Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

MH İKON: ANTHONY HOPKINS

ERKEK AKLI

MH İKON: ANTHONY HOPKINS

-

 

Kusursuz yaşam için reçetesi şu: Kendini çok da değerli ve önemli görmemek.

Anthony Hopkins gerçek bir efsane olabilir ama genç aktörlerin farklı nasihatler alabileceği bir adam değil: “Elinden gelenin en iyisini yap, eğlenmene bak
ve hiçbir şey için fazla endişelenme.” Pek orijinal taktikler olmasa da Hopkins için işe yaramış gibi. 79 yaşındaki aktör hâlâ yüksek profilli rollerin en aranan
isimlerinden biri (Transformers: The Last Knight, Thor ve Westworld). Bu adamın ilham verici hikâyelerle dolu bir hayatı var ama o bunu düşünemeyecek kadar
iyi vakit geçiriyor.

MEN’S HEALTH: Coppola, Spielberg, Woody Allen, Oliver Stone ile birlikte çalıştıktan sonra Michael Bay ile çalıştınız. Onun için ne söylemek istersiniz?

ANTHONY HOPKINS: Micheal Bay harika bir film yapımcısı. Genel olarak çalışması zor bir insan olduğu söylenir. Ben hem yeteneksiz hem de zor birçok insanla çalıştım ama Michael bunun tam tersi. Ona yetenekli demek bile az kalır, adam bir dahi. Her zaman hazırlıklıdır. Sabırsız olduğu ve çabuk öfkelendiği doğru ama aynı zamanda eşsiz bir espri anlayışı var. İlk günümüzde sadece birkaç saat geçtikten sonra kendimi sette çok rahat ve mutlu hissettim.

Çekimler sırasında birkaç patlama yaşamış olmalısınız ya da heyecanlı bir araba sahnesi.

Evet gerçekten heyecan vericiydi. İki Amerikalı dublör sürücümüz vardı. Beni jet araba diyebileceğim bir araca bindirdiler. Araç koltuğu o kadar alçaktı ki, içine girmekte bile zorlandım. Sonra beni bağladılar, derin bir nefes aldım ve “Kamera!” Bir baktım ki, helikopterler korkutucu şekilde alçak uçuşta ve Londra sokaklarında saatte 130 km ile gidiyoruz. Bir şeylerin ters gitmesi her zaman bir ihtimal tabii ki. Ölebilirsiniz bile. Ama ben her zaman “Yapman gerekeni yap” ekolünden oldum.

Bu sizin meslekte 50’nci yılınız. Yapmak isteyip de yapamadığınız bir şey oldu mu?

(Biraz duraklıyor) Hayır, aslında olmadı.

Hayatınızın böyle olacağını daima öngörüyor muydunuz?

Hayat hikâyem ya da başarılarım, nasıl demek isterseniz deyin, bununla ilgili bir tahminim falan yoktu. Ancak bazen şanslısınızdır, önünüze bir kapı açılır ve işler değişmeye başlar. Ben “Büyük bir evin olduğunu hayal et ve olsun” gibi laflara inanan biri değilim. Bu konuda oldukça pragmatik sayılırım. Hepimizin kırılgan birer insan olduğunu kabul etmiş biriyim. Hiçbir şey kesin değildir ve önceden tahmin edilemez. Aslında gerçekten kontrol ettiğimiz çok az şey vardır. Ben başımı belaya sokmamaya çalışırım, sağlığıma dikkat ederim ve başka insanlara iyi davranırım. Bence her insanın yaşayabileceği en iyi şekilde yaşamak gibi bir sorumluluğu vardır. Bunun için de kibar, cömert, yardımsever ve beraber olunması eğlenceli bir insan olmaya çalışmak en iyisidir.

Artık siz de Twitter’dasınız ve 125 bin takipçiniz var!

Marh Wahlberg beni bulaştırdı. Setteydik ve bana “Sosyal medyada olmak ister misin?” dedi. Onun ne olduğunu bile bilmiyordum. Zaten ilk tweet’im Mark’la yan yana otururken ve ne olduğunu bile bilmiyorken çekilmiş bir videoydu.

Oldukça pozitif paylaşımlarınız var ve bu Twitter için nadir sayılabilecek bir durum.

Son Sevgililer Günü’nde eşimle marketteydik ve benim bir videomu çekti. Bense bir şiir okudum ve insanlara iyi dileklerimi sundum. Hepsi bu. İnternette herkes çok gergin ve acınası. Bir gün gelecek ve öleceksiniz. Hayatın tadını çıkarın.

Resimleriniz de bunun bir parçası mı?

Bu hafta her gün resim yaptım. Bunu sadece renk için yapıyorum, beynimden neler çıktığını görmek için. Yoksa bu konuda hiçbir eğitimim yok. Jurassic Park dinazorlarını yaratan takımın başındaki yetenekli sanatçı Stan Winston bana bir gün “Eğitimi falan dert etme, sadece çiz” demişti. Ben de öyle yapıyorum.

Shakespeare’in yazdığı birçok projede yer aldınız. Bize bir Shakespeare alıntısıyla veda eder misiniz?

Hamlet’ten bir tane geldi aklıma: “Bütün mesele hazır olmakta.” O ölüme hazırlanıyor. Ama ölümü unut, bu hayat. Hazır ol!

Continue Reading
Advertisement

ERKEK AKLI

Sosyalben Store & Sarev İş Birliği Paylaşarak Çoğaltıyor

-

Editör :

 Kurulduğu günden bu yana dezavantajlı bölgelerde yaşayan çocuklarımızın yeteneklerinin keşfedilmesi ve geliştirilmesi adına çalışmalar gerçekleştiren SosyalBen Vakfı’nın çalışmalarına bütçe oluşturmak amacıyla kurulan, satış mağazası SosyalBen Store, 75 yılını kutlayan Sarar markası ile yeni bir iş birliğine imza attı.

Topluma olan sorumluluklarını paylaşarak çoğaltmayı hedefleyen Sarar, “75 Gönülden Sene” sloganıyla SosyalBen Store’un birbirinden renkli ürünlerini ev tekstil markası Sarev’inmağazalarında satışa çıkardı.

Sarev mağazalarında yer alan SosyalBen Store ürünlerinin satışından elde edilecek gelir, taşımalı eğitim gören çocukların umutlu bir geleceğe bakarak gelişimlerini sağlayacak. Dezavantajlı bölgelerde yaşayan 7-13 yaşındaki çocuklar, tasarım atölyesinde yeteneklerini keşfedip geliştirme fırsatı yakalayacak. Sarar tarafından, vakfın gönüllü grubuna özel tasarlanan tişörtler 2019-2020 dönem saha çalışmalarında yer alacak.

Devamı

ERKEK AKLI

Bridgestone İpek Şenoğlu Cup – Sarar Sponsorluğu

-

Editör :

Sarar, İpek Şenoğlu Cup ile sponsorluk geliştirmeye hazırlanıyor.           

Abdurrahman Sarar’ın 12 metrekarelik bir terzi dükkanında temellerini attığı SARAR bugün; Türkiye’de beş büyük üretim fabrikasındaki yüksek işçilik kalitesi ve özel dikim ayrıcalığıyla hazır giyim sektöründe dünya markalarıyla yarışarak hizmet vermeye devam ediyor.  Sektördeki 75. yılını kutlamakta olan Sarar’ın, Avrupa ve ABD başta olmak üzere yurt dışında birçok konsept mağazası bulunuyor.  

Moda sektöründe 75 yıllık bir tecrübeye sahip olan markayı zirveye taşıyan en önemli etmenlerin başında sponsorluk faaliyetleri geliyor. 

Marka, bu sene sektörde başarıyla geçen 75. yıllarını kutlamak amacıyla, kendi alanlarında öncü olmuş isimleri bir araya getirerek, başarı kavramını tekrar yorumladıkları bir konsept çekim gerçekleştirdi. Türkiye’nin en başarılı sporcularından biri olan İpek Şenoğlu’nun da dahil olduğu bu keyifli projeden sonra, beraber daha iyi işlere imza atabilmek adına İpek Şenoğlu Cup ile sponsorluk geliştirecekler. 

Tenis sporunun Türkiye’de yaygınlaşmasına hizmet eden Bridgestone İpek Şenoğlu Cup Tenis Turnuvası, ülkemizde tenis sporunun gelişimine katkı sağlamak amacıyla 8 yıldır 16 farklı şehirden rekor sayıda sporcuları bir araya getirmeye devam ediyor.

Bu yıl 26 Ağustos – 8 Eylül tarihleri arasında İstanbul Dalyan Kulüp’te gerçekleşecek olan turnuvada toplam 550 sporcu yarışacak. Turnuva katılımcıları Sarar tarafından sporculara özel olarak üretilen tişörtleri giyecekler.

Devamı

ERKEK AKLI

Mango Erkeği Hugo Sauzay’dan tavsiyeler

-

Mango erkeği Hugo Sauzay, merak edilenleri yanıtladı. İşte onun tavsiyeleri.

1- Sen bir modelsin ama aynı zamanda bir iç tasarım şirketine sahipsin. Bu iki alanın ne kadar bağlantılı olduğunu düşünüyorsunuz?

Seyahatler ve toplantılardan besleniyorum, moda ile yaptığım için şanslıyım. Bana farklı kültürlerle, insanlarla ve farklı yaşam biçimleriyle tanışma şansı veriyor. Ne zaman başka bir yerde çekim yapsam, mimari detayların fotoğraflarıyla dolu telefonumla birlikte geri dönüyorum. Yaratıcı insanlarla çalıştığımız için şanslıyız ve onları kreatif süreçte izlemek büyük bir ilham kaynağı. Mimarlıkta olduğu gibi modada da hikaye anlatıcılığı önemlidir. Global bir proje sahip olmak için daha önce yapılan tüm çalışmalar esastır. Sadece kolay bir final görüntüsü değil, zamanın ötesinde bir proje yapmaya çalışıyorsunuz.

2- Katıldığınız projeleri nasıl seçersiniz? Dikkat ettiğiniz ana faktörler nelerdir?

En önemlisi projenin temelindeki insanlar. Moda olmak istemeyen ama doğru bir proje yaratmak isteyen biri.

3- Genç erkek ve kadınlara kendilerine daha güven duymaları için ne önerirsiniz?

Farklılıklara açık kalmak ve ilgi yarattıklarını anlamak. Hoşgörü dışında daha iyi bir yol olmadığını anlamalılar. En önemli şey, senin tutkularını yaşaman ve inanman.

4-Kendi tarzını nasıl tarif edersin ?

Klasik ve sade bir stilim var. Koyu jean, beyaz tişört bir tür üniforma. Kazak ve paltolar için güzel kumaşlara dikkat ediyorum.

5- Mango erkeği ne tür bir erkek?

Mango erkeği modern ve kendinden emin.

6-  Kampanya çekimi sırasında Mango ile olan deneyiminizden bahseder misiniz?

İskoçya’da tipik bir yağmurlu gün boyunca çekim yapıyorduk ancak arkadaş canlısı bir ekip tarafından ısındık. Çekimde hissetmedim, yeşil tarlalarla çevrili bir kalede, koyun ve atlarla dolu nehirlerde arkadaşlarımla daha fazla zaman geçirdim. Muhteşem bir yerdi. Arkadaşlarla rüya gibi bir hafta sonu oldu.

Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com