Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

MH İKON: TOM SELLECK

ERKEK AKLI

MH İKON: TOM SELLECK

-

 

Onun sırrı angarya işler yapmak. Tabii bir de 20’li yaşlarındaymış gibi davranmamak.

En iyi filmini 1987 yılında (Three Men and a Baby) çekti. Hawaii gömleği Smithsonian müzesinde sergileniyor. Bıyıklarının konu olmadığı bir talk şov ise henüz yayınlanmadı. 72 yaşındaki Selleck, CBS’in polisiye dizisi Blue Bloods’taki rolüyle Magnum P.I. dizisindeki 163 bölümlük rekorunu kırmaya doğru gidiyor.
Selleck’e göre kendisi şanslı bir oyuncu.

MEN’S HEALTH: Blue Bloods dizisindeki Reagan’ın evinde verdiği pazar akşamı yemekleri, dizinin değişmez sahnelerinden. Bu denli etli güveç ve patates püresi yerken nasıl kilo almıyorsun?

TOM SELLECK: Çok fazla yemek yememi gerektiren sahnelerde tükürük kovası kullanıyorum. Bu çok mantıklı bir hareket, yemeği çiğniyor ancak yutmuyorsunuz. Bir sonraki sahneye geçerken de tükürüyorsunuz. Bu aktörler arasında çok yaygın bir şeydir. Aksi takdirde kilo alırsınız. Donnie Wahlberg ise
setteki yemekleri her zaman yer. Adam adeta dipsiz bir kuyu gibi.

Yani Donnie Wahlberg tükürük kovası kullanmıyor?

Donnie’yi kova kullanırken hiç görmedim (gülüyor). Ancak şu da önemli, bazen yemekten kaçamazsınız.

Peki özel bir fitness rutinin var mı?

Tabiatım gereği biraz tembel olabilirim fakat formda kalmak için her zaman hareket halinde oldum. Spor salonlarına gitmiyorum diyemem ancak koşu bandının üzerinde koşup durmak bana sıkıcı ve aptalca geliyor. Magnum dizisi için Hawaii’de olduğum zamanlarda cumartesi ve pazarları Outrigger Canoe Club’e gidip plaj voleybolu oynardım. Bunu yaparak formda kalabilirsiniz çünkü voleybolu kumda oynamak zordur. Üst ligde mücadele ediyordum ve birkaç ulusal şampiyonluk kazanmıştık. Olimpik tarzda voleybol oynayan altı adamdık.

Oldukça etkileyici.

Öyle. Bir keresinde All-American seçilmiştim. Bu benim için Emmy ödülü kazanmak kadar önemliydi.

Boş zamanlarında ne yapıyorsun? Her şeyden uzaklaşıp mutlu olduğun bir yer var mı?

Evde geçen zaman, en mutlu olunan zamandır. Çiftliğimin arazisinde eşimle birlikte çok güzel vakit geçiriyoruz. Vücudum plaj voleybolu ya da basketbol liginde oynamak için yeterince genç değil. Bu nedenle angarya işlerle uğraşıyorum. 250 bin metrekarelik bir arazim var ve bu arazinin tepelerindeki çalıları temizliyorum. Yerli ağaçlar dikiyorum ve inanır mısınız, büyümelerini izlemeyi çok seviyorum.

Heyecan verici bir deneyim. Bu bir tür hayatı dinginleştirme yolu mu?

Düşünmek, bir şeyler yapmak ve bir kenara çekilip puro içmeyi seviyorum. Aklınıza bin bir türlü şey geliyor. Problemlerimi her zaman bu şekilde çözerdim. Mesele at gözlüğü takmak ya da öylece bakmak değil, meşgul olmak.

Daima yeninin, genç ve cool olanın arandığı bir endüstride kalıcı olabilmenin sırlarını bizimle paylaşır mısın?

Hâlâ genç ve karizmatik bir rolü nasıl oynayacağımı öğrenmeye çalışıyorum. Fakat bu bir işe yaramıyor. Bu kimsenin elinde olan bir şey değil ve benim çok fazla numaram da yok (gülüyor). Yani kimsem, o olmak zorundayım. Bence 20’li yaşlardaymış gibi davranmak yerine kim olduğunuzun farkında olmak yeteneğinizin
bir parçasıdır. Biraz ürkütücü olsa da izleyiciler bunu fark eder.

Çocuklarınız artık yetişkin. Bize ebeveynlerimizle olan ilişkimizde bir tavsiye verecek olsaydın, ne derdin?

Sözünüz yaptıklarınızın teminatı olsun. Bu zordur ancak aradığınız zaman her taşın altından bir şey bulabilirsiniz. Benim ebeveynim dediklerini yapardı ve tüm çocukları için iyi birer örnek oldular.

Continue Reading
Advertisement

ERKEK AKLI

Sosyalben Store & Sarev İş Birliği Paylaşarak Çoğaltıyor

-

Editör :

 Kurulduğu günden bu yana dezavantajlı bölgelerde yaşayan çocuklarımızın yeteneklerinin keşfedilmesi ve geliştirilmesi adına çalışmalar gerçekleştiren SosyalBen Vakfı’nın çalışmalarına bütçe oluşturmak amacıyla kurulan, satış mağazası SosyalBen Store, 75 yılını kutlayan Sarar markası ile yeni bir iş birliğine imza attı.

Topluma olan sorumluluklarını paylaşarak çoğaltmayı hedefleyen Sarar, “75 Gönülden Sene” sloganıyla SosyalBen Store’un birbirinden renkli ürünlerini ev tekstil markası Sarev’inmağazalarında satışa çıkardı.

Sarev mağazalarında yer alan SosyalBen Store ürünlerinin satışından elde edilecek gelir, taşımalı eğitim gören çocukların umutlu bir geleceğe bakarak gelişimlerini sağlayacak. Dezavantajlı bölgelerde yaşayan 7-13 yaşındaki çocuklar, tasarım atölyesinde yeteneklerini keşfedip geliştirme fırsatı yakalayacak. Sarar tarafından, vakfın gönüllü grubuna özel tasarlanan tişörtler 2019-2020 dönem saha çalışmalarında yer alacak.

Devamı

ERKEK AKLI

Bridgestone İpek Şenoğlu Cup – Sarar Sponsorluğu

-

Editör :

Sarar, İpek Şenoğlu Cup ile sponsorluk geliştirmeye hazırlanıyor.           

Abdurrahman Sarar’ın 12 metrekarelik bir terzi dükkanında temellerini attığı SARAR bugün; Türkiye’de beş büyük üretim fabrikasındaki yüksek işçilik kalitesi ve özel dikim ayrıcalığıyla hazır giyim sektöründe dünya markalarıyla yarışarak hizmet vermeye devam ediyor.  Sektördeki 75. yılını kutlamakta olan Sarar’ın, Avrupa ve ABD başta olmak üzere yurt dışında birçok konsept mağazası bulunuyor.  

Moda sektöründe 75 yıllık bir tecrübeye sahip olan markayı zirveye taşıyan en önemli etmenlerin başında sponsorluk faaliyetleri geliyor. 

Marka, bu sene sektörde başarıyla geçen 75. yıllarını kutlamak amacıyla, kendi alanlarında öncü olmuş isimleri bir araya getirerek, başarı kavramını tekrar yorumladıkları bir konsept çekim gerçekleştirdi. Türkiye’nin en başarılı sporcularından biri olan İpek Şenoğlu’nun da dahil olduğu bu keyifli projeden sonra, beraber daha iyi işlere imza atabilmek adına İpek Şenoğlu Cup ile sponsorluk geliştirecekler. 

Tenis sporunun Türkiye’de yaygınlaşmasına hizmet eden Bridgestone İpek Şenoğlu Cup Tenis Turnuvası, ülkemizde tenis sporunun gelişimine katkı sağlamak amacıyla 8 yıldır 16 farklı şehirden rekor sayıda sporcuları bir araya getirmeye devam ediyor.

Bu yıl 26 Ağustos – 8 Eylül tarihleri arasında İstanbul Dalyan Kulüp’te gerçekleşecek olan turnuvada toplam 550 sporcu yarışacak. Turnuva katılımcıları Sarar tarafından sporculara özel olarak üretilen tişörtleri giyecekler.

Devamı

ERKEK AKLI

Mango Erkeği Hugo Sauzay’dan tavsiyeler

-

Mango erkeği Hugo Sauzay, merak edilenleri yanıtladı. İşte onun tavsiyeleri.

1- Sen bir modelsin ama aynı zamanda bir iç tasarım şirketine sahipsin. Bu iki alanın ne kadar bağlantılı olduğunu düşünüyorsunuz?

Seyahatler ve toplantılardan besleniyorum, moda ile yaptığım için şanslıyım. Bana farklı kültürlerle, insanlarla ve farklı yaşam biçimleriyle tanışma şansı veriyor. Ne zaman başka bir yerde çekim yapsam, mimari detayların fotoğraflarıyla dolu telefonumla birlikte geri dönüyorum. Yaratıcı insanlarla çalıştığımız için şanslıyız ve onları kreatif süreçte izlemek büyük bir ilham kaynağı. Mimarlıkta olduğu gibi modada da hikaye anlatıcılığı önemlidir. Global bir proje sahip olmak için daha önce yapılan tüm çalışmalar esastır. Sadece kolay bir final görüntüsü değil, zamanın ötesinde bir proje yapmaya çalışıyorsunuz.

2- Katıldığınız projeleri nasıl seçersiniz? Dikkat ettiğiniz ana faktörler nelerdir?

En önemlisi projenin temelindeki insanlar. Moda olmak istemeyen ama doğru bir proje yaratmak isteyen biri.

3- Genç erkek ve kadınlara kendilerine daha güven duymaları için ne önerirsiniz?

Farklılıklara açık kalmak ve ilgi yarattıklarını anlamak. Hoşgörü dışında daha iyi bir yol olmadığını anlamalılar. En önemli şey, senin tutkularını yaşaman ve inanman.

4-Kendi tarzını nasıl tarif edersin ?

Klasik ve sade bir stilim var. Koyu jean, beyaz tişört bir tür üniforma. Kazak ve paltolar için güzel kumaşlara dikkat ediyorum.

5- Mango erkeği ne tür bir erkek?

Mango erkeği modern ve kendinden emin.

6-  Kampanya çekimi sırasında Mango ile olan deneyiminizden bahseder misiniz?

İskoçya’da tipik bir yağmurlu gün boyunca çekim yapıyorduk ancak arkadaş canlısı bir ekip tarafından ısındık. Çekimde hissetmedim, yeşil tarlalarla çevrili bir kalede, koyun ve atlarla dolu nehirlerde arkadaşlarımla daha fazla zaman geçirdim. Muhteşem bir yerdi. Arkadaşlarla rüya gibi bir hafta sonu oldu.

Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com