Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

KASLANMANIN AŞK HAYATINA ETKİSİ

FITNESS

KASLANMANIN AŞK HAYATINA ETKİSİ

-

 

Vücudunuzu şekillendirirken hangi kaslara odaklanmanız gerektiğini öğrenin…
Yakın dönemde yapılan bir anketlere göre; kadınların %44’ü, partnerlerindeki fazla kilonun, ilişkilerine zarar verdiğini düşünüyor. Eğer fazlalıklarınız varsa ve kadınların düşüncelerini önemsiyorsanız –hangimiz önemsemiyor-; yağlarınızdan bir an önce kurtulmalısınız…
Sıkı baklavalar
Bowling topu boyunda kaslarınız olabilir ama eğer sindirim probleminiz varsa, zevk sahibi herhangi bir kadın, sizi erkek arkadaş sınıfına koymadan önce iki kez düşünecektir. Karnınızda ufak bir miktar yağ fazlalığı varsa, bu 10 yılda koca bir göbeğiniz olacak anlamına gelir. Bu da kadınların en büyük korkularından biridir. O halde; karar verin ve baklavalar için daha çok çalışın.
Güçlü kollar
Kadınlar güçlü kollarınızı gördüğünde, her şeyi yapabileceğinizi düşünür. Bir hırsızı defetmek, evdeki gerekli tadilat işleri için ustaca dokunuşlarda bulunmak hatta bir evin yapımına katkıda bulunmak, kadınları inanılmaz derecede tatmin eder. Bu yüzden kollarınızı çalıştırın ve kadınların arada bir onlara göz atmasına izin verin.
Güzel bir kalça
Kadınlar kalçalarınıza bakarlar ve bir model olmaya yaklaşıp yaklaşmadığınız hakkında değerlendirmede bulunurlar. Eğer kalçalarınız şekilliyse; puan kazanırsınız, değilse poponuzun eskimiş bir patates torbası gibi olduğu düşünülür. Eski ve kıllı bir patates torbasını kim ister ki?
Geniş bir sırt
Geniş bir sırt, V şekilli bir gövdenin temelidir ve bunun atalarınızdan gelmiş olması, kadınları cezbeder. Britanya Kolombiya’daki Seksolojist Pega Ren dikkat çekici bir açıklamada bulunuyor.  “Erkeklerin açık alanlarda bizi tüylü mamutlardan koruduğu zamanlardan itibaren bu önemli bir konu… Çünkü biz kadınlar o zamandan beri, korunma ihtiyacımızı karşılayacak bir gen birleşimi arıyoruz. Geniş bir sırt ise bunun en belirgin göstergesi…”
Şekilli omuzlar
Survival of the Prettiest (En Güzelin Hayatta Kalması) kitabının yazarı Nancy Etcoff, omuz kasları, savaşın ve aşkın kaslarıdır diyor ve ekliyor: “Kollar, geniş bir sırtla birleştiği zaman, görüntüyü tamamlar. Güçlü kollar, kesinlikle kadınların ayaklarını yerden keser.”
Sert baldırlar
Kadınların tamamen güç ve sağlamlık hissini istediğinden bahseden Etcoff şöyle söylüyor: “Eğer bir erkek; ağırlığı kaldırabilecek güçlü görünse de koşamayacak kadar halsiz ise bu durum kadınların kafasında çelişki yaratır ve hemen eksi hanenize puan işler.”
Para hattı
Bu adın, bahsedeceğimiz kasların resmi adı olduğundan emin değiliz; ama kadınlar böyle isimlendirip; bu kasları da en az para kadar seviyor. Diyagonal bir şekilde kalçalardan kasıklara doğru giden bu kaslara kadınlar gerçekten bayılıyor.
Büyük bir göğüs
İngiliz Seks Uzmanı Emily Dubberley, kadınlar, sizin göğüslerinize en az sizin onlarınkine değer verdiğiniz kadar değer verir diyor. Dubberley, bir erkeğin göğsüne dokunmanın, öpmenin ve onu emmenin şüphe götürmeyecek biçimde çoğu kadını tahrik ettiğini açıklıyor.
Güçlü bacaklar
Çoğu kadın seks esnasında üstte olmayı tercih ediyor; böylece kendilerini kasıklarınızla mükemmel bir sürtünmeye bırakabiliyor. Eğer bacaklarınızın kondisyonu iyi ise yani hem hamstring (arka bacak kası) ve hem de kalça kaslarınız güçlü ise daha fazla zevke giden yolda kadınlarla buluşabilirsiniz.

FITNESS

Sakatlanma riskini engelleyin!

-

Sakatlanma riskini azaltan Banded Single-Leg RDL egzersiziyle amaçlarınıza ulaşın.

Kış mevsimi, tatlı su vücut geliştirmecilerinin heveslerini soğuk hava deposuna kaldırdığı zaman dilimidir. Ancak gerçek bir MH erkeği, hedeflerine giden yolun temellerinin bu mevsimde atıldığını bilir. Evet, şu anda içinde bulunduğumuz mevsimden bahsediyoruz. Partiler, sarhoşluklar ve tembellikle geçirilen sabahlar sizi uzun mesafe koşularından ve yüksek ağırlıklarla yapılan squat’lardan alıkoysa da, bu düşük yoğunluklu egzersizi günlük olarak uygulayarak vücudunuzla ilgili hedeflerinize 2019 yılı itibariyle ulaşabilirsiniz. Kontrollü bir şekilde her taraf için 10’ar tekrar yapmanızın yeterli olacağı bu egzersiz, ciddi anlamda terlemenize bile yol açmayacak.

Hareket uzmanı Ollie Frost, “Banded single-leg rdl egzersizi, belinizin kuvvetini ve baş üstü kaldırışlardaki esnekliğinizi artırır,” diyor. Bununla birlikte hareketin dengesiz yapısı da merkez bölge kuvvetinizi ciddi oranda yükseltecektir. Önemi yüksek olan bu bölgeleri hedef alarak uzun vadede başarı sağlayabilirsiniz. Olay bu kadar basit. Öte yandan hareketin beyin fonksiyonunuzu da artıracağını söyleyen Frost, “Bu tarz kompleks egzersizlere alıştığınızda basit egzersizler size sakız çiğnemek kadar kolay gelecektir,” diyor. Şimdi yerinizden kalkın ve 2019 yılına bedenen ve zihnen daha güçlü bir şekilde başlamak için harekete geçin.

1/ Etrafını sar

İlk tekrarınıza başlamak için uzun bir direnç bandını sağ ayağınızla sağ omzunuza dolayın. Daha iyi bir denge için gözlerinizi duvardaki bir noktaya odaklayın.

2/ Öne eğil

Kalça kaslarınızı sıkarak sol bacağınızı geriye doğru düz bir biçimde kaldırın. Kalçanızı bükerek öne doğru eğilin. Bunu yaparken sırtınızı düz tutun. Bu şekilde duraklayın.

3/ Dizler yukarı

Dengenizi koruyarak hareketi tersine doğru uygulayın. Şimdiyse merkez bölgenizi sıkarak sol dizinizi kalça hizanıza yükseltin. Direnç bandı omuz hizanızda olacak şekilde 1 saniye kadar bekleyin.

4/ Zirvede bırak

Vücudunuzu sabit tutarak sağ kolunuzu başınızın üzerine doğru kaldırın. Kontrollü bir şekilde başlangıç pozisyonuna dönün. Tekrar sayınızı tamamladığınızda hareketi diğer yöne doğru tekrar edin. Geleceğinize sağlam bir yatırım yaptığınızı unutmayın.

Bu hareketi yaparak ne kazanacaksınız?

Merkez bölge kontrolü + Sakatlanmayan omuzlar + Beyin gücü + Yeni kişisel rekorlar

Devamı

FITNESS

Yağ Düşmanı: Roberta Mezencio

-

Yağ düşmanı, ağırlık ve protein dostu, kaslı kadın Roberta Mezencio ile tanışalım.

Brezilya doğumlu Roberta Mezencio her zaman fitnesı güçlü bir tutkuyla sürdürdü.

Spor salonundaki ilham verici özverisi ve sosyal medya paylaşımları, Roberta’yi öne çıkaran şey oldu.

Milliyet: Brezilya

Meslek: Spor Modeli

Roberta kardiyoya karşı ağırlık egzersizini tercih ediyor. Sağlıklı bir diyet ile desteklenen yoğun bir egzersiz rutini izliyor.

Roberta bütün yıl boyunca sağlıklı ve besleyici bir diyet uygular. Çoğunlukla fast-food yemekten kaçınır.

Roberta’nin en sevdiği yiyecek grupları arasında yağsız et, kepekli tahıllar, az yağlı süt ve sebzeler bulunur.

Meyvelere gelince, yüksek glisemik meyvelerden kaçınır, çünkü insülin seviyelerini yükseltir.

Devamı

FITNESS

Merkez bölge bitiricileri

-

Spor salonuna iş olsun diye gidiyorsanız, haftanın beş günü antrenman yapmak da fayda etmez. İşleri biraz karıştırarak fark edilebilir değişiklikler yaratın.

Kabul edelim ki birçoğumuz aynı antrenmanları yapmaktayız. Ufak bir koşu, birkaç dakika bench press ve esneme egzersizleri… Devamlı olarak geçmiş zamanı tekrar ederseniz, aldığınız sonuçlar da geçmiştekilerle aynı olur. “The HIITman” adıyla da tanınan kişisel antrenör Courtney Fearon, kaslarınızı bir hafta boyunca şok edebileceğiniz bir antrenman programı tasarladı. İsterseniz eski programlarınızı uygulayabilirsiniz ancak antrenmanınızı bu 20 dakikalık merkez bölge çalışmalarıyla sonlandırın. Asla pişman olmayacaksınız.

Karın

Bu günlerde sıkı bir istasyon çalışması yaparak leg raise, oblique twist, abs wheel rollout ve mountain climber gibi egzersizleri tercih edin.

Sprint

Sprint günlerinizde kısa, aktif ve nispeten daha uzun dinlenme süreleriyle yüksek yoğunluklu interval antrenmanlar yapın. Koşu bandını, AirDyne bisikletlerini ya da SkiErg makinasını kullanabilirsiniz.

Denge

Dengenizi artıracak çalışmalar yaptığınız günlerdeyse weighted dead bug, bird dog, pull down ve plank varyasyonlarını yaparak merkez bölgenizin derinliklerindeki kasları harekete geçirebilirsiniz.

Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com