Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

KENDİN İÇİN İYİ BİR ŞEY YAPMAK

Türkiye’nin sevilen markası Tadım, sadece lezzet konusunda değil, iyi beslenme, günlük koşturmada yardımcı olma, en önemlisi kendine iyi bakma yollarını bulma konusunda tüketiciye ışık tutmaya devam ediyor. 

Tadım tarafından düzenlenen etkinlikte ünlü Beslenme Uzmanı Ferin Batman ve Yoga Eğitmeni Çetin Çetintaş konuklara “Kendin İçin İyi Bir Şey Yap” mottosuyla iyi yaşamı ve iyi beslenmeyi anlatarak yaşam koçluğu yapıyor. Mutlu olan insan kendi için iyi bir şeyler yapabilen insandır ve mutluluğa giden iki yol vardır; iç huzur ve sağlık. Çiğ kuruyemişin sağlık üzerindeki etkisi tüm dünya tarafından kabul edilen bir durum. İç huzur ve denge de beslenmeyi destekleyen, birbirleri için olmazsa olmaz iki özelliktir.

Paketli kuruyemiş konusunda öncü olan Tadım, ailesini çiğ kuruyemiş ve kuru meyveler ile genişleterek tüketicinin sadece kalitenin lezzetini almasını değil, sağlık ve mutluluğu birlikte hayatına katmasını istiyor. Bu kapsamda düzenlediği etkinlikte Beslenme Uzmanı Ferin Batman’a yer vererek sağlıklı yaşam için sürdürebilir beslenme önerilerini katılımcılarla paylaşılmasına olanak sağladı. Yoga Eğitmeni Çetin Çetintaş da bu bütünlüğün ruh tarafını ele alarak zihin, kendini tanıma, insanın kendi koyduğu zincirleri kırabilmesi gibi konularda tüyolar verdi. İki uzman farkındalığın iki ayağını sağlam temellere oturtarak yol gösterici oldular.

Beslenme Uzmanı Ferin Batman: “Raf Ömrünü Uzun Tutmayan, Hızlı Tüketilen Paketli Kuruyemiş Sağlıklıdır”

Günümüzde tüketiciler iyi yaşam ve iyi beslenme trendini benimsemiş durumda, çünkü kendi payına düşeni almak istiyor herkes. Bu da, kuruyemiş tüketimini olumlu yönde etkiliyor. Yapılan bilimsel çalışmalar da, düzenli olarak belirli oranda kuruyemiş tüketiminin kalp ve damar sağlığı üzerindeki olumlu etkilerini ortaya koyuyor. Beslenmede önemli olanın dengede kalmak olduğunu söyleyen Batman, bu sebeple beslenme programını bireylerin kendisinin planlamasının ve direksiyona kendilerinin geçmesinin altını çiziyor. Araştırmalara göre yüzde 84 oranında kuruyemişleri ara öğün olarak tüketiyor. En önemlisi de raf ömrü kısa, tüketimi hızlı ürünlerin sağlığımıza ve dolayısıyla mutluğumuza etkisi. Kendine iyi bakmak işte bu kadar kolay!

Yoga Uzmanı Çetin Çetintaş: “Omzunuzdaki Yüklerden Kurtularak Kendinize Dönün”

Mutluluğunu tanımla ki mutsuzluluğunun da kaynağını bul ve tanımla. Her hali özgür bırakmamız lazım ki peşinden yeni bir hal ihtiyacı doğmasın. Mutsuzsak yeni bir arayış başlayacaktır zihnimizde; mutluluğu arayış. Bu da yeni mutsuzluklara kapı açabiliyor. Mutlu olabilmek için insan bazen mutsuz olabileceği anlar yaşıyor. Halbuki bir şey olmak zorunda değiliz. Hayatımızın püf noktası bu. Olduğumuz hal, olduğumuz kişi, olduğumuz gibi olmak en güzeli, ama hep biri olma ihtiyacı sürekli bir ihtiyaç doğuruyor. Bu yüzden devamlı olarak mutluluk ve mutsuzlukla çarpışma yaşıyoruz. Bu da yetmiyormuş gibi başkalarının mutsuzluğunu da omuzlarımıza alıyoruz. Mutsuzluk da bize ait olmuyor o zaman. Sürekli olarak omuzlarımızda bir yük hissediyoruz. Aslında duymak ve görmek bırakmak için en büyük araç. Görmezden gelirsek, duymazdan gelirsek hiçbir zaman bırakamayız. İyi bir şey yapmaya kendimizden başlamalıyız!

Meditasyon ve yoga enerjinin doğru akışını sağlamamızı öğütler ve yardımcı olur. Doğru beslenme ise 5 kuraldan biridir. Çünkü fiziksel bedenimizi inşa ederken yediğimiz gıdalar zihnimizi etkiler. Doğaya özgü besin zinciri olarak tanımlanan bir döngü var. Asıl enerji kaynağımız güneş. Güneşi bedenlerinde toplayanlar aslında bitkiler. Zincir yardımıyla hepimize kadar geliyor bu enerji. Daha doğrusu doğaya eşit olarak dağılıyor. Biz de kendi payımıza düşeni topluyoruz; mutluluğu bedenimize alıyoruz.

Böylece lezzetin ve iyi beslenmenin ‘kendin için iyi bir şey yapmak’ olduğunu hatırlatan Tadım, paketli kuruyemişteki öncülüğünü de bir adım ileri götürüyor. Raflara artık sadece paketli kuruyemiş değil, mutluluk için bir araya getirdiği sırrı da dizmiş oluyor. Tadım gördüğümüzde zihnimizde artık tek bir cümle uyanacak: Kendim için iyi bir şey yapmalıyım!

 

Continue Reading
Advertisement

 

Yer çekimine karşı egzersiz

-

Editör :

The Ritz-Cartlon İstanbul’un boğaz manzaralı terası Open Air Spa’da yaz boyunca devam edecek Antigravity Fitness dersleri başlıyor.

Son yıllarda en çok dikkat çeken fitness trend’lerinden biri olan Antigravity Fitness; yoga, pilates, gyrotonic, kinesis, dans ve akrobasiden meydana gelen ve bireyin genel sağlığını, esnekliğini ve fiziksel çevikliğini arttırırken keyif alıp güzelleşmesini sağlamak için tasarlanmış, kapsamlı bir fitness tekniğidir.

Antigravity Yoga olarak da bilinen bu keyifli spor metodu, Antigravity Fitness’ın kurucusu Christopher Harrison’ın lisanslı hamakları ile uygulanıyor.

Yaz boyunca The Ritz-Carlton İstanbul’un terasında gerçekleşecek Antigravity dersleri ile katılımcılar, omurgaları üzerindeki basıncı azaltarak günün geriliminden uzaklaşırken, kaslarını uzatıp güçlendirebilecek.

Antigravity Türkiye Eğitim Direktörü Mine Melek tarafından verilecek dersler yaz boyunca Open Air Spa’nın keyifli ortamında açık havada gerçekleşecek. Yaz sonrası derslere devam etmek isteyenler ise otel bünyesinde hizmet veren Spasoul’da yine Mine Melek eşliğinde bu eşsiz egzersizi deneyimleyebilecek.

Bedenini ve ruhunu hafifletirken, hareketli, esnek ve çevik bir yaşam biçimine sahip olmak isteyen herkes, Salı günleri gerçekleşecek derslere katılım sağlayabiliyor.

Özel ve grup olarak iki farklı şekilde yapılacak olan derslere dair bilgi almak ya da rezervasyon yaptırmak için 0212 334 41 88’i arayabilirsiniz.

Devamı

 

NEW BALANCE BOZCAADA YARI MARATONU

-

Editör :

New Balance, bu yıl 8. kez düzenleyeceği Bozcaada Koşusu ile yaza merhaba diyor. Her yıl binlerce kişilik katılımla festival havasında gerçekleşen New Balance Bozcaada Yarı Maratonu ve 10K Koşusu, 12 Mayıs 2018 Cumartesi günü Koşan Bilir diyen sporseverleri buluşturacak.

Hem ada kültürünü, hem de doğal güzelliklerini büyük bir huzur içinde sunan Bozcaada’nın muhteşem atmosferi ve doğasıyla iç içe koşulan maratona, profesyonel ve amatör sporcular katılıyor.

New Balance Bozcaada Koşusu, 21 kilometreden oluşan yarı maraton ve 10 kilometreden oluşan parkur olmak üzere 2 kategoride gerçekleştiriliyor. Ayrıca bu sene 4.sü gerçekleştirilecek “Minikler Maratonu“da 4-8 yaş arası minik sporcuların yarışına sahne olacak.

Heyecan ve coşkunun bir arada yaşanacağı, zorlu olduğu kadar eğlenceli yarışı tamamlayan sporcular dinlenme alanlarında gerçekleştirilecek aktiviteler ile de yorgunluklarını atacaklar. Katılımcılar Bozcaada Meydanı’nda kurulacak stant ve etkinlik alanlarında izleyicilerle sosyalleşmenin yanı sıra enfes ada lezzetlerini tatma olanağı da elde edecekler.

Yazı başlatan New Balance Bozcaada Yarı Maratonu ve 10K koşusu ile Bozcaada’nın keyfini “Koşan Bilir.

Devamı

 

GÖZ ALICI YENİ RENKLERİYLE NIKE EPIC REACT

-

Editör :

Nike’ın köpük teknolojisindeki en son yenilik olan Nike React teknolojisiyle geliştirilen ilk koşu ayakkabısı olan Nike Epic React, göz alıcı yeni renkleriyle satışa çıkmaya hazırlanıyor. 

Nike, köpük teknolojisindeki en son yenilik olan Nike React teknolojisiyle geliştirdiği ilk koşu ayakkabısı Nike Epic React’i geçtiğimiz aylarda tanıtmıştı. Her adımda darbeyi yumuşatan ve koşunun sonuna dek gereken enerjiyi sağlamak üzere tasarlanan Nike Epic React, Pink Matcha (hem kadınlar hem de erkekler için pembe ve yeşil versiyonlarıyla), Alloy (sadece kadınlar) ve Horizon (kadınlar için kırmızı, erkekler için koyu gri versiyonlarıyla) isimli renk çeşitleriyle bahar aylarında satışa sunulacak.

Nike’ın en yesini: Nike Epic React

Koşucuların ihtiyaçlarına yanıt veren Nike Epic React, her adımda ayakta hissedilen darbeyi yumuşatıyor, koşunun sonuna dek ihtiyaç duyulan enerjiyi sağlıyor. Ayrıca daha hafif, aşınma ve yıpranmalara karşı da dayanıklı bir ayakkabı olarak karşımıza çıkıyor.

Ayakkabının üst kısmı oldukça sade. Nike Flyknit Racer’dan ilham alan ve koşucuların ayaklarına gereken noktalarda hassas destek, esneklik ve nefes alabilirlik sunan tek parça Nike Flyknit gövde sayesinde, ayakkabının ön, kemer ve burun kısmı incelikle şekillendirilmiş durumda. Sade ve ince olan üst kısım, yine de gereken desteği sağlıyor.

Taşıyıcı, bağlayıcı ya da tutkal kullanılmadan tek parça Nike React köpüğünden üretilen orta tabanın görünümü, elde edilen verilerin hızla yeni fikirlere dönüştürülmesine imkan tanıyan bilgisayar tabanlı tasarım yardımıyla geliştirildi. Bu sayede orta tabanın yüzeyi, koşu sırasında istenen noktalara yastıklama ve destek sağlayacak şekilde tasarlanırken, ihtiyaç duyulmayan bölgelerde daha az materyal kullanılarak ayakkabının toplam ağırlığı en düşük seviyede tutuldu. Görsel açıdan oldukça karmaşık olan taban yapısı, farklı kalınlıktaki yüzeylerden oluşuyor. Daha kalın noktalarda taban daha üstün yastıklama sağlarken, daha ince noktalar ise tabanın sağlamlığını artırmakta kullanılıyor.

Ayakkabının üst kısmı tek parça köpük üzerinde yer aldığından, dış taban ile orta taban hemen hemen aynı. Bunun tek istisnası, ön kısmında ve topukta yer alan, ayakkabının yeri daha iyi kavramasını sağlayan ve dayanıklılığı artıran iki kauçuk kısım.

Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com