Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

MÜLAKAT BAKIMI

ERKEK AKLI

MÜLAKAT BAKIMI

-

 

İş görüşmesinde kötü bir izlenim bırakmamak için bu beş şeyden kaçının.

1

Başıboş Tüyler
Boyun, kulak ve burun kılları, görüşmeyi yaptığınız kişilerin dikkatini dağıtır ve zihinlerine kazınır. Burnunuzdan çıkan çalı süpürgesinden gözlerini alamazlar. Akşam burun kıllarınızı kısaltın (boyun, kaş, favori gibi bölgeleri temizleyen bir makineniz mutlaka olsun. Örneğin Braun Exact Serisi PT 10 Hassas Kesme Makinesi, 64 TL) ve sabah çıkmadan kontrol edin.

Ölümcül Nefes
Sabah dişlerinizi fırçalamak yetmez. Çantanıza seyahat boyu bir ağız çalkalama suyu atın ve işverenlere yüz yüze bir saat boyunca kendinizi anlatmadan hemen önce kullanın. Alternatif olarak, binaya girmeden önce ağzınıza naneli bir şeker veya sakız atabilirsiniz. Yalnız görüşmeye asla sakızla girmeyin ve hayır, ağzınızın kenarında tutmak kötü bir fikir.

Parfüm Kokusu
Gerginlik vücudunuzda kötü bir ter kokusunun salınmasına neden olduğundan, koltuk altına özel ilgi şart. Ancak kariyer koçu Joel Garfinkle’ın önemli bir uyarısı var: “Kokulu bir vücut losyonu veya şampuanı kullanmayın. Görüşmeyi yapan kişiye sevmediği bir adamı veya eski kocasını hatırlatma olasılığı var.” O gün zeytinyağlı sabunla banyo yapın.

Nahoş İzler
Burnunuzu sümkürdüğünüzde yüzünüzde izler kalabiliyor, o nedenle birkaç kez kontrol edin. Omuzlarınızdaki kepekten ve dişlerinizdeki yemek kalıntılarından da kurtulun. Görüşmede beş
yıl sonra kendinizi nerede gördüğünüzü boşuna anlatırsınız, zira dikkatleri mide bulantısıyla dağılmış olur. Telefonun selfie moduyla kontrol edin.

Terli Avuçlar
Kaygan bir el tutan kişi, karşısındakinin elindeki mikropları ve kişisel hijyenini sorgular. Elleriniz gerginlikten terleyebilir, o yüzden görüşmeden önce alkol bazlı antibakteriyel jelle silin (Pürel
Docteur Renaud Antibakteriyel El Jeli, 3,25 TL, dermomedika.com).Ter önleyici bir deodorant da olabilir. Gerisi yeteneklerinize ve özgeçmişinize kalmış.

ERKEK AKLI

Sosyalben Store & Sarev İş Birliği Paylaşarak Çoğaltıyor

-

Editör :

 Kurulduğu günden bu yana dezavantajlı bölgelerde yaşayan çocuklarımızın yeteneklerinin keşfedilmesi ve geliştirilmesi adına çalışmalar gerçekleştiren SosyalBen Vakfı’nın çalışmalarına bütçe oluşturmak amacıyla kurulan, satış mağazası SosyalBen Store, 75 yılını kutlayan Sarar markası ile yeni bir iş birliğine imza attı.

Topluma olan sorumluluklarını paylaşarak çoğaltmayı hedefleyen Sarar, “75 Gönülden Sene” sloganıyla SosyalBen Store’un birbirinden renkli ürünlerini ev tekstil markası Sarev’inmağazalarında satışa çıkardı.

Sarev mağazalarında yer alan SosyalBen Store ürünlerinin satışından elde edilecek gelir, taşımalı eğitim gören çocukların umutlu bir geleceğe bakarak gelişimlerini sağlayacak. Dezavantajlı bölgelerde yaşayan 7-13 yaşındaki çocuklar, tasarım atölyesinde yeteneklerini keşfedip geliştirme fırsatı yakalayacak. Sarar tarafından, vakfın gönüllü grubuna özel tasarlanan tişörtler 2019-2020 dönem saha çalışmalarında yer alacak.

Devamı

ERKEK AKLI

Bridgestone İpek Şenoğlu Cup – Sarar Sponsorluğu

-

Editör :

Sarar, İpek Şenoğlu Cup ile sponsorluk geliştirmeye hazırlanıyor.           

Abdurrahman Sarar’ın 12 metrekarelik bir terzi dükkanında temellerini attığı SARAR bugün; Türkiye’de beş büyük üretim fabrikasındaki yüksek işçilik kalitesi ve özel dikim ayrıcalığıyla hazır giyim sektöründe dünya markalarıyla yarışarak hizmet vermeye devam ediyor.  Sektördeki 75. yılını kutlamakta olan Sarar’ın, Avrupa ve ABD başta olmak üzere yurt dışında birçok konsept mağazası bulunuyor.  

Moda sektöründe 75 yıllık bir tecrübeye sahip olan markayı zirveye taşıyan en önemli etmenlerin başında sponsorluk faaliyetleri geliyor. 

Marka, bu sene sektörde başarıyla geçen 75. yıllarını kutlamak amacıyla, kendi alanlarında öncü olmuş isimleri bir araya getirerek, başarı kavramını tekrar yorumladıkları bir konsept çekim gerçekleştirdi. Türkiye’nin en başarılı sporcularından biri olan İpek Şenoğlu’nun da dahil olduğu bu keyifli projeden sonra, beraber daha iyi işlere imza atabilmek adına İpek Şenoğlu Cup ile sponsorluk geliştirecekler. 

Tenis sporunun Türkiye’de yaygınlaşmasına hizmet eden Bridgestone İpek Şenoğlu Cup Tenis Turnuvası, ülkemizde tenis sporunun gelişimine katkı sağlamak amacıyla 8 yıldır 16 farklı şehirden rekor sayıda sporcuları bir araya getirmeye devam ediyor.

Bu yıl 26 Ağustos – 8 Eylül tarihleri arasında İstanbul Dalyan Kulüp’te gerçekleşecek olan turnuvada toplam 550 sporcu yarışacak. Turnuva katılımcıları Sarar tarafından sporculara özel olarak üretilen tişörtleri giyecekler.

Devamı

ERKEK AKLI

Mango Erkeği Hugo Sauzay’dan tavsiyeler

-

Mango erkeği Hugo Sauzay, merak edilenleri yanıtladı. İşte onun tavsiyeleri.

1- Sen bir modelsin ama aynı zamanda bir iç tasarım şirketine sahipsin. Bu iki alanın ne kadar bağlantılı olduğunu düşünüyorsunuz?

Seyahatler ve toplantılardan besleniyorum, moda ile yaptığım için şanslıyım. Bana farklı kültürlerle, insanlarla ve farklı yaşam biçimleriyle tanışma şansı veriyor. Ne zaman başka bir yerde çekim yapsam, mimari detayların fotoğraflarıyla dolu telefonumla birlikte geri dönüyorum. Yaratıcı insanlarla çalıştığımız için şanslıyız ve onları kreatif süreçte izlemek büyük bir ilham kaynağı. Mimarlıkta olduğu gibi modada da hikaye anlatıcılığı önemlidir. Global bir proje sahip olmak için daha önce yapılan tüm çalışmalar esastır. Sadece kolay bir final görüntüsü değil, zamanın ötesinde bir proje yapmaya çalışıyorsunuz.

2- Katıldığınız projeleri nasıl seçersiniz? Dikkat ettiğiniz ana faktörler nelerdir?

En önemlisi projenin temelindeki insanlar. Moda olmak istemeyen ama doğru bir proje yaratmak isteyen biri.

3- Genç erkek ve kadınlara kendilerine daha güven duymaları için ne önerirsiniz?

Farklılıklara açık kalmak ve ilgi yarattıklarını anlamak. Hoşgörü dışında daha iyi bir yol olmadığını anlamalılar. En önemli şey, senin tutkularını yaşaman ve inanman.

4-Kendi tarzını nasıl tarif edersin ?

Klasik ve sade bir stilim var. Koyu jean, beyaz tişört bir tür üniforma. Kazak ve paltolar için güzel kumaşlara dikkat ediyorum.

5- Mango erkeği ne tür bir erkek?

Mango erkeği modern ve kendinden emin.

6-  Kampanya çekimi sırasında Mango ile olan deneyiminizden bahseder misiniz?

İskoçya’da tipik bir yağmurlu gün boyunca çekim yapıyorduk ancak arkadaş canlısı bir ekip tarafından ısındık. Çekimde hissetmedim, yeşil tarlalarla çevrili bir kalede, koyun ve atlarla dolu nehirlerde arkadaşlarımla daha fazla zaman geçirdim. Muhteşem bir yerdi. Arkadaşlarla rüya gibi bir hafta sonu oldu.

Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com