Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

FİFA 15 NELERİ DEĞİŞTİRDİ

ERKEK AKLI

FİFA 15 NELERİ DEĞİŞTİRDİ

-

 

Tüm zamanların en büyük futbol oyunlarından biri olan Fifa serisinin yeni oyunu Fifa 15 raflarda yerini aldı. Biraz gecikmeli de olsa sonunda oyunu oynayıp inceleme fırsatı bulduk. Bakalım Fifa 15 ne gibi değişiklikler getiriyor?

Özellikle Türkiye Süper Ligi’nin de resmi olarak Fifa 15 ‘de bulunuyor olması Türk futbol severlerin ve futbol oyunu aşıklarının tüm dikkatinin Fifa 15‘e çevrilmesine sebep oldu. Özellikle son yılların en çok oynanan ve en çok satılan futbol oyunu olan Fifa’nın yeni sürümünü sizler için detaylı bir şekilde inceledik.

Fifa yıllardan beri PES (Pro Evolution Soccer)ile rekâbet içindeydi ancak Fifa 14 PES’i yıkan darbe oldu. Ondan sonra ise bir daha da yüzüne pek bakılmayan bir oyun oldu. Neyse asıl incelemeye başlayalım.

İlk defa Fifa gerçekten fragmanlarında gösterdiğini yaparak adeta bir şahesere imza attı.

fifa-01

SPOİLER ALARMI!!!

Bu sene Fifa’nın en büyük kozu ‘Emotion’ yani moral ve hissiyat gibi bir olay (Sözlük açıp bakın nedir ne değildir diye…). ‘Bu ne işe yarar ki?’ demeden once biraz bekleyin! Bu şuna yarayacak: Diyelim ki Chelsea’siniz Diego Costa ilk dakikalarda gol atmaya yakınlaşırsa Eden Hazard gibi bazı oyuncular onu alkışlar. Ama Costa Sabriliğe devam ederse Costa’yı alkışlayanları birden onu azarlarken bulabiliriz. Öteki durumda yani Costa gol atarsa morli yükselip daha fazla gol atabilir. (Ha bu arada artık oyuncuların uçuyomuş gibi gözükmediğni de eklemeliyiz).

fifa-03

Kaleci Faktörü

Kaleciler bu sene gerçekten sağlam bu yüzden gol atması zor ama kafa şutları onların zayıf alanı bilginize. Ha ama onun dışında kaleci avlamak gerçekten “ZOR”. Aranızda Fifa 14 oynamış olanlar bilir. Kaleciler aşırtma şut çekilirse nerdeyse hepsini yerdi ama şimdi atmaya çalışsanız tüm maçta 18 şut olsa 2 tanesi zor kaleye gider.

fif

Grafik Detayları

Fifa sonunda bunu akıl ettin! Futbolcu yüzlerini düzletmen zorunluydu zaten! Neyse ki bu oyunda bunu düzeltmişler. Gerçekten güzel yüzler güzel saç efektleri… Ah EA sonunda…

Benim gözleyebildiğim bu kadar nedeniyse PS3’te oynamam. Ancak PS4 veya XBOX One’ınız varsa alın bu oyunu yoksa Fifa 14 DLC’si gibi birşey olur.

Yazı: Mete Nefi Dedebaş

Continue Reading
Advertisement

ERKEK AKLI

Sosyalben Store & Sarev İş Birliği Paylaşarak Çoğaltıyor

-

Editör :

 Kurulduğu günden bu yana dezavantajlı bölgelerde yaşayan çocuklarımızın yeteneklerinin keşfedilmesi ve geliştirilmesi adına çalışmalar gerçekleştiren SosyalBen Vakfı’nın çalışmalarına bütçe oluşturmak amacıyla kurulan, satış mağazası SosyalBen Store, 75 yılını kutlayan Sarar markası ile yeni bir iş birliğine imza attı.

Topluma olan sorumluluklarını paylaşarak çoğaltmayı hedefleyen Sarar, “75 Gönülden Sene” sloganıyla SosyalBen Store’un birbirinden renkli ürünlerini ev tekstil markası Sarev’inmağazalarında satışa çıkardı.

Sarev mağazalarında yer alan SosyalBen Store ürünlerinin satışından elde edilecek gelir, taşımalı eğitim gören çocukların umutlu bir geleceğe bakarak gelişimlerini sağlayacak. Dezavantajlı bölgelerde yaşayan 7-13 yaşındaki çocuklar, tasarım atölyesinde yeteneklerini keşfedip geliştirme fırsatı yakalayacak. Sarar tarafından, vakfın gönüllü grubuna özel tasarlanan tişörtler 2019-2020 dönem saha çalışmalarında yer alacak.

Devamı

ERKEK AKLI

Bridgestone İpek Şenoğlu Cup – Sarar Sponsorluğu

-

Editör :

Sarar, İpek Şenoğlu Cup ile sponsorluk geliştirmeye hazırlanıyor.           

Abdurrahman Sarar’ın 12 metrekarelik bir terzi dükkanında temellerini attığı SARAR bugün; Türkiye’de beş büyük üretim fabrikasındaki yüksek işçilik kalitesi ve özel dikim ayrıcalığıyla hazır giyim sektöründe dünya markalarıyla yarışarak hizmet vermeye devam ediyor.  Sektördeki 75. yılını kutlamakta olan Sarar’ın, Avrupa ve ABD başta olmak üzere yurt dışında birçok konsept mağazası bulunuyor.  

Moda sektöründe 75 yıllık bir tecrübeye sahip olan markayı zirveye taşıyan en önemli etmenlerin başında sponsorluk faaliyetleri geliyor. 

Marka, bu sene sektörde başarıyla geçen 75. yıllarını kutlamak amacıyla, kendi alanlarında öncü olmuş isimleri bir araya getirerek, başarı kavramını tekrar yorumladıkları bir konsept çekim gerçekleştirdi. Türkiye’nin en başarılı sporcularından biri olan İpek Şenoğlu’nun da dahil olduğu bu keyifli projeden sonra, beraber daha iyi işlere imza atabilmek adına İpek Şenoğlu Cup ile sponsorluk geliştirecekler. 

Tenis sporunun Türkiye’de yaygınlaşmasına hizmet eden Bridgestone İpek Şenoğlu Cup Tenis Turnuvası, ülkemizde tenis sporunun gelişimine katkı sağlamak amacıyla 8 yıldır 16 farklı şehirden rekor sayıda sporcuları bir araya getirmeye devam ediyor.

Bu yıl 26 Ağustos – 8 Eylül tarihleri arasında İstanbul Dalyan Kulüp’te gerçekleşecek olan turnuvada toplam 550 sporcu yarışacak. Turnuva katılımcıları Sarar tarafından sporculara özel olarak üretilen tişörtleri giyecekler.

Devamı

ERKEK AKLI

Mango Erkeği Hugo Sauzay’dan tavsiyeler

-

Mango erkeği Hugo Sauzay, merak edilenleri yanıtladı. İşte onun tavsiyeleri.

1- Sen bir modelsin ama aynı zamanda bir iç tasarım şirketine sahipsin. Bu iki alanın ne kadar bağlantılı olduğunu düşünüyorsunuz?

Seyahatler ve toplantılardan besleniyorum, moda ile yaptığım için şanslıyım. Bana farklı kültürlerle, insanlarla ve farklı yaşam biçimleriyle tanışma şansı veriyor. Ne zaman başka bir yerde çekim yapsam, mimari detayların fotoğraflarıyla dolu telefonumla birlikte geri dönüyorum. Yaratıcı insanlarla çalıştığımız için şanslıyız ve onları kreatif süreçte izlemek büyük bir ilham kaynağı. Mimarlıkta olduğu gibi modada da hikaye anlatıcılığı önemlidir. Global bir proje sahip olmak için daha önce yapılan tüm çalışmalar esastır. Sadece kolay bir final görüntüsü değil, zamanın ötesinde bir proje yapmaya çalışıyorsunuz.

2- Katıldığınız projeleri nasıl seçersiniz? Dikkat ettiğiniz ana faktörler nelerdir?

En önemlisi projenin temelindeki insanlar. Moda olmak istemeyen ama doğru bir proje yaratmak isteyen biri.

3- Genç erkek ve kadınlara kendilerine daha güven duymaları için ne önerirsiniz?

Farklılıklara açık kalmak ve ilgi yarattıklarını anlamak. Hoşgörü dışında daha iyi bir yol olmadığını anlamalılar. En önemli şey, senin tutkularını yaşaman ve inanman.

4-Kendi tarzını nasıl tarif edersin ?

Klasik ve sade bir stilim var. Koyu jean, beyaz tişört bir tür üniforma. Kazak ve paltolar için güzel kumaşlara dikkat ediyorum.

5- Mango erkeği ne tür bir erkek?

Mango erkeği modern ve kendinden emin.

6-  Kampanya çekimi sırasında Mango ile olan deneyiminizden bahseder misiniz?

İskoçya’da tipik bir yağmurlu gün boyunca çekim yapıyorduk ancak arkadaş canlısı bir ekip tarafından ısındık. Çekimde hissetmedim, yeşil tarlalarla çevrili bir kalede, koyun ve atlarla dolu nehirlerde arkadaşlarımla daha fazla zaman geçirdim. Muhteşem bir yerdi. Arkadaşlarla rüya gibi bir hafta sonu oldu.

Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com