Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

İlk Kez Katıldık, Büyük Başarı Sağladık

SPOR

İlk Kez Katıldık, Büyük Başarı Sağladık

-

 

Sualtı Ragbisi Kadın Milli Takımı, ilk kez katıldığı 11. CMAS Dünya Şampiyonası’nda yedinci oldu.

Türkiye Sualtı Ragbisi Kadın Milli Takımı, 27 Temmuz-3 Ağustos tarihlerinde Avusturya’nın Graz şehrinde düzenlenen şampiyonada 14 ülke arasında yedinci oldu.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonundan (TSSF) yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen federasyon başkanı Şahin Özen, ortaya koydukları mücadeleden dolayı ay-yıldızlı ekibi tebrik ederek, şu ifadeleri kullandı:

“Geleceğe yatırım yapıyoruz. Genç, inançlı ve güçlü bir kadro oluşturduk. Kadınlarda A milli düzeyinde ilk kez katılıyoruz. Heyecan olması çok normal. Millilerimizin ortaya koyduğu performans, doğru bir kadro oluşturduğumuzu gördük. Bu genç kadro ile katıldığımız ilk dünya şampiyonasında çeyrek finale kadar yükselmek bile çok önemli bir başarı. Sporcularımızı ve antrenörlerimizi tek tek kutluyorum.”

Milli Takım Antrenörü Tarkan Laleli ise ay-yıldızlı ekibin ilerleyen yıllarda daha güçlü bir takım olacağını belirterek, şunları kaydetti:

“Genç bir takım oluşturduk. Ortalama yaş seviyemiz 18. Çok yetenekli ve güçlü sporcularımız var. İlk kez katıldığımız için sporcularımız çok heyecanlıydı. Hemen her maçta rakiplerimize karşı oyun stratejilerimizi tekrar değerlendirdik. Son dünya şampiyonu Almanya ile yaptığımız grup maçında, çok büyük fark yiyeceğimiz konuşuluyordu. Yenilmemize rağmen çok iyi mücadele ettik. Keza, dünya üçüncüsü olan Kolombiya ile çeyrek final maçında da kazanma şansımız azdı ancak en iyi sonucu almak için mücadele ettik. Şampiyonada yarışan ülkeler, ilk kez katılmamıza rağmen ortaya koyduğumuz performans karşısında çok etkilendiler. Milli takımımızın önümüzdeki yılların en güçlü takımlarından biri olacağı yönünde bir genel kanı oluştu.”


SPOR

Yüzme Şampiyonası’nda Türkiye Rekoru Kırıldı

-

Dünya Gençler Yüzme Şampiyonası’nın ikinci gününde milli sporcular 3 branşta final hakkı elde etti ve 3 Türkiye rekoru kırdı.

Macaristan’da düzenlenen Dünya Gençler Yüzme Şampiyonası’nda milli sporcular 3 farklı branşta final hakkı elde edip, 3 de Türkiye rekoru kırdı.

Türkiye Yüzme Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de devam eden organizasyonda, Mert Ali Satır, Demirkan Demir, Aleyna Özkan ve Gizem Güvenç’ten oluşan 4×100 metre karışık bayrak takımının yanı sıra, 17-18 yaş 200 metre kelebekte Zehra Duru Bilgin, 15-16 yaş 200 metre kelebek de Defne Taçyıldız final yüzme hakkı kazandı.

Devamı

SPOR

Bu akşam TV’de hangi maçlar var?

-

Bu akşam TV’de hangi maçlar var? İşte bu akşamın maçları ve spor programları.

22 AĞUSTOS PERŞEMBE

11:00 A Spor – Spor Ajansı
11:00 TRT Spor – Spor Manşet
14:00 A Spor – Gün Ortası
14:00 TRT Spor – Spor Stüdyosu
15:00 TRT Spor – Gündem Futbol
15:00 beIN Sports Haber – Tüm Sporlar
15:00 A Spor – Transfer Hattı
16:00 TRT Spor – Transfer Günlüğü
17:00 A Spor – Spor Gündemi
17:30 TRT Spor – Spor Akşamı
18:00 beIN Sports 1 – beIN Manşet
18:30 TRT Spor – Spor Merkezi
21:00 A Spor – Futbol Gündemi
21:00 beIN Sports Haber – Sosyal Medya
21:00 TRT Spor – AEK – Trabzonspor (Canlı)
23:00 A Spor – Avrupa Ligi Özel
23:00 TRT Spor – Spor Artı

Devamı

SPOR

Güçlenmek için halat egzersizi

-

Halat egzersizi sizi hem güçlendirecek hem de kaslı bir vücuda sahip olmanızı sağlayacak.

Seated Drummer

Bağdaş kurarak oturun ve avuç içleriniz birbirine bakacak şekilde halatların tutamaçlarını tutun. Kollarınızın birini aşağı ve diğerini yukarı hareket ettirirken karın kaslarınızı sıkın. Halatları çene hizanıza kadar kaldırın.

Battle Slam

Harekete low squat pozisyonunda, ayaklarınız omuzlarınızdan daha geniş olacak şekilde durarak başlayın. Tutamaçları tutun, avuç içleriniz birbirine baksın. Halatları omuzlarınızın üstüne kaldırın. Her iki halatı da aynı anda güçlü bir şekilde yere çarpın ve tekrar edin.

Her harekette karın kaslarınızı sıkın, belinizi korumak için dizlerini hafif bükülü tutun. Boyun ve omurga hizasını korumak için yere değil, iplerin bağlantı noktasına doğru ileri bakın. Halatları tutamacından hafifçe tutun, fazla sıkı tutmak yalnızca gereksiz yere enerji kaybettirecektir.

Lateral Whip

Ayaklarınız omuz genişliğinden biraz daha açık olacak şekilde, dizlerinizi bükerek ayakta durun. Avuç içleriniz birbirine bakacak şekilde halatları tutun. Karın kaslarınızı kullanarak halatları yukarı ve sağa doğru sallayın. Hareketi sol tarafa doğru tekrar edin ve taraf değiştirerek devam edin.

SEVİYE ATLAYIN!

Her harekete 10 saniye interval ekleyerek zorluğu artırabilirsiniz. Ya da şunu deneyin: Standart dalga hareketini yapmak için squat pozisyonuna geçin, sağa ve sonra sola adım atın. Her adımdan sonra dalga hareketini yaparken bir squat yapın.

Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com