Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

NIKE PRO PERFORMANCE HIJAB, TÜM DÜNYADA SATIŞTA!

FITNESS

NIKE PRO PERFORMANCE HIJAB, TÜM DÜNYADA SATIŞTA!

-

Sporculara özel olarak üretilmiş ilk performans baş örtüsü Nike Pro Performance Hijab, kadınların spor yaparken geleneksel baş örtülerinin getirdiği performans sorunlarının üstesinden gelebilmeleri için tasarlandı.

Spor yaparken geleneksel bir baş örtüsü kullanmanın getirdiği performans sorunlarının üstesinden gelmek için, Nike tasarımcıları son birkaç yılda başarılı sporcularla toplantılar yaptı. İlk protipin kendi spor dallarında test etmesi için çeşitli sporculara dağıtılması sonucunda ortaya çıkan geri bildirimler dikkate alındı. Kadınların daha hafif, daha yumuşak ve daha fazla nefes alabilen bir kumaş talebini karşılayan Nike Pro’nun tasarımcıları Nike Pro Performance Hijab üzerinde çalışmaya devam etti.

Güncellenen ürünler şampiyon eskrimci Ibtihaj Muhammad ile artistik patinajcı Zahra Lari dahil olmak üzere Nike sporcuları tarafından test edildi. Ayrıca ürünü aralarında koşucuların ve bir amatör boksörün de bulunduğu Orta Doğu’nun sporcuları da değerlendirdi. Nike, hem sporcuların performansa yönelik geri bildirimini hem de ürünün görüntüsüne ilişkin tepkilerini dikkate aldı.

Ürünün çok çeşitli yüz şekillerine de uyması üzere yapılan çalışmalarla bedenler XS/S ve M/L olarak belirledi. Detaylar üzerinde bir miktar daha çalıştıktan ve bir dizi aşınma testinden daha geçtikten sonra Nike Pro Performance Hijab tamamlanmış oldu.

Hızlıca takılabilen tasarımda, Nike’ın nefes alabilme özelliği en yüksek kumaşlarından biri olan dayanıklı çift katmanlı Nike Pro cool file kullanıldı. Yumuşak ve hafif polyester iç göstermezken kumaş üzerinde nefes alabilirlik ve havalandırma için küçük delikler bulunuyor. File aynı zamanda esnek olduğundan elastik bir çerçeveyle bir araya geldiğinde hem sporcunun başını sıkıca sararak kişiye özel bir sarma sunuyor, hem de her spor dalına uyum sağlıyor. Örneğin buz pateninde dönüş ve sıçrama hareketlerinde daha sıkı bir kavrama gerekli olduğu için baş örtüsünün arka kısmı, açılmaması için esneyerek uzayabiliyor. Boyun ve yüz kısmında sporcu terlediği zaman meydana gelebilen sürtünme ve tahrişi ortadan kaldırmak için yumuşak iplikler bulunuyor.

Ibtihaj Muhammad bunu şöyle anlatıyor: “Önceki baş örtümün performansımı ne kadar etkilediğini Nike Pro Hijab’ı denediğimde anladım. Bir anda duyabilmeye başladım, eskisi kadar sıcak basmıyordu ve vücudum daha iyi ve daha hızlı bir şekilde serinlemeye başladı”.

Nike Pro Hijab siyah ve koyu mavi renk seçenekleriyle satışta. Beyaz ve koyu griyi içeren diğer renk çeşitleri, Ocak ayında nike.com ile 20’yi aşkın ülkedeki seçkin perakende mağazalarında satışa sunulacak.

Continue Reading
Advertisement

FITNESS

Sakatlanma riskini engelleyin!

-

Sakatlanma riskini azaltan Banded Single-Leg RDL egzersiziyle amaçlarınıza ulaşın.

Kış mevsimi, tatlı su vücut geliştirmecilerinin heveslerini soğuk hava deposuna kaldırdığı zaman dilimidir. Ancak gerçek bir MH erkeği, hedeflerine giden yolun temellerinin bu mevsimde atıldığını bilir. Evet, şu anda içinde bulunduğumuz mevsimden bahsediyoruz. Partiler, sarhoşluklar ve tembellikle geçirilen sabahlar sizi uzun mesafe koşularından ve yüksek ağırlıklarla yapılan squat’lardan alıkoysa da, bu düşük yoğunluklu egzersizi günlük olarak uygulayarak vücudunuzla ilgili hedeflerinize 2019 yılı itibariyle ulaşabilirsiniz. Kontrollü bir şekilde her taraf için 10’ar tekrar yapmanızın yeterli olacağı bu egzersiz, ciddi anlamda terlemenize bile yol açmayacak.

Hareket uzmanı Ollie Frost, “Banded single-leg rdl egzersizi, belinizin kuvvetini ve baş üstü kaldırışlardaki esnekliğinizi artırır,” diyor. Bununla birlikte hareketin dengesiz yapısı da merkez bölge kuvvetinizi ciddi oranda yükseltecektir. Önemi yüksek olan bu bölgeleri hedef alarak uzun vadede başarı sağlayabilirsiniz. Olay bu kadar basit. Öte yandan hareketin beyin fonksiyonunuzu da artıracağını söyleyen Frost, “Bu tarz kompleks egzersizlere alıştığınızda basit egzersizler size sakız çiğnemek kadar kolay gelecektir,” diyor. Şimdi yerinizden kalkın ve 2019 yılına bedenen ve zihnen daha güçlü bir şekilde başlamak için harekete geçin.

1/ Etrafını sar

İlk tekrarınıza başlamak için uzun bir direnç bandını sağ ayağınızla sağ omzunuza dolayın. Daha iyi bir denge için gözlerinizi duvardaki bir noktaya odaklayın.

2/ Öne eğil

Kalça kaslarınızı sıkarak sol bacağınızı geriye doğru düz bir biçimde kaldırın. Kalçanızı bükerek öne doğru eğilin. Bunu yaparken sırtınızı düz tutun. Bu şekilde duraklayın.

3/ Dizler yukarı

Dengenizi koruyarak hareketi tersine doğru uygulayın. Şimdiyse merkez bölgenizi sıkarak sol dizinizi kalça hizanıza yükseltin. Direnç bandı omuz hizanızda olacak şekilde 1 saniye kadar bekleyin.

4/ Zirvede bırak

Vücudunuzu sabit tutarak sağ kolunuzu başınızın üzerine doğru kaldırın. Kontrollü bir şekilde başlangıç pozisyonuna dönün. Tekrar sayınızı tamamladığınızda hareketi diğer yöne doğru tekrar edin. Geleceğinize sağlam bir yatırım yaptığınızı unutmayın.

Bu hareketi yaparak ne kazanacaksınız?

Merkez bölge kontrolü + Sakatlanmayan omuzlar + Beyin gücü + Yeni kişisel rekorlar

Devamı

FITNESS

Yağ Düşmanı: Roberta Mezencio

-

Yağ düşmanı, ağırlık ve protein dostu, kaslı kadın Roberta Mezencio ile tanışalım.

Brezilya doğumlu Roberta Mezencio her zaman fitnesı güçlü bir tutkuyla sürdürdü.

Spor salonundaki ilham verici özverisi ve sosyal medya paylaşımları, Roberta’yi öne çıkaran şey oldu.

Milliyet: Brezilya

Meslek: Spor Modeli

Roberta kardiyoya karşı ağırlık egzersizini tercih ediyor. Sağlıklı bir diyet ile desteklenen yoğun bir egzersiz rutini izliyor.

Roberta bütün yıl boyunca sağlıklı ve besleyici bir diyet uygular. Çoğunlukla fast-food yemekten kaçınır.

Roberta’nin en sevdiği yiyecek grupları arasında yağsız et, kepekli tahıllar, az yağlı süt ve sebzeler bulunur.

Meyvelere gelince, yüksek glisemik meyvelerden kaçınır, çünkü insülin seviyelerini yükseltir.

Devamı

FITNESS

Merkez bölge bitiricileri

-

Spor salonuna iş olsun diye gidiyorsanız, haftanın beş günü antrenman yapmak da fayda etmez. İşleri biraz karıştırarak fark edilebilir değişiklikler yaratın.

Kabul edelim ki birçoğumuz aynı antrenmanları yapmaktayız. Ufak bir koşu, birkaç dakika bench press ve esneme egzersizleri… Devamlı olarak geçmiş zamanı tekrar ederseniz, aldığınız sonuçlar da geçmiştekilerle aynı olur. “The HIITman” adıyla da tanınan kişisel antrenör Courtney Fearon, kaslarınızı bir hafta boyunca şok edebileceğiniz bir antrenman programı tasarladı. İsterseniz eski programlarınızı uygulayabilirsiniz ancak antrenmanınızı bu 20 dakikalık merkez bölge çalışmalarıyla sonlandırın. Asla pişman olmayacaksınız.

Karın

Bu günlerde sıkı bir istasyon çalışması yaparak leg raise, oblique twist, abs wheel rollout ve mountain climber gibi egzersizleri tercih edin.

Sprint

Sprint günlerinizde kısa, aktif ve nispeten daha uzun dinlenme süreleriyle yüksek yoğunluklu interval antrenmanlar yapın. Koşu bandını, AirDyne bisikletlerini ya da SkiErg makinasını kullanabilirsiniz.

Denge

Dengenizi artıracak çalışmalar yaptığınız günlerdeyse weighted dead bug, bird dog, pull down ve plank varyasyonlarını yaparak merkez bölgenizin derinliklerindeki kasları harekete geçirebilirsiniz.

Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com

    Loading RSS Feed