Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

İLK GÖRÜŞTE ETKİLE

ERKEK AKLI

İLK GÖRÜŞTE ETKİLE

-

 

Özel bakım tüyolarımızla unutulmaz bir ilk izlenim yaratın.

Çıkmadan son anda dişlerinizi fırçalamayı hatırladınız diye hayati bir hamleyle tüm puanları toplayacağınızı düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. MH moda ve bakım direktörü Sandra Nygaard kadınların fena hâlde detaycı olduğunu hatırlatıyor: “Haberiniz bile olmadan 10 saniye içinde etkileyici ya da berbat bir ilk izlenim
bırakmış olabilirsiniz.” Kadınların bir erkekte ilk neye dikkat ettiği kişiden kişiye göre değişse de, size ilk intibada kaybettirecek beş bakım hatasını ve yapmanız gerekenleri not edin.

1. Burun, Kulak ve Kaş Kılları 

Kaşınızın tam olarak nerede başlayıp nerede bittiğini söyleyemiyor musunuz? O hemen söyler. Kaş çevresindeki düzensiz kıllar, kulak ve burundaki gibi yüzünüzdeki inatçı kıllarla birlikte sizi anında bakımsız bir adam yapar. Geçen yıl Women’s Health ABD edisyonu okurlarıyla yapılan bir ankete katılan kadınlar, burun kılı görünen bir erkekle ilgilenmektense, ağzı kokan bir erkeği tercih edeceklerini söyledi.

BUNU YAPIN Eğik uçlu bir cımbızla kaşınızın çevresindeki tüyleri çekip alın. Aynı şeyi burun ve kulak kılları için de yapın. Cımbızla ulaşması  zor noktalar için Braun EN10 Kulak Burun Tüy Kesme Makinesi gibi bir cihaz işinizi oldukça kolaylaştırabilir. 

2. Dişler

Dişler kadınların ilk dikkatini çeken noktalardan bir diğeri, ki bu gayet anlaşılır. Genellikle göz seviyesine denk gelir. 200 Women’s Health okurunun katıldığı
ankette, “Karşı cinste gözünüze çarpan ilk şey nedir?” sorusuna verilen cevaplarda gülümseme ikinci sırada yer alıyor. Üçüncü sırada ise dişler. Pittsburgh Üniversitesi araştırmacılarına göre, gülümseyerek daha güvenilir bir imaj yaratıyorsunuz. İnci gibi parlak bir gülüşle ona daha ilk görüşte kendini rahat hissettirin.

BUNU YAPIN Beyazlatın. Colgate Optik Beyaz Extra Güç Diş Macunu StainPro teknolojisiyle yeni leke oluşumunu engelleyerek, düzenli kullanımla dişlerinizin daha beyaz görünmesini sağlıyor.

3. Ense Kılları

Şikago’da bulunan erkek güzellik salonu 316 Club’ın kurucu ortağı Greg Savarese, “Kadınlar temiz bir ense tıraşını anında fark eder. Çünkü kendi bakım ve güzellikleriyle o kadar detaylı ilgilenirler ki, aynı detaylı teftişten erkekler de nasibini alır” diyor. Uzamış ve düzensiz ense tıraşı görünümünüzü arkadan vuran
bir düşman gibidir. Özellikle uzun kesimli bir saç modeli kullanıyorsanız, ense bakımına daha çok eğilmeniz gerekir. Aksi hâlde plazalar içindeki mağara adamı muamelesi görebilirsiniz.

BUNU YAPIN Saç kesimleri arasında ensenizi temizlemesi için berberinize uğrayın. Sizden normal kesim parası almayacaktır. Ayrıca kesim ve düzeltmek için kendisini daha uzun aralıklarla ziyaret etmenize yarar.

4. Tırnaklar

Profesyonel ya da kişisel, tüm ilişkiler el sıkışarak başlar. Bu yüzden Savarese tırnak bakımının hayati olduğunun altını çiziyor. Açık olalım, hiçbir kadın tırnaklarıyla aylarca ormanda yaşam savaşı vermiş gibi duran adamla el sıkışmak istemez.

BUNU YAPIN Maniküre gitmek için cesaretinizi toplayın. Bu konuda tutucu ya da utangaç davranmayın. Eğer işinde iyi bir yer seçerseniz, ödülünüz tırnak bakımı sırasında küçük de bir el ve bilek masajı olacaktır. Manikürcünüz tırnak güçlendirici bir şeffaf jel sürmeyi teklif edebilir. İstemiyorsanız sadece tırnak boyu ve kütiküllerle ilgilenmesini söyleyin.

5. Koku

Savarese, bir ürünü biraz abartsanız bile kadınların bunu hemen fark edeceğini söylüyor. İşin kötüsü bu sadece parfüm veya deodorantlar için geçerli değil. Spor salonundan çıkarken kullandığınız yoğun kokulu duş jellerine de dikkat edin. Vücudunuzdan yayılan sentetik parfüm kokularıyla karşınızdaki kadını cezbetmek
yerine, yere devirmek istemezsiniz. Çok yoğun kokulu duş jelleri ve sabunlar genellikle hızlı patlar ama çabuk sönerler.

BUNU YAPIN Aşırı parfümlü olmayan basit, hatta parfümsüz duş jeli veya sabun kullanın. Nivea Creme Care Cilt Sabunu’nu deneyin. 

Continue Reading
Advertisement

ERKEK AKLI

Sosyalben Store & Sarev İş Birliği Paylaşarak Çoğaltıyor

-

Editör :

 Kurulduğu günden bu yana dezavantajlı bölgelerde yaşayan çocuklarımızın yeteneklerinin keşfedilmesi ve geliştirilmesi adına çalışmalar gerçekleştiren SosyalBen Vakfı’nın çalışmalarına bütçe oluşturmak amacıyla kurulan, satış mağazası SosyalBen Store, 75 yılını kutlayan Sarar markası ile yeni bir iş birliğine imza attı.

Topluma olan sorumluluklarını paylaşarak çoğaltmayı hedefleyen Sarar, “75 Gönülden Sene” sloganıyla SosyalBen Store’un birbirinden renkli ürünlerini ev tekstil markası Sarev’inmağazalarında satışa çıkardı.

Sarev mağazalarında yer alan SosyalBen Store ürünlerinin satışından elde edilecek gelir, taşımalı eğitim gören çocukların umutlu bir geleceğe bakarak gelişimlerini sağlayacak. Dezavantajlı bölgelerde yaşayan 7-13 yaşındaki çocuklar, tasarım atölyesinde yeteneklerini keşfedip geliştirme fırsatı yakalayacak. Sarar tarafından, vakfın gönüllü grubuna özel tasarlanan tişörtler 2019-2020 dönem saha çalışmalarında yer alacak.

Devamı

ERKEK AKLI

Bridgestone İpek Şenoğlu Cup – Sarar Sponsorluğu

-

Editör :

Sarar, İpek Şenoğlu Cup ile sponsorluk geliştirmeye hazırlanıyor.           

Abdurrahman Sarar’ın 12 metrekarelik bir terzi dükkanında temellerini attığı SARAR bugün; Türkiye’de beş büyük üretim fabrikasındaki yüksek işçilik kalitesi ve özel dikim ayrıcalığıyla hazır giyim sektöründe dünya markalarıyla yarışarak hizmet vermeye devam ediyor.  Sektördeki 75. yılını kutlamakta olan Sarar’ın, Avrupa ve ABD başta olmak üzere yurt dışında birçok konsept mağazası bulunuyor.  

Moda sektöründe 75 yıllık bir tecrübeye sahip olan markayı zirveye taşıyan en önemli etmenlerin başında sponsorluk faaliyetleri geliyor. 

Marka, bu sene sektörde başarıyla geçen 75. yıllarını kutlamak amacıyla, kendi alanlarında öncü olmuş isimleri bir araya getirerek, başarı kavramını tekrar yorumladıkları bir konsept çekim gerçekleştirdi. Türkiye’nin en başarılı sporcularından biri olan İpek Şenoğlu’nun da dahil olduğu bu keyifli projeden sonra, beraber daha iyi işlere imza atabilmek adına İpek Şenoğlu Cup ile sponsorluk geliştirecekler. 

Tenis sporunun Türkiye’de yaygınlaşmasına hizmet eden Bridgestone İpek Şenoğlu Cup Tenis Turnuvası, ülkemizde tenis sporunun gelişimine katkı sağlamak amacıyla 8 yıldır 16 farklı şehirden rekor sayıda sporcuları bir araya getirmeye devam ediyor.

Bu yıl 26 Ağustos – 8 Eylül tarihleri arasında İstanbul Dalyan Kulüp’te gerçekleşecek olan turnuvada toplam 550 sporcu yarışacak. Turnuva katılımcıları Sarar tarafından sporculara özel olarak üretilen tişörtleri giyecekler.

Devamı

ERKEK AKLI

Mango Erkeği Hugo Sauzay’dan tavsiyeler

-

Mango erkeği Hugo Sauzay, merak edilenleri yanıtladı. İşte onun tavsiyeleri.

1- Sen bir modelsin ama aynı zamanda bir iç tasarım şirketine sahipsin. Bu iki alanın ne kadar bağlantılı olduğunu düşünüyorsunuz?

Seyahatler ve toplantılardan besleniyorum, moda ile yaptığım için şanslıyım. Bana farklı kültürlerle, insanlarla ve farklı yaşam biçimleriyle tanışma şansı veriyor. Ne zaman başka bir yerde çekim yapsam, mimari detayların fotoğraflarıyla dolu telefonumla birlikte geri dönüyorum. Yaratıcı insanlarla çalıştığımız için şanslıyız ve onları kreatif süreçte izlemek büyük bir ilham kaynağı. Mimarlıkta olduğu gibi modada da hikaye anlatıcılığı önemlidir. Global bir proje sahip olmak için daha önce yapılan tüm çalışmalar esastır. Sadece kolay bir final görüntüsü değil, zamanın ötesinde bir proje yapmaya çalışıyorsunuz.

2- Katıldığınız projeleri nasıl seçersiniz? Dikkat ettiğiniz ana faktörler nelerdir?

En önemlisi projenin temelindeki insanlar. Moda olmak istemeyen ama doğru bir proje yaratmak isteyen biri.

3- Genç erkek ve kadınlara kendilerine daha güven duymaları için ne önerirsiniz?

Farklılıklara açık kalmak ve ilgi yarattıklarını anlamak. Hoşgörü dışında daha iyi bir yol olmadığını anlamalılar. En önemli şey, senin tutkularını yaşaman ve inanman.

4-Kendi tarzını nasıl tarif edersin ?

Klasik ve sade bir stilim var. Koyu jean, beyaz tişört bir tür üniforma. Kazak ve paltolar için güzel kumaşlara dikkat ediyorum.

5- Mango erkeği ne tür bir erkek?

Mango erkeği modern ve kendinden emin.

6-  Kampanya çekimi sırasında Mango ile olan deneyiminizden bahseder misiniz?

İskoçya’da tipik bir yağmurlu gün boyunca çekim yapıyorduk ancak arkadaş canlısı bir ekip tarafından ısındık. Çekimde hissetmedim, yeşil tarlalarla çevrili bir kalede, koyun ve atlarla dolu nehirlerde arkadaşlarımla daha fazla zaman geçirdim. Muhteşem bir yerdi. Arkadaşlarla rüya gibi bir hafta sonu oldu.

Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com