Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

İNSAN SANATI ATÖLYELERİ ZORLU PSM’DE YOĞUN İLGİYLE DEVAM EDİYOR

Farklı disiplinlerde etkinliklere kapılarını açan Zorlu Performans Sanatları Merkezi, “Daha iyi bir sen” sloganıyla kurulan Human Art  iş birliğiyle  “İnsan Sanatı Atölyeleri”ne ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Her biri alanında uzman eğitmenler eşliğinde gerçekleşen atölyeler, ruh, beden ve zihni besleyen çalışmalardan oluşuyor.

Qigong ile İçsel Liderlik

Kimler Katılmalı: Potansiyellerini ortaya çıkararak önce hayatlarının sonra çevresinin lideri olmak isteyenler, sunum ve yönetimlerindeki kaliteyi yükseltmek isteyenler, iletişimde ustalık kazanarak isteklerine rahatlıkla ulaşmak isteyenler

Neden Katılmalı: Liderliğe sadece biliş seviyesinde düşünülen liderliği beden ve ruh seviyesinde yaşamaya başlamak için

Eğitim Sonrası Edinilecek Öğretiler:

Uzak Doğu kökenli kadim bir zihin-beden-enerji egzersizi olan Qigong temeli üzerine kurgulanan atölyelerde, içsel Kungfu sanatlarının denge, bütünlük ve birlik ilkeleriyle, liderliğe dair bilgelik, cesaret, bağımsızlık, sorumluluk ve kararlılık kavramlarına hakimiyet

Tek ders fiyatı: 200TL

6 derslik paket fiyatı: 960 TL

Budokon Yoga

Kimler Katılmalı: Budokon kelime anlamı ile “Savaşçı Ruhun Yolu” demektir. İçindeki savaşçıyı hatırlayıp uyandırmanın yolunu arayanlar,

Neden Katılmalı: Bireylerin beden farkındalıklarının artması, konsantrasyon, denge, güç ve eklem hareketliliğini öğrenmek için

Eğitim Sonrası Edinilecek Öğretiler: Budokon sistemini oluşturan tüm birleşenleri deneyimleyeceğimiz bu atolyede, bedenimize ve zihnimize farklı bir açıdan bakma, bedenin en temel ve ilkel hareket potansiyelini hatırlama şansına sahip olacağız.

Fiyat: 75 TL

Tarih: 17 Mart Cumartesi 14.00 – 17.00

Tai Chi

Kimler Katılmalı: İçsel dayanıklılığını arttırmak isteyen, uyumu, mutlu ve sağlıklı yaşamı hayatında bensimseyen, beden ve karakterini güçlendirmeyi hedefleyenler mutlaka katılmalıdır.

Neden Katılmalı?: Sakin ve dingin bir zihin ile yaşamak, canlı, zinde bir beden ve sabırlı konsantrasyon ile günlük hayatla mücadele etmeyi kolaylaştırır.

Eğitim Sonrası Edinilecek Öğretiler: T’ai Chi formlarına geçmeden önceki temel hareket, duruş ve kavramların öğrenilmesiyle mutlu ve sağlıklı yaşamın anahtarlarını sunar. Kalp ve zihin bütünlüğünü kurmaya yarar. Hastalıklara karşı bedeni güçlendirmek ve karakteri geliştirmek bu sistemin amaçlarındandır. 

Eğitmen: Tai Chi Chuan, Ece Dündaralp’in uzun yıllardır yaptığı çeşitli sanat ve spor çalışmaları sonucunda vardığı bir nokta oldu. 2008 yılında Seçkin Köknar ile Tai Chi çalışmaya başladı. Tai Chi’nin iyileştirici yönünü keşfetikçe hayatının önemli bir parçası haline geldi. 2010 yılında İsmet Himmet’in Ankara’daki Beş Hayvan Qigong seminerine katıldı. 2015 yılı Nisan ayında Wudang ekolünde derinleşmek için Çin’deki Tai Chi’nin bulunduğu yer olarak da geçen Wudang dağlarına gitti. Wudang Sanfeng Martial Arts School’da Wudang ekolünün baş rahibi You Xan De’yle görüştü ve 15. jenerasyon Usta Yuan Li Min ve Tian Lifang’dan aldığı eğitim ile, Tai Chi hayatımda yeni bir patikaya girdi.

Fiyat: 75 TL

Tarih: 31 Mart Cumartesi 14.00 – 17.00

Continue Reading
Advertisement

 

Yer çekimine karşı egzersiz

-

Editör :

The Ritz-Cartlon İstanbul’un boğaz manzaralı terası Open Air Spa’da yaz boyunca devam edecek Antigravity Fitness dersleri başlıyor.

Son yıllarda en çok dikkat çeken fitness trend’lerinden biri olan Antigravity Fitness; yoga, pilates, gyrotonic, kinesis, dans ve akrobasiden meydana gelen ve bireyin genel sağlığını, esnekliğini ve fiziksel çevikliğini arttırırken keyif alıp güzelleşmesini sağlamak için tasarlanmış, kapsamlı bir fitness tekniğidir.

Antigravity Yoga olarak da bilinen bu keyifli spor metodu, Antigravity Fitness’ın kurucusu Christopher Harrison’ın lisanslı hamakları ile uygulanıyor.

Yaz boyunca The Ritz-Carlton İstanbul’un terasında gerçekleşecek Antigravity dersleri ile katılımcılar, omurgaları üzerindeki basıncı azaltarak günün geriliminden uzaklaşırken, kaslarını uzatıp güçlendirebilecek.

Antigravity Türkiye Eğitim Direktörü Mine Melek tarafından verilecek dersler yaz boyunca Open Air Spa’nın keyifli ortamında açık havada gerçekleşecek. Yaz sonrası derslere devam etmek isteyenler ise otel bünyesinde hizmet veren Spasoul’da yine Mine Melek eşliğinde bu eşsiz egzersizi deneyimleyebilecek.

Bedenini ve ruhunu hafifletirken, hareketli, esnek ve çevik bir yaşam biçimine sahip olmak isteyen herkes, Salı günleri gerçekleşecek derslere katılım sağlayabiliyor.

Özel ve grup olarak iki farklı şekilde yapılacak olan derslere dair bilgi almak ya da rezervasyon yaptırmak için 0212 334 41 88’i arayabilirsiniz.

Devamı

 

NEW BALANCE BOZCAADA YARI MARATONU

-

Editör :

New Balance, bu yıl 8. kez düzenleyeceği Bozcaada Koşusu ile yaza merhaba diyor. Her yıl binlerce kişilik katılımla festival havasında gerçekleşen New Balance Bozcaada Yarı Maratonu ve 10K Koşusu, 12 Mayıs 2018 Cumartesi günü Koşan Bilir diyen sporseverleri buluşturacak.

Hem ada kültürünü, hem de doğal güzelliklerini büyük bir huzur içinde sunan Bozcaada’nın muhteşem atmosferi ve doğasıyla iç içe koşulan maratona, profesyonel ve amatör sporcular katılıyor.

New Balance Bozcaada Koşusu, 21 kilometreden oluşan yarı maraton ve 10 kilometreden oluşan parkur olmak üzere 2 kategoride gerçekleştiriliyor. Ayrıca bu sene 4.sü gerçekleştirilecek “Minikler Maratonu“da 4-8 yaş arası minik sporcuların yarışına sahne olacak.

Heyecan ve coşkunun bir arada yaşanacağı, zorlu olduğu kadar eğlenceli yarışı tamamlayan sporcular dinlenme alanlarında gerçekleştirilecek aktiviteler ile de yorgunluklarını atacaklar. Katılımcılar Bozcaada Meydanı’nda kurulacak stant ve etkinlik alanlarında izleyicilerle sosyalleşmenin yanı sıra enfes ada lezzetlerini tatma olanağı da elde edecekler.

Yazı başlatan New Balance Bozcaada Yarı Maratonu ve 10K koşusu ile Bozcaada’nın keyfini “Koşan Bilir.

Devamı

 

GÖZ ALICI YENİ RENKLERİYLE NIKE EPIC REACT

-

Editör :

Nike’ın köpük teknolojisindeki en son yenilik olan Nike React teknolojisiyle geliştirilen ilk koşu ayakkabısı olan Nike Epic React, göz alıcı yeni renkleriyle satışa çıkmaya hazırlanıyor. 

Nike, köpük teknolojisindeki en son yenilik olan Nike React teknolojisiyle geliştirdiği ilk koşu ayakkabısı Nike Epic React’i geçtiğimiz aylarda tanıtmıştı. Her adımda darbeyi yumuşatan ve koşunun sonuna dek gereken enerjiyi sağlamak üzere tasarlanan Nike Epic React, Pink Matcha (hem kadınlar hem de erkekler için pembe ve yeşil versiyonlarıyla), Alloy (sadece kadınlar) ve Horizon (kadınlar için kırmızı, erkekler için koyu gri versiyonlarıyla) isimli renk çeşitleriyle bahar aylarında satışa sunulacak.

Nike’ın en yesini: Nike Epic React

Koşucuların ihtiyaçlarına yanıt veren Nike Epic React, her adımda ayakta hissedilen darbeyi yumuşatıyor, koşunun sonuna dek ihtiyaç duyulan enerjiyi sağlıyor. Ayrıca daha hafif, aşınma ve yıpranmalara karşı da dayanıklı bir ayakkabı olarak karşımıza çıkıyor.

Ayakkabının üst kısmı oldukça sade. Nike Flyknit Racer’dan ilham alan ve koşucuların ayaklarına gereken noktalarda hassas destek, esneklik ve nefes alabilirlik sunan tek parça Nike Flyknit gövde sayesinde, ayakkabının ön, kemer ve burun kısmı incelikle şekillendirilmiş durumda. Sade ve ince olan üst kısım, yine de gereken desteği sağlıyor.

Taşıyıcı, bağlayıcı ya da tutkal kullanılmadan tek parça Nike React köpüğünden üretilen orta tabanın görünümü, elde edilen verilerin hızla yeni fikirlere dönüştürülmesine imkan tanıyan bilgisayar tabanlı tasarım yardımıyla geliştirildi. Bu sayede orta tabanın yüzeyi, koşu sırasında istenen noktalara yastıklama ve destek sağlayacak şekilde tasarlanırken, ihtiyaç duyulmayan bölgelerde daha az materyal kullanılarak ayakkabının toplam ağırlığı en düşük seviyede tutuldu. Görsel açıdan oldukça karmaşık olan taban yapısı, farklı kalınlıktaki yüzeylerden oluşuyor. Daha kalın noktalarda taban daha üstün yastıklama sağlarken, daha ince noktalar ise tabanın sağlamlığını artırmakta kullanılıyor.

Ayakkabının üst kısmı tek parça köpük üzerinde yer aldığından, dış taban ile orta taban hemen hemen aynı. Bunun tek istisnası, ön kısmında ve topukta yer alan, ayakkabının yeri daha iyi kavramasını sağlayan ve dayanıklılığı artıran iki kauçuk kısım.

Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com