Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

HOSTESİNİZ KONUŞUYOR

ERKEK AKLI

HOSTESİNİZ KONUŞUYOR

-

 

Havada başınıza bir şey gelmesin diye iki hostesle biraz laflayıp, uçaklar hakkında birkaç sır öğrendik. Kulak misafiri: Bir MH Editörü

“Maskeler Hayat Kurtarıyor”

Kabinde düşen hava basıncı ciddi tehdit yaratabilir. Hostes Ece, “Yukarıdan oksijen maskesi düştüğünde yüksekliğe göre 30 saniye kadar takmanız gerekir” diyor
ve ekliyor: “Bu durum sık yaşanmasa da, başınıza geldiğinde neden baştaki güvenlik uyarılarını dinlemeniz gerektiğini anlarsınız.”

“Bahşiş Kabul Ediyoruz”

Hostes Gizem, “İlk seferinde reddetsek de ısrarınıza dayanamayız” diyor. Ece ise “Eğlencenin merkezi olan destinasyonlara doğru uçarken yolcular alkol almaya daha meyilli olduklarından, biraz bahşişle büyük uçaklarda bile en iyi hizmeti alabilirsiniz” diye ekliyor.

“Yolu Kapatmayın”

Gizem uçuş görevlilerinin yolcuların ayaklarına devamlı olarak çarptığını söylüyor: “Bu nedenle moraran gözler, düşen dişler hatta kırılan bacaklar bile gördüm.
Bacağınızın veya ayağınızın koridora taşması sinir bozucu hatta tehlikeli olabiliyor. Doğru düzgün oturun.”

“Telefonlar Kapanmalı Ama…”

Ece “Uçak kalkışa geçene kadar herkes telefonunu kullanmaya devam ediyor, buna bazı uçuş görevlileri de dâhil” diyor. Telefon konusunda bildiğiniz gibi
davranmanızı söylese de bazı hosteslerin bu konuda çok katı olduğunu ve zıtlaşmamanızı söylüyor.

“Kirli Olabilir”

Gizem, “Yiyeceklerinizi doğrudan koltuk arkası masasına koymayın. İnsanlar üzerinde bebek bezi değiştirip, tırnaklarını kesebiliyor. Ayakkabısız etrafta dolanmayın, yerlerde her tür vücut sıvısı olabilir” diyor. Bu nedenle uçak koltukları ve görevli üniformalarında koyu renklerin tercih edildiğini, çünkü kiri göstermediklerini söylüyor.

“Centilmenler Kazanır”

Ece, “Aile üyeleri birlikte otursunlar diye koltuğunu feda eden bir adam nazik bir adamdır ve bu davranışını genellikle bedava içecek ya da hoş bir atıştırmalıkla
ödüllendiririz” diyor. Daha güzeli, koltuğunuzu daha iyisiyle değiştirirken daha az para ödeyebileceğinizi de söylüyor.

“Sizi Oturtmasını Biliriz”

Gizem, “İnsanlar bir türlü koltuğuna oturmuyor ve rahatsızlık veriyorsa pilottan ‘Kemerinizi takınız’ işaretini yakmasını istiyoruz ve daha sinir bozucu olursanız, sizin dosyanıza (bir tür uçuş sicili) not düşebiliyoruz” diyor. İtiraf edin, bunu bilmiyordunuz! Temiz bir sicil için oturun.

“Yakıtı Uçağa Binmeden Alın”

Ece, “Uçakta servis ettiğimiz kahve kafeinsiz değil ama Starbucks’tan aldıklarınız kadar da etkili değil. Biz kendimize kahve yapacaksak iki ölçü (yolcularaysa bir ölçü) kullanıyoruz” diyor. Kahvenizi havaalanındayken içseniz daha iyi olur.

“Uçakta Seks Berbattır”

Böyle bir fanteziniz varsa Ece’ye kulak verin: “Bir idrar gölüne oturup seks yapmaktan farkı olmadığını söyleyebilirim. Yani o kadar pis. Ayrıca tuvalet kapılarını sandığınızdan daha sık açıyoruz ve evet, tüm uçak tuvaletleri dışarıdan açılabiliyor!”

Continue Reading
Advertisement

ERKEK AKLI

Sosyalben Store & Sarev İş Birliği Paylaşarak Çoğaltıyor

-

Editör :

 Kurulduğu günden bu yana dezavantajlı bölgelerde yaşayan çocuklarımızın yeteneklerinin keşfedilmesi ve geliştirilmesi adına çalışmalar gerçekleştiren SosyalBen Vakfı’nın çalışmalarına bütçe oluşturmak amacıyla kurulan, satış mağazası SosyalBen Store, 75 yılını kutlayan Sarar markası ile yeni bir iş birliğine imza attı.

Topluma olan sorumluluklarını paylaşarak çoğaltmayı hedefleyen Sarar, “75 Gönülden Sene” sloganıyla SosyalBen Store’un birbirinden renkli ürünlerini ev tekstil markası Sarev’inmağazalarında satışa çıkardı.

Sarev mağazalarında yer alan SosyalBen Store ürünlerinin satışından elde edilecek gelir, taşımalı eğitim gören çocukların umutlu bir geleceğe bakarak gelişimlerini sağlayacak. Dezavantajlı bölgelerde yaşayan 7-13 yaşındaki çocuklar, tasarım atölyesinde yeteneklerini keşfedip geliştirme fırsatı yakalayacak. Sarar tarafından, vakfın gönüllü grubuna özel tasarlanan tişörtler 2019-2020 dönem saha çalışmalarında yer alacak.

Devamı

ERKEK AKLI

Bridgestone İpek Şenoğlu Cup – Sarar Sponsorluğu

-

Editör :

Sarar, İpek Şenoğlu Cup ile sponsorluk geliştirmeye hazırlanıyor.           

Abdurrahman Sarar’ın 12 metrekarelik bir terzi dükkanında temellerini attığı SARAR bugün; Türkiye’de beş büyük üretim fabrikasındaki yüksek işçilik kalitesi ve özel dikim ayrıcalığıyla hazır giyim sektöründe dünya markalarıyla yarışarak hizmet vermeye devam ediyor.  Sektördeki 75. yılını kutlamakta olan Sarar’ın, Avrupa ve ABD başta olmak üzere yurt dışında birçok konsept mağazası bulunuyor.  

Moda sektöründe 75 yıllık bir tecrübeye sahip olan markayı zirveye taşıyan en önemli etmenlerin başında sponsorluk faaliyetleri geliyor. 

Marka, bu sene sektörde başarıyla geçen 75. yıllarını kutlamak amacıyla, kendi alanlarında öncü olmuş isimleri bir araya getirerek, başarı kavramını tekrar yorumladıkları bir konsept çekim gerçekleştirdi. Türkiye’nin en başarılı sporcularından biri olan İpek Şenoğlu’nun da dahil olduğu bu keyifli projeden sonra, beraber daha iyi işlere imza atabilmek adına İpek Şenoğlu Cup ile sponsorluk geliştirecekler. 

Tenis sporunun Türkiye’de yaygınlaşmasına hizmet eden Bridgestone İpek Şenoğlu Cup Tenis Turnuvası, ülkemizde tenis sporunun gelişimine katkı sağlamak amacıyla 8 yıldır 16 farklı şehirden rekor sayıda sporcuları bir araya getirmeye devam ediyor.

Bu yıl 26 Ağustos – 8 Eylül tarihleri arasında İstanbul Dalyan Kulüp’te gerçekleşecek olan turnuvada toplam 550 sporcu yarışacak. Turnuva katılımcıları Sarar tarafından sporculara özel olarak üretilen tişörtleri giyecekler.

Devamı

ERKEK AKLI

Mango Erkeği Hugo Sauzay’dan tavsiyeler

-

Mango erkeği Hugo Sauzay, merak edilenleri yanıtladı. İşte onun tavsiyeleri.

1- Sen bir modelsin ama aynı zamanda bir iç tasarım şirketine sahipsin. Bu iki alanın ne kadar bağlantılı olduğunu düşünüyorsunuz?

Seyahatler ve toplantılardan besleniyorum, moda ile yaptığım için şanslıyım. Bana farklı kültürlerle, insanlarla ve farklı yaşam biçimleriyle tanışma şansı veriyor. Ne zaman başka bir yerde çekim yapsam, mimari detayların fotoğraflarıyla dolu telefonumla birlikte geri dönüyorum. Yaratıcı insanlarla çalıştığımız için şanslıyız ve onları kreatif süreçte izlemek büyük bir ilham kaynağı. Mimarlıkta olduğu gibi modada da hikaye anlatıcılığı önemlidir. Global bir proje sahip olmak için daha önce yapılan tüm çalışmalar esastır. Sadece kolay bir final görüntüsü değil, zamanın ötesinde bir proje yapmaya çalışıyorsunuz.

2- Katıldığınız projeleri nasıl seçersiniz? Dikkat ettiğiniz ana faktörler nelerdir?

En önemlisi projenin temelindeki insanlar. Moda olmak istemeyen ama doğru bir proje yaratmak isteyen biri.

3- Genç erkek ve kadınlara kendilerine daha güven duymaları için ne önerirsiniz?

Farklılıklara açık kalmak ve ilgi yarattıklarını anlamak. Hoşgörü dışında daha iyi bir yol olmadığını anlamalılar. En önemli şey, senin tutkularını yaşaman ve inanman.

4-Kendi tarzını nasıl tarif edersin ?

Klasik ve sade bir stilim var. Koyu jean, beyaz tişört bir tür üniforma. Kazak ve paltolar için güzel kumaşlara dikkat ediyorum.

5- Mango erkeği ne tür bir erkek?

Mango erkeği modern ve kendinden emin.

6-  Kampanya çekimi sırasında Mango ile olan deneyiminizden bahseder misiniz?

İskoçya’da tipik bir yağmurlu gün boyunca çekim yapıyorduk ancak arkadaş canlısı bir ekip tarafından ısındık. Çekimde hissetmedim, yeşil tarlalarla çevrili bir kalede, koyun ve atlarla dolu nehirlerde arkadaşlarımla daha fazla zaman geçirdim. Muhteşem bir yerdi. Arkadaşlarla rüya gibi bir hafta sonu oldu.

Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com