Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

Fitness model Annie Ramage

FITNESS

Fitness model Annie Ramage

-

 

Kendisine küçükken anemi teşhisi koyulan Fitness model Annie Ramage, sınırları zorlayarak ünlü bir fitness model haline geldi.

Sağlıklı ve aktif olarak büyümesine rağmen, 12 yaşından sonra her şey değişti. Bir doktora gittikten sonra, Annie’ye anemi teşhisi kondu.

O andan itibaren, her gün Annie için bir mücadele oldu. Kendisini zayıf ve uyuşuk hissediyordu, bu da oynadığı sporları ve aktiviteleri terk etmesine neden oldu. Sonraki birkaç yıl boyunca, Annie zayıflatıcı durumu ile zar zor başa çıktı. Yine de, işlerin ne kadar zorlaştığı önemli değildi, asla pes etmedi.

Sonunda Annie, daha besleyici bir diyet uygulayarak ağırlıklar ile eğitime başlamak için kendini zorladı. Bunun hastalığının üstesinden gelmesine yardım edeceğini umuyordu – ve oldu. Annie, hiç olmadığı kadar iyi görünmek ve hissetmekle kalmayıp, aynı zamanda fitness tutkusundan başarılı bir online iş kurdu ve dünya çapındaki insanlara ilham kaynağı oldu.

Milliyet: İngiliz

Meslek: Fitness modeli

Doğum Tarihi: 1995

Annie Ramage’nin sözü: “Bundan 3 ay sonra kendinize teşekkür edeceksiniz. Öyleyse ne bekliyorsun? Hiçbir şeye başlamak için asla geç değildir. ”

İngiltere Birmingham’da doğup büyüyen Annie Ramage, sağlıklı yaşam bilincinde olan ebeveyleri sayesinde, genç yaşından beri aktif bir hayat sürdü. Çeşitli sporları yaptı, spor salonuna gitti ve sağlık durumu iyiydi.

Ancak, Annie 12 yaşına geldiğinde işler kötüye gitti. Bu noktada doktoru tarafından demir seviyelerinin düşük olduğu söylendi. Bu Annie’nin anemi olmasına neden oldu. Her zaman yorgun ve bitkin hissetmeye başladı.

Söylemeye gerek yok, Annie bir zamanlar şimdiki gibi çalışamıyordu. Spor yapmayı ve spor salonuna gitmeyi bıraktı. Bunun yerine, çoğu günü yatakta yatarak – hiçbir şey yapacak enerjiye sahip olmadan geçirdi. Ayrıca, hastalığının kötüleşmesini önlemek için doktordan ilaç aldı.

Spor salonunda ilk birkaç ay antrenman Annie için çok zordu. Kendini aşırı uyuşuk hissediyordu ve ağırlık kaldırma konusunda herhangi bir motivasyonu yoktu. Ama acıyı itti.

Annie’nin haklı olduğu ortaya çıktı – ağırlık kaldırarak yavaşça güçlenmeye başladı. Ayrıca, Annie’nin yediği sağlıklı ve besleyici gıdalar kandaki demir seviyesini dengelemeye yardımcı oldu. Onun enerjisi de gün geçtikçe artıyordu.

Annie’nin yaşadığı zorluklar, aynı durumdan geçenlere yardım etmek için ona ilham verdi. Motive edici zindelik içeriği yayınlamaya başladığı çevrimiçi bir profil yarattı.

Continue Reading
Advertisement

FITNESS

Sakatlanma riskini engelleyin!

-

Sakatlanma riskini azaltan Banded Single-Leg RDL egzersiziyle amaçlarınıza ulaşın.

Kış mevsimi, tatlı su vücut geliştirmecilerinin heveslerini soğuk hava deposuna kaldırdığı zaman dilimidir. Ancak gerçek bir MH erkeği, hedeflerine giden yolun temellerinin bu mevsimde atıldığını bilir. Evet, şu anda içinde bulunduğumuz mevsimden bahsediyoruz. Partiler, sarhoşluklar ve tembellikle geçirilen sabahlar sizi uzun mesafe koşularından ve yüksek ağırlıklarla yapılan squat’lardan alıkoysa da, bu düşük yoğunluklu egzersizi günlük olarak uygulayarak vücudunuzla ilgili hedeflerinize 2019 yılı itibariyle ulaşabilirsiniz. Kontrollü bir şekilde her taraf için 10’ar tekrar yapmanızın yeterli olacağı bu egzersiz, ciddi anlamda terlemenize bile yol açmayacak.

Hareket uzmanı Ollie Frost, “Banded single-leg rdl egzersizi, belinizin kuvvetini ve baş üstü kaldırışlardaki esnekliğinizi artırır,” diyor. Bununla birlikte hareketin dengesiz yapısı da merkez bölge kuvvetinizi ciddi oranda yükseltecektir. Önemi yüksek olan bu bölgeleri hedef alarak uzun vadede başarı sağlayabilirsiniz. Olay bu kadar basit. Öte yandan hareketin beyin fonksiyonunuzu da artıracağını söyleyen Frost, “Bu tarz kompleks egzersizlere alıştığınızda basit egzersizler size sakız çiğnemek kadar kolay gelecektir,” diyor. Şimdi yerinizden kalkın ve 2019 yılına bedenen ve zihnen daha güçlü bir şekilde başlamak için harekete geçin.

1/ Etrafını sar

İlk tekrarınıza başlamak için uzun bir direnç bandını sağ ayağınızla sağ omzunuza dolayın. Daha iyi bir denge için gözlerinizi duvardaki bir noktaya odaklayın.

2/ Öne eğil

Kalça kaslarınızı sıkarak sol bacağınızı geriye doğru düz bir biçimde kaldırın. Kalçanızı bükerek öne doğru eğilin. Bunu yaparken sırtınızı düz tutun. Bu şekilde duraklayın.

3/ Dizler yukarı

Dengenizi koruyarak hareketi tersine doğru uygulayın. Şimdiyse merkez bölgenizi sıkarak sol dizinizi kalça hizanıza yükseltin. Direnç bandı omuz hizanızda olacak şekilde 1 saniye kadar bekleyin.

4/ Zirvede bırak

Vücudunuzu sabit tutarak sağ kolunuzu başınızın üzerine doğru kaldırın. Kontrollü bir şekilde başlangıç pozisyonuna dönün. Tekrar sayınızı tamamladığınızda hareketi diğer yöne doğru tekrar edin. Geleceğinize sağlam bir yatırım yaptığınızı unutmayın.

Bu hareketi yaparak ne kazanacaksınız?

Merkez bölge kontrolü + Sakatlanmayan omuzlar + Beyin gücü + Yeni kişisel rekorlar

Devamı

FITNESS

Yağ Düşmanı: Roberta Mezencio

-

Yağ düşmanı, ağırlık ve protein dostu, kaslı kadın Roberta Mezencio ile tanışalım.

Brezilya doğumlu Roberta Mezencio her zaman fitnesı güçlü bir tutkuyla sürdürdü.

Spor salonundaki ilham verici özverisi ve sosyal medya paylaşımları, Roberta’yi öne çıkaran şey oldu.

Milliyet: Brezilya

Meslek: Spor Modeli

Roberta kardiyoya karşı ağırlık egzersizini tercih ediyor. Sağlıklı bir diyet ile desteklenen yoğun bir egzersiz rutini izliyor.

Roberta bütün yıl boyunca sağlıklı ve besleyici bir diyet uygular. Çoğunlukla fast-food yemekten kaçınır.

Roberta’nin en sevdiği yiyecek grupları arasında yağsız et, kepekli tahıllar, az yağlı süt ve sebzeler bulunur.

Meyvelere gelince, yüksek glisemik meyvelerden kaçınır, çünkü insülin seviyelerini yükseltir.

Devamı

FITNESS

Merkez bölge bitiricileri

-

Spor salonuna iş olsun diye gidiyorsanız, haftanın beş günü antrenman yapmak da fayda etmez. İşleri biraz karıştırarak fark edilebilir değişiklikler yaratın.

Kabul edelim ki birçoğumuz aynı antrenmanları yapmaktayız. Ufak bir koşu, birkaç dakika bench press ve esneme egzersizleri… Devamlı olarak geçmiş zamanı tekrar ederseniz, aldığınız sonuçlar da geçmiştekilerle aynı olur. “The HIITman” adıyla da tanınan kişisel antrenör Courtney Fearon, kaslarınızı bir hafta boyunca şok edebileceğiniz bir antrenman programı tasarladı. İsterseniz eski programlarınızı uygulayabilirsiniz ancak antrenmanınızı bu 20 dakikalık merkez bölge çalışmalarıyla sonlandırın. Asla pişman olmayacaksınız.

Karın

Bu günlerde sıkı bir istasyon çalışması yaparak leg raise, oblique twist, abs wheel rollout ve mountain climber gibi egzersizleri tercih edin.

Sprint

Sprint günlerinizde kısa, aktif ve nispeten daha uzun dinlenme süreleriyle yüksek yoğunluklu interval antrenmanlar yapın. Koşu bandını, AirDyne bisikletlerini ya da SkiErg makinasını kullanabilirsiniz.

Denge

Dengenizi artıracak çalışmalar yaptığınız günlerdeyse weighted dead bug, bird dog, pull down ve plank varyasyonlarını yaparak merkez bölgenizin derinliklerindeki kasları harekete geçirebilirsiniz.

Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com