Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

Şarkıcı Simge ile röportaj

ERKEK AKLI

Şarkıcı Simge ile röportaj

-

 

Bu ayın MH kadını, ‘Miş Miş’ şarkısıyla 2010’lu yılların en büyük patlamalarından birine imza atan Simge, çıktığı yolda emin adımlarla ilerliyor.

Yeni albümünü çıkaran başarılı şarkıcıyla biraz müzik hayatını konuştuk, biraz da kendisinden kadınlar konusunda tüyo almaya çalıştık.

İlk albümünü çıkardığın yıldan bu zamana kadar 7 sene geçti. Kendinde ve müziğinde ne gibi değişiklikler görüyorsun?

Şimdi ne yaptığını daha fazla bilen, kendinden daha emin biriyim. Bu tecrübeyle de alakalı. Bu da müziğime yansıyor tabii ki.

Şarkın ‘Miş Miş’in klibi 180 milyondan fazla izlendi. Bir şarkıyla şöhreti yakaladın. Senin için her şey bu kadar kolay mı gelişti?

Hayır. ‘Miş Miş’ şarkısının başarısını yaşamadan önce ağır travmalar geçirdim. Riff Cohen’le görüşme, sözlerin değişmesi, yeniden yazılması, imza bekleme süreci… Daha öncesinde de iki çalışmam olmuştu. Onlarda da başarısız tanıtımdan dolayı duvara toslamıştım.

Bu başarılar üzerinde baskı yarattı mı?

İnsan bir rüzgâra kapılıyor ama sakin olmalı. Ben müziği ‘tık’ için yapmamayı öğrendim; artık hiç umursamıyorum. Ayakta kalmam, para kazanmam gerekiyor ama ben dünyaya iyi müzik yapmak için geldiğime inanıyorum.

Yaşadıkların sana ne öğretti?

Hayatın inişli çıkışlı olduğunu öğrendim. Ne zaman bir yere doğru hafifçe düşmeye başlasan o sırada ruhun acı çekiyor ama bir şeyler de öğreniyorsun. O öğrendiklerinle ayakta kalıp başarılara imza atıyorsun. Ben her düşüşün beni ayağa kaldırdığını, her dibe vuruşun suyun üstüne fırlattığını gördüm. Acı beni güçlendirdi.

En büyük hayalin nedir? Kariyerini şu an bulunduğu durumdan farklı bir yerde hayal ediyor musun?

Şu an müziğimle alakalı hayal ettiğim bir noktanın yakınına geldim ama daha yapacağım çok şey var. Hayal etiğim projeler var. Türkçe caz albümü yapmak, elektronik gibi farklı türler denemek istiyorum. Şimdi bunların hepsinin sırayla gerçekleşeceğine inandığım bir yoldayım.

Bir müzik projesinde birlikte yer almak istediğin, kendine örnek aldığın bir sanatçı var mı?

Son dönemlerde Evrencan Gündüz’ü çok beğeniyorum. O beni çok heyecanlandırıyor çünkü kendi hissettiği müziği yapıyor.

Kendini geliştirmek için neler yapıyorsun?

Spor yapıyorum. Hâlâ şan dersleri almaya devam ediyorum. Kendime kıymet veriyorum. Kitap okuyorum, bol bol geziyorum, bol su içiyorum. Güzel hissetmek için her şeyi yapıyorum. Yoga yapıyorum, meditasyon yapıyorum, kamp yapıyorum.

Senin başarı kıstasın nedir?

Bence başarı, insanların çoğunun şarkılarını sevip dinlemesi demektir. Onların seveceğine inandığım şarkılar yaptığım için de buna çok fazla önem veriyorum. Fakat şarkılarımın insanlar tarafından dinlenip, radyolarda çalması ve konserlerde tek bir ağızdan şarkılarıma eşlik edilmesi bence başarıyı anlatıyor zaten.

Simge için güzelliğin tarifi nedir?

Güzellik içeride başlar, dışarıya yansır. Dünyanın en güzel kadınları veya en yakışıklı erkekleri dahi olsalar eğer iç güzellikleri yoksa o dış güzellik bana çok fazla bir şey ifade etmiyor. O yüzden ben içi güzel insanların hepsinin istisnasız çok güzel olduğunu düşünüyorum.

Hayatı boyunca ‘patlamayı’ bekleyen biri miydin?

Patlamayı beklemedim, hak ettim. Yıllarca eğitim gördüm, konservatuvara gittim. Serdar Ortaç, Gülşen, Yaşar gibi isimlere yıllarca vokal yaptım. Sadece güzel bir iş yapmak ve hakkımı almak istiyordum, şu an da o yoldayım.

İnsanların ilgisini müziğinle olduğu kadar güzelliğinle de çekiyorsun. Kendini seksi buluyor musun?

İnsan kendini her zaman seksi hissedemez ama zaman zaman öyle hissettiğim oluyor tabii ki.

Erkeklere verebileceğin stil tavsiyelerin var mı?

Erkeklerde daha rahat, günlük, salaş ve mistik bir tarz seviyorum. Özel bir geceye giderken bile spor ayakkabısından, bol kıyafetlerinden vazgeçmeyen erkek tarzını çok beğeniyorum. Klasik kıyafet çok sevmiyorum.

Sence bir ilişkide erkek ve kadının oynaması gereken belirli roller var mı?

Belirli roller olduğuna inanıyorum ama bunun karşı tarafı yormadan, belli bir dengede olması gerektiğini düşünüyorum. Küçük bir oyun bile olabilir ilişkinin içinde çünkü bunun ilişkiyi ayakta tuttuğuna kanaat getirdim kendi tecrübelerime dayanarak. Ayrıca, özlemin de ilişkide çok kıymetli olduğu görüşündeyim.

Daha ilk randevuda seni soğutacak hareket ya da söz nedir?

Gereksiz samimiyet! Bundan gerçekten rahatsız oluyorum.

Hayatında olmasını istediğin erkeği tarif edebilir misin?

Beni güldüren, eğlendiren ve bana iyi davranan bir erkek. Tabii ki saygı da olmazsa olmaz. Bunlar varsa benim için her şey tamam demektir. Daha ne olsun!

Bir erkeğin en çok hangi fiziksel özelliği seni etkiler?

Vücut dili etkiler. Güler yüzlü ve sempatik birisi bana her zaman güzel gelir. Bir erkeğin etrafına ve dolayısıyla karşısındaki kadına verdiği enerji, fiziksel özelliklerinden çok daha önemli.

Continue Reading
Advertisement

ERKEK AKLI

Sosyalben Store & Sarev İş Birliği Paylaşarak Çoğaltıyor

-

Editör :

 Kurulduğu günden bu yana dezavantajlı bölgelerde yaşayan çocuklarımızın yeteneklerinin keşfedilmesi ve geliştirilmesi adına çalışmalar gerçekleştiren SosyalBen Vakfı’nın çalışmalarına bütçe oluşturmak amacıyla kurulan, satış mağazası SosyalBen Store, 75 yılını kutlayan Sarar markası ile yeni bir iş birliğine imza attı.

Topluma olan sorumluluklarını paylaşarak çoğaltmayı hedefleyen Sarar, “75 Gönülden Sene” sloganıyla SosyalBen Store’un birbirinden renkli ürünlerini ev tekstil markası Sarev’inmağazalarında satışa çıkardı.

Sarev mağazalarında yer alan SosyalBen Store ürünlerinin satışından elde edilecek gelir, taşımalı eğitim gören çocukların umutlu bir geleceğe bakarak gelişimlerini sağlayacak. Dezavantajlı bölgelerde yaşayan 7-13 yaşındaki çocuklar, tasarım atölyesinde yeteneklerini keşfedip geliştirme fırsatı yakalayacak. Sarar tarafından, vakfın gönüllü grubuna özel tasarlanan tişörtler 2019-2020 dönem saha çalışmalarında yer alacak.

Devamı

ERKEK AKLI

Bridgestone İpek Şenoğlu Cup – Sarar Sponsorluğu

-

Editör :

Sarar, İpek Şenoğlu Cup ile sponsorluk geliştirmeye hazırlanıyor.           

Abdurrahman Sarar’ın 12 metrekarelik bir terzi dükkanında temellerini attığı SARAR bugün; Türkiye’de beş büyük üretim fabrikasındaki yüksek işçilik kalitesi ve özel dikim ayrıcalığıyla hazır giyim sektöründe dünya markalarıyla yarışarak hizmet vermeye devam ediyor.  Sektördeki 75. yılını kutlamakta olan Sarar’ın, Avrupa ve ABD başta olmak üzere yurt dışında birçok konsept mağazası bulunuyor.  

Moda sektöründe 75 yıllık bir tecrübeye sahip olan markayı zirveye taşıyan en önemli etmenlerin başında sponsorluk faaliyetleri geliyor. 

Marka, bu sene sektörde başarıyla geçen 75. yıllarını kutlamak amacıyla, kendi alanlarında öncü olmuş isimleri bir araya getirerek, başarı kavramını tekrar yorumladıkları bir konsept çekim gerçekleştirdi. Türkiye’nin en başarılı sporcularından biri olan İpek Şenoğlu’nun da dahil olduğu bu keyifli projeden sonra, beraber daha iyi işlere imza atabilmek adına İpek Şenoğlu Cup ile sponsorluk geliştirecekler. 

Tenis sporunun Türkiye’de yaygınlaşmasına hizmet eden Bridgestone İpek Şenoğlu Cup Tenis Turnuvası, ülkemizde tenis sporunun gelişimine katkı sağlamak amacıyla 8 yıldır 16 farklı şehirden rekor sayıda sporcuları bir araya getirmeye devam ediyor.

Bu yıl 26 Ağustos – 8 Eylül tarihleri arasında İstanbul Dalyan Kulüp’te gerçekleşecek olan turnuvada toplam 550 sporcu yarışacak. Turnuva katılımcıları Sarar tarafından sporculara özel olarak üretilen tişörtleri giyecekler.

Devamı

ERKEK AKLI

Mango Erkeği Hugo Sauzay’dan tavsiyeler

-

Mango erkeği Hugo Sauzay, merak edilenleri yanıtladı. İşte onun tavsiyeleri.

1- Sen bir modelsin ama aynı zamanda bir iç tasarım şirketine sahipsin. Bu iki alanın ne kadar bağlantılı olduğunu düşünüyorsunuz?

Seyahatler ve toplantılardan besleniyorum, moda ile yaptığım için şanslıyım. Bana farklı kültürlerle, insanlarla ve farklı yaşam biçimleriyle tanışma şansı veriyor. Ne zaman başka bir yerde çekim yapsam, mimari detayların fotoğraflarıyla dolu telefonumla birlikte geri dönüyorum. Yaratıcı insanlarla çalıştığımız için şanslıyız ve onları kreatif süreçte izlemek büyük bir ilham kaynağı. Mimarlıkta olduğu gibi modada da hikaye anlatıcılığı önemlidir. Global bir proje sahip olmak için daha önce yapılan tüm çalışmalar esastır. Sadece kolay bir final görüntüsü değil, zamanın ötesinde bir proje yapmaya çalışıyorsunuz.

2- Katıldığınız projeleri nasıl seçersiniz? Dikkat ettiğiniz ana faktörler nelerdir?

En önemlisi projenin temelindeki insanlar. Moda olmak istemeyen ama doğru bir proje yaratmak isteyen biri.

3- Genç erkek ve kadınlara kendilerine daha güven duymaları için ne önerirsiniz?

Farklılıklara açık kalmak ve ilgi yarattıklarını anlamak. Hoşgörü dışında daha iyi bir yol olmadığını anlamalılar. En önemli şey, senin tutkularını yaşaman ve inanman.

4-Kendi tarzını nasıl tarif edersin ?

Klasik ve sade bir stilim var. Koyu jean, beyaz tişört bir tür üniforma. Kazak ve paltolar için güzel kumaşlara dikkat ediyorum.

5- Mango erkeği ne tür bir erkek?

Mango erkeği modern ve kendinden emin.

6-  Kampanya çekimi sırasında Mango ile olan deneyiminizden bahseder misiniz?

İskoçya’da tipik bir yağmurlu gün boyunca çekim yapıyorduk ancak arkadaş canlısı bir ekip tarafından ısındık. Çekimde hissetmedim, yeşil tarlalarla çevrili bir kalede, koyun ve atlarla dolu nehirlerde arkadaşlarımla daha fazla zaman geçirdim. Muhteşem bir yerdi. Arkadaşlarla rüya gibi bir hafta sonu oldu.

Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com