Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

Doğaya ve canlılara saygıya davet eden adidas Bozcaada Yarı Maratonu sona erdi

SPOR

Doğaya ve canlılara saygıya davet eden adidas Bozcaada Yarı Maratonu sona erdi

-

 

#recoderunning sloganı ve çevre mesajlarıyla bu yıl ilk kez adidas sponsorluğunda koşulan adidas Bozcaada Yarı Maratonu, 1200 sporcunun katılımıyla gerçekleştirildi.

18 Mayıs Cumartesi yarı maraton, 10K’nın yanı sıra Pakize ile koşu aktiviteleri yapılırken, pazar günü 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda 100. yıl coşkusu yaşandı ve çeşitli etkinliklere imza atıldı.

Çevreye duyarlı bir marka ile çevre konusunda hassas bir şehri buluşturan adidas Bozcaada Yarı Maratonu tamamlandı. #recoderunning teması ve çevre mesajlarıyla bu yıl adidas’ın sponsor olduğu maraton 18-19 Mayıs’ta iki güne yayılan etkinliklerle güneşli ve güzel bir havada gerçekleştirildi. Koşuculardan ilham alarak tasarlanan Ultraboost 19 için hazırlanan ‘Recode Running’ kampanyasını da vurgulayarak “recode” temasını #RecodeRunning etiketiyle Bozcaada’da kullanan adidas, koşuyu yeniden kodlama bakış açısıyla maratonu da sürdürülebilirlik anlayışıyla yeniden yorumladı.

Türkiye’nin dört bir yanından amatör ve profesyonel 1200 sporcunun katıldığı ve festival havasında geçen organizasyonda farkındalık yaratma amacıyla farklı aktivitelere yer verilirken adidas sporu sahiplenen bakış açısıyla maraton boyunca Final Four karşılaşmalarının Bozcaada Meydanı’nda yayınladı.

Bozcaada’nın doğal güzelliği içerisinde zorlu bir parkurda gerçekleştirilen organizasyonda Yarı Maraton 21K ve 10K olmak üzere iki kategoride koşuldu. 10.30’da adidas runners koçları eşliğinde yapılan ısınma hareketlerinin ardından ilk olarak saat 11.00’de 21K yarı maratonun startı verildi. 11.15’te verilen start ile de 10K koşusu başladı. Koşular Bozcaada Cumhuriyet Meydanı’nda başladı ve sona erdi. Dereceye giren sporcular ödüllerini yarışma sonrası Bozcaada Meydanı’nda düzenlenen törenle aldılar.

Doğal güzellikleriyle eşsiz parkur

adidas Bozcaada Yarı Maratonu ve 10K Koşusu, doğal güzellikleri ve bahar atmosferi ile de katılımcılara unutamayacakları bir deneyim yaşattı. Engebe ve yükseltileriyle zorlu bir parkur olan Bozcaada sporcuların kendini test edebilmelerine ve sınırlarını zorlamalarına imkan verdi. Bozcaada Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayarak Tekirbahçe yönüne doğru devam eden 21K koşusu Akvaryum Koyu, Mermer Burnu, Güvercin Koyu, Ayazma Plajı istikametinde bir tarafı deniz olan benzersiz bir parkurda yapıldı. Koşucuların 416 metrelik bir yükseklik kazanımı elde ettiği 21K koşusu Eski Kule mevkiinden merkeze doğru yönelerek yine Cumhuriyet Meydanı’nda sona erdi. 146 metrelik yükseklik kazanımı sunan 10K koşusunda ise, Bozcaada Cumhuriyet Meydanı’ndan start alarak Tekirbahçe yönüne doğru ilerleyip Akvaryum Koyu’na varmadan 4,5 kilometre geri dönülerek Cumhuriyet Meydanı’nda finişe varıldı.

“Dünyamız için Geleceği Şekillendir”

adidas, global çapta Parley iş birliğiyle okyanusları plastiklerden arındırmaya yönelik çalışmalara imza atarken, “Dünyamız için Geleceği Şekillendir” yaklaşımını Bozcaada Yarı Maratonu’na da taşıdı. Düzenlenen aktivitelerle herkesi sürdürülebilir bir çevreye ve birlikte yaşanan canlılara saygıya davet eden adidas, parkurlara yerleştirilen doğa dostu yönlendirmeler, isteyenlerin katılabileceği plastik toplama etkinlikleriyle sporla yaşamları değiştirebilme gücünü de vurguladı.

Fidan dikimi ve hayvan barınağına bağış

adidas Bozcaada Yarı Maratonu ile Bozcaada’da yeşil bir iz bırakmak isteyen adidas, 21K Yarı Maraton ve 10K koşusuna kayıt olan her koşucu için Çekül aracılığıyla adaya bir ağaç dikilmesini sağladı. Fidan dikimi 19 Mayıs Pazar günü adidas çalışanları ve adidas Runners ekibinin katılımıyla Bozcaada’da yapıldı.

21K ve 10K koşularının öncesinde çocukların katılımıyla minikler koşusu yapılırken sürdürülebilir bir çevreye ve birlikte yaşadığımız canlılara saygıya davet eden maratonda Bozcaada’nın meşhur güzel köpeği Pakize’nin önderliğinde sokak hayvanları için de bir koşu düzenlendi. Pakize koşuyu yönetip gölgede yatmayı tercih ederken dostları ve sahipleri meydandan start alan kısa bir parkurda anlamlı bu koşuya katıldı. Birlikte yaşadığımız canlılara saygıya davet eden bu etkinlik ile Bozcaada’daki hayvan barınağına bağış yapıldı.

Plastik kirliliğine dikkat çeken çarpıcı eser

Yarışlar boyunca ayrı kutularda toplanan plastikler, çevre sorunlarına ve geri dönüşümün önemine dikkat çekmek amacıyla Bozcaada’da sanatçı Rıfat Koçak aracılığıyla kalıcı bir sanat eserine dönüştürüldü. Koçak, doğaya atılan plastiklerin çevreye verdiği zararı gözler önüne serdiği sanat eserini Bozcada’ya armağan etti. Araba parçalarından faydalanılarak yapılan bir geri dönüşüm ürünü olan balık şeklindeki eser, gövdesinde barındırdığı plastik şişelerle de çevreye atılan plastik atıkları yuttukları için hayatlarını kaybeden deniz canlılarını simgeliyor.

Koşuyu yeniden tanımlıyor: Ultraboost 19

Maraton alanında adidas eksperleri Run Genie teknolojisini kullanarak isteyen katılımcılara koşu analizi yaparak öncü taban teknolojisi olan Boost’u anlattılar. adidas bu yıl lansmanını yaptığı Boost teknolojisinin son ürünü Ultraboost 19 koşu ayakkabısı Recode Running kampanyasını da başlattı. adidas Ultraboost 19, yeni bir koşu çağından ilham aldı ve daha yaratıcı, daha sosyal olan bu çağ için yaratıldı. Bunu sahiplenen adidas, koşucuların her koştuklarında sporu nasıl dönüştürdüklerini ve koşunun durağan olmayan sürekli gelişen bir kavram olduğunu anlatmak istiyor.

adidas’ın önceki yıllarda Ultraboost, Pureboost gibi koleksiyonlarında altını çizdiği boost teknolojisi bu yıl lansmanı yapılan Ultraboost 19 ile daha da gelişerek geri döndü. UB19 dünya çapında binlerce koşucunun görüşleri alınarak yaratıldı.Koşucularla görüşüldü ve Ultraboost’ta en çok neyi sevdikleri ve bir koşu ayakkabısından ne bekledikleri ortaya çıkarıldı. Bu araştırmanın sonucu olarak daha güçlü bir Ultraboost silueti yaratıldı. Öne çıkan özellikleri: %20 daha fazla BOOST teknolojisi, 3D Topuk Çerçevesi ve Primeknit 360 saya.

Continue Reading
Advertisement

SPOR

Yüzme Şampiyonası’nda Türkiye Rekoru Kırıldı

-

Dünya Gençler Yüzme Şampiyonası’nın ikinci gününde milli sporcular 3 branşta final hakkı elde etti ve 3 Türkiye rekoru kırdı.

Macaristan’da düzenlenen Dünya Gençler Yüzme Şampiyonası’nda milli sporcular 3 farklı branşta final hakkı elde edip, 3 de Türkiye rekoru kırdı.

Türkiye Yüzme Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de devam eden organizasyonda, Mert Ali Satır, Demirkan Demir, Aleyna Özkan ve Gizem Güvenç’ten oluşan 4×100 metre karışık bayrak takımının yanı sıra, 17-18 yaş 200 metre kelebekte Zehra Duru Bilgin, 15-16 yaş 200 metre kelebek de Defne Taçyıldız final yüzme hakkı kazandı.

Devamı

SPOR

Bu akşam TV’de hangi maçlar var?

-

Bu akşam TV’de hangi maçlar var? İşte bu akşamın maçları ve spor programları.

22 AĞUSTOS PERŞEMBE

11:00 A Spor – Spor Ajansı
11:00 TRT Spor – Spor Manşet
14:00 A Spor – Gün Ortası
14:00 TRT Spor – Spor Stüdyosu
15:00 TRT Spor – Gündem Futbol
15:00 beIN Sports Haber – Tüm Sporlar
15:00 A Spor – Transfer Hattı
16:00 TRT Spor – Transfer Günlüğü
17:00 A Spor – Spor Gündemi
17:30 TRT Spor – Spor Akşamı
18:00 beIN Sports 1 – beIN Manşet
18:30 TRT Spor – Spor Merkezi
21:00 A Spor – Futbol Gündemi
21:00 beIN Sports Haber – Sosyal Medya
21:00 TRT Spor – AEK – Trabzonspor (Canlı)
23:00 A Spor – Avrupa Ligi Özel
23:00 TRT Spor – Spor Artı

Devamı

SPOR

Güçlenmek için halat egzersizi

-

Halat egzersizi sizi hem güçlendirecek hem de kaslı bir vücuda sahip olmanızı sağlayacak.

Seated Drummer

Bağdaş kurarak oturun ve avuç içleriniz birbirine bakacak şekilde halatların tutamaçlarını tutun. Kollarınızın birini aşağı ve diğerini yukarı hareket ettirirken karın kaslarınızı sıkın. Halatları çene hizanıza kadar kaldırın.

Battle Slam

Harekete low squat pozisyonunda, ayaklarınız omuzlarınızdan daha geniş olacak şekilde durarak başlayın. Tutamaçları tutun, avuç içleriniz birbirine baksın. Halatları omuzlarınızın üstüne kaldırın. Her iki halatı da aynı anda güçlü bir şekilde yere çarpın ve tekrar edin.

Her harekette karın kaslarınızı sıkın, belinizi korumak için dizlerini hafif bükülü tutun. Boyun ve omurga hizasını korumak için yere değil, iplerin bağlantı noktasına doğru ileri bakın. Halatları tutamacından hafifçe tutun, fazla sıkı tutmak yalnızca gereksiz yere enerji kaybettirecektir.

Lateral Whip

Ayaklarınız omuz genişliğinden biraz daha açık olacak şekilde, dizlerinizi bükerek ayakta durun. Avuç içleriniz birbirine bakacak şekilde halatları tutun. Karın kaslarınızı kullanarak halatları yukarı ve sağa doğru sallayın. Hareketi sol tarafa doğru tekrar edin ve taraf değiştirerek devam edin.

SEVİYE ATLAYIN!

Her harekete 10 saniye interval ekleyerek zorluğu artırabilirsiniz. Ya da şunu deneyin: Standart dalga hareketini yapmak için squat pozisyonuna geçin, sağa ve sonra sola adım atın. Her adımdan sonra dalga hareketini yaparken bir squat yapın.

Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com