Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

Dünyanın Tanıdığı Golfçü: Paige Spiranac

SPOR

Dünyanın Tanıdığı Golfçü: Paige Spiranac

-

 

Paige Spiranac, Amerikalı bir profesyonel golfçü ve sosyal medya fenomeni.

Paige Spiranac için golf her zaman ilk tercih değildi. Aslında o, bir jimnastikçi olmayı planlıyordu; ancak, 12 yaşında kırık bir diz kapağı, kariyerini tamamen farklı bir yöne yönlendirdi.

Fitnessçı kadınlar, sosyal medya fenomeni kadınlar, vücut geliştirmeci kadınlar kategorimizin bugünkü konuğu Paige Spiranac.

Milliyet: Amerikan

Meslek: Sporcu

Doğum Tarihi: 1993

Sporcu bir ailede doğan Paige’in annesi profesyonel bir balerindi ve babası seçkin bir futbolcuydu.

Başarılı bir sporcu olan Paige, ABD Jimnastik Milli Takımı’ndan davet aldı. İlk başta her şey iyi görünüyordu.

Fakat beklenmedik bir dizkapağı yaralanması, Paige’in jimnastik kariyerini sekteye uğrattı. Olimpiyatlara gitme umutları ve hayalleri bir anda parçalandı.

Kırık diz kapağından kurtulurken, Paige profesyonel spor yapmaktan vazgeçmek istemediğini fark etti.Bunun yerine, profesyonel bir sporcu olma hayalini gerçekleştirmesini sağlayacak başka spor aktiviteleri aradı. Aylarca süren deneme yanılma sonrasında, Paige golfçü olma fikrine aşık oldu.

Paige Spiranac nasıl antrenman yapıyor?

Golf antrenmanlarına ek olarak, Paige aynı zamanda herhangi bir spor modelinde olduğu gibi antrenman yapıyor, kardiyo yapıyor ve spor salonunda ağırlık kaldırıyor.

Kuvvet antrenmanı çekirdeğini güçlü tutarken, kardiyo seansları Paige’in metabolizmasını hızlandırıyor.

Paige Spiranac’tan neler öğrenebiliriz?

Paige Spiranac’tan öğrenebileceğimiz şey, hayatın yoluna koyduğu her şeyi kucaklamanız gerektiğidir. Paige’in durumunda, dizindeki bir yaralanma nedeniyle jimnastikteki hayallerini terk etmek zorunda kaldı.

Bu yaralanma başlangıçta Paige’in hayatındaki gidişatın daha da kötüye gitmesine neden olmuş gibi görünse de, aslında onu profesyonel bir golfçü ve sosyal medya fenomeni yaptı.

SPOR

Yüzme Şampiyonası’nda Türkiye Rekoru Kırıldı

-

Dünya Gençler Yüzme Şampiyonası’nın ikinci gününde milli sporcular 3 branşta final hakkı elde etti ve 3 Türkiye rekoru kırdı.

Macaristan’da düzenlenen Dünya Gençler Yüzme Şampiyonası’nda milli sporcular 3 farklı branşta final hakkı elde edip, 3 de Türkiye rekoru kırdı.

Türkiye Yüzme Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de devam eden organizasyonda, Mert Ali Satır, Demirkan Demir, Aleyna Özkan ve Gizem Güvenç’ten oluşan 4×100 metre karışık bayrak takımının yanı sıra, 17-18 yaş 200 metre kelebekte Zehra Duru Bilgin, 15-16 yaş 200 metre kelebek de Defne Taçyıldız final yüzme hakkı kazandı.

Devamı

SPOR

Bu akşam TV’de hangi maçlar var?

-

Bu akşam TV’de hangi maçlar var? İşte bu akşamın maçları ve spor programları.

22 AĞUSTOS PERŞEMBE

11:00 A Spor – Spor Ajansı
11:00 TRT Spor – Spor Manşet
14:00 A Spor – Gün Ortası
14:00 TRT Spor – Spor Stüdyosu
15:00 TRT Spor – Gündem Futbol
15:00 beIN Sports Haber – Tüm Sporlar
15:00 A Spor – Transfer Hattı
16:00 TRT Spor – Transfer Günlüğü
17:00 A Spor – Spor Gündemi
17:30 TRT Spor – Spor Akşamı
18:00 beIN Sports 1 – beIN Manşet
18:30 TRT Spor – Spor Merkezi
21:00 A Spor – Futbol Gündemi
21:00 beIN Sports Haber – Sosyal Medya
21:00 TRT Spor – AEK – Trabzonspor (Canlı)
23:00 A Spor – Avrupa Ligi Özel
23:00 TRT Spor – Spor Artı

Devamı

SPOR

Güçlenmek için halat egzersizi

-

Halat egzersizi sizi hem güçlendirecek hem de kaslı bir vücuda sahip olmanızı sağlayacak.

Seated Drummer

Bağdaş kurarak oturun ve avuç içleriniz birbirine bakacak şekilde halatların tutamaçlarını tutun. Kollarınızın birini aşağı ve diğerini yukarı hareket ettirirken karın kaslarınızı sıkın. Halatları çene hizanıza kadar kaldırın.

Battle Slam

Harekete low squat pozisyonunda, ayaklarınız omuzlarınızdan daha geniş olacak şekilde durarak başlayın. Tutamaçları tutun, avuç içleriniz birbirine baksın. Halatları omuzlarınızın üstüne kaldırın. Her iki halatı da aynı anda güçlü bir şekilde yere çarpın ve tekrar edin.

Her harekette karın kaslarınızı sıkın, belinizi korumak için dizlerini hafif bükülü tutun. Boyun ve omurga hizasını korumak için yere değil, iplerin bağlantı noktasına doğru ileri bakın. Halatları tutamacından hafifçe tutun, fazla sıkı tutmak yalnızca gereksiz yere enerji kaybettirecektir.

Lateral Whip

Ayaklarınız omuz genişliğinden biraz daha açık olacak şekilde, dizlerinizi bükerek ayakta durun. Avuç içleriniz birbirine bakacak şekilde halatları tutun. Karın kaslarınızı kullanarak halatları yukarı ve sağa doğru sallayın. Hareketi sol tarafa doğru tekrar edin ve taraf değiştirerek devam edin.

SEVİYE ATLAYIN!

Her harekete 10 saniye interval ekleyerek zorluğu artırabilirsiniz. Ya da şunu deneyin: Standart dalga hareketini yapmak için squat pozisyonuna geçin, sağa ve sonra sola adım atın. Her adımdan sonra dalga hareketini yaparken bir squat yapın.

Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com