Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

HAYATI PARA KAZANMAK İÇİN KAÇIRMA!

Hayat işinizden ibaret değildir. Masanızdan uzaklaşarak mental sağlık konusunda terfi alın.

Bir defa daha gece yarılarına kadar çalıştınız. Arkadaşlarla bir buluşmayı daha ertelediniz. Bu çabanız en azından patronunuz tarafından takdirle karşılandı, değil mi? Evet, öyle olmalı. Piyasadaki az sayıda iyi maaşlı iş imkânı ve durağan giden ekonomi omuzlarınıza finansal bir baskı yüklüyor, müdürünüzün her isteğini karşılamak zorunda hissetmeniz de yaşamınızı sinsi bir krize sürüklüyor. Ajans Press’in Ekonomik İş Birliği ve Kalkınma Teşkilatı (OECD) ile 38 ülke çapında yapmış olduğu Better Life Index araştırmasına göre, memnuniyet ve iyi çalışma koşulları listesinin sonuncusu olan Türkiye’de, çalışanlar uzun çalışma saatleri, kaygı ve stresten dolayı mutsuzlar.

  

Türkiye’de çalışanların yüzde 34’ü haftada 50 saatin üzerinde çalışıyor

Daha iyi bir evde oturmak, daha lüks tatillere çıkmak, maddi ve statü kazanımları için yıllarca zor koşullarda ve uzun saatler boyunca çalıştık. Ardından teknolojik gelişmeler büyük bir ivme kazandı. Akıllı telefonlar, e-posta ve mesajlaşma programları bizi 7/24 ulaşılabilir hâle getirdi ve iş sarmalından da psikolojisinden de çıkamaz olduk. Ajans Press ile OECD’nin ortaklaşa yaptığı araştırma, Türkiye’de çalışanların yüzde 34’ünün haftada 50 saatin üzerinde çalıştığını da ortaya koyuyor. Ve uzun mesailer giderek tüm dünyanın sorunu oluyor.

Bu, elbette sürdürülemez bir durum. Uzun süreli iş stresi mesleki bir çöküşe yol açıyor. Eğer fiziksel veya zihinsel bir yorgunluk yaşıyorsanız, Sonun Başlangıcı filmine benzer bir çöküş yaşamanız olası. Neyse ki bundan kaçış alternatifleri mevcut.

Sabah 8 akşam 5 rutinini nasıl harcadıklarına bakılırsa, disiplinleri devamlı sorgulanan Y kuşağının konuya daha farklı yaklaştığı ve avantajlı olduğu söylenebilir. Oldukça kaygan şirket direğine tırmanmaya çalışmak yerine kariyerlerini ve işlerini devamlı değiştirip yarışta öne geçiyorlar. Onları kolaycılıkla suçlamadan önce Forbes dergisinde yer alan şu araştırmanın sonuçlarına bakmakta fayda var: Aynı iş yerinde iki yıldan fazla kalanlar, hayatları boyunca toplam kazançlarında yüzde 50’ye varana kadar kesinti yaşayabiliyorlar.

1- Tek önemli şey para değil

Mutluluğu başka bir yerde arayın. Eski çağlarda, bir kabilenin üyeleri hem avcılık yapar hem evi çekip çevirirlerdi. Zamanı milenyuma doğru sardığımızda bundan çok daha fazla seçenek görüyoruz. Örneğin sağlık ve fitness’a karşı ilginiz varsa, diyetisyenliğin CareerCast.com’un 2017 tarihli Jobs Rated raporuna göre 18. sıraya oturduğunu bilmek hoşunuza gidebilir. Veya US Bureau of Labor Statistics, gelecek iki yıllık periyotta kişisel eğitmenlik kariyer talebinin yüzde 8’lik büyüme içinde olacağını öngörüyor.

2- Duygusal bir karar vermediğinizden emin olun ve bunun yerine daha planlı ve programlı bir değişiklik yapın. Eğitim veya kurs almak neden bir seçenek olmasın? Open University ve online eğitim veren enstitüler onlarca farklı konuda programlar sunuyor. Sabah 8’de ofiste olmak istemediğinizi zaten biliyoruz. Bu eğitimler zaman ve para tasarrufu sağlayarak nerede olmak istediğinize dair fikir sahibi olmanıza yardım eder.

Bunlar, LinkedIn’de gezinmeden bulabileceğiniz pratik çözümler. Ayrıca sevdiğiniz arkadaşlarınıza zaman ayırmanız da çok önemli. 2006 yılında yayımlanan bir araştırmaya göre, katılımcıların mühim konuları tartışıp paylaşacağı yakın arkadaşlarının sayısı 20 yıllık sürede üçte bir oranında azaldı.

3-  Plos Medicine dergisinde yer alan bir çalışmaya göreyse, sosyal ilişkilerin yaşam süresi üzerindeki etkisi egzersizin iki katı değerinde ve sigarayı bırakmaya denk bir seviyede. Kendinizi geliştirmek ve yenilemek için ofisin kuşatmasını kırmayı denemenin zamanı gelmiş olabilir. İşe arkadaşlarla dışarı çıkarak başlayabilirsiniz. Sağlığın en büyük zenginlik olduğunu ve en büyük yatırımı da buraya yapmayı unutmayın.

Continue Reading
Advertisement

ERKEK AKLI

Sosyalben Store & Sarev İş Birliği Paylaşarak Çoğaltıyor

-

Editör :

 Kurulduğu günden bu yana dezavantajlı bölgelerde yaşayan çocuklarımızın yeteneklerinin keşfedilmesi ve geliştirilmesi adına çalışmalar gerçekleştiren SosyalBen Vakfı’nın çalışmalarına bütçe oluşturmak amacıyla kurulan, satış mağazası SosyalBen Store, 75 yılını kutlayan Sarar markası ile yeni bir iş birliğine imza attı.

Topluma olan sorumluluklarını paylaşarak çoğaltmayı hedefleyen Sarar, “75 Gönülden Sene” sloganıyla SosyalBen Store’un birbirinden renkli ürünlerini ev tekstil markası Sarev’inmağazalarında satışa çıkardı.

Sarev mağazalarında yer alan SosyalBen Store ürünlerinin satışından elde edilecek gelir, taşımalı eğitim gören çocukların umutlu bir geleceğe bakarak gelişimlerini sağlayacak. Dezavantajlı bölgelerde yaşayan 7-13 yaşındaki çocuklar, tasarım atölyesinde yeteneklerini keşfedip geliştirme fırsatı yakalayacak. Sarar tarafından, vakfın gönüllü grubuna özel tasarlanan tişörtler 2019-2020 dönem saha çalışmalarında yer alacak.

Devamı

ERKEK AKLI

Bridgestone İpek Şenoğlu Cup – Sarar Sponsorluğu

-

Editör :

Sarar, İpek Şenoğlu Cup ile sponsorluk geliştirmeye hazırlanıyor.           

Abdurrahman Sarar’ın 12 metrekarelik bir terzi dükkanında temellerini attığı SARAR bugün; Türkiye’de beş büyük üretim fabrikasındaki yüksek işçilik kalitesi ve özel dikim ayrıcalığıyla hazır giyim sektöründe dünya markalarıyla yarışarak hizmet vermeye devam ediyor.  Sektördeki 75. yılını kutlamakta olan Sarar’ın, Avrupa ve ABD başta olmak üzere yurt dışında birçok konsept mağazası bulunuyor.  

Moda sektöründe 75 yıllık bir tecrübeye sahip olan markayı zirveye taşıyan en önemli etmenlerin başında sponsorluk faaliyetleri geliyor. 

Marka, bu sene sektörde başarıyla geçen 75. yıllarını kutlamak amacıyla, kendi alanlarında öncü olmuş isimleri bir araya getirerek, başarı kavramını tekrar yorumladıkları bir konsept çekim gerçekleştirdi. Türkiye’nin en başarılı sporcularından biri olan İpek Şenoğlu’nun da dahil olduğu bu keyifli projeden sonra, beraber daha iyi işlere imza atabilmek adına İpek Şenoğlu Cup ile sponsorluk geliştirecekler. 

Tenis sporunun Türkiye’de yaygınlaşmasına hizmet eden Bridgestone İpek Şenoğlu Cup Tenis Turnuvası, ülkemizde tenis sporunun gelişimine katkı sağlamak amacıyla 8 yıldır 16 farklı şehirden rekor sayıda sporcuları bir araya getirmeye devam ediyor.

Bu yıl 26 Ağustos – 8 Eylül tarihleri arasında İstanbul Dalyan Kulüp’te gerçekleşecek olan turnuvada toplam 550 sporcu yarışacak. Turnuva katılımcıları Sarar tarafından sporculara özel olarak üretilen tişörtleri giyecekler.

Devamı

ERKEK AKLI

Mango Erkeği Hugo Sauzay’dan tavsiyeler

-

Mango erkeği Hugo Sauzay, merak edilenleri yanıtladı. İşte onun tavsiyeleri.

1- Sen bir modelsin ama aynı zamanda bir iç tasarım şirketine sahipsin. Bu iki alanın ne kadar bağlantılı olduğunu düşünüyorsunuz?

Seyahatler ve toplantılardan besleniyorum, moda ile yaptığım için şanslıyım. Bana farklı kültürlerle, insanlarla ve farklı yaşam biçimleriyle tanışma şansı veriyor. Ne zaman başka bir yerde çekim yapsam, mimari detayların fotoğraflarıyla dolu telefonumla birlikte geri dönüyorum. Yaratıcı insanlarla çalıştığımız için şanslıyız ve onları kreatif süreçte izlemek büyük bir ilham kaynağı. Mimarlıkta olduğu gibi modada da hikaye anlatıcılığı önemlidir. Global bir proje sahip olmak için daha önce yapılan tüm çalışmalar esastır. Sadece kolay bir final görüntüsü değil, zamanın ötesinde bir proje yapmaya çalışıyorsunuz.

2- Katıldığınız projeleri nasıl seçersiniz? Dikkat ettiğiniz ana faktörler nelerdir?

En önemlisi projenin temelindeki insanlar. Moda olmak istemeyen ama doğru bir proje yaratmak isteyen biri.

3- Genç erkek ve kadınlara kendilerine daha güven duymaları için ne önerirsiniz?

Farklılıklara açık kalmak ve ilgi yarattıklarını anlamak. Hoşgörü dışında daha iyi bir yol olmadığını anlamalılar. En önemli şey, senin tutkularını yaşaman ve inanman.

4-Kendi tarzını nasıl tarif edersin ?

Klasik ve sade bir stilim var. Koyu jean, beyaz tişört bir tür üniforma. Kazak ve paltolar için güzel kumaşlara dikkat ediyorum.

5- Mango erkeği ne tür bir erkek?

Mango erkeği modern ve kendinden emin.

6-  Kampanya çekimi sırasında Mango ile olan deneyiminizden bahseder misiniz?

İskoçya’da tipik bir yağmurlu gün boyunca çekim yapıyorduk ancak arkadaş canlısı bir ekip tarafından ısındık. Çekimde hissetmedim, yeşil tarlalarla çevrili bir kalede, koyun ve atlarla dolu nehirlerde arkadaşlarımla daha fazla zaman geçirdim. Muhteşem bir yerdi. Arkadaşlarla rüya gibi bir hafta sonu oldu.

Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com