Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

GEÇMİŞTEKİ İKONİK STİLLERİN MODERN YORUMU: “NIKE AIR MAX 270”

FITNESS

GEÇMİŞTEKİ İKONİK STİLLERİN MODERN YORUMU: “NIKE AIR MAX 270”

-

 

1990’ların başındaki Nike Air Max ayakkabılardan ilham alan ve bugüne kadarki en uzun Max Air birimine sahip olan yeni Nike Air Max 270, yenilikçi ve çığır açan görünürlüğü buluşturuyor. Nike’ın bugüne kadar kullandığı en iddialı topuk yastıklaması olan yeni Max Air, günlük kullanımda ve sahada her adımın havada kayar gibi hissedilmesini sağlıyor.

Günlük kullanım için özel olarak tasarlanan ilk Nike Air Max ayakkabı olan Nike Air Max 270, çarpıcı tasarım unsurları ile öne çıkıyor. Günlük kullanıma uygun, ayağın şekline adapte olabilen hafif bir tasarıma sahip Nike Air Max 270, ayakta tramplen etkisi yaratarak benzersiz bir rahatlık sunuyor. Bölmeleriyle esneklik ve nefes alabilirlik sağlayan file üst kısım; topuk bölümünde yeni tasarımlı ve hacimli Max Air birimiyle Nike Air Max 270 tamamen yenilenmiş bir Nike Air görünümü sunuyor.

Geçmişteki ikonik stillerin modern bir yorumu niteliğindeki Nike Air Max 270, hem 1991 Air Max 180 hem de 1993 Air Max 93’ün tasarım öğelerinden ilham alıyor. Nike Air Max Kıdemli Kreatif Direktörü Dylan Raash şöyle açıklıyor; “Başlangıçtaki fikir, Air Max 93 ile Air Max 180’ı karıştırıp her ikisinden de unsurların kullanıldığı yeni, daha rafine bir siluet elde etmekti. Ama süreç içinde bu fikirden vazgeçtik ve tamamen yeni bir şey üretmeye karar verdik. Böylece ortaya bu yeni, şık tasarımlı üst kısma sahip olan Nike Air Max 270 çıktı. Yani bu ayakkabı bir hibrit değil, yeni bir Air Max.”

NIKE’IN İLK LIFESTYLE HAVA ÜNİTESİ AIR MAX 270’E DAİR GERÇEKLER

  • 1987 yılındaki Air Safari’den itibaren açık bir şekilde günlük kullanıma yönelik olarak tasarlanmış olan başka Nike Air ayakkabıları bulunsa da, tüm özelliklere sahip bu hava üniteleri ilk kez koşu performansı için tasarlanmıştı. Air Max 270 ünitesinin tasarlanmasının hemen ardından bu üniteyle üretilen ayakkabı, ilk %100 lifestyle Air ayakkabı oldu. Spor performans ayakkabılarına gösterilen özenin aynısını taşıyan Nike Air Max 270, günlük kullanımın ihtiyaçlarını karşılamaya odaklanıyor.
  • Nike Air Max 270, 270 ismini hava ünitesindeki 270 derece görünürlüğe atıfta bulunan Air Max 93’e Nike içinde verilen isimden alıyor.
  • En uzun Max Air topuk ünitesine sahip olan Nike Air Max 270’te ünitenin uzunluğu tam 32-mm. Air Max 270 ünitesi, uzunluğu sayesinde topukta kullanılabilecek en yüksek hacmi sunarak hava yastıklamasında maksimum konfor sağlıyor.
  • Ayakkabıyı ilk kez 22 Kasım’da Oklahoma City Thunder ile olan maçı öncesinde kullanan Kevin Durant için 50 numara Air Max 270 üretmek gerekti.
  • 270 Max Air ünitesi, 2018’de çeşitli silüetler ve birçok renk skalasıyla karşımıza çıkacak.
Continue Reading
Advertisement

FITNESS

Sakatlanma riskini engelleyin!

-

Sakatlanma riskini azaltan Banded Single-Leg RDL egzersiziyle amaçlarınıza ulaşın.

Kış mevsimi, tatlı su vücut geliştirmecilerinin heveslerini soğuk hava deposuna kaldırdığı zaman dilimidir. Ancak gerçek bir MH erkeği, hedeflerine giden yolun temellerinin bu mevsimde atıldığını bilir. Evet, şu anda içinde bulunduğumuz mevsimden bahsediyoruz. Partiler, sarhoşluklar ve tembellikle geçirilen sabahlar sizi uzun mesafe koşularından ve yüksek ağırlıklarla yapılan squat’lardan alıkoysa da, bu düşük yoğunluklu egzersizi günlük olarak uygulayarak vücudunuzla ilgili hedeflerinize 2019 yılı itibariyle ulaşabilirsiniz. Kontrollü bir şekilde her taraf için 10’ar tekrar yapmanızın yeterli olacağı bu egzersiz, ciddi anlamda terlemenize bile yol açmayacak.

Hareket uzmanı Ollie Frost, “Banded single-leg rdl egzersizi, belinizin kuvvetini ve baş üstü kaldırışlardaki esnekliğinizi artırır,” diyor. Bununla birlikte hareketin dengesiz yapısı da merkez bölge kuvvetinizi ciddi oranda yükseltecektir. Önemi yüksek olan bu bölgeleri hedef alarak uzun vadede başarı sağlayabilirsiniz. Olay bu kadar basit. Öte yandan hareketin beyin fonksiyonunuzu da artıracağını söyleyen Frost, “Bu tarz kompleks egzersizlere alıştığınızda basit egzersizler size sakız çiğnemek kadar kolay gelecektir,” diyor. Şimdi yerinizden kalkın ve 2019 yılına bedenen ve zihnen daha güçlü bir şekilde başlamak için harekete geçin.

1/ Etrafını sar

İlk tekrarınıza başlamak için uzun bir direnç bandını sağ ayağınızla sağ omzunuza dolayın. Daha iyi bir denge için gözlerinizi duvardaki bir noktaya odaklayın.

2/ Öne eğil

Kalça kaslarınızı sıkarak sol bacağınızı geriye doğru düz bir biçimde kaldırın. Kalçanızı bükerek öne doğru eğilin. Bunu yaparken sırtınızı düz tutun. Bu şekilde duraklayın.

3/ Dizler yukarı

Dengenizi koruyarak hareketi tersine doğru uygulayın. Şimdiyse merkez bölgenizi sıkarak sol dizinizi kalça hizanıza yükseltin. Direnç bandı omuz hizanızda olacak şekilde 1 saniye kadar bekleyin.

4/ Zirvede bırak

Vücudunuzu sabit tutarak sağ kolunuzu başınızın üzerine doğru kaldırın. Kontrollü bir şekilde başlangıç pozisyonuna dönün. Tekrar sayınızı tamamladığınızda hareketi diğer yöne doğru tekrar edin. Geleceğinize sağlam bir yatırım yaptığınızı unutmayın.

Bu hareketi yaparak ne kazanacaksınız?

Merkez bölge kontrolü + Sakatlanmayan omuzlar + Beyin gücü + Yeni kişisel rekorlar

Devamı

FITNESS

Yağ Düşmanı: Roberta Mezencio

-

Yağ düşmanı, ağırlık ve protein dostu, kaslı kadın Roberta Mezencio ile tanışalım.

Brezilya doğumlu Roberta Mezencio her zaman fitnesı güçlü bir tutkuyla sürdürdü.

Spor salonundaki ilham verici özverisi ve sosyal medya paylaşımları, Roberta’yi öne çıkaran şey oldu.

Milliyet: Brezilya

Meslek: Spor Modeli

Roberta kardiyoya karşı ağırlık egzersizini tercih ediyor. Sağlıklı bir diyet ile desteklenen yoğun bir egzersiz rutini izliyor.

Roberta bütün yıl boyunca sağlıklı ve besleyici bir diyet uygular. Çoğunlukla fast-food yemekten kaçınır.

Roberta’nin en sevdiği yiyecek grupları arasında yağsız et, kepekli tahıllar, az yağlı süt ve sebzeler bulunur.

Meyvelere gelince, yüksek glisemik meyvelerden kaçınır, çünkü insülin seviyelerini yükseltir.

Devamı

FITNESS

Merkez bölge bitiricileri

-

Spor salonuna iş olsun diye gidiyorsanız, haftanın beş günü antrenman yapmak da fayda etmez. İşleri biraz karıştırarak fark edilebilir değişiklikler yaratın.

Kabul edelim ki birçoğumuz aynı antrenmanları yapmaktayız. Ufak bir koşu, birkaç dakika bench press ve esneme egzersizleri… Devamlı olarak geçmiş zamanı tekrar ederseniz, aldığınız sonuçlar da geçmiştekilerle aynı olur. “The HIITman” adıyla da tanınan kişisel antrenör Courtney Fearon, kaslarınızı bir hafta boyunca şok edebileceğiniz bir antrenman programı tasarladı. İsterseniz eski programlarınızı uygulayabilirsiniz ancak antrenmanınızı bu 20 dakikalık merkez bölge çalışmalarıyla sonlandırın. Asla pişman olmayacaksınız.

Karın

Bu günlerde sıkı bir istasyon çalışması yaparak leg raise, oblique twist, abs wheel rollout ve mountain climber gibi egzersizleri tercih edin.

Sprint

Sprint günlerinizde kısa, aktif ve nispeten daha uzun dinlenme süreleriyle yüksek yoğunluklu interval antrenmanlar yapın. Koşu bandını, AirDyne bisikletlerini ya da SkiErg makinasını kullanabilirsiniz.

Denge

Dengenizi artıracak çalışmalar yaptığınız günlerdeyse weighted dead bug, bird dog, pull down ve plank varyasyonlarını yaparak merkez bölgenizin derinliklerindeki kasları harekete geçirebilirsiniz.

Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com