Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

Eski halini görenler inanmıyor!

FITNESS

Eski halini görenler inanmıyor!

-

 

Maria Gad, sosyal medyanın en fit kadınlarından biri. Fitness ünlüleri olarak anılan grubun içindeki Gad’ın hayatına bakalım.

Fitness’ın kendisi için bir tür terapi olduğunu belirten Maria Gad, vücudunu günden güne daha iyi bir formda görmekten keyif aldığını söylüyor. Maria, sürekli büyüyen hayran kitlesi ve diğer insanlar için ilham kaynağı haline gelmesi onu biraz daha ünlü yapıyor. Bunun nedeni ise onun da bir öncesi- sonrası fenomenlerinden olması. Yani değişimin vücut bulmuş hali Maria Gad.

Spor Programı, spor rutinleri, Sporcu beslenmesi

Maria’nın spor rutinini kısaca anlatmak gerekirse: Sabah aç karnına kardiyo yapmayı sevdiğini söyleyen ünlü fitness fenomeni, dayanıklılık egzersizleri ve esneklik çalışmalarını da asla ihmal etmediğini belirtiyor. Öğleden sonra çoğu zaman, press hareketleri ve güce yönelik çalışmalar yaptığını söylüyor.

Tüm bu çalışmalardan sonra akşama doğru kaslarını en az 10 dakika geren çalışmalar için zaman ayırdığını ifade eden Maria Gad, bu tarz esneme hareketlerinin sakatlanmayı önlediği ve vücutta laktik asit birikimine pozitif etkide bulunduğu için atlanmayacak rutinlerinden olduğunu da ekliyor.

Kaslı bacaklara sahip en ünlü kadın

Ayrıca bacak çalışmalarına çok fazla önem verdiğini söyleyen sporcu kadın Maria, büyük popolu kadınlar kategorisinde olmanın sıkı bir çalışma gerektirdiğini belirtiyor.

Maria’nın dönüşümü: Before-After yıldızı

Vücudunda neyin ne kadar işe yaradığını anlamanın yıllar aldığını belirten Maria, tek bir doğrunun olmayacağı görüşünde. Ona göre; herkes kendi vücudunda neyin işe yarayıp neyin yaramayacağını tamamen gözlemleyerek görmek zorunda. Gad, eski halini sürekli olarak paylaşmaktan çekinmeyen ve öncesi sonrası fotoğraflarına bol bol yer veren bir sporcu.

CrossFit atleti: Cristina Bayardelle

Beslenme düzeni

Kendini sürekli olarak ödüllendirmeyi seven ünlü fitness fenomeni, sürekli olarak kaçamak yaptığını belirtiyor. Genellikle şu gıdaları tüketiyor:

Meyve
Yağsız kümes hayvanları
Bitki bazlı protein kaynakları
Otla sığır eti
Tatlı patates
Avokado

Ayrıca zeytinyağı ve hindistancevizi yağı şeklinde bazı sağlıklı yağları tüketmeyi de seviyor. Kas kazanmak istediği dönemlerde bu yağları smoothilere bile eklediğini söyleyen fitnessçı kadın Maria Gad, yağlardan korkmadığını ifade ediyor.

Continue Reading
Advertisement

FITNESS

Sakatlanma riskini engelleyin!

-

Sakatlanma riskini azaltan Banded Single-Leg RDL egzersiziyle amaçlarınıza ulaşın.

Kış mevsimi, tatlı su vücut geliştirmecilerinin heveslerini soğuk hava deposuna kaldırdığı zaman dilimidir. Ancak gerçek bir MH erkeği, hedeflerine giden yolun temellerinin bu mevsimde atıldığını bilir. Evet, şu anda içinde bulunduğumuz mevsimden bahsediyoruz. Partiler, sarhoşluklar ve tembellikle geçirilen sabahlar sizi uzun mesafe koşularından ve yüksek ağırlıklarla yapılan squat’lardan alıkoysa da, bu düşük yoğunluklu egzersizi günlük olarak uygulayarak vücudunuzla ilgili hedeflerinize 2019 yılı itibariyle ulaşabilirsiniz. Kontrollü bir şekilde her taraf için 10’ar tekrar yapmanızın yeterli olacağı bu egzersiz, ciddi anlamda terlemenize bile yol açmayacak.

Hareket uzmanı Ollie Frost, “Banded single-leg rdl egzersizi, belinizin kuvvetini ve baş üstü kaldırışlardaki esnekliğinizi artırır,” diyor. Bununla birlikte hareketin dengesiz yapısı da merkez bölge kuvvetinizi ciddi oranda yükseltecektir. Önemi yüksek olan bu bölgeleri hedef alarak uzun vadede başarı sağlayabilirsiniz. Olay bu kadar basit. Öte yandan hareketin beyin fonksiyonunuzu da artıracağını söyleyen Frost, “Bu tarz kompleks egzersizlere alıştığınızda basit egzersizler size sakız çiğnemek kadar kolay gelecektir,” diyor. Şimdi yerinizden kalkın ve 2019 yılına bedenen ve zihnen daha güçlü bir şekilde başlamak için harekete geçin.

1/ Etrafını sar

İlk tekrarınıza başlamak için uzun bir direnç bandını sağ ayağınızla sağ omzunuza dolayın. Daha iyi bir denge için gözlerinizi duvardaki bir noktaya odaklayın.

2/ Öne eğil

Kalça kaslarınızı sıkarak sol bacağınızı geriye doğru düz bir biçimde kaldırın. Kalçanızı bükerek öne doğru eğilin. Bunu yaparken sırtınızı düz tutun. Bu şekilde duraklayın.

3/ Dizler yukarı

Dengenizi koruyarak hareketi tersine doğru uygulayın. Şimdiyse merkez bölgenizi sıkarak sol dizinizi kalça hizanıza yükseltin. Direnç bandı omuz hizanızda olacak şekilde 1 saniye kadar bekleyin.

4/ Zirvede bırak

Vücudunuzu sabit tutarak sağ kolunuzu başınızın üzerine doğru kaldırın. Kontrollü bir şekilde başlangıç pozisyonuna dönün. Tekrar sayınızı tamamladığınızda hareketi diğer yöne doğru tekrar edin. Geleceğinize sağlam bir yatırım yaptığınızı unutmayın.

Bu hareketi yaparak ne kazanacaksınız?

Merkez bölge kontrolü + Sakatlanmayan omuzlar + Beyin gücü + Yeni kişisel rekorlar

Devamı

FITNESS

Yağ Düşmanı: Roberta Mezencio

-

Yağ düşmanı, ağırlık ve protein dostu, kaslı kadın Roberta Mezencio ile tanışalım.

Brezilya doğumlu Roberta Mezencio her zaman fitnesı güçlü bir tutkuyla sürdürdü.

Spor salonundaki ilham verici özverisi ve sosyal medya paylaşımları, Roberta’yi öne çıkaran şey oldu.

Milliyet: Brezilya

Meslek: Spor Modeli

Roberta kardiyoya karşı ağırlık egzersizini tercih ediyor. Sağlıklı bir diyet ile desteklenen yoğun bir egzersiz rutini izliyor.

Roberta bütün yıl boyunca sağlıklı ve besleyici bir diyet uygular. Çoğunlukla fast-food yemekten kaçınır.

Roberta’nin en sevdiği yiyecek grupları arasında yağsız et, kepekli tahıllar, az yağlı süt ve sebzeler bulunur.

Meyvelere gelince, yüksek glisemik meyvelerden kaçınır, çünkü insülin seviyelerini yükseltir.

Devamı

FITNESS

Merkez bölge bitiricileri

-

Spor salonuna iş olsun diye gidiyorsanız, haftanın beş günü antrenman yapmak da fayda etmez. İşleri biraz karıştırarak fark edilebilir değişiklikler yaratın.

Kabul edelim ki birçoğumuz aynı antrenmanları yapmaktayız. Ufak bir koşu, birkaç dakika bench press ve esneme egzersizleri… Devamlı olarak geçmiş zamanı tekrar ederseniz, aldığınız sonuçlar da geçmiştekilerle aynı olur. “The HIITman” adıyla da tanınan kişisel antrenör Courtney Fearon, kaslarınızı bir hafta boyunca şok edebileceğiniz bir antrenman programı tasarladı. İsterseniz eski programlarınızı uygulayabilirsiniz ancak antrenmanınızı bu 20 dakikalık merkez bölge çalışmalarıyla sonlandırın. Asla pişman olmayacaksınız.

Karın

Bu günlerde sıkı bir istasyon çalışması yaparak leg raise, oblique twist, abs wheel rollout ve mountain climber gibi egzersizleri tercih edin.

Sprint

Sprint günlerinizde kısa, aktif ve nispeten daha uzun dinlenme süreleriyle yüksek yoğunluklu interval antrenmanlar yapın. Koşu bandını, AirDyne bisikletlerini ya da SkiErg makinasını kullanabilirsiniz.

Denge

Dengenizi artıracak çalışmalar yaptığınız günlerdeyse weighted dead bug, bird dog, pull down ve plank varyasyonlarını yaparak merkez bölgenizin derinliklerindeki kasları harekete geçirebilirsiniz.

Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com