Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

MH İKON: KURT RUSSELL

ERKEK AKLI

MH İKON: KURT RUSSELL

-

 

Hava hokeyinin, bir göz bandının ve aksiyon figürlerinin, nasıl bir kariyer inşa edebildiğinin hikâyesi.

Paralel bir evrende, Kurt Russell diye bir aktör yok. New York’tan Kaçış’taki Yılan Pliskin ve The Hateful Eight’teki John ‘’Cellat’’ Ruth gibi klasikleşen rolleri hiçbir zaman olmadı ya da başka birileri tarafından oynandı. Tüm o havalı göz bantları, kabarık saç modelleri ve gür bıyıklar asla afişlerde boy göstermedi. Ve bu paralel evrende Kurt Russell bir beyzbol oyuncusu.

Gerçek hayata dönersek, Russell minikler liginde dört yıl boyunca beyzbol oynadı ve star bir oyuncu olmayı hayal etti. (Star olduğu kesin ama bambaşka bir mecrada.) İlk olarak 9 yaşındayken Safe at Home! adlı bir filmin seçmelerine katıldı, sırf filmde rol alan beyzbol yıldızları Mickey Mantle ve Roger Maris ile tanışmak için. Mayısta vizyona giren olan son filmi Galaksinin Koruyucuları 2’nin tanıtım kampanyalarını yürüten Russell’la, B planı olarak nasıl sinema yıldızı olduğunu konuştuk.

Kırık Düşlerin Peşinde

MEN’S HEALTH: Baharda beyzbol sezonu başlarken içinizde bir burukluk oluyor mu?

KURT RUSSELL: Aslında buna alıştım. 30 yaşıma kadar bahar mevsimlerini özlüyordum. Çimlerin üzerinde binlerce saatinizi harcadığınızda ve sopayla çalıştığınızda, kendinizi o şekilde tanımlıyorsunuz. Sadece bedeniniz değil, zihniniz de buna alışıyor. Hâlâ beyzbol oynamak istiyorum.

Aktörlük sizi tatmin etmiyor mu?

Bunlar birbirinden tamamen farklı şeyler. Üstelik biri elma biri armut gibi de değil: Biri yarış arabası, diğeri televizyonun uzaktan kumandası gibi. İkisi arasında hiçbir bağlantı yok.

Film çekimlerinin de kendi heyecanı, adrenalini yok mu?

Bazı zamanlarda var. Örneğin sette yeni bir karaktere bürünmeye başladığınızda, diğer aktörlerin size bakıp, “Eveeet, adam şovunu yapmaya başladı. İşte başlıyoruz” dediklerini hissediyorsunuz. İşte o zaman film çekmek gerçek bir eğlenceye dönüşüyor. Beyzbolda da böyle, işler kızışmaya başladığında takım arkadaşlarınızla aranızda muazzam bir bağ oluşuyor. “Hadi oğlum, alalım şu maçı, hadi!” diyorsunuz. Harika bir his. Patlama noktası.

Peki beyzbolu niye bıraktınız?

Rotator cuff yırtığı yaşadım.

Maç esnasında mı?

Aslında hayır. Aniden olan bir şey değildi. Kolumu kullanmam gerekenden fazla kullandım. Her maçtan önce yüzlerce top yakalıyordum. Bir gece dışarıda kutlama yaparken kendimden geçmiştim ve hava hokeyi oynarken sakatlandım.

Bu gerçekten mümkün mü?

Üç saat boyunca beyzbol oynayıp, sonrasında hava hokeyinde yırtınırsanız gayet mümkün. Kariyerimin bittiğini de son derece kaba bir doktordan öğrendim. Beni muayene ettikten sonra “Sen oyunculuk da yapmıyor muydun?” diye sordu. Ben “Hı, evet” dedikten sonra şöyle dedi: “Eh, artık tam zamanlı bir aktör oldun.” Bu kadar! Sonra odadan çıkıp gitti. Orada ne yapacağımı bilemeden 10 dakika oturup kaldım. “Nasıl yani, bitti mi her şey?” diye düşünüyordum. Beni odadan bir hemşire gelip çıkarmak zorunda kaldı. Yıkılmıştım.

Karakterler ve Kostümler

Yılan Pliskin’in taktığı göz bandının fikir babası gerçekten siz misiniz?

Evet. Bandı New York’tan Kaçış filmini yazan ve yöneten John Carpenter’a taktım ve akabinde “Evet, bunu kullanalım” dedi. Sonrasında film için ne kadar doğru bir karar verdiğimi anladım. Bazı yönetmenler bu tarz önerilere kem küm eder ve “Emin değilim” derler. Ama John bana güvenmişti.

Karakter için bir geçmiş de yazdınız mı? Gözünü falan mı kaybetmiş mesela?

Belki de. Bilmiyorum (gülüyor). Bence bu bir gizem olarak kalmalı. Zaten olay da buydu. Bir savaş kahramanı olduğunu biliyoruz ama geçmişinde neler yatıyordu? Göz bandının altında ne var? Belki de gözüne kızılötesi ışın geldi ve retinasını yaktı. Her ne olduysa, hâlâ canını yaktığı kesin.

Gerçekten de sürekli acı çekermiş gibi yüzünü buruşturuyor.

Filmlerimde, bana da o filmi izletecek şeyler yapmaya çalışırım. Kendimi izleyici yerine koyup şöyle düşünmek istedim: “Bu herif ne halt yemeye göz bandı takıyor? Filmde asla açıklamıyorlar!” Böyle olunca, meraktan koltuğun ucunda oturarak izliyorsunuz.

Altı Aksiyon Figürü (Ve Sayıları Artıyor)

Bugüne kadar aksiyon figürü yapılan birçok önemli rol canlandırdınız.

Bir oyuncak üreticisi bana canlandırdığım altı karakterin aksiyon figürü olduğunu söylemişti.

Bunlar hangileriydi?

Yılan, Yıldız Geçidi’ndeki O’Neil, Küçük Çin’de Büyük Bela filmindeki Jack Burton, The Hateful Eight’teki John Ruth, The Thing’deki MacReady ve… Kimi unuttuğumu bulamıyorum.

Tombstone’daki Wyatt Earp?

Evet! Bana bu karakterleri sayan kişi, sayıdan ziyade her birinin orijinal karakterler olmasının önemli olduğunu söylemişti. Yani bu karakterler çizgi roman ya da Star Wars karakterleri değil. Onlar yaratılış sürecine katkıda bulunduğum karakterler. Hepsi de diğer karakterlerden ayırt edici özelliklere sahip.

Continue Reading
Advertisement

ERKEK AKLI

Sosyalben Store & Sarev İş Birliği Paylaşarak Çoğaltıyor

-

Editör :

 Kurulduğu günden bu yana dezavantajlı bölgelerde yaşayan çocuklarımızın yeteneklerinin keşfedilmesi ve geliştirilmesi adına çalışmalar gerçekleştiren SosyalBen Vakfı’nın çalışmalarına bütçe oluşturmak amacıyla kurulan, satış mağazası SosyalBen Store, 75 yılını kutlayan Sarar markası ile yeni bir iş birliğine imza attı.

Topluma olan sorumluluklarını paylaşarak çoğaltmayı hedefleyen Sarar, “75 Gönülden Sene” sloganıyla SosyalBen Store’un birbirinden renkli ürünlerini ev tekstil markası Sarev’inmağazalarında satışa çıkardı.

Sarev mağazalarında yer alan SosyalBen Store ürünlerinin satışından elde edilecek gelir, taşımalı eğitim gören çocukların umutlu bir geleceğe bakarak gelişimlerini sağlayacak. Dezavantajlı bölgelerde yaşayan 7-13 yaşındaki çocuklar, tasarım atölyesinde yeteneklerini keşfedip geliştirme fırsatı yakalayacak. Sarar tarafından, vakfın gönüllü grubuna özel tasarlanan tişörtler 2019-2020 dönem saha çalışmalarında yer alacak.

Devamı

ERKEK AKLI

Bridgestone İpek Şenoğlu Cup – Sarar Sponsorluğu

-

Editör :

Sarar, İpek Şenoğlu Cup ile sponsorluk geliştirmeye hazırlanıyor.           

Abdurrahman Sarar’ın 12 metrekarelik bir terzi dükkanında temellerini attığı SARAR bugün; Türkiye’de beş büyük üretim fabrikasındaki yüksek işçilik kalitesi ve özel dikim ayrıcalığıyla hazır giyim sektöründe dünya markalarıyla yarışarak hizmet vermeye devam ediyor.  Sektördeki 75. yılını kutlamakta olan Sarar’ın, Avrupa ve ABD başta olmak üzere yurt dışında birçok konsept mağazası bulunuyor.  

Moda sektöründe 75 yıllık bir tecrübeye sahip olan markayı zirveye taşıyan en önemli etmenlerin başında sponsorluk faaliyetleri geliyor. 

Marka, bu sene sektörde başarıyla geçen 75. yıllarını kutlamak amacıyla, kendi alanlarında öncü olmuş isimleri bir araya getirerek, başarı kavramını tekrar yorumladıkları bir konsept çekim gerçekleştirdi. Türkiye’nin en başarılı sporcularından biri olan İpek Şenoğlu’nun da dahil olduğu bu keyifli projeden sonra, beraber daha iyi işlere imza atabilmek adına İpek Şenoğlu Cup ile sponsorluk geliştirecekler. 

Tenis sporunun Türkiye’de yaygınlaşmasına hizmet eden Bridgestone İpek Şenoğlu Cup Tenis Turnuvası, ülkemizde tenis sporunun gelişimine katkı sağlamak amacıyla 8 yıldır 16 farklı şehirden rekor sayıda sporcuları bir araya getirmeye devam ediyor.

Bu yıl 26 Ağustos – 8 Eylül tarihleri arasında İstanbul Dalyan Kulüp’te gerçekleşecek olan turnuvada toplam 550 sporcu yarışacak. Turnuva katılımcıları Sarar tarafından sporculara özel olarak üretilen tişörtleri giyecekler.

Devamı

ERKEK AKLI

Mango Erkeği Hugo Sauzay’dan tavsiyeler

-

Mango erkeği Hugo Sauzay, merak edilenleri yanıtladı. İşte onun tavsiyeleri.

1- Sen bir modelsin ama aynı zamanda bir iç tasarım şirketine sahipsin. Bu iki alanın ne kadar bağlantılı olduğunu düşünüyorsunuz?

Seyahatler ve toplantılardan besleniyorum, moda ile yaptığım için şanslıyım. Bana farklı kültürlerle, insanlarla ve farklı yaşam biçimleriyle tanışma şansı veriyor. Ne zaman başka bir yerde çekim yapsam, mimari detayların fotoğraflarıyla dolu telefonumla birlikte geri dönüyorum. Yaratıcı insanlarla çalıştığımız için şanslıyız ve onları kreatif süreçte izlemek büyük bir ilham kaynağı. Mimarlıkta olduğu gibi modada da hikaye anlatıcılığı önemlidir. Global bir proje sahip olmak için daha önce yapılan tüm çalışmalar esastır. Sadece kolay bir final görüntüsü değil, zamanın ötesinde bir proje yapmaya çalışıyorsunuz.

2- Katıldığınız projeleri nasıl seçersiniz? Dikkat ettiğiniz ana faktörler nelerdir?

En önemlisi projenin temelindeki insanlar. Moda olmak istemeyen ama doğru bir proje yaratmak isteyen biri.

3- Genç erkek ve kadınlara kendilerine daha güven duymaları için ne önerirsiniz?

Farklılıklara açık kalmak ve ilgi yarattıklarını anlamak. Hoşgörü dışında daha iyi bir yol olmadığını anlamalılar. En önemli şey, senin tutkularını yaşaman ve inanman.

4-Kendi tarzını nasıl tarif edersin ?

Klasik ve sade bir stilim var. Koyu jean, beyaz tişört bir tür üniforma. Kazak ve paltolar için güzel kumaşlara dikkat ediyorum.

5- Mango erkeği ne tür bir erkek?

Mango erkeği modern ve kendinden emin.

6-  Kampanya çekimi sırasında Mango ile olan deneyiminizden bahseder misiniz?

İskoçya’da tipik bir yağmurlu gün boyunca çekim yapıyorduk ancak arkadaş canlısı bir ekip tarafından ısındık. Çekimde hissetmedim, yeşil tarlalarla çevrili bir kalede, koyun ve atlarla dolu nehirlerde arkadaşlarımla daha fazla zaman geçirdim. Muhteşem bir yerdi. Arkadaşlarla rüya gibi bir hafta sonu oldu.

Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com