Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

FITNESS’A DAİR 7 SEVDİĞİMİZ FİLM

ERKEK AKLI

FITNESS’A DAİR 7 SEVDİĞİMİZ FİLM

-

 

Keskin abdominaller, güçlü bisepsler, etkileyici dövüş sahneleri… İşte bu filmler bunları içeriyor!

“Ben kasları kaybetmemek için şiddetli, vahşi, günlük ve sistematik bir antrenmana inanıyorum.” —Jack LaLanne

Geçtiğimiz günlerde sağlık ikonu, fitness sporunun büyük babası Jack LaLanne’in doğumunun 100. yılıydı. Lalanne’in hayatı, başarıları yeni bir belgeselle, ‘Anything Is Possible’ ile onurlandırıldı. Filmin prömiyeri New York’da gerçekleşti.

Men’s Health olarak biz de LaLanne’i seçtiğimiz ve sevdiğimiz 7 fitness filmiyle anıyoruz. Sizlere de bayramda bu filmleri izlemenizi tavsiye ediyoruz. Fakat her filmden sonra minimum 100 şınav çekmeyi unutmayın. Sonuçta LaLanne’in söylediği gibi: “Bazen ne yaptığınızın önemi yoktur, her zaman ne yaptığınızın önemi vardır.”

1

Pumping Iron

1977 yapımı bu belgesel birçok Amerikalıyı fitness sporuyla ve onun en haşmetli atleti Arnold Schwarzenegger’le tanıştırdı. Yalnız bu özel fitness filmi için değil aynı zamanda ‘The Terminator’, ‘ Conan the Barbarian’, ‘Total Recall’ için de müteşekkiriz. (Fakat sonraki yıllardaki ‘Jingle All the Way ve California valiliği için daha az.)

4

Fight Club

Dövüş Klübü hakkında konuşarak aslında Dövüş Klübü’nün ilk kuralını çiğnemiş oluyoruz. Fakat Brad Pitt’in belki de en fit ve canavar vücutlu halinin olduğu bu filmi nasıl eklemeyiz?

2

Rocky

Sylvester Stallone seride bu filmin üstüne tam 5 film çekti fakat hiçbir zaman ilkinin havasını yakalayamadı. 1978’de en iyi film Oscar’ını da kazanan Stallone filmde en ilham verici antrenman sahnelerini bize daha küçük yaştayken gösterdi. Gerçek bir klasik!

 

5

300

Antrenman programlarımızdan birine dahi ismini veren bu film yüzbinlerce Pers askerine karşı direnen 300 Spartalı’nın hikayesini anlatan bir gişe rekortmeniydi. Gerard Butler’ı (hatta Gerard Butler’ın karın kaslarını) ünlü yapan film.

6

Warrior

Birkaç sene önce gösterime giren bu MMA filminde Tom Hardy tam bir canavar vücudu yapmıştı. Büyük bir turnuvanın finalinde abisiyle karşılaşacağı maça hazırlık antrenmanlarının olduğu sahnelerde belki çok konuşmuyor ama birinin kafasını elleriyle koparabilecek gibi görünüyor.

 

7

Pain & Gain

Dergimizin kapağını süsleyen iki yıldız Mark Wahlberg ve Dwayne “The Rock” Johnson’ın başrolü paylaştığı bu suç filminin açılış cümlesi şuydu: “Ben fitness’a inanıyorum.” Floridalı iki vücut geliştirmeciyi oynadıkları filmde başları belaya giriyor ve hatta birini öldürmek zorunda kalıyorlardı ama napalım oldukça sağlam görünüyorlar.

 

G.I. Jane

Demi Moore bu filmdeki rolünde bahsettiğimiz tüm filmlerdeki tüm karakterlerden daha fit olabilir. Tek elle şınav sahnesi tek kelimeyle ilham vericiydi.

ERKEK AKLI

Sosyalben Store & Sarev İş Birliği Paylaşarak Çoğaltıyor

-

Editör :

 Kurulduğu günden bu yana dezavantajlı bölgelerde yaşayan çocuklarımızın yeteneklerinin keşfedilmesi ve geliştirilmesi adına çalışmalar gerçekleştiren SosyalBen Vakfı’nın çalışmalarına bütçe oluşturmak amacıyla kurulan, satış mağazası SosyalBen Store, 75 yılını kutlayan Sarar markası ile yeni bir iş birliğine imza attı.

Topluma olan sorumluluklarını paylaşarak çoğaltmayı hedefleyen Sarar, “75 Gönülden Sene” sloganıyla SosyalBen Store’un birbirinden renkli ürünlerini ev tekstil markası Sarev’inmağazalarında satışa çıkardı.

Sarev mağazalarında yer alan SosyalBen Store ürünlerinin satışından elde edilecek gelir, taşımalı eğitim gören çocukların umutlu bir geleceğe bakarak gelişimlerini sağlayacak. Dezavantajlı bölgelerde yaşayan 7-13 yaşındaki çocuklar, tasarım atölyesinde yeteneklerini keşfedip geliştirme fırsatı yakalayacak. Sarar tarafından, vakfın gönüllü grubuna özel tasarlanan tişörtler 2019-2020 dönem saha çalışmalarında yer alacak.

Devamı

ERKEK AKLI

Bridgestone İpek Şenoğlu Cup – Sarar Sponsorluğu

-

Editör :

Sarar, İpek Şenoğlu Cup ile sponsorluk geliştirmeye hazırlanıyor.           

Abdurrahman Sarar’ın 12 metrekarelik bir terzi dükkanında temellerini attığı SARAR bugün; Türkiye’de beş büyük üretim fabrikasındaki yüksek işçilik kalitesi ve özel dikim ayrıcalığıyla hazır giyim sektöründe dünya markalarıyla yarışarak hizmet vermeye devam ediyor.  Sektördeki 75. yılını kutlamakta olan Sarar’ın, Avrupa ve ABD başta olmak üzere yurt dışında birçok konsept mağazası bulunuyor.  

Moda sektöründe 75 yıllık bir tecrübeye sahip olan markayı zirveye taşıyan en önemli etmenlerin başında sponsorluk faaliyetleri geliyor. 

Marka, bu sene sektörde başarıyla geçen 75. yıllarını kutlamak amacıyla, kendi alanlarında öncü olmuş isimleri bir araya getirerek, başarı kavramını tekrar yorumladıkları bir konsept çekim gerçekleştirdi. Türkiye’nin en başarılı sporcularından biri olan İpek Şenoğlu’nun da dahil olduğu bu keyifli projeden sonra, beraber daha iyi işlere imza atabilmek adına İpek Şenoğlu Cup ile sponsorluk geliştirecekler. 

Tenis sporunun Türkiye’de yaygınlaşmasına hizmet eden Bridgestone İpek Şenoğlu Cup Tenis Turnuvası, ülkemizde tenis sporunun gelişimine katkı sağlamak amacıyla 8 yıldır 16 farklı şehirden rekor sayıda sporcuları bir araya getirmeye devam ediyor.

Bu yıl 26 Ağustos – 8 Eylül tarihleri arasında İstanbul Dalyan Kulüp’te gerçekleşecek olan turnuvada toplam 550 sporcu yarışacak. Turnuva katılımcıları Sarar tarafından sporculara özel olarak üretilen tişörtleri giyecekler.

Devamı

ERKEK AKLI

Mango Erkeği Hugo Sauzay’dan tavsiyeler

-

Mango erkeği Hugo Sauzay, merak edilenleri yanıtladı. İşte onun tavsiyeleri.

1- Sen bir modelsin ama aynı zamanda bir iç tasarım şirketine sahipsin. Bu iki alanın ne kadar bağlantılı olduğunu düşünüyorsunuz?

Seyahatler ve toplantılardan besleniyorum, moda ile yaptığım için şanslıyım. Bana farklı kültürlerle, insanlarla ve farklı yaşam biçimleriyle tanışma şansı veriyor. Ne zaman başka bir yerde çekim yapsam, mimari detayların fotoğraflarıyla dolu telefonumla birlikte geri dönüyorum. Yaratıcı insanlarla çalıştığımız için şanslıyız ve onları kreatif süreçte izlemek büyük bir ilham kaynağı. Mimarlıkta olduğu gibi modada da hikaye anlatıcılığı önemlidir. Global bir proje sahip olmak için daha önce yapılan tüm çalışmalar esastır. Sadece kolay bir final görüntüsü değil, zamanın ötesinde bir proje yapmaya çalışıyorsunuz.

2- Katıldığınız projeleri nasıl seçersiniz? Dikkat ettiğiniz ana faktörler nelerdir?

En önemlisi projenin temelindeki insanlar. Moda olmak istemeyen ama doğru bir proje yaratmak isteyen biri.

3- Genç erkek ve kadınlara kendilerine daha güven duymaları için ne önerirsiniz?

Farklılıklara açık kalmak ve ilgi yarattıklarını anlamak. Hoşgörü dışında daha iyi bir yol olmadığını anlamalılar. En önemli şey, senin tutkularını yaşaman ve inanman.

4-Kendi tarzını nasıl tarif edersin ?

Klasik ve sade bir stilim var. Koyu jean, beyaz tişört bir tür üniforma. Kazak ve paltolar için güzel kumaşlara dikkat ediyorum.

5- Mango erkeği ne tür bir erkek?

Mango erkeği modern ve kendinden emin.

6-  Kampanya çekimi sırasında Mango ile olan deneyiminizden bahseder misiniz?

İskoçya’da tipik bir yağmurlu gün boyunca çekim yapıyorduk ancak arkadaş canlısı bir ekip tarafından ısındık. Çekimde hissetmedim, yeşil tarlalarla çevrili bir kalede, koyun ve atlarla dolu nehirlerde arkadaşlarımla daha fazla zaman geçirdim. Muhteşem bir yerdi. Arkadaşlarla rüya gibi bir hafta sonu oldu.

Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com