Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

GÖBEKLERDEN KURTULALIM!

SPOR

GÖBEKLERDEN KURTULALIM!

-

 

Bir Televizyon Reklamı, Bu Müzisyeni 45 Kilogram Vermesi İçin Nasıl Kışkırttı? Kilo vermek ve psikolojik güdülenme arasındaki ilişkiye bir göz atın!

Tyler Dempsey
Önceki kilo: 149,6 kg
Şu anki kilo: 97,5 kg
Yaş: 27
Boy: 1.88
Meslek: Caz müzisyeni
Konum: Clarks Summit, Pensilvanya
Kilo verme süresi: 2 yıl

 

GERİLEME

Hiçbir zaman sağlıklı olmak ve egzersiz yapmak için motivasyonum olmadı ve duygusal yiyiciydim. Sağlıklı bir kiloya ulaşmak için 45 kilogramdan fazla vermek çok büyük bir proje gibi görünüyordu.

UYARI İŞARETİ

Herkesten uzakta olabildiğim ailemin evinin bodrum katındaydım. P90X yapan tüm o sağlıklı insanları görünce sipariş vermek istedim. Yeni bir işe girdim ve satın almak için para biriktirdim.

BESLENME

Aşırıya kaçmadan kötü yiyecekleri yiyebileceğimi sanmıyordum, bu yüzden birden tamamen bıraktım. Tavuk, esmer pirinç ve brokoliyle haftalık yemeğimi hazırladım. Daha sonra peskateryan oldum. Bu, beni yediğim her yemeği düşünmeye zorluyordu. Artık kahvaltı olarak meyvelerle birlikte protein shake içiyorum, et ile balıklı ve sebzeli büyük bir porsiyon salata da akşam yemeğim oluyor.

EGZERSİZ

P90X antrenmanlarını biraz değiştirmem gerekti ancak onları tamamladığım için gurur duyuyorum. Daha sonra spor salonunda daha çok kardiyoya yöneldim, koşu bandı veya merdiven çıkma aletini kullandım. Artık, 40 dakika ağırlık çalışması ve 20 dakika kardiyo yapıyorum.

ÖDÜL

Eskiden kaygılıydım ancak özgüvenim artık daha yüksek. Motivasyon için evimin etrafına olumlu işaretler asıyorum veya kilolu olduğum zamanlardan fotoğraflarımı koyuyorum. Hislerim, enerji seviyem ve performansımda çok büyük bir fark var. Hayatın bana getirdiklerine karşı daha rahatım.

Continue Reading
Advertisement

SPOR

Yüzme Şampiyonası’nda Türkiye Rekoru Kırıldı

-

Dünya Gençler Yüzme Şampiyonası’nın ikinci gününde milli sporcular 3 branşta final hakkı elde etti ve 3 Türkiye rekoru kırdı.

Macaristan’da düzenlenen Dünya Gençler Yüzme Şampiyonası’nda milli sporcular 3 farklı branşta final hakkı elde edip, 3 de Türkiye rekoru kırdı.

Türkiye Yüzme Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de devam eden organizasyonda, Mert Ali Satır, Demirkan Demir, Aleyna Özkan ve Gizem Güvenç’ten oluşan 4×100 metre karışık bayrak takımının yanı sıra, 17-18 yaş 200 metre kelebekte Zehra Duru Bilgin, 15-16 yaş 200 metre kelebek de Defne Taçyıldız final yüzme hakkı kazandı.

Devamı

SPOR

Bu akşam TV’de hangi maçlar var?

-

Bu akşam TV’de hangi maçlar var? İşte bu akşamın maçları ve spor programları.

22 AĞUSTOS PERŞEMBE

11:00 A Spor – Spor Ajansı
11:00 TRT Spor – Spor Manşet
14:00 A Spor – Gün Ortası
14:00 TRT Spor – Spor Stüdyosu
15:00 TRT Spor – Gündem Futbol
15:00 beIN Sports Haber – Tüm Sporlar
15:00 A Spor – Transfer Hattı
16:00 TRT Spor – Transfer Günlüğü
17:00 A Spor – Spor Gündemi
17:30 TRT Spor – Spor Akşamı
18:00 beIN Sports 1 – beIN Manşet
18:30 TRT Spor – Spor Merkezi
21:00 A Spor – Futbol Gündemi
21:00 beIN Sports Haber – Sosyal Medya
21:00 TRT Spor – AEK – Trabzonspor (Canlı)
23:00 A Spor – Avrupa Ligi Özel
23:00 TRT Spor – Spor Artı

Devamı

SPOR

Güçlenmek için halat egzersizi

-

Halat egzersizi sizi hem güçlendirecek hem de kaslı bir vücuda sahip olmanızı sağlayacak.

Seated Drummer

Bağdaş kurarak oturun ve avuç içleriniz birbirine bakacak şekilde halatların tutamaçlarını tutun. Kollarınızın birini aşağı ve diğerini yukarı hareket ettirirken karın kaslarınızı sıkın. Halatları çene hizanıza kadar kaldırın.

Battle Slam

Harekete low squat pozisyonunda, ayaklarınız omuzlarınızdan daha geniş olacak şekilde durarak başlayın. Tutamaçları tutun, avuç içleriniz birbirine baksın. Halatları omuzlarınızın üstüne kaldırın. Her iki halatı da aynı anda güçlü bir şekilde yere çarpın ve tekrar edin.

Her harekette karın kaslarınızı sıkın, belinizi korumak için dizlerini hafif bükülü tutun. Boyun ve omurga hizasını korumak için yere değil, iplerin bağlantı noktasına doğru ileri bakın. Halatları tutamacından hafifçe tutun, fazla sıkı tutmak yalnızca gereksiz yere enerji kaybettirecektir.

Lateral Whip

Ayaklarınız omuz genişliğinden biraz daha açık olacak şekilde, dizlerinizi bükerek ayakta durun. Avuç içleriniz birbirine bakacak şekilde halatları tutun. Karın kaslarınızı kullanarak halatları yukarı ve sağa doğru sallayın. Hareketi sol tarafa doğru tekrar edin ve taraf değiştirerek devam edin.

SEVİYE ATLAYIN!

Her harekete 10 saniye interval ekleyerek zorluğu artırabilirsiniz. Ya da şunu deneyin: Standart dalga hareketini yapmak için squat pozisyonuna geçin, sağa ve sonra sola adım atın. Her adımdan sonra dalga hareketini yaparken bir squat yapın.

Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com