Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

PLAJDA SPOR YAPMAK!

FITNESS

PLAJDA SPOR YAPMAK!

-

 

Dünyanın en iyi spor merkezleri sıralamasında başlarda gelen Tulum Jungle Gym’de fiyatlar nasıl? Hangi imkanlar bulunuyor?

Konum

Michigan State Üniversitesi’nde yapılan bir çalışmaya göre, deniz sesleri beyin dalgalarınızın modelini değiştirerek sizi yatıştıran bir rahatlama sunuyor. Antrenman sonrası dinlenme amaçlı yapacağınız bir dalış ise oksijenle dolu kan akışınızı vücudunuzun daha alt kısımlarında yer alan uzuvlarınızdan sinir sisteminize yönlendiriyor, böylece daha tetikte ve aktif hissetmeniz için beyninize oksijen taşıyor.

 

Tahmin Oyunu

Dünyanın en iyi plaj spor merkezlerinden biri olan Tulum Jungle Gym sahibi Alastair Carter, 15 kg’lık dambılların ağırlığının olması gerekenden biraz daha az olduğunu fark edince, marangozlara onları nasıl tarttıklarını sordu. Aldığı cevap ise şuydu: “Tartmadık. Tahmin ettik.” Şaşırtıcı bir şekilde, yalnızca 15 kg ve 20 kg’lık dambıllar 2 kg eksikti; ağırlıkları 5 kg ila 40 kg arasında değişen geri kalan dambılların hepsi, hedef ağırlıktan en fazla 1 kg yüksek veya düşüklerdi.

En Yoğun Zamanlar

Yaz aylarında, spor merkezi yalnızca 8:00 ile 12:00 arası açık. Hava sıcaklığı her zaman 25-30°C olsa da yüzde 80 ila yüzde 90 civarında boğucu bir mevsimsel nemlilik oranı hâkim. Bu yüzden gelecek yıl için ekim ile mayıs arasına rezervasyon yapın. Bu tarihlerde spor merkezi 17:00’a dek açık olacak. Böylece tatil üyeliğinizden daha fazla kas kazancı sağlayabileceksiniz.

 

Çakıl Kasları

Yüzeyi düzgün olmayan kumda antrenman yaparken, alışık olduğunuzdan daha hafif bir bar alın. Ayaklarınızın altındaki dengesizlik, merkez bölgenizi ve eklemlerinizdeki stabilizatör kasları daha fazla çalıştırıyor, böylece daha az ağırlıkla daha fazla fayda görebiliyorsunuz.

 

Grup Dersi Geçişi

Bir günlük üyelik 25 Dolar, bir haftalık üyeliğin ücreti ise 100 Dolar olarak belirlenmiş. Bu üyelik tipi hem grup derslerine hem de ağırlıklara erişim hakkı tanıyor. Carter ve ortağı, Jungle Gym sabah grup dersleri veriyor. Şaşırtıcı gelmeyebilir ancak “daha zorlu, agresif tarzda” bir askeri fitness dersi başlatma planları da var.

 

 

Spor Salonu     Tulum Jungle Gym

Konum            Tulum, Mexico

İnternet Sitesi tulumjunglegym.com

Continue Reading
Advertisement

FITNESS

Sakatlanma riskini engelleyin!

-

Sakatlanma riskini azaltan Banded Single-Leg RDL egzersiziyle amaçlarınıza ulaşın.

Kış mevsimi, tatlı su vücut geliştirmecilerinin heveslerini soğuk hava deposuna kaldırdığı zaman dilimidir. Ancak gerçek bir MH erkeği, hedeflerine giden yolun temellerinin bu mevsimde atıldığını bilir. Evet, şu anda içinde bulunduğumuz mevsimden bahsediyoruz. Partiler, sarhoşluklar ve tembellikle geçirilen sabahlar sizi uzun mesafe koşularından ve yüksek ağırlıklarla yapılan squat’lardan alıkoysa da, bu düşük yoğunluklu egzersizi günlük olarak uygulayarak vücudunuzla ilgili hedeflerinize 2019 yılı itibariyle ulaşabilirsiniz. Kontrollü bir şekilde her taraf için 10’ar tekrar yapmanızın yeterli olacağı bu egzersiz, ciddi anlamda terlemenize bile yol açmayacak.

Hareket uzmanı Ollie Frost, “Banded single-leg rdl egzersizi, belinizin kuvvetini ve baş üstü kaldırışlardaki esnekliğinizi artırır,” diyor. Bununla birlikte hareketin dengesiz yapısı da merkez bölge kuvvetinizi ciddi oranda yükseltecektir. Önemi yüksek olan bu bölgeleri hedef alarak uzun vadede başarı sağlayabilirsiniz. Olay bu kadar basit. Öte yandan hareketin beyin fonksiyonunuzu da artıracağını söyleyen Frost, “Bu tarz kompleks egzersizlere alıştığınızda basit egzersizler size sakız çiğnemek kadar kolay gelecektir,” diyor. Şimdi yerinizden kalkın ve 2019 yılına bedenen ve zihnen daha güçlü bir şekilde başlamak için harekete geçin.

1/ Etrafını sar

İlk tekrarınıza başlamak için uzun bir direnç bandını sağ ayağınızla sağ omzunuza dolayın. Daha iyi bir denge için gözlerinizi duvardaki bir noktaya odaklayın.

2/ Öne eğil

Kalça kaslarınızı sıkarak sol bacağınızı geriye doğru düz bir biçimde kaldırın. Kalçanızı bükerek öne doğru eğilin. Bunu yaparken sırtınızı düz tutun. Bu şekilde duraklayın.

3/ Dizler yukarı

Dengenizi koruyarak hareketi tersine doğru uygulayın. Şimdiyse merkez bölgenizi sıkarak sol dizinizi kalça hizanıza yükseltin. Direnç bandı omuz hizanızda olacak şekilde 1 saniye kadar bekleyin.

4/ Zirvede bırak

Vücudunuzu sabit tutarak sağ kolunuzu başınızın üzerine doğru kaldırın. Kontrollü bir şekilde başlangıç pozisyonuna dönün. Tekrar sayınızı tamamladığınızda hareketi diğer yöne doğru tekrar edin. Geleceğinize sağlam bir yatırım yaptığınızı unutmayın.

Bu hareketi yaparak ne kazanacaksınız?

Merkez bölge kontrolü + Sakatlanmayan omuzlar + Beyin gücü + Yeni kişisel rekorlar

Devamı

FITNESS

Yağ Düşmanı: Roberta Mezencio

-

Yağ düşmanı, ağırlık ve protein dostu, kaslı kadın Roberta Mezencio ile tanışalım.

Brezilya doğumlu Roberta Mezencio her zaman fitnesı güçlü bir tutkuyla sürdürdü.

Spor salonundaki ilham verici özverisi ve sosyal medya paylaşımları, Roberta’yi öne çıkaran şey oldu.

Milliyet: Brezilya

Meslek: Spor Modeli

Roberta kardiyoya karşı ağırlık egzersizini tercih ediyor. Sağlıklı bir diyet ile desteklenen yoğun bir egzersiz rutini izliyor.

Roberta bütün yıl boyunca sağlıklı ve besleyici bir diyet uygular. Çoğunlukla fast-food yemekten kaçınır.

Roberta’nin en sevdiği yiyecek grupları arasında yağsız et, kepekli tahıllar, az yağlı süt ve sebzeler bulunur.

Meyvelere gelince, yüksek glisemik meyvelerden kaçınır, çünkü insülin seviyelerini yükseltir.

Devamı

FITNESS

Merkez bölge bitiricileri

-

Spor salonuna iş olsun diye gidiyorsanız, haftanın beş günü antrenman yapmak da fayda etmez. İşleri biraz karıştırarak fark edilebilir değişiklikler yaratın.

Kabul edelim ki birçoğumuz aynı antrenmanları yapmaktayız. Ufak bir koşu, birkaç dakika bench press ve esneme egzersizleri… Devamlı olarak geçmiş zamanı tekrar ederseniz, aldığınız sonuçlar da geçmiştekilerle aynı olur. “The HIITman” adıyla da tanınan kişisel antrenör Courtney Fearon, kaslarınızı bir hafta boyunca şok edebileceğiniz bir antrenman programı tasarladı. İsterseniz eski programlarınızı uygulayabilirsiniz ancak antrenmanınızı bu 20 dakikalık merkez bölge çalışmalarıyla sonlandırın. Asla pişman olmayacaksınız.

Karın

Bu günlerde sıkı bir istasyon çalışması yaparak leg raise, oblique twist, abs wheel rollout ve mountain climber gibi egzersizleri tercih edin.

Sprint

Sprint günlerinizde kısa, aktif ve nispeten daha uzun dinlenme süreleriyle yüksek yoğunluklu interval antrenmanlar yapın. Koşu bandını, AirDyne bisikletlerini ya da SkiErg makinasını kullanabilirsiniz.

Denge

Dengenizi artıracak çalışmalar yaptığınız günlerdeyse weighted dead bug, bird dog, pull down ve plank varyasyonlarını yaparak merkez bölgenizin derinliklerindeki kasları harekete geçirebilirsiniz.

Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com