Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

Mutlu insanların en bilinen alışkanlıkları

ERKEK AKLI

Mutlu insanların en bilinen alışkanlıkları

-

 

Mutlu insanların bir formülü var mı? Var ise bu formüller ya da önerilen reçeteler ne kadar doğru? 

Herkesin hayattaki en öncelikli arzusu mutlu olmak. Hatta hayatın anlamını bulma ve zengin olmanın yanında mutlu olmak açık ara önde dersek yanlış olmaz. Yapılan araştırmalara göre mutlu insanların en bilinen alışkanlıkları yedi madde olarak listelendi. Peki, mutlu insanların sırları neler?

İç seslerini dinlerler

Etrafı mutlu insanlarla dolu insanların mutlu olma şansı her zaman daha fazla çünkü neşe bulaşıcıdır. Güzel bir yaz gününde yanımızda sevdiğimiz arkadaşımızla vakit geçirirken kendimizi iyi hissetmemiz çok doğal. Peki, mutlu olmak için bu güzel duygu yeterli mi? Kendimizi daha iyi veya daha mutlu hissetmemiz az mutlu insanlarla da mümkün. İlişkilerin mutluluğu; iniş çıkışların, tartışmaların veya anlaşmazlıkların yokluğundan ileri gelmiyor. Bu nedenle kurduğumuz ilişkilerde hissettiğimiz anlık veya yoğun duyguları anlamalı, iç sesimizi dinlemeli ve kendimize zaman tanımalıyız. Hayatı hiçbir zaman yolunda gitmeyen insanların arkadaşlığından da edinebileceğimiz faydaları azımsamamalıyız.

Esnek olurlar

Mutlu insanlar kötü durumlardan sonra ayağa kalkmayı başarabiliyor ve kendilerini depresyon dünyasına kapatmıyorlar. Değişime kolayca ayak uydurma yani esneklik, düştükten sonra yerinden kalkmak aslında çocukluktan kalma bilinçdışı bir yetenek. Haliyle bu yeteneğin geliştirilebilir olması pek anlamlı değil. Çünkü bir şeyi geliştirmek için içinde ne olduğunu ve ne yaptığınızı tam olarak bilmeniz gerekir. Yapmamız gereken öncelikle içimizde bizi aşağı çeken veya yukarı, aydınlığa doğru iten güçlerin ne olduklarını fark etmek. Bizi yukarı iten güçleri iyi tanırsak, her tür durumdan sakince çıkabilmemiz mümkün.

Eyleme geçerler

Mutlu insanlar mutluluğun ayaklarına gelmesini beklemezler. Bu arayışta aktiflerdir ve iyi hissetmelerini sağlayacak deneyimlerin peşinden koşarlar. Mutlu kişi kendini daha çok sorgulayarak, iyi hissetme duygusunu nasıl büyüteceğine dünyasında yer açar. Yani daha mutlu hissedebilmek için, mutlu olmaya engel olarak hissettiğimiz içsel veya dışsal nedenleri bulup bunun için arzularımızı ne şekilde ifade etmeyi seçtiğimizi keşfetmeliyiz. Mutlu olmaya çalışmak, hep kendimize karşı şefkat ve dikkatle gelir, sonra etrafımıza yayılır.

Çevrelerine yardım ederler

Mutlu insanlar, vakitlerinin bir bölümünü hayır işlerine, etraflarındaki insanları dinlemeye, yardıma ihtiyacı olanlara yardım etmeye ayırıyor. Yardım etmek, kendi başına bir zevktir. Bu durum insanın özgüvenini güçlendirirken, aynı zamanda ideal arzularımızı da besliyor. Önce kendine bakmak, kendi ihtiyaçlarını gidermek, kendi özlemlerini ve beklentilerini tatmin etmek, daha sonra başka birilerine yardım etmek gerekiyor. Bu, karşıdakine saygılı bir yardımseverlik ve kendimiz için de faydalı bir süreç olması için şart.

Her şeyde iyi bir yan bulurlar

Mutluluğun olmazsa olmaz şartlarından birisi de iyimserlik. Mutlu kişiler, karamsarların aksine yağmurdan sonra havanın iyi olacağını düşünürler ve her şeyi kendi lehlerine çevirebileceklerine inanırlar. İçsel bakışını değiştirmek, inançlarına dönüp bakmak, negatif bir bakış açısının esiri olmamak için kendine bakabilmek çok önemli. Bu nedenle kişinin çocukluğundaki olayları, imajları inceleyerek karamsar bakış açısına neden olan endişeleri gidermesi de mümkün. Başa çıkılan kötü olayları hatırlamak, bu olaydan edindiğimiz kazanımları ve başarılarımızı unutmamak da iyimser bir bakış açısına katkıda bulunur.

Kendilerine zaman ayırırlar

Mutlu insanlar, stresten ve kendilerini boğan insanlardan uzaklaşmayı biliyorlar. İnsanın kendine dönmesi farklı şekillerde olabilir; meditasyon yaparak, hayal kurarak, kendi bedenini dinleyerek, duygularını ve düşüncelerini yeniden ele alarak. İyi hissetme duygusunu besleyen şeylerden biri de kendine zaman ayırmaktır.

Maneviyata önem verirler

Dua etmek, meditasyon yapmak ve spiritüel rutinler, ruh sağlığı üzerinde olumlu etkileri olduğu biliniyor. İnsanın kendi içinden gelen arzu, ideal, yalnızlık ve rahatsız edici her şeyi gülümseyerek dinlemek, bir manzarayı izlerken, bir tabloya bakarken veya iyi bir şey okurken kendimizi dinlemek bizi rahatlatan ve daha yüksek bir aklın içinde var olmaya izin veren durumlardır.

Continue Reading
Advertisement

ERKEK AKLI

Sosyalben Store & Sarev İş Birliği Paylaşarak Çoğaltıyor

-

Editör :

 Kurulduğu günden bu yana dezavantajlı bölgelerde yaşayan çocuklarımızın yeteneklerinin keşfedilmesi ve geliştirilmesi adına çalışmalar gerçekleştiren SosyalBen Vakfı’nın çalışmalarına bütçe oluşturmak amacıyla kurulan, satış mağazası SosyalBen Store, 75 yılını kutlayan Sarar markası ile yeni bir iş birliğine imza attı.

Topluma olan sorumluluklarını paylaşarak çoğaltmayı hedefleyen Sarar, “75 Gönülden Sene” sloganıyla SosyalBen Store’un birbirinden renkli ürünlerini ev tekstil markası Sarev’inmağazalarında satışa çıkardı.

Sarev mağazalarında yer alan SosyalBen Store ürünlerinin satışından elde edilecek gelir, taşımalı eğitim gören çocukların umutlu bir geleceğe bakarak gelişimlerini sağlayacak. Dezavantajlı bölgelerde yaşayan 7-13 yaşındaki çocuklar, tasarım atölyesinde yeteneklerini keşfedip geliştirme fırsatı yakalayacak. Sarar tarafından, vakfın gönüllü grubuna özel tasarlanan tişörtler 2019-2020 dönem saha çalışmalarında yer alacak.

Devamı

ERKEK AKLI

Bridgestone İpek Şenoğlu Cup – Sarar Sponsorluğu

-

Editör :

Sarar, İpek Şenoğlu Cup ile sponsorluk geliştirmeye hazırlanıyor.           

Abdurrahman Sarar’ın 12 metrekarelik bir terzi dükkanında temellerini attığı SARAR bugün; Türkiye’de beş büyük üretim fabrikasındaki yüksek işçilik kalitesi ve özel dikim ayrıcalığıyla hazır giyim sektöründe dünya markalarıyla yarışarak hizmet vermeye devam ediyor.  Sektördeki 75. yılını kutlamakta olan Sarar’ın, Avrupa ve ABD başta olmak üzere yurt dışında birçok konsept mağazası bulunuyor.  

Moda sektöründe 75 yıllık bir tecrübeye sahip olan markayı zirveye taşıyan en önemli etmenlerin başında sponsorluk faaliyetleri geliyor. 

Marka, bu sene sektörde başarıyla geçen 75. yıllarını kutlamak amacıyla, kendi alanlarında öncü olmuş isimleri bir araya getirerek, başarı kavramını tekrar yorumladıkları bir konsept çekim gerçekleştirdi. Türkiye’nin en başarılı sporcularından biri olan İpek Şenoğlu’nun da dahil olduğu bu keyifli projeden sonra, beraber daha iyi işlere imza atabilmek adına İpek Şenoğlu Cup ile sponsorluk geliştirecekler. 

Tenis sporunun Türkiye’de yaygınlaşmasına hizmet eden Bridgestone İpek Şenoğlu Cup Tenis Turnuvası, ülkemizde tenis sporunun gelişimine katkı sağlamak amacıyla 8 yıldır 16 farklı şehirden rekor sayıda sporcuları bir araya getirmeye devam ediyor.

Bu yıl 26 Ağustos – 8 Eylül tarihleri arasında İstanbul Dalyan Kulüp’te gerçekleşecek olan turnuvada toplam 550 sporcu yarışacak. Turnuva katılımcıları Sarar tarafından sporculara özel olarak üretilen tişörtleri giyecekler.

Devamı

ERKEK AKLI

Mango Erkeği Hugo Sauzay’dan tavsiyeler

-

Mango erkeği Hugo Sauzay, merak edilenleri yanıtladı. İşte onun tavsiyeleri.

1- Sen bir modelsin ama aynı zamanda bir iç tasarım şirketine sahipsin. Bu iki alanın ne kadar bağlantılı olduğunu düşünüyorsunuz?

Seyahatler ve toplantılardan besleniyorum, moda ile yaptığım için şanslıyım. Bana farklı kültürlerle, insanlarla ve farklı yaşam biçimleriyle tanışma şansı veriyor. Ne zaman başka bir yerde çekim yapsam, mimari detayların fotoğraflarıyla dolu telefonumla birlikte geri dönüyorum. Yaratıcı insanlarla çalıştığımız için şanslıyız ve onları kreatif süreçte izlemek büyük bir ilham kaynağı. Mimarlıkta olduğu gibi modada da hikaye anlatıcılığı önemlidir. Global bir proje sahip olmak için daha önce yapılan tüm çalışmalar esastır. Sadece kolay bir final görüntüsü değil, zamanın ötesinde bir proje yapmaya çalışıyorsunuz.

2- Katıldığınız projeleri nasıl seçersiniz? Dikkat ettiğiniz ana faktörler nelerdir?

En önemlisi projenin temelindeki insanlar. Moda olmak istemeyen ama doğru bir proje yaratmak isteyen biri.

3- Genç erkek ve kadınlara kendilerine daha güven duymaları için ne önerirsiniz?

Farklılıklara açık kalmak ve ilgi yarattıklarını anlamak. Hoşgörü dışında daha iyi bir yol olmadığını anlamalılar. En önemli şey, senin tutkularını yaşaman ve inanman.

4-Kendi tarzını nasıl tarif edersin ?

Klasik ve sade bir stilim var. Koyu jean, beyaz tişört bir tür üniforma. Kazak ve paltolar için güzel kumaşlara dikkat ediyorum.

5- Mango erkeği ne tür bir erkek?

Mango erkeği modern ve kendinden emin.

6-  Kampanya çekimi sırasında Mango ile olan deneyiminizden bahseder misiniz?

İskoçya’da tipik bir yağmurlu gün boyunca çekim yapıyorduk ancak arkadaş canlısı bir ekip tarafından ısındık. Çekimde hissetmedim, yeşil tarlalarla çevrili bir kalede, koyun ve atlarla dolu nehirlerde arkadaşlarımla daha fazla zaman geçirdim. Muhteşem bir yerdi. Arkadaşlarla rüya gibi bir hafta sonu oldu.

Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com