Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

Gazi Koşusu Başlıyor

SPOR

Gazi Koşusu Başlıyor

-

 

Türkiye’nin en prestijli at yarışı derbisi, bu yıl 93’üncü kez gerçekleştirilecek.

Türkiye’de 1927 yılından bu yana Gazi Mustafa Kemal Atatürk adına düzenlenen Gazi Koşusu, bu yıl yine ülkenin dört bir yanındaki at yarışı tutkunlarını İstanbul’da bir araya getirecek. İstanbul Zeytinburnu’da bulunan Veliefendi Hipodromu, her yıl olduğu gibi bu yıl da şenlik havasına bürünecek.

Yalnızca 3 yaşlı İngiliz taylarının yarışabildiği Gazi Koşusu’nda mücadele edebilmek, her jokeyin hayali. 92 yıldır aralıksız olarak yapılan Gazi Koşusu’nu son dört yıldır kazanmayı başaran jokey Ahmet Çelik, bu alanda kırdığı rekoru bu yıl da bir üst seviyeye taşımaya çalışacak.

Gazi Koşusu tarihinde Ekrem Kurt ve Kazım Yıldız’ın yedi, Halis Karataş’ın ise 6 şampiyonluğu bulunuyor.

Gazi Koşusu Ne Zaman Yapılacak?

Gazi Koşusu bu yıl, 30 Haziran Pazar gününde Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenecek. Yalnızca 3 yaşlı İngiliz taylarının, kariyerleri boyunca bir kere koşabildiği Gazi Koşusu’na en fazla 22 at katılabiliyor.

Gazi Koşusu’nu bugüne kadar en hızlı koşan at, 1996 yılındaki etkinlikte 2:26:22 dereceyle finiş gören efsanevi at Bold Pilot olmuştu. Aramızdan ayrılışı oldukça hüzünlü olan Bold Pilot’un Gazi Koşusu rekoru, hala kırılamadı.

Gazi Koşusu’nda Hangi Atlar Koşacak

2019 Gazi Koşusu’na katılmayı başarabilen taylar, Türkiye Jokey Kulubü’nün resmi hesabından açıklandı:

Gazi Koşusu’nun birincilik ikramiyesi ise 1 milyon 650 bin lira olarak belirlendi. 2019 Gazi Koşusu favori atları ise The Last Romance, Long Runner, Scoutleo ve Yamanlar Beyi olarak görülüyor.

Continue Reading
Advertisement

SPOR

Yüzme Şampiyonası’nda Türkiye Rekoru Kırıldı

-

Dünya Gençler Yüzme Şampiyonası’nın ikinci gününde milli sporcular 3 branşta final hakkı elde etti ve 3 Türkiye rekoru kırdı.

Macaristan’da düzenlenen Dünya Gençler Yüzme Şampiyonası’nda milli sporcular 3 farklı branşta final hakkı elde edip, 3 de Türkiye rekoru kırdı.

Türkiye Yüzme Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de devam eden organizasyonda, Mert Ali Satır, Demirkan Demir, Aleyna Özkan ve Gizem Güvenç’ten oluşan 4×100 metre karışık bayrak takımının yanı sıra, 17-18 yaş 200 metre kelebekte Zehra Duru Bilgin, 15-16 yaş 200 metre kelebek de Defne Taçyıldız final yüzme hakkı kazandı.

Devamı

SPOR

Bu akşam TV’de hangi maçlar var?

-

Bu akşam TV’de hangi maçlar var? İşte bu akşamın maçları ve spor programları.

22 AĞUSTOS PERŞEMBE

11:00 A Spor – Spor Ajansı
11:00 TRT Spor – Spor Manşet
14:00 A Spor – Gün Ortası
14:00 TRT Spor – Spor Stüdyosu
15:00 TRT Spor – Gündem Futbol
15:00 beIN Sports Haber – Tüm Sporlar
15:00 A Spor – Transfer Hattı
16:00 TRT Spor – Transfer Günlüğü
17:00 A Spor – Spor Gündemi
17:30 TRT Spor – Spor Akşamı
18:00 beIN Sports 1 – beIN Manşet
18:30 TRT Spor – Spor Merkezi
21:00 A Spor – Futbol Gündemi
21:00 beIN Sports Haber – Sosyal Medya
21:00 TRT Spor – AEK – Trabzonspor (Canlı)
23:00 A Spor – Avrupa Ligi Özel
23:00 TRT Spor – Spor Artı

Devamı

SPOR

Güçlenmek için halat egzersizi

-

Halat egzersizi sizi hem güçlendirecek hem de kaslı bir vücuda sahip olmanızı sağlayacak.

Seated Drummer

Bağdaş kurarak oturun ve avuç içleriniz birbirine bakacak şekilde halatların tutamaçlarını tutun. Kollarınızın birini aşağı ve diğerini yukarı hareket ettirirken karın kaslarınızı sıkın. Halatları çene hizanıza kadar kaldırın.

Battle Slam

Harekete low squat pozisyonunda, ayaklarınız omuzlarınızdan daha geniş olacak şekilde durarak başlayın. Tutamaçları tutun, avuç içleriniz birbirine baksın. Halatları omuzlarınızın üstüne kaldırın. Her iki halatı da aynı anda güçlü bir şekilde yere çarpın ve tekrar edin.

Her harekette karın kaslarınızı sıkın, belinizi korumak için dizlerini hafif bükülü tutun. Boyun ve omurga hizasını korumak için yere değil, iplerin bağlantı noktasına doğru ileri bakın. Halatları tutamacından hafifçe tutun, fazla sıkı tutmak yalnızca gereksiz yere enerji kaybettirecektir.

Lateral Whip

Ayaklarınız omuz genişliğinden biraz daha açık olacak şekilde, dizlerinizi bükerek ayakta durun. Avuç içleriniz birbirine bakacak şekilde halatları tutun. Karın kaslarınızı kullanarak halatları yukarı ve sağa doğru sallayın. Hareketi sol tarafa doğru tekrar edin ve taraf değiştirerek devam edin.

SEVİYE ATLAYIN!

Her harekete 10 saniye interval ekleyerek zorluğu artırabilirsiniz. Ya da şunu deneyin: Standart dalga hareketini yapmak için squat pozisyonuna geçin, sağa ve sonra sola adım atın. Her adımdan sonra dalga hareketini yaparken bir squat yapın.

Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com