Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

Protez saçın bakımı nasıl olur?

ERKEK AKLI

Protez saçın bakımı nasıl olur?

-

 

Erkeklerde protez saçın bakımı nasıl olur? Nelere dikkat etmek gerekir. Detaylar haberimizde…

Saç, bir erkeğin belki de en öneli aksesuarıdır. Ancak aynı şekilde, saç dökülmesi de erkeklerde en yaygın problemler arasında yer almaktadır. Günümüz teknolojisi ile saç dökülmesi; geciktirilebilecek, önlenebilecek ya da tedavi edilebilecek bir problem haline gelmiştir. Dişlerde olduğu gibi, saçlarda da protez saç tedavisi mümkündür. Protez saç ile birlikte hasta, imajını ve kaybettiği saçlarını geri kazanmaktadır.

Erkeklerde saç dökülmesinin pek çok farklı nedeni olabilir ve her yaşta başlayabilir. Stres, besin yetersizliği, yaşam tarzı alışkanlıkları ve saç bakımında kullanılan kozmetik ürünlerin yanlış kullanımı, saç dökülmesine neden olabilir. Protez saçlar; ağrısız, kolay ve hızlı bir işlemdir. Kişiye özel hazırlanan bir tedavi şekli olan protez saçlar, hayallerinizdeki saçlara sahip olmanız en kolay ve en hızlı yoludur. Saç ekimi gibi çeşitli tedavi seçenekleri mevcut olsa da; bu tip yöntemler mevcut saçlarınıza ve kafa derinize zarar verebilir. Protez saçlar bütçeniz için en uygun seçenektir.

Protez saçların avantajları

Protez saçlar sayesinde, birçok kişi saçlarına kavuşur. Kendinizi seviyorsanız ve saçınızın sizin için en önemli aksesuar olduğunu düşünüyorsanız, siz de protez saçları tercih edebilirsiniz.
· Protez saçların herhangi bir yan etkisi yoktur ve zararlı değildir,
· Gözenekli ve hava geçirgendir, bu sayede saçlar uzamaya devam etmektedir,
· Alt kısmı, insan derisi ile uyumludur,
· Saçın dipleri görülebilir,
· İnsanın saçından kopyalanan bir sistem olduğu için, doğal bir görünüm yaratmaktadır,
· Siz söylemediğiniz sürece kimse fark etmeyecektir,
· Kuaförde boyatabilir ya da şekillendirebilirsiniz,
· Denize ya da havuza girebilir ve spor yapabilirsiniz,
· Minimum 10 yıl boyunca daha genç görünmenizi sağlayacaktır,
· Çok kısa sürede, çok daha parlak saçlara sahip olmanızı sağlar.

Protez saç bakımı

Protez saç bakımı oldukça önemlidir ve bakımının, özenli ve dikkatli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Protez saçların bakımının iyi yapılması; bu saçları daha uzun bir süre kullanmanızı sağlayacaktır. Protez saçlar söz konusu olduğunda; gerçek sürecin bakım ile birlikte başladığını söylemek mümkündür. Özellikle, bakım için kullanılan ürünlerin kalitesi, protez saçın kullanım ömrünü doğrudan etkilemektedir.

Her yaştan herkese uygulanabilir

Protez saç yaptırmak için belirli bir yaş aralığı yoktur ve kadın ve erkek herkes yaptırabilir. Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, uygulamayı yaptıracak kişinin herhangi bir cilt probleminin olmaması gerektiğidir.

Günlük yaşamı etkilemez

Protez saç uygulamaları, hastanın günlük yaşamını etkilememektedir. Uygulama sonrasında kişi, günlük aktivitelerine, sosyal ve iş hayatına anında geri dönebilir. Uygulama sonrasında denize girebilir, banyo yapabilir ve hatta ekstrem sporlar yapabilirsiniz. Saçlarınızı tarayabilir, şekillendirebilir, solaryuma girebilirsiniz.

Protezin kalitesi önemlidir

Protez saç uygulamalarında; cildin temiz kalması ve derinin rahat nefes alabilmesi için, kullanılan protezin hava ve su geçiriyor olması gerekmektedir. Bu aşamada, kişiye özel uygulamaların yapılması ve hazır ürünlerin tercih edilmemesi önemlidir. Ayrıca, protezin yapıştırılması sırasında kullanılan yapıştırıcının kalitesi de oldukça önemlidir. Bu solüsyonun kalitesi, hastanın sağlığı açısından çok önemlidir. Kalitesiz bir solüsyon, tahrişe ya da cilt problemlerine neden olabilir.

Kozmetik ürünlerin kalitesi önemlidir

Protez saç uygulaması yaptırdıktan sonra, normal hayatınızda kullandığınız saç bakım ürünlerini ve şekillendiricileri kullanmaya devam edebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, kullandığınız ürünlerin içindeki maddeler ve kaliteleridir. Kalitesi düşük ve çok fazla kimyasal madde içeren kozmetik ürünler; kendi saçlarınıza olduğu gibi, protez saçlara da zarar vermektedir. Bu tip ürünler; protez saçların kırılmasına neden olabilir, yıpratabilir ve bunun sonucunda da saçlar kötü görünebilir.

Protez saç fiyatları

Protez saç fiyatları, uygulamanın yapılacağı merkeze ve şehre göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca, hazır bir ürün mü yoksa kişiye özel planlanmış bir ürünün mü kullanılacağı da protez saç fiyatlarını etkilemektedir. Genel olarak 600-1500 USD arasında değişen protez saç fiyatları, ürün kalitesi düştükçe 300 USD’ye kadar düşebilmektedir.

Kaynak :

https://hairhotel.com.tr/protez-sac/protez-sacin-bakimi

Continue Reading
Advertisement

ERKEK AKLI

Sosyalben Store & Sarev İş Birliği Paylaşarak Çoğaltıyor

-

Editör :

 Kurulduğu günden bu yana dezavantajlı bölgelerde yaşayan çocuklarımızın yeteneklerinin keşfedilmesi ve geliştirilmesi adına çalışmalar gerçekleştiren SosyalBen Vakfı’nın çalışmalarına bütçe oluşturmak amacıyla kurulan, satış mağazası SosyalBen Store, 75 yılını kutlayan Sarar markası ile yeni bir iş birliğine imza attı.

Topluma olan sorumluluklarını paylaşarak çoğaltmayı hedefleyen Sarar, “75 Gönülden Sene” sloganıyla SosyalBen Store’un birbirinden renkli ürünlerini ev tekstil markası Sarev’inmağazalarında satışa çıkardı.

Sarev mağazalarında yer alan SosyalBen Store ürünlerinin satışından elde edilecek gelir, taşımalı eğitim gören çocukların umutlu bir geleceğe bakarak gelişimlerini sağlayacak. Dezavantajlı bölgelerde yaşayan 7-13 yaşındaki çocuklar, tasarım atölyesinde yeteneklerini keşfedip geliştirme fırsatı yakalayacak. Sarar tarafından, vakfın gönüllü grubuna özel tasarlanan tişörtler 2019-2020 dönem saha çalışmalarında yer alacak.

Devamı

ERKEK AKLI

Bridgestone İpek Şenoğlu Cup – Sarar Sponsorluğu

-

Editör :

Sarar, İpek Şenoğlu Cup ile sponsorluk geliştirmeye hazırlanıyor.           

Abdurrahman Sarar’ın 12 metrekarelik bir terzi dükkanında temellerini attığı SARAR bugün; Türkiye’de beş büyük üretim fabrikasındaki yüksek işçilik kalitesi ve özel dikim ayrıcalığıyla hazır giyim sektöründe dünya markalarıyla yarışarak hizmet vermeye devam ediyor.  Sektördeki 75. yılını kutlamakta olan Sarar’ın, Avrupa ve ABD başta olmak üzere yurt dışında birçok konsept mağazası bulunuyor.  

Moda sektöründe 75 yıllık bir tecrübeye sahip olan markayı zirveye taşıyan en önemli etmenlerin başında sponsorluk faaliyetleri geliyor. 

Marka, bu sene sektörde başarıyla geçen 75. yıllarını kutlamak amacıyla, kendi alanlarında öncü olmuş isimleri bir araya getirerek, başarı kavramını tekrar yorumladıkları bir konsept çekim gerçekleştirdi. Türkiye’nin en başarılı sporcularından biri olan İpek Şenoğlu’nun da dahil olduğu bu keyifli projeden sonra, beraber daha iyi işlere imza atabilmek adına İpek Şenoğlu Cup ile sponsorluk geliştirecekler. 

Tenis sporunun Türkiye’de yaygınlaşmasına hizmet eden Bridgestone İpek Şenoğlu Cup Tenis Turnuvası, ülkemizde tenis sporunun gelişimine katkı sağlamak amacıyla 8 yıldır 16 farklı şehirden rekor sayıda sporcuları bir araya getirmeye devam ediyor.

Bu yıl 26 Ağustos – 8 Eylül tarihleri arasında İstanbul Dalyan Kulüp’te gerçekleşecek olan turnuvada toplam 550 sporcu yarışacak. Turnuva katılımcıları Sarar tarafından sporculara özel olarak üretilen tişörtleri giyecekler.

Devamı

ERKEK AKLI

Mango Erkeği Hugo Sauzay’dan tavsiyeler

-

Mango erkeği Hugo Sauzay, merak edilenleri yanıtladı. İşte onun tavsiyeleri.

1- Sen bir modelsin ama aynı zamanda bir iç tasarım şirketine sahipsin. Bu iki alanın ne kadar bağlantılı olduğunu düşünüyorsunuz?

Seyahatler ve toplantılardan besleniyorum, moda ile yaptığım için şanslıyım. Bana farklı kültürlerle, insanlarla ve farklı yaşam biçimleriyle tanışma şansı veriyor. Ne zaman başka bir yerde çekim yapsam, mimari detayların fotoğraflarıyla dolu telefonumla birlikte geri dönüyorum. Yaratıcı insanlarla çalıştığımız için şanslıyız ve onları kreatif süreçte izlemek büyük bir ilham kaynağı. Mimarlıkta olduğu gibi modada da hikaye anlatıcılığı önemlidir. Global bir proje sahip olmak için daha önce yapılan tüm çalışmalar esastır. Sadece kolay bir final görüntüsü değil, zamanın ötesinde bir proje yapmaya çalışıyorsunuz.

2- Katıldığınız projeleri nasıl seçersiniz? Dikkat ettiğiniz ana faktörler nelerdir?

En önemlisi projenin temelindeki insanlar. Moda olmak istemeyen ama doğru bir proje yaratmak isteyen biri.

3- Genç erkek ve kadınlara kendilerine daha güven duymaları için ne önerirsiniz?

Farklılıklara açık kalmak ve ilgi yarattıklarını anlamak. Hoşgörü dışında daha iyi bir yol olmadığını anlamalılar. En önemli şey, senin tutkularını yaşaman ve inanman.

4-Kendi tarzını nasıl tarif edersin ?

Klasik ve sade bir stilim var. Koyu jean, beyaz tişört bir tür üniforma. Kazak ve paltolar için güzel kumaşlara dikkat ediyorum.

5- Mango erkeği ne tür bir erkek?

Mango erkeği modern ve kendinden emin.

6-  Kampanya çekimi sırasında Mango ile olan deneyiminizden bahseder misiniz?

İskoçya’da tipik bir yağmurlu gün boyunca çekim yapıyorduk ancak arkadaş canlısı bir ekip tarafından ısındık. Çekimde hissetmedim, yeşil tarlalarla çevrili bir kalede, koyun ve atlarla dolu nehirlerde arkadaşlarımla daha fazla zaman geçirdim. Muhteşem bir yerdi. Arkadaşlarla rüya gibi bir hafta sonu oldu.

Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com