Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

GENÇ YETENEK AVCISI

ERKEK AKLI

GENÇ YETENEK AVCISI

-

 

1Futbolseverler onu 1988 Avrupa Futbol Şampiyonası’ndan hatırlayacaktır. Hollanda’nın kupayı evine götürdüğü yıl, ülkesinin en önemli orta saha oyuncularından biriydi. Utrecht, Ajax, Bayern Munich, PSV Eindhoven yıllarından sonra emekli olmayıp kendini gençlere adayan, “total futbol” ülkesinden gelen bu adam, şimdi Kasımpaşa Spor Kulübü’nde gençleri çalıştırıyor. Eğer sizin de yakınınızda futbola ilgi
duyan yetenekli gençler varsa, Kasımpaşa Spor’un kapıları onlara da açık. O kapının ardında ise genç yetenekleri bekleyen Jan Wouters var.

Türkiye’ye hoş geldiniz. Eminim İstanbul’a gelmeden önce Kasımpaşa Spor’un maçlarını izlemişsinizdir. Teknik olarak takımı nasıl değerlendiriyorsunuz?

İstanbul’a geldiğimde sezon bitmiş olduğu için geçen sezona ait maçları izlemedim. Ama hazırlık döneminde yaptıkları bazı maçları izleme şansım oldu. Her şey yolunda gözüküyor. Henüz sezon baş­lamadığı için, Şota hâlâ takım üzerinde bazı düzen­lemeler yapıyor. Şimdiye kadar bende bıraktığı izlenim, teknik açıdan iyi bir takım olduğu yönünde.

Daha önce Şota’yla Ajax ve Glasgow Rangers’da çalıştınız. O dönemdeki hocası olarak, Şota hakkında neler söylersiniz?

Şota her şeyden önce çok zeki bir oyuncuydu. Kimi zaman tembel olduğunu söyleyebilirim ama bu, zeki oyuncuların çoğunun ortak özelliği. Espri yete­neği çok yüksek olan, kalbi güzel biri. Futbolculuğu ise Hollanda’da oldukça saygı duyulan bir düzeyde.

Futbolcuyken yıldız olan oyuncuların, teknik direktör olunca aynı oranda başarılı olamadığına dair bir algı vardır. Siz de böyle mi düşünüyorsunuz?

Futbolcuyken başarılı olmak, teknik direktör olarak da başarılı olacağınız anlamına gelmez. Futbolcuy­ken daha bireysel olup kendi performansını düşü­nürsün. Teknik direktörken 11 kişinin, hatta rakip takımı da eklersek 22 kişinin performansını hesap­larsın. İyi olabilmenin temel şartı deneyim. Sürekli öğrenmelisin. Her bir oyuncuyu tek tek düşünebil­melisin. Planlarını her oyuncuya tek tek anlatabil­meli, herkesin aynı mesajı alabilmesini sağlamalısın. Teknik direktör, sadece futbolcuyu yönetmez. Aynı zamanda yöneticileri, taraftarları ve medyayı da yönetebilmek zorunda.

Futbolcuyken forvet pozisyonunda oynayanların, tek­nik direktörlüğünde takımlarını daha ofansif; defans oynayanların ise daha defansif oynattığına dair bir klişe vardır. Sizce de öyle mi?

Kesinlikle değil. Teknik direktör olarak, futbolcuy­ken oynadığınız mevkiden değil, diğer teknik direk­törlerden etkilenirsiniz. Meslektaşlarınız neler yapıyor, onu takip edersiniz. Örneğin Felix Magath, futbolculuk döneminde çok teknik ama çok tembel bir futbolcuydu. Teknik direktör olunca ilk yaptığı iş, idmanlarda futbolcuları sürekli sıkı bir şekilde koşturmak oldu. Belki kendi futbolculuğunda o kadar koşmamıştır.

Sayfalar: 1 2 3 4

Continue Reading
Advertisement

ERKEK AKLI

Sosyalben Store & Sarev İş Birliği Paylaşarak Çoğaltıyor

-

Editör :

 Kurulduğu günden bu yana dezavantajlı bölgelerde yaşayan çocuklarımızın yeteneklerinin keşfedilmesi ve geliştirilmesi adına çalışmalar gerçekleştiren SosyalBen Vakfı’nın çalışmalarına bütçe oluşturmak amacıyla kurulan, satış mağazası SosyalBen Store, 75 yılını kutlayan Sarar markası ile yeni bir iş birliğine imza attı.

Topluma olan sorumluluklarını paylaşarak çoğaltmayı hedefleyen Sarar, “75 Gönülden Sene” sloganıyla SosyalBen Store’un birbirinden renkli ürünlerini ev tekstil markası Sarev’inmağazalarında satışa çıkardı.

Sarev mağazalarında yer alan SosyalBen Store ürünlerinin satışından elde edilecek gelir, taşımalı eğitim gören çocukların umutlu bir geleceğe bakarak gelişimlerini sağlayacak. Dezavantajlı bölgelerde yaşayan 7-13 yaşındaki çocuklar, tasarım atölyesinde yeteneklerini keşfedip geliştirme fırsatı yakalayacak. Sarar tarafından, vakfın gönüllü grubuna özel tasarlanan tişörtler 2019-2020 dönem saha çalışmalarında yer alacak.

Devamı

ERKEK AKLI

Bridgestone İpek Şenoğlu Cup – Sarar Sponsorluğu

-

Editör :

Sarar, İpek Şenoğlu Cup ile sponsorluk geliştirmeye hazırlanıyor.           

Abdurrahman Sarar’ın 12 metrekarelik bir terzi dükkanında temellerini attığı SARAR bugün; Türkiye’de beş büyük üretim fabrikasındaki yüksek işçilik kalitesi ve özel dikim ayrıcalığıyla hazır giyim sektöründe dünya markalarıyla yarışarak hizmet vermeye devam ediyor.  Sektördeki 75. yılını kutlamakta olan Sarar’ın, Avrupa ve ABD başta olmak üzere yurt dışında birçok konsept mağazası bulunuyor.  

Moda sektöründe 75 yıllık bir tecrübeye sahip olan markayı zirveye taşıyan en önemli etmenlerin başında sponsorluk faaliyetleri geliyor. 

Marka, bu sene sektörde başarıyla geçen 75. yıllarını kutlamak amacıyla, kendi alanlarında öncü olmuş isimleri bir araya getirerek, başarı kavramını tekrar yorumladıkları bir konsept çekim gerçekleştirdi. Türkiye’nin en başarılı sporcularından biri olan İpek Şenoğlu’nun da dahil olduğu bu keyifli projeden sonra, beraber daha iyi işlere imza atabilmek adına İpek Şenoğlu Cup ile sponsorluk geliştirecekler. 

Tenis sporunun Türkiye’de yaygınlaşmasına hizmet eden Bridgestone İpek Şenoğlu Cup Tenis Turnuvası, ülkemizde tenis sporunun gelişimine katkı sağlamak amacıyla 8 yıldır 16 farklı şehirden rekor sayıda sporcuları bir araya getirmeye devam ediyor.

Bu yıl 26 Ağustos – 8 Eylül tarihleri arasında İstanbul Dalyan Kulüp’te gerçekleşecek olan turnuvada toplam 550 sporcu yarışacak. Turnuva katılımcıları Sarar tarafından sporculara özel olarak üretilen tişörtleri giyecekler.

Devamı

ERKEK AKLI

Mango Erkeği Hugo Sauzay’dan tavsiyeler

-

Mango erkeği Hugo Sauzay, merak edilenleri yanıtladı. İşte onun tavsiyeleri.

1- Sen bir modelsin ama aynı zamanda bir iç tasarım şirketine sahipsin. Bu iki alanın ne kadar bağlantılı olduğunu düşünüyorsunuz?

Seyahatler ve toplantılardan besleniyorum, moda ile yaptığım için şanslıyım. Bana farklı kültürlerle, insanlarla ve farklı yaşam biçimleriyle tanışma şansı veriyor. Ne zaman başka bir yerde çekim yapsam, mimari detayların fotoğraflarıyla dolu telefonumla birlikte geri dönüyorum. Yaratıcı insanlarla çalıştığımız için şanslıyız ve onları kreatif süreçte izlemek büyük bir ilham kaynağı. Mimarlıkta olduğu gibi modada da hikaye anlatıcılığı önemlidir. Global bir proje sahip olmak için daha önce yapılan tüm çalışmalar esastır. Sadece kolay bir final görüntüsü değil, zamanın ötesinde bir proje yapmaya çalışıyorsunuz.

2- Katıldığınız projeleri nasıl seçersiniz? Dikkat ettiğiniz ana faktörler nelerdir?

En önemlisi projenin temelindeki insanlar. Moda olmak istemeyen ama doğru bir proje yaratmak isteyen biri.

3- Genç erkek ve kadınlara kendilerine daha güven duymaları için ne önerirsiniz?

Farklılıklara açık kalmak ve ilgi yarattıklarını anlamak. Hoşgörü dışında daha iyi bir yol olmadığını anlamalılar. En önemli şey, senin tutkularını yaşaman ve inanman.

4-Kendi tarzını nasıl tarif edersin ?

Klasik ve sade bir stilim var. Koyu jean, beyaz tişört bir tür üniforma. Kazak ve paltolar için güzel kumaşlara dikkat ediyorum.

5- Mango erkeği ne tür bir erkek?

Mango erkeği modern ve kendinden emin.

6-  Kampanya çekimi sırasında Mango ile olan deneyiminizden bahseder misiniz?

İskoçya’da tipik bir yağmurlu gün boyunca çekim yapıyorduk ancak arkadaş canlısı bir ekip tarafından ısındık. Çekimde hissetmedim, yeşil tarlalarla çevrili bir kalede, koyun ve atlarla dolu nehirlerde arkadaşlarımla daha fazla zaman geçirdim. Muhteşem bir yerdi. Arkadaşlarla rüya gibi bir hafta sonu oldu.

Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com