Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

ERKEKLERİN YAPTIĞI 7 FACEBOOK HATASI

ERKEK AKLI

ERKEKLERİN YAPTIĞI 7 FACEBOOK HATASI

-

 

faceKadınlar genellikle internet ortamında onlara askıntı olan adamlardan, garip tekliflerinden ve tuhaf diyaloglardan pek de bahsetmezler. Gizli gizli takip etmek, durup durup ‘dürtmek’, profil bilgilerini paylaşmak ve daha nicesi… Bazı adamlar böyle şeyler yapıyorlar. Bu tip ‘Facebook suçları’ işlemek senin de başını belaya sokup, bir anlamda ‘repütasyonunu’ düşürebilir. Eğer Facebook’ta nasıl davranmanız gerektiğinizi bilirseniz, şansınız artabilir. “Facebook’taki şu garip, psikopat herif’ olarak anılmak istemiyorsanız, bu listeye bir göz atmanız gerek…

1. Onun Profilini Ezberlemeye Çalışmak

Erkeklerin yaptıkları ilk ve en genel hata kadınların profil bilgilerini ezberlemektir. İlgi alanları, en sevdiği sanatçılar, filmler ya da profilinde paylaştığı ‘her şey’… Eğer bunların hepsini ezberlerseniz, gerçek hayata dair elinizde ne kalır?  Birini, konuşarak tanımak eğlencelidir! Ve unutmayın ki, profilindeki her şeyi ezbere bilen biriyle karşılaşmak onu çok korkutacaktır!

2. Gerçek Hayatta Arkadaş Olmadan Facebook’da Eklemek

Onu bir partide gördünüz ya da aynı dersi alıyorsunuz; fakat halen ona bir merhaba diyemediniz ve tanışmadınız. Hemen Facebook’tan ekliyorsunuz ve muhabbet başlasın istiyorsunuz! Yanlış! Facebook’un ilk kurallarından biri tanımadığın insanları arkadaş olarak eklememektir. Bunun ne kadar tuhaf kaçacağını bir düşün. Hakkınızda sizce ne düşünecektir?

3. 345 Fotoğrafının Hepsine Tek Tek Bakmak

Evet, güzel bir yüzü ve bomba gibi bir vücudu var; fakat bu onun 1,345 fotoğrafının hepsine tek tek bakmanızı gerektirmez. Fotoğraf bu; kötü çıkmış olabilir. Kendi fotoğraflarınıza bir bakın! Siz de bazı fotoğraflarınızda oldukça çirkin çıkmışsınızdır ve o alkollü geceye lanet ediyorsunuzdur. Bu durum, kadıncağızın ipini çok erken çekmenize sebep olabilir. Ona ‘güzel’ tarafından bakmaya çalışın.

4. Onun Profilini Sık Kullanılanlara Eklemek

Bir kadının Facebook profilini sık kullanılanlara eklemek büyük bir psikopatolojik soruna dalalet. Ayrıca çevrenizdeki insanların sizi yakalamasına da sebep olabilirsiniz. Başka biriyle bir ilişkiye başladığınızı ve bu ‘sık kullanılanlar’ menüsünü temizlemeyi unuttuğunuzu düşünün. Hoşgeldin erken veda!

5. Sürekli Dürtmek

Bir kadını Facebook’tan dürtmek, elbette ki onun ilgisini çekmek namına masumane görünebilir; fakat bu sürekli hale geldiğinde sinir bozucu olacaktır. Bu dürtme meselesini minimumda tutup, bir geri dönüş alıp almadığınızı iyi gözlemlemek gerek.

6. Duvarına Yazan Her Erkeği Araştırmak

Onunla birlikte falan değilsiniz, belki daha önce “gerçek hayatta” hiç görmediniz bile onu… Bu kıskançlık niye? Bu bir yarışma değil ve onun arkadaşları da sizin rakibiniz değil. İnsanlar sanal ortamda kendilerini gerçek hayatta oldukları insandan farklı insanlarmış gibi gösterebilirler; ki laf aramızda asıl amaç da az çok budur. Unutmayın ki siz de, “rakipleriniz de” olduğunuzdan farklı insanlarmış gibi davranma eğilimindesiniz. Bu yüzden rakipleriniz de “sanal”.

7. “Çıkma” Teklif Etmek

Diyecek hiç bir şey yok: “Bunu sakın yapmayın!”

 

 

Continue Reading
Advertisement

ERKEK AKLI

Sosyalben Store & Sarev İş Birliği Paylaşarak Çoğaltıyor

-

Editör :

 Kurulduğu günden bu yana dezavantajlı bölgelerde yaşayan çocuklarımızın yeteneklerinin keşfedilmesi ve geliştirilmesi adına çalışmalar gerçekleştiren SosyalBen Vakfı’nın çalışmalarına bütçe oluşturmak amacıyla kurulan, satış mağazası SosyalBen Store, 75 yılını kutlayan Sarar markası ile yeni bir iş birliğine imza attı.

Topluma olan sorumluluklarını paylaşarak çoğaltmayı hedefleyen Sarar, “75 Gönülden Sene” sloganıyla SosyalBen Store’un birbirinden renkli ürünlerini ev tekstil markası Sarev’inmağazalarında satışa çıkardı.

Sarev mağazalarında yer alan SosyalBen Store ürünlerinin satışından elde edilecek gelir, taşımalı eğitim gören çocukların umutlu bir geleceğe bakarak gelişimlerini sağlayacak. Dezavantajlı bölgelerde yaşayan 7-13 yaşındaki çocuklar, tasarım atölyesinde yeteneklerini keşfedip geliştirme fırsatı yakalayacak. Sarar tarafından, vakfın gönüllü grubuna özel tasarlanan tişörtler 2019-2020 dönem saha çalışmalarında yer alacak.

Devamı

ERKEK AKLI

Bridgestone İpek Şenoğlu Cup – Sarar Sponsorluğu

-

Editör :

Sarar, İpek Şenoğlu Cup ile sponsorluk geliştirmeye hazırlanıyor.           

Abdurrahman Sarar’ın 12 metrekarelik bir terzi dükkanında temellerini attığı SARAR bugün; Türkiye’de beş büyük üretim fabrikasındaki yüksek işçilik kalitesi ve özel dikim ayrıcalığıyla hazır giyim sektöründe dünya markalarıyla yarışarak hizmet vermeye devam ediyor.  Sektördeki 75. yılını kutlamakta olan Sarar’ın, Avrupa ve ABD başta olmak üzere yurt dışında birçok konsept mağazası bulunuyor.  

Moda sektöründe 75 yıllık bir tecrübeye sahip olan markayı zirveye taşıyan en önemli etmenlerin başında sponsorluk faaliyetleri geliyor. 

Marka, bu sene sektörde başarıyla geçen 75. yıllarını kutlamak amacıyla, kendi alanlarında öncü olmuş isimleri bir araya getirerek, başarı kavramını tekrar yorumladıkları bir konsept çekim gerçekleştirdi. Türkiye’nin en başarılı sporcularından biri olan İpek Şenoğlu’nun da dahil olduğu bu keyifli projeden sonra, beraber daha iyi işlere imza atabilmek adına İpek Şenoğlu Cup ile sponsorluk geliştirecekler. 

Tenis sporunun Türkiye’de yaygınlaşmasına hizmet eden Bridgestone İpek Şenoğlu Cup Tenis Turnuvası, ülkemizde tenis sporunun gelişimine katkı sağlamak amacıyla 8 yıldır 16 farklı şehirden rekor sayıda sporcuları bir araya getirmeye devam ediyor.

Bu yıl 26 Ağustos – 8 Eylül tarihleri arasında İstanbul Dalyan Kulüp’te gerçekleşecek olan turnuvada toplam 550 sporcu yarışacak. Turnuva katılımcıları Sarar tarafından sporculara özel olarak üretilen tişörtleri giyecekler.

Devamı

ERKEK AKLI

Mango Erkeği Hugo Sauzay’dan tavsiyeler

-

Mango erkeği Hugo Sauzay, merak edilenleri yanıtladı. İşte onun tavsiyeleri.

1- Sen bir modelsin ama aynı zamanda bir iç tasarım şirketine sahipsin. Bu iki alanın ne kadar bağlantılı olduğunu düşünüyorsunuz?

Seyahatler ve toplantılardan besleniyorum, moda ile yaptığım için şanslıyım. Bana farklı kültürlerle, insanlarla ve farklı yaşam biçimleriyle tanışma şansı veriyor. Ne zaman başka bir yerde çekim yapsam, mimari detayların fotoğraflarıyla dolu telefonumla birlikte geri dönüyorum. Yaratıcı insanlarla çalıştığımız için şanslıyız ve onları kreatif süreçte izlemek büyük bir ilham kaynağı. Mimarlıkta olduğu gibi modada da hikaye anlatıcılığı önemlidir. Global bir proje sahip olmak için daha önce yapılan tüm çalışmalar esastır. Sadece kolay bir final görüntüsü değil, zamanın ötesinde bir proje yapmaya çalışıyorsunuz.

2- Katıldığınız projeleri nasıl seçersiniz? Dikkat ettiğiniz ana faktörler nelerdir?

En önemlisi projenin temelindeki insanlar. Moda olmak istemeyen ama doğru bir proje yaratmak isteyen biri.

3- Genç erkek ve kadınlara kendilerine daha güven duymaları için ne önerirsiniz?

Farklılıklara açık kalmak ve ilgi yarattıklarını anlamak. Hoşgörü dışında daha iyi bir yol olmadığını anlamalılar. En önemli şey, senin tutkularını yaşaman ve inanman.

4-Kendi tarzını nasıl tarif edersin ?

Klasik ve sade bir stilim var. Koyu jean, beyaz tişört bir tür üniforma. Kazak ve paltolar için güzel kumaşlara dikkat ediyorum.

5- Mango erkeği ne tür bir erkek?

Mango erkeği modern ve kendinden emin.

6-  Kampanya çekimi sırasında Mango ile olan deneyiminizden bahseder misiniz?

İskoçya’da tipik bir yağmurlu gün boyunca çekim yapıyorduk ancak arkadaş canlısı bir ekip tarafından ısındık. Çekimde hissetmedim, yeşil tarlalarla çevrili bir kalede, koyun ve atlarla dolu nehirlerde arkadaşlarımla daha fazla zaman geçirdim. Muhteşem bir yerdi. Arkadaşlarla rüya gibi bir hafta sonu oldu.

Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com