Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

KOT PANTOLONLA HARİKA GÖRÜNMENİN 5 YOLU

STİL & BAKIM

KOT PANTOLONLA HARİKA GÖRÜNMENİN 5 YOLU

-

 

kot

Kot pantolonların gündelik giyim tarzımızı nasıl da ele geçirdiği aşikâr. Kullanım kolaylığı, ekstra bir bakımı çok da gerektirmiyor ve gömleğinden kazağına her şey ile yakaladığı estetik uyum sebebiyle kot pantolonlar gardıroplarımızın demirbaşları oldular. Elbette ki Yaşar Alptekin tarzı, yüksek belli ve dar bilekli 90’lar kot pantolonları çoktan tedavülden kalktı ve kot pantolonlar daha organik, daha vücudu kavrayan kalıplara sahipler artık; eğer hala gardırobunuzda -hatta daha kötüsü şu an üzerinizde- duruyorsa, bir sıkıntı var demektir! Biraz doğru yönlendirilirseniz, daha iyisini yapabilirsiniz!

Eskitme mevzusuna dikkat

New York’taki Denim Therapy’nin kurucusu Francine Rabinovich şöyle diyor: “Yıpranmış ve endüstriyel olarak eskitilmiş bölümler, dizler, paçalar ya da arka cep gibi “zaten yıpranacak olan” yerlerdeyse, eskitilmiş kot pantolonunuzla “doğal” bir görünüm yakalayabilirsiniz. Fakat tuhaf yerlerdeki eskitmeler, inanın, çok komik görünüyor. Pantolon alırken bu detaya dikkat etmek çok önemli.”

Yani “az eskitme, doğru eskitme”; hedefimiz budur. Ayrıca eskitilmiş pantolonların nasıl yıkandığı da önemli, keza halihazırda yıpranmış olan yerler, bir zaman sonra “fazla” yıpranırsa kötü görüntüler oluşabiliyor. Dahası pantolon bir zaman sonra kullanılamaz hale geliyor. Bu yüzden kot pantolonları yıkarken, ters yüz etmek önemli.

Gömleğinizin uzunluğu çok önemli

Üzerinizdeki gömlek -ya da kazak, tişört, vesaire- çok kısa olursa, bir anne tabiri ile “güdük” gibi görünürsünüz. Eğer çok uzunsa da bin bir emekle seçtiğiniz pantolonunuzun vücudunuzda nasıl durduğu görnümez hale gelir, hiç bir anlamı kalmaz. Ölçümüz şudur: gömleğinizin etekleri arka cebinizin ortasına denk gelmeli. En azından uzman görüşü bunu söylüyor. Eğer uygun boyuttaysa, gömleğinizi içinize sokmanıza gerek yok.

Evet, beyaz pantolon giyilebilir

Sadece vücudunuzda nasıl durduğundan emin olun. Beyaz, ışığı ve dolayısıyla gölgeleri en net biçimde taşıyan renktir ve vücudunuza oturmadığı takdirde “salık saçak” görünmeniz çok muhtemel. Öte yandan beyaz pantolonlar kolay kolay aksesuar kaldırmazlar; yine açık renklerdeki ayakkabılar ve gömleklerle risksiz kombinasyonlar yaratabilirsiniz. Kum rengi ve tonlarındaki pantolonlar için de aynı şeyler geçerli

Terziye gitmekten korkmayın

Evet, kot pantolon dediğiniz de bir çeşit “elbisedir” ve hatta vücudunuza oturmadığı sürece, üzerinize giydiğiniz bir elbiseden çok daha kötü ve komik duracak bir elbisedir. Terziye gidip, ölçü alınmadan evvel de bir güzel yıkayın; pantolon sıkılaşacak ve ölçüm ve kesim sonrası alacağı şekil daha sağlıklı olacaktır.

Ya da paçalarını kıvırın gitsin

Terziyle uğraşmak benim için değil, zaten işim gücüm başımdan aşkın diyorsanız paçalarınızı kıvırmak güzel bir çözüm olabilir. Tek şartla: Pantolonunuz baldırlarınıza oturuyor olmalı, yoksa iyice “boru gibi” görünecektir. Bot kesimi kot pantolonlarla bu kıvırma işine girişmek ise, bir çeşit moda intiharı demek! İpucumuz şu: Ayaktayken çoraplarımız katiyyen görünmeyecek, oturduğumuzda çoraplarımızın rengi hissedilecek.

Continue Reading
Advertisement

STİL & BAKIM

5 Maddede Keratin Bakımı

-

Editör :

Saçı uzatma etkisiyle bilinen keratin saç bakımı, artık yalnızca kadınlar tarafından değil, erkeklerden de büyük ilgi görüyor

Günümüzde erkeklerin gittiği birçok berber ve kuaförde de uygulanan keratin bakımı, bilhassa uzun saç seven erkekler tarafından rağbet görürken, parlak, yumuşak ve düz saç sevenlerin de tercihi olmakta.

Keratin kullanımıyla yapılan saç bakımları, saçı kıvırcık ve başa çıkılmaz erkeklerin saçlarını da düz ve sağlıklı hale getirmeleriyle biliniyor. Tıpkı kadınlarda olduğu gibi erkeklerde de saçlar, görünümü etkileyen önemli bir faktördür. Sağlıklı görünen düz saçlar, model oluşturmada kişiye kolaylık sağlıyor ve kadınların dikkatini daha fazla çekebilmenize yardımcı oluyor.

Keratin Bakımının Faydaları

Keratin bakımı, saçı düzleştirme ve sağlıklı hale getirme konusunda devamlı olarak övülüyor. Peki, bunun nedenini merak ettiniz mi? Keratin saç bakımı, diğer bakım yöntemleriyle kıyasla çok daha güvenli ve etkilidir. Keratin bakımının faydalarını beş farklı maddede sıralayabiliriz.

1. Zehirli kimyasallar içermez

Keratin, insan vücudu tarafından doğal yollarla üretilen bir protein türüdür. Deri hücrelerinde, tırnaklarda ve saçlarda doğal yapıtaşı olarak bulunur. Sürekli olarak şampuan, saç kremi ve saç ürünleri kullandığınızda ise saçlarınızdaki keratin miktarı azalır. Bu durum da saçınızın kuru ve kıvırcık bir yapıya bürünmesine neden olur. Bunun nedeni piyasadaki birçok ürünün saçın katmanlarına derinlemesine nüfuz eden kimyasallar içermesidir.

Keratin bakımı, kullanılan formülün doğal olması sebebiyle hiçbir kimyasal faktörü içermez. Yani saçınız herhangi bir şekilde zarar görmez. Aksine keratin bakımı, saçınızdaki parıltıyı ortaya çıkarak şekilde içeriden dışarıya doğru onarım gerçekleştirir.

2. Etkileri uzun vadelidir

Keratin bakımı yaptırmanın iyi taraflarından bir diğeri de, bu bakımdan sonraki haftalar boyunca ek bir bakım yaptırmanıza gerek olmamasıdır. Keratin bakımının etkileri, dört aya kadar devam eder. Bunun sebebi saç foliküllerine nüfuz ederek onarması, saçta meydana gelen hasarları kökten uca kadar gidermesidir. Keratin bakımı sonrası daha parlak ve göz alıcı saçların keyfini uzun bir süre boyunca çıkarabilirsiniz.

3. Düzleştirici kullanmanız gerekmez

Keratin bakımı yaptırdıktan sonra saçınızın düzleşmesi ve parlak görünmesi için her sabah düzleştirici ya da fön gibi cihazlarla uğraşmanız gerekmez. Saçınızın doğal yağlarını salgılayabilmesini sürdürmesi adına, saçlarınızı düzenli olarak taramanız ya da fırçalamanız yeterlidir. Öte yandan devamlı olarak düzleştirici kullanmak da meydana gelen ısı nedeniyle saçlarınıza zarar verir.

4. Saçın hacmini ve şeklini korur

Birçok kişi, keratin bakımının saçlarının hacmini ve şeklini etkileyeceğini düşünür. Fakat bu kesinlikle yanlıştır. Keratin bakımının özelliği saçlardaki hasarı gidermesi ve saçın sağlığını korumasıdır. Keratin bakımı saçlarınızın şekline ya da hacmine herhangi bir zarar vermez.

5. Tüm saçlar tiplerine uygun

Keratin bakımı kıvırcık ve karmaşık saçlar dahil tüm saç tiplerine uygulanabilen bir bakımdır. Ancak bu tarz saçlara uygulanan bakım, diğer türlerden biraz daha uzun sürebilir.

Keratin Bakımından Sonra Yapılması Gerekenler

1. Keratin bakımının saçlarınız tarafından iyi bir şekilde emilebilmesi için saçınızı 72 saate kadar yıkamayın.

2. Saçınıza herhangi bir jel ya da şekillendirici sürmeyin. Kuaförünüzün önerileri doğrultusunda saçınızı 3 gün boyunca yalnızca şampuan ve kremle yıkayın. Kullandığınız şampuanın ve kremin sülfat ve sodyum içermiyor olmasına dikkat edin.

3. Saçınızı toplamayın, serbest bırakın.

Devamı

ERKEK AKLI

El desenli bikini üstü modası

-

Tasarımcı Adriana Degreas tarafından tasarlanan el desenli bikini üstü, üstsüz güneşleniyor gibi görünmeyi sağlıyor.

İşte plajlarda kafa karışıklığına neden olabilecek el desenli bikinli…

Brezilyalı tasarımcı Adriana Degreas, sanki göğüslerini tutan bir kadın varmış gibi bir ikonik bir bikini üstü tasarladı ve bu tasarımıyla hem moda camiasında hem de sosyal medyada çok konuşuldu.

Bikini tuhaf karşılansa da birçok kişi tarafından giyilerek plajlardaki yerini aldı. Instagram’da paylaşılan bikini fotoğrafları bin 200’ün üstünde beğeni ve yüzlerce yorum aldı. İnsanların şimdiki yorumu bu tasarım için gayet olumlu.


Devamı

STİL & BAKIM

Nike Zoom serisinden yeni renkler!

-

Nike Zoom Air ve ultra hassas yapılı köpük tabanıyla Nike ZoomX ile Zoom ailesi, yeni renkleri ve her ayakkabısıyla koşuculara özgün bir deneyim sunuyor.

Hız, dünyaca ünlü maratonculardan, hafta sonları kendini harika hissetmek isteyenlere kadar uzunan her koşucunun önceliği arasındadır. Nike, koşucuların tüm ihtiyacını karşılayacak şekilde tasarlanan Air Zoom serisi ile antrenman ve yarış ayakkabılarını odağına alıyor.

Nike, Zoom ailesinin 2019 modelleri için insan gözünün en iyi seçtiği renk olan neon yeşilden bir spektrum yarattı. Tasarımcılar, Nike Phantom Glow adını vererek sadece Nike’a özel bir neon ton yarattı. Bu neon ton, oluşturduğu yapı ile Nike ZoomX Vaporfly NEXT% için enerjik ve parlayan bir etki yaratıyor. Zoom ailesindeki diğer modeller ise her birinin öne çıkmasını sağlayacak şekilde koyu ve yumuşak tonlara bürünüyor.

Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com