Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

DOLABIMIZI NASIL DÜZENLEMELİYİZ?

STİL & BAKIM

DOLABIMIZI NASIL DÜZENLEMELİYİZ?

-

 

Kabarık kazaklar ve kalın ceketlere sene boyunca ihtiyacımız olmayacak.dolap
Şu an kışın soğuk günlerinin içerisindeyiz. Fakat dolabı rahatlatmanın ve kalın kıyafetleri kaldırmanın vakti de çok uzak değil. Geçiş sürecinin vakitlice gerçekleştirmek ve dolaba yeni bir çehre getirmek için tavsiyelerimize göz atın.

Bir anda yapmaya karar verirseniz çok fazla iş, gereksiz zaman kaybı ve büyük bir dağınıklıkla karşı karşıya gelebilirsiniz. Fakat doğru hareketlerle, birkaç evrede düzeni sağlayabilirsiniz. İşte dolabı elden geçirmenizin 4 yolu.

1) Mevsime göre rotasyon

Mevsimler değişir, siz de mevsime uygun el altında olması gereken kıfayetlerinizi değiştirmelisiniz. Buzlar eriyince, siz de kış kıyafetlerinizi arkalara, hatta ufak bir depoya yerleştirebilirsiniz. Tabi mevsim anomalileri için birkaç süveter ve ceketi ortada bırakabilirsiniz. Üstünüze temkinlilik için birkaç şey bırakin ki, serin gün ve gecelerde sıkıntı çekmeyin. Havalar iyice sıcaklayınca, onları da arkalara kaydırabilirsiniz.

2) Temizlik

Süveter ve ceketlerden bahsederken şunu da unutmayalım: Kaldıracağınız kıyafetleri mutlaka temizleyip toparlayın. Eğer gereken kıyafetleri gereken zamanda kuru temizlemeye verirseniz, bir anda kıyafetleri topluca vermeyerek daha az para harcamış olursunuz. Kıyafetleri düzgün katlamak da hem formlarını koruyacak, hem de zamanı gelince rahat kullanmanızı sağlayacaktır.

3) Eskilerden kurtulun

Dürüst olun. Gerçekten de 4 tane beyaz polo tişörte ihtiyacınız var mı? Büyük ihtimalle ikisini hiç giymeyeceksiniz bile. (İpucu: cevap hayır) Doğru olan şu ki, dolabınızdaki fazlalıklardan vakitlice kurtulmalısınız. Çorap, iç çamaşırı ve tişörtlerinizi sık sık eleyin.

Ayrıca kendinize artık yakıştırmadığınız kıyafetlerden de kurtulabilirsiniz. Bir yıl daha tutmak istemeyebileceğiniz kıyafetler için bir ikinci insanın fikrine de ihtiyaç duyabilirsiniz. Eğer bir kıyafet uzun süredir üstünüze olmuyorsa, itiraf etmek gerek ki hiç olmayacağı ihtimali de çok yüksek. İstemediğiniz şeyleri giyerek özgüveninizi zedelemeyin.

4) İleriyi düşünün

Ceketler ve takım elbiseler için seçkinizi düzenleyin. Sade ve sevdiğiniz kıyafetleri, favori elbiselerinizi ön taraflarda bırakın. Bir temizliğe mi ihtiyaçları var? Bu işi onlara ihtiyaç duymadan ayarlayabilirsiniz. Düğünlere giyebileceğiniz kıyafetleri, tam da düğünden önce temizlemekle uğraşmayın.

Continue Reading
Advertisement

STİL & BAKIM

5 Maddede Keratin Bakımı

-

Editör :

Saçı uzatma etkisiyle bilinen keratin saç bakımı, artık yalnızca kadınlar tarafından değil, erkeklerden de büyük ilgi görüyor

Günümüzde erkeklerin gittiği birçok berber ve kuaförde de uygulanan keratin bakımı, bilhassa uzun saç seven erkekler tarafından rağbet görürken, parlak, yumuşak ve düz saç sevenlerin de tercihi olmakta.

Keratin kullanımıyla yapılan saç bakımları, saçı kıvırcık ve başa çıkılmaz erkeklerin saçlarını da düz ve sağlıklı hale getirmeleriyle biliniyor. Tıpkı kadınlarda olduğu gibi erkeklerde de saçlar, görünümü etkileyen önemli bir faktördür. Sağlıklı görünen düz saçlar, model oluşturmada kişiye kolaylık sağlıyor ve kadınların dikkatini daha fazla çekebilmenize yardımcı oluyor.

Keratin Bakımının Faydaları

Keratin bakımı, saçı düzleştirme ve sağlıklı hale getirme konusunda devamlı olarak övülüyor. Peki, bunun nedenini merak ettiniz mi? Keratin saç bakımı, diğer bakım yöntemleriyle kıyasla çok daha güvenli ve etkilidir. Keratin bakımının faydalarını beş farklı maddede sıralayabiliriz.

1. Zehirli kimyasallar içermez

Keratin, insan vücudu tarafından doğal yollarla üretilen bir protein türüdür. Deri hücrelerinde, tırnaklarda ve saçlarda doğal yapıtaşı olarak bulunur. Sürekli olarak şampuan, saç kremi ve saç ürünleri kullandığınızda ise saçlarınızdaki keratin miktarı azalır. Bu durum da saçınızın kuru ve kıvırcık bir yapıya bürünmesine neden olur. Bunun nedeni piyasadaki birçok ürünün saçın katmanlarına derinlemesine nüfuz eden kimyasallar içermesidir.

Keratin bakımı, kullanılan formülün doğal olması sebebiyle hiçbir kimyasal faktörü içermez. Yani saçınız herhangi bir şekilde zarar görmez. Aksine keratin bakımı, saçınızdaki parıltıyı ortaya çıkarak şekilde içeriden dışarıya doğru onarım gerçekleştirir.

2. Etkileri uzun vadelidir

Keratin bakımı yaptırmanın iyi taraflarından bir diğeri de, bu bakımdan sonraki haftalar boyunca ek bir bakım yaptırmanıza gerek olmamasıdır. Keratin bakımının etkileri, dört aya kadar devam eder. Bunun sebebi saç foliküllerine nüfuz ederek onarması, saçta meydana gelen hasarları kökten uca kadar gidermesidir. Keratin bakımı sonrası daha parlak ve göz alıcı saçların keyfini uzun bir süre boyunca çıkarabilirsiniz.

3. Düzleştirici kullanmanız gerekmez

Keratin bakımı yaptırdıktan sonra saçınızın düzleşmesi ve parlak görünmesi için her sabah düzleştirici ya da fön gibi cihazlarla uğraşmanız gerekmez. Saçınızın doğal yağlarını salgılayabilmesini sürdürmesi adına, saçlarınızı düzenli olarak taramanız ya da fırçalamanız yeterlidir. Öte yandan devamlı olarak düzleştirici kullanmak da meydana gelen ısı nedeniyle saçlarınıza zarar verir.

4. Saçın hacmini ve şeklini korur

Birçok kişi, keratin bakımının saçlarının hacmini ve şeklini etkileyeceğini düşünür. Fakat bu kesinlikle yanlıştır. Keratin bakımının özelliği saçlardaki hasarı gidermesi ve saçın sağlığını korumasıdır. Keratin bakımı saçlarınızın şekline ya da hacmine herhangi bir zarar vermez.

5. Tüm saçlar tiplerine uygun

Keratin bakımı kıvırcık ve karmaşık saçlar dahil tüm saç tiplerine uygulanabilen bir bakımdır. Ancak bu tarz saçlara uygulanan bakım, diğer türlerden biraz daha uzun sürebilir.

Keratin Bakımından Sonra Yapılması Gerekenler

1. Keratin bakımının saçlarınız tarafından iyi bir şekilde emilebilmesi için saçınızı 72 saate kadar yıkamayın.

2. Saçınıza herhangi bir jel ya da şekillendirici sürmeyin. Kuaförünüzün önerileri doğrultusunda saçınızı 3 gün boyunca yalnızca şampuan ve kremle yıkayın. Kullandığınız şampuanın ve kremin sülfat ve sodyum içermiyor olmasına dikkat edin.

3. Saçınızı toplamayın, serbest bırakın.

Devamı

ERKEK AKLI

El desenli bikini üstü modası

-

Tasarımcı Adriana Degreas tarafından tasarlanan el desenli bikini üstü, üstsüz güneşleniyor gibi görünmeyi sağlıyor.

İşte plajlarda kafa karışıklığına neden olabilecek el desenli bikinli…

Brezilyalı tasarımcı Adriana Degreas, sanki göğüslerini tutan bir kadın varmış gibi bir ikonik bir bikini üstü tasarladı ve bu tasarımıyla hem moda camiasında hem de sosyal medyada çok konuşuldu.

Bikini tuhaf karşılansa da birçok kişi tarafından giyilerek plajlardaki yerini aldı. Instagram’da paylaşılan bikini fotoğrafları bin 200’ün üstünde beğeni ve yüzlerce yorum aldı. İnsanların şimdiki yorumu bu tasarım için gayet olumlu.


Devamı

STİL & BAKIM

Nike Zoom serisinden yeni renkler!

-

Nike Zoom Air ve ultra hassas yapılı köpük tabanıyla Nike ZoomX ile Zoom ailesi, yeni renkleri ve her ayakkabısıyla koşuculara özgün bir deneyim sunuyor.

Hız, dünyaca ünlü maratonculardan, hafta sonları kendini harika hissetmek isteyenlere kadar uzunan her koşucunun önceliği arasındadır. Nike, koşucuların tüm ihtiyacını karşılayacak şekilde tasarlanan Air Zoom serisi ile antrenman ve yarış ayakkabılarını odağına alıyor.

Nike, Zoom ailesinin 2019 modelleri için insan gözünün en iyi seçtiği renk olan neon yeşilden bir spektrum yarattı. Tasarımcılar, Nike Phantom Glow adını vererek sadece Nike’a özel bir neon ton yarattı. Bu neon ton, oluşturduğu yapı ile Nike ZoomX Vaporfly NEXT% için enerjik ve parlayan bir etki yaratıyor. Zoom ailesindeki diğer modeller ise her birinin öne çıkmasını sağlayacak şekilde koyu ve yumuşak tonlara bürünüyor.

Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com