Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

NIKE SWIFT SUIT’İN EVRİMİ

ERKEK AKLI

NIKE SWIFT SUIT’İN EVRİMİ

-

 

Eğer konu altın madalya kazanmaksa, milisaniyeler bile önemlidir. Nike tam da bu yüzden yeni metotlar geliştirmek üzerine odaklanır. Dikkat dağınıklığının ortadan kalkmasına yardımcı olan ve sporcunun yalnızca önündeki göreve odaklanmasını sağlayan bütünsel bir performans sistemi oluşturmak için gayret eder. 1996 yılında Nike bu çabalarını daha da geliştirerek bir koşucu bazı kumaşlarla donatıldığında aerodinamik sürüklenmenin azaltılabileceği teorisini keşfetti. 2000 yılına gelindiğinde ise NSRL’de (Nike Spor Araştırmaları Laboratuarı) görevli bilim adamları ve aerodinamikçiler Sydney kentinde çalışmalarına başladı ve o günden beri orijinal Nike Swift Suit teknolojiyle birlikte gelişmeye devam etti.

1

2000

Sydney’deki oyunlar için tasarlanan Nike Swift Suit bölgelere ayrılmış aerodinamiklerle desteklenmiştir. Bu teknoloji, vücudun çeşitli bölgelerini kendilerine özgü hareket ve hızına bağlı olarak farklı kumaşlar ve yapılarla destekler. Ayrıca kıyafette aerodinamik sürüklenmeyi azaltmaya yardımcı olması adına bir de kapüşon bulunur.

2

2004

Atina’da ise Nike, 2000 yılında geliştirilen Swift Suit tasarımının en son geliştirdiği yeniklkleri kullanarak daha hafif ve nefes alabilen hale getirilen versiyonunu tanıttı.

3

2008

Pekin’deki oyunlar için ise Nike, sporcuların önemli vücut noktalarındaki aerodinamik avantajları artırmalarına ve giymek istedikleri kıyafetleri kendi tercihlerine göre uyarlayabilmelerine olanak tanıyan ‘Swift System of Dress’ koleksiyonunu yarattı. Bu yeni tasarımlar, arka kısma ve biraz da dikişler boyunca yayılmış olan Aerograpics sayesinde vücudu daha yakından saran bir yapı kazandı. Aynı zamanda çukurlu kumaş da koşu kıyafetleri ile sürüklenmeyi azaltmak için geliştirilen Nike Swift eldivenlerde ve kolluklarda da kullanıldı.

4

2012

Londra’daki oyunlar Nike Pro TurboSpeed koleksiyonunun gelişinin bir işaretiydi. Bu koleksiyon, AeroSwift yapısı ve distraksiyon ile sürüklenmeyi en aza indiren bölgelere ayrılmış aerodinamikleriyle Nike Swift teknolojisinin gelişiminde rol oynadı. Bu giysi aynı zamanda ortalama yüzde 82 oranında polyester iplik kullanılarak daha da sürdürülebilir bir hale getirildi.

5

2016 (Erkek)

Nike’ın yeni ve daha hızlı Nike Vapor pist ve saha kiti, ağırlığı minimum seviyeye indirmek amacıyla yapısını azaltıp basitleştirerek Nike AeroSwift teknolojisini geliştirdi.

6

2016 (Kadın)

Bu performans karması dört yönlü esnek dokuma ile nefes almaya elverişli şekilde tasarlanmış olan ve atletin etrafındaki hava kanallarının düğümlerini biçimlendirerek bugüne kadar geliştirilmiş en iyi sürüklenme azaltan Nike pist ve saha kiti olmasını sağlayan Nike AeroBlades’i tamamlayan fileyi bir araya getiren ileri bir üretim süreciyle mümkün hale getirilmiştir.

Continue Reading
Advertisement

ERKEK AKLI

Sosyalben Store & Sarev İş Birliği Paylaşarak Çoğaltıyor

-

Editör :

 Kurulduğu günden bu yana dezavantajlı bölgelerde yaşayan çocuklarımızın yeteneklerinin keşfedilmesi ve geliştirilmesi adına çalışmalar gerçekleştiren SosyalBen Vakfı’nın çalışmalarına bütçe oluşturmak amacıyla kurulan, satış mağazası SosyalBen Store, 75 yılını kutlayan Sarar markası ile yeni bir iş birliğine imza attı.

Topluma olan sorumluluklarını paylaşarak çoğaltmayı hedefleyen Sarar, “75 Gönülden Sene” sloganıyla SosyalBen Store’un birbirinden renkli ürünlerini ev tekstil markası Sarev’inmağazalarında satışa çıkardı.

Sarev mağazalarında yer alan SosyalBen Store ürünlerinin satışından elde edilecek gelir, taşımalı eğitim gören çocukların umutlu bir geleceğe bakarak gelişimlerini sağlayacak. Dezavantajlı bölgelerde yaşayan 7-13 yaşındaki çocuklar, tasarım atölyesinde yeteneklerini keşfedip geliştirme fırsatı yakalayacak. Sarar tarafından, vakfın gönüllü grubuna özel tasarlanan tişörtler 2019-2020 dönem saha çalışmalarında yer alacak.

Devamı

ERKEK AKLI

Bridgestone İpek Şenoğlu Cup – Sarar Sponsorluğu

-

Editör :

Sarar, İpek Şenoğlu Cup ile sponsorluk geliştirmeye hazırlanıyor.           

Abdurrahman Sarar’ın 12 metrekarelik bir terzi dükkanında temellerini attığı SARAR bugün; Türkiye’de beş büyük üretim fabrikasındaki yüksek işçilik kalitesi ve özel dikim ayrıcalığıyla hazır giyim sektöründe dünya markalarıyla yarışarak hizmet vermeye devam ediyor.  Sektördeki 75. yılını kutlamakta olan Sarar’ın, Avrupa ve ABD başta olmak üzere yurt dışında birçok konsept mağazası bulunuyor.  

Moda sektöründe 75 yıllık bir tecrübeye sahip olan markayı zirveye taşıyan en önemli etmenlerin başında sponsorluk faaliyetleri geliyor. 

Marka, bu sene sektörde başarıyla geçen 75. yıllarını kutlamak amacıyla, kendi alanlarında öncü olmuş isimleri bir araya getirerek, başarı kavramını tekrar yorumladıkları bir konsept çekim gerçekleştirdi. Türkiye’nin en başarılı sporcularından biri olan İpek Şenoğlu’nun da dahil olduğu bu keyifli projeden sonra, beraber daha iyi işlere imza atabilmek adına İpek Şenoğlu Cup ile sponsorluk geliştirecekler. 

Tenis sporunun Türkiye’de yaygınlaşmasına hizmet eden Bridgestone İpek Şenoğlu Cup Tenis Turnuvası, ülkemizde tenis sporunun gelişimine katkı sağlamak amacıyla 8 yıldır 16 farklı şehirden rekor sayıda sporcuları bir araya getirmeye devam ediyor.

Bu yıl 26 Ağustos – 8 Eylül tarihleri arasında İstanbul Dalyan Kulüp’te gerçekleşecek olan turnuvada toplam 550 sporcu yarışacak. Turnuva katılımcıları Sarar tarafından sporculara özel olarak üretilen tişörtleri giyecekler.

Devamı

ERKEK AKLI

Mango Erkeği Hugo Sauzay’dan tavsiyeler

-

Mango erkeği Hugo Sauzay, merak edilenleri yanıtladı. İşte onun tavsiyeleri.

1- Sen bir modelsin ama aynı zamanda bir iç tasarım şirketine sahipsin. Bu iki alanın ne kadar bağlantılı olduğunu düşünüyorsunuz?

Seyahatler ve toplantılardan besleniyorum, moda ile yaptığım için şanslıyım. Bana farklı kültürlerle, insanlarla ve farklı yaşam biçimleriyle tanışma şansı veriyor. Ne zaman başka bir yerde çekim yapsam, mimari detayların fotoğraflarıyla dolu telefonumla birlikte geri dönüyorum. Yaratıcı insanlarla çalıştığımız için şanslıyız ve onları kreatif süreçte izlemek büyük bir ilham kaynağı. Mimarlıkta olduğu gibi modada da hikaye anlatıcılığı önemlidir. Global bir proje sahip olmak için daha önce yapılan tüm çalışmalar esastır. Sadece kolay bir final görüntüsü değil, zamanın ötesinde bir proje yapmaya çalışıyorsunuz.

2- Katıldığınız projeleri nasıl seçersiniz? Dikkat ettiğiniz ana faktörler nelerdir?

En önemlisi projenin temelindeki insanlar. Moda olmak istemeyen ama doğru bir proje yaratmak isteyen biri.

3- Genç erkek ve kadınlara kendilerine daha güven duymaları için ne önerirsiniz?

Farklılıklara açık kalmak ve ilgi yarattıklarını anlamak. Hoşgörü dışında daha iyi bir yol olmadığını anlamalılar. En önemli şey, senin tutkularını yaşaman ve inanman.

4-Kendi tarzını nasıl tarif edersin ?

Klasik ve sade bir stilim var. Koyu jean, beyaz tişört bir tür üniforma. Kazak ve paltolar için güzel kumaşlara dikkat ediyorum.

5- Mango erkeği ne tür bir erkek?

Mango erkeği modern ve kendinden emin.

6-  Kampanya çekimi sırasında Mango ile olan deneyiminizden bahseder misiniz?

İskoçya’da tipik bir yağmurlu gün boyunca çekim yapıyorduk ancak arkadaş canlısı bir ekip tarafından ısındık. Çekimde hissetmedim, yeşil tarlalarla çevrili bir kalede, koyun ve atlarla dolu nehirlerde arkadaşlarımla daha fazla zaman geçirdim. Muhteşem bir yerdi. Arkadaşlarla rüya gibi bir hafta sonu oldu.

Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com