahip, güçlü, benzinli ve dizel motor seçenekleri sunuluyor. Sürekli dört tekerlekten çekiş sistemi 4MATIC, Cabriolet için bir ilk olmasıyla öne çıkıyor. Öte yandan ilerleyen dönemlerde farklı motor seçenekleriyle ürün gamı daha da çeşitlendirilecek.

Tüm motor seçenekleri, hızlı vites geçişlerine imkân tanıyan yeni dokuz ileri oranlı otomatik şanzıman 9G-TRONIC ile kombine ediliyor. Bu şanzıman modeli aynı zamanda motor devrini mümkün olduğunca düşük tutacak şekilde programlanmış.

Üstü Açık Kullanıma Duyarlı İklimlendirme Sistemi

Cabriolet otomobiller için özel olarak geliştirilen iklimlendirme sistemi, üstü açık veya üstü kapalı sürüşleri algılıyor ve iklimlendirmeyi buna göre uyarlıyor. Alışılagelmiş iklimlendirme sistemlerinin aksine, iklimlendirme tamamen otomatik olarak gerçekleşiyor. Sürücünün üstü açık veya üstü kapalı sürüşler için özel bir mod seçmesi veya sürüş koşullarına uygun bir ısı ayarı yapması gerekmiyor. Özellikle iklimlendirmenin daha hassas olduğu tentenin açılma veya kapanma
aşamasında, sistem geçiş fonksiyonuyla araç içerisinde daha fazla iklimlendirme konforu sunuyor.

Daha Büyük, Daha Lüks 

Öncüsü ile kıyaslandığında E-Serisi Cabriolet’nin uzunluğu, genişliği ve dingil mesafesi artış gösteriyor. 4.826 mm (+123 mm) uzunluğu, 1.860 mm (+74 mm) genişliği ve 1.428 mm (+30 mm) yüksekliği ile yeni E-Serisi Cabriolet öncüsünden daha büyük. Boyutlarla birlikte iz genişliği de artıyor. 1.605 mm (+67 mm) ön iz genişliği ve 1.609 mm (+68 mm) arka iz genişliği sürüş dinamiklerine olumlu yansıyor. Yaşam alanındaki artış büyük oranda arka koltuk yolcularına yarar sağlıyor. İster sürücü olsun ister beraberindeki yolcular, her biri bağımsız dört adet koltuk benzersiz bir uzun yol konforu sunuyor.

Continue Reading
Advertisement

ERKEK AKLI

Sosyalben Store & Sarev İş Birliği Paylaşarak Çoğaltıyor

-

Editör :

 Kurulduğu günden bu yana dezavantajlı bölgelerde yaşayan çocuklarımızın yeteneklerinin keşfedilmesi ve geliştirilmesi adına çalışmalar gerçekleştiren SosyalBen Vakfı’nın çalışmalarına bütçe oluşturmak amacıyla kurulan, satış mağazası SosyalBen Store, 75 yılını kutlayan Sarar markası ile yeni bir iş birliğine imza attı.

Topluma olan sorumluluklarını paylaşarak çoğaltmayı hedefleyen Sarar, “75 Gönülden Sene” sloganıyla SosyalBen Store’un birbirinden renkli ürünlerini ev tekstil markası Sarev’inmağazalarında satışa çıkardı.

Sarev mağazalarında yer alan SosyalBen Store ürünlerinin satışından elde edilecek gelir, taşımalı eğitim gören çocukların umutlu bir geleceğe bakarak gelişimlerini sağlayacak. Dezavantajlı bölgelerde yaşayan 7-13 yaşındaki çocuklar, tasarım atölyesinde yeteneklerini keşfedip geliştirme fırsatı yakalayacak. Sarar tarafından, vakfın gönüllü grubuna özel tasarlanan tişörtler 2019-2020 dönem saha çalışmalarında yer alacak.

Devamı

ERKEK AKLI

Bridgestone İpek Şenoğlu Cup – Sarar Sponsorluğu

-

Editör :

Sarar, İpek Şenoğlu Cup ile sponsorluk geliştirmeye hazırlanıyor.           

Abdurrahman Sarar’ın 12 metrekarelik bir terzi dükkanında temellerini attığı SARAR bugün; Türkiye’de beş büyük üretim fabrikasındaki yüksek işçilik kalitesi ve özel dikim ayrıcalığıyla hazır giyim sektöründe dünya markalarıyla yarışarak hizmet vermeye devam ediyor.  Sektördeki 75. yılını kutlamakta olan Sarar’ın, Avrupa ve ABD başta olmak üzere yurt dışında birçok konsept mağazası bulunuyor.  

Moda sektöründe 75 yıllık bir tecrübeye sahip olan markayı zirveye taşıyan en önemli etmenlerin başında sponsorluk faaliyetleri geliyor. 

Marka, bu sene sektörde başarıyla geçen 75. yıllarını kutlamak amacıyla, kendi alanlarında öncü olmuş isimleri bir araya getirerek, başarı kavramını tekrar yorumladıkları bir konsept çekim gerçekleştirdi. Türkiye’nin en başarılı sporcularından biri olan İpek Şenoğlu’nun da dahil olduğu bu keyifli projeden sonra, beraber daha iyi işlere imza atabilmek adına İpek Şenoğlu Cup ile sponsorluk geliştirecekler. 

Tenis sporunun Türkiye’de yaygınlaşmasına hizmet eden Bridgestone İpek Şenoğlu Cup Tenis Turnuvası, ülkemizde tenis sporunun gelişimine katkı sağlamak amacıyla 8 yıldır 16 farklı şehirden rekor sayıda sporcuları bir araya getirmeye devam ediyor.

Bu yıl 26 Ağustos – 8 Eylül tarihleri arasında İstanbul Dalyan Kulüp’te gerçekleşecek olan turnuvada toplam 550 sporcu yarışacak. Turnuva katılımcıları Sarar tarafından sporculara özel olarak üretilen tişörtleri giyecekler.

Devamı

ERKEK AKLI

Mango Erkeği Hugo Sauzay’dan tavsiyeler

-

Mango erkeği Hugo Sauzay, merak edilenleri yanıtladı. İşte onun tavsiyeleri.

1- Sen bir modelsin ama aynı zamanda bir iç tasarım şirketine sahipsin. Bu iki alanın ne kadar bağlantılı olduğunu düşünüyorsunuz?

Seyahatler ve toplantılardan besleniyorum, moda ile yaptığım için şanslıyım. Bana farklı kültürlerle, insanlarla ve farklı yaşam biçimleriyle tanışma şansı veriyor. Ne zaman başka bir yerde çekim yapsam, mimari detayların fotoğraflarıyla dolu telefonumla birlikte geri dönüyorum. Yaratıcı insanlarla çalıştığımız için şanslıyız ve onları kreatif süreçte izlemek büyük bir ilham kaynağı. Mimarlıkta olduğu gibi modada da hikaye anlatıcılığı önemlidir. Global bir proje sahip olmak için daha önce yapılan tüm çalışmalar esastır. Sadece kolay bir final görüntüsü değil, zamanın ötesinde bir proje yapmaya çalışıyorsunuz.

2- Katıldığınız projeleri nasıl seçersiniz? Dikkat ettiğiniz ana faktörler nelerdir?

En önemlisi projenin temelindeki insanlar. Moda olmak istemeyen ama doğru bir proje yaratmak isteyen biri.

3- Genç erkek ve kadınlara kendilerine daha güven duymaları için ne önerirsiniz?

Farklılıklara açık kalmak ve ilgi yarattıklarını anlamak. Hoşgörü dışında daha iyi bir yol olmadığını anlamalılar. En önemli şey, senin tutkularını yaşaman ve inanman.

4-Kendi tarzını nasıl tarif edersin ?

Klasik ve sade bir stilim var. Koyu jean, beyaz tişört bir tür üniforma. Kazak ve paltolar için güzel kumaşlara dikkat ediyorum.

5- Mango erkeği ne tür bir erkek?

Mango erkeği modern ve kendinden emin.

6-  Kampanya çekimi sırasında Mango ile olan deneyiminizden bahseder misiniz?

İskoçya’da tipik bir yağmurlu gün boyunca çekim yapıyorduk ancak arkadaş canlısı bir ekip tarafından ısındık. Çekimde hissetmedim, yeşil tarlalarla çevrili bir kalede, koyun ve atlarla dolu nehirlerde arkadaşlarımla daha fazla zaman geçirdim. Muhteşem bir yerdi. Arkadaşlarla rüya gibi bir hafta sonu oldu.

Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com