Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

Orta yaş krizi belirtileri

ERKEK AKLI

Orta yaş krizi belirtileri

-

 

Kötülenen orta yaş geçiş sürecini yeniden göz önüne alın ve sağlığınızı yeniden başlatın. Gösterişli yeni araba isteğe bağlıdır.

Orta yaş krizleriyle ilgili klişeler, sebeplerini düşünmeden belirtileriyle alay etmeye meyilli. Kendilerini nasıl dışavurduklarıyla ilgili belirli bir miktar trajikomiklik mevcut olabilir ancak arkalarında yatan sebep gülünecek bir konu değil. Para, çocuk bakımı, yaşlanan ebeveynler gibi çeşitli faktörlerle ilgili kaygılar bir anda çarpışarak çok sayıda erkeğin zihinsel ve fiziksel sağlığını yerle bir ediyor. 45-54 yaş grubundaki erkeklerin sadece beşte biri sağlıklı kilo aralığındayken, kalanı aşırı kilolu veya obez. Yalnızca yüzde 20’si hafif ila orta yoğunlukta egzersiz yapıyor; çoğu yetişkin erkeğin son derece hareketsiz olması endişe verici.

Güncel araştırmalar, hayat memnuniyet grafiğini U şeklinde çiziyor: Genel mutluluk hali 40’tan sonra dibe çökerken 60’tan sonra zirveye tekrar çıkıyor. Kimse yirmi yıllık kedere katlanmak istemez, bu nedenle bununla ilgili bir şey yapmak akıllıca olmaz mı? Orta yaş krizi, kendini genellikle çizme paçalı kot pantolonlara duyulan yenilenmiş ilgiyle gösteriyor ancak reddedilmiş bir Grand Tour sunucusuna dönmek, 45 yıllık birikmiş stresle başa çıkmak için izlenecek en bilgece yol değil. Ancak kucaklanmaya değer birçok stereotip var.

İngiltere’de yürütülen ulusal bir anket* ortalama bir erkeğin orta yaş krizinde 2,106 sterlin harcadığını ve en yaygın harcamanın gösterişli bir tatil olduğunu gösterdi. Bu akıllıca bir yatırım. Doğruca kumsala gidin; Alberta Üniversitesinden araştırmacılar, ekstra güneş ışığının yağ hücrelerinizi küçülteceğini buldu. Hazır yola çıkmışken farklı kültürler keşfederseniz yeni dendritler geliştirerek beyninizi yeniden gençleştireceksiniz.

2009’da yapılan bir çalışmaya göre➊, her zaman imrendiğiniz o yüksek performanslı arabaya yatırım yapmanın da iyi bir sebebi var. İşe gidip gelirken duyacağınız V8 motorun kükremesi, 40 yaşından sonra her yıl yüzde 1 oranında güçten düşen erkeklik hormonu testosteron seviyenizi yükseltecektir. Artan testosteron sadece kas inşasına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda enerji sağlar ve libidonuzu hızlandırır.

Carl Jung, orta yaşlarımızı hayatımızın aktif ilk yarısı ve ikinci, daha dingin aşaması arasındaki bir geçiş süreci olarak gördü. Çakralarınızı hizaya sokmanın ve farkındalık kazanmanın zamanı gelmiş olabilir, boncuklu bir bileklik ters kaçmaz. 2016 yılındaki bir Harvard çalışmasına➋ göre, genetik ifade farkındalık ve yoga uygulamalarından olumlu olarak etkileniyor. Örneğin, mutluluk hormonlarının üretimi iş stresinin kalbinizdeki olumsuz etkisini tersine çevirebilir.

Bu esnada gardırobunuzu elden geçirmek (antrenman gardırobunuz, o kot pantolonlarınız değil) spor salonu maharetinizi “giydirilmiş bilinç” denen bir süreç yoluyla artırabilir➌. Doğru ekipmanlara sahip olmak rolünüzü gerçekten hissetmenize yardımcı olur ve ekstra özgüven size iyi bir performans artısı sağlar. Etkiyi antrenmanınızda yapacağınız ince ayarlarla birleştirin. Bu her zaman düşüşü yönetmekle ilgili olmak zorunda değil. Odağınızı dayanıklılığa çevirerek uzun vadeli kas kazanımı sağlayabilirsiniz, araştırmalar dayanıklılığınızı altmışlı yaşlarınıza dek iyi bir şekilde geliştirebileceğinizi ileri sürüyor. Bunu zihinsel ve fiziksel bir U dönüşüne çevirerek gelecek yıllardaki virajları rahatlıkla atlatabilirsiniz.


ERKEK AKLI

Sosyalben Store & Sarev İş Birliği Paylaşarak Çoğaltıyor

-

Editör :

 Kurulduğu günden bu yana dezavantajlı bölgelerde yaşayan çocuklarımızın yeteneklerinin keşfedilmesi ve geliştirilmesi adına çalışmalar gerçekleştiren SosyalBen Vakfı’nın çalışmalarına bütçe oluşturmak amacıyla kurulan, satış mağazası SosyalBen Store, 75 yılını kutlayan Sarar markası ile yeni bir iş birliğine imza attı.

Topluma olan sorumluluklarını paylaşarak çoğaltmayı hedefleyen Sarar, “75 Gönülden Sene” sloganıyla SosyalBen Store’un birbirinden renkli ürünlerini ev tekstil markası Sarev’inmağazalarında satışa çıkardı.

Sarev mağazalarında yer alan SosyalBen Store ürünlerinin satışından elde edilecek gelir, taşımalı eğitim gören çocukların umutlu bir geleceğe bakarak gelişimlerini sağlayacak. Dezavantajlı bölgelerde yaşayan 7-13 yaşındaki çocuklar, tasarım atölyesinde yeteneklerini keşfedip geliştirme fırsatı yakalayacak. Sarar tarafından, vakfın gönüllü grubuna özel tasarlanan tişörtler 2019-2020 dönem saha çalışmalarında yer alacak.

Devamı

ERKEK AKLI

Bridgestone İpek Şenoğlu Cup – Sarar Sponsorluğu

-

Editör :

Sarar, İpek Şenoğlu Cup ile sponsorluk geliştirmeye hazırlanıyor.           

Abdurrahman Sarar’ın 12 metrekarelik bir terzi dükkanında temellerini attığı SARAR bugün; Türkiye’de beş büyük üretim fabrikasındaki yüksek işçilik kalitesi ve özel dikim ayrıcalığıyla hazır giyim sektöründe dünya markalarıyla yarışarak hizmet vermeye devam ediyor.  Sektördeki 75. yılını kutlamakta olan Sarar’ın, Avrupa ve ABD başta olmak üzere yurt dışında birçok konsept mağazası bulunuyor.  

Moda sektöründe 75 yıllık bir tecrübeye sahip olan markayı zirveye taşıyan en önemli etmenlerin başında sponsorluk faaliyetleri geliyor. 

Marka, bu sene sektörde başarıyla geçen 75. yıllarını kutlamak amacıyla, kendi alanlarında öncü olmuş isimleri bir araya getirerek, başarı kavramını tekrar yorumladıkları bir konsept çekim gerçekleştirdi. Türkiye’nin en başarılı sporcularından biri olan İpek Şenoğlu’nun da dahil olduğu bu keyifli projeden sonra, beraber daha iyi işlere imza atabilmek adına İpek Şenoğlu Cup ile sponsorluk geliştirecekler. 

Tenis sporunun Türkiye’de yaygınlaşmasına hizmet eden Bridgestone İpek Şenoğlu Cup Tenis Turnuvası, ülkemizde tenis sporunun gelişimine katkı sağlamak amacıyla 8 yıldır 16 farklı şehirden rekor sayıda sporcuları bir araya getirmeye devam ediyor.

Bu yıl 26 Ağustos – 8 Eylül tarihleri arasında İstanbul Dalyan Kulüp’te gerçekleşecek olan turnuvada toplam 550 sporcu yarışacak. Turnuva katılımcıları Sarar tarafından sporculara özel olarak üretilen tişörtleri giyecekler.

Devamı

ERKEK AKLI

Mango Erkeği Hugo Sauzay’dan tavsiyeler

-

Mango erkeği Hugo Sauzay, merak edilenleri yanıtladı. İşte onun tavsiyeleri.

1- Sen bir modelsin ama aynı zamanda bir iç tasarım şirketine sahipsin. Bu iki alanın ne kadar bağlantılı olduğunu düşünüyorsunuz?

Seyahatler ve toplantılardan besleniyorum, moda ile yaptığım için şanslıyım. Bana farklı kültürlerle, insanlarla ve farklı yaşam biçimleriyle tanışma şansı veriyor. Ne zaman başka bir yerde çekim yapsam, mimari detayların fotoğraflarıyla dolu telefonumla birlikte geri dönüyorum. Yaratıcı insanlarla çalıştığımız için şanslıyız ve onları kreatif süreçte izlemek büyük bir ilham kaynağı. Mimarlıkta olduğu gibi modada da hikaye anlatıcılığı önemlidir. Global bir proje sahip olmak için daha önce yapılan tüm çalışmalar esastır. Sadece kolay bir final görüntüsü değil, zamanın ötesinde bir proje yapmaya çalışıyorsunuz.

2- Katıldığınız projeleri nasıl seçersiniz? Dikkat ettiğiniz ana faktörler nelerdir?

En önemlisi projenin temelindeki insanlar. Moda olmak istemeyen ama doğru bir proje yaratmak isteyen biri.

3- Genç erkek ve kadınlara kendilerine daha güven duymaları için ne önerirsiniz?

Farklılıklara açık kalmak ve ilgi yarattıklarını anlamak. Hoşgörü dışında daha iyi bir yol olmadığını anlamalılar. En önemli şey, senin tutkularını yaşaman ve inanman.

4-Kendi tarzını nasıl tarif edersin ?

Klasik ve sade bir stilim var. Koyu jean, beyaz tişört bir tür üniforma. Kazak ve paltolar için güzel kumaşlara dikkat ediyorum.

5- Mango erkeği ne tür bir erkek?

Mango erkeği modern ve kendinden emin.

6-  Kampanya çekimi sırasında Mango ile olan deneyiminizden bahseder misiniz?

İskoçya’da tipik bir yağmurlu gün boyunca çekim yapıyorduk ancak arkadaş canlısı bir ekip tarafından ısındık. Çekimde hissetmedim, yeşil tarlalarla çevrili bir kalede, koyun ve atlarla dolu nehirlerde arkadaşlarımla daha fazla zaman geçirdim. Muhteşem bir yerdi. Arkadaşlarla rüya gibi bir hafta sonu oldu.

Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com