Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

ŞIKLIK KAVRAMI DEĞİŞİYOR

STİL & BAKIM

ŞIKLIK KAVRAMI DEĞİŞİYOR

-

 

Dockers Global Dizayn Başkanı Doug Conklyn ile erkek modasının bugününü ve geleceğini konuştuk.

1Erkeklerin bugünkü moda algısını 10 yıl öncesiyle kıyaslarsak, sizce en temel değişimler nedir?

Bence erkek giyimindeki en büyük değişim, giderek artan “casual” olma durumu. Kendi adıma konuşmam gerekirse, ben hâlâ zarif ve iyi dikimli takımlara bayılırım ve bunlardan gardırobumda fazlasıyla var. Fakat bunları giyecek ortamların giderek azaldığını fark ediyorum. 30 yıl önce Dockers kurulduğunda, casual çizgi ütülü bir khaki pantolon, lacivert bir blazer ve boyalı bir çift ayakkabı demekti. Bu görünüm bugün oldukça abiye sayılıyor. Özellikle iş yerlerinde ne giyilmesi gerektiği konusunda, gözlerimiz giderek daha casual görünümlere alışıyor. Kısacası daha önce casual olarak gördüğümüz şey, bugün bizler için şık anlamına geliyor.

Yeni bir koleksiyon yaratırken rahatlık, stil, fonksiyon gibi kavramların önem sırası nasıl oluyor?

Yeni sezon hazırlıklarına başladığımızda ilk yaptığımız şey, Kaliforniya’daki mirasımıza dönerek ilham almak. Örneğin, 2016 İlkbahar tasarımları, Kaliforniya’daki Catalina Island ve Palm Springs’ten esinlenmişti. Bu spesifik mekânlar sezondaki renk, doku, kumaş ve silüet seçimlerimizi etkiliyor. Buradan hareketle müşterilerimize ve satışlara yönelik bilgileri denkleme ekliyoruz ve onları rahatlık ve fonksiyon odaklı bir biçimde kombinliyoruz. Müşterilerimizin rahatlık ve görünüme büyük önem verdiğinin farkındayız. Bu iki talebe cevap vermek Dockers mirasının büyük bir parçası.

2016’da erkek modasının temel karakteristiği ne olacak? Bunlar yeni sezonda Dockers tasarımlarına nasıl yansıyacak?

Bu aralar rahatlık konusuna her şeyden daha fazla kafayı takmış durumdayız. Spor ve outdoor markalarının rahatlık ve teknoloji alanında sunduğu imkânlar, erkeklerin artık günlük giyimlerinde de benzer bir performansı talep eder hale gelmelerine neden oldu. Müşterilerimiz hakkında iki şeyi çok net biliyoruz; rahat ve şık olmak istiyorlar. Dockers tam bu noktada konuya müdahil oluyor. Bizler erkeklerin özel anlarında sadece iyi görünmesini sağlamaya odaklanmıyoruz, tasarladığımız her parçada rahatlığı da arıyoruz.

Yeni koleksiyonlarda klasik Dockers stilinin yanı sıra önemli değişiklikler de var mı?

Müşterilerimizin hayat tarzına odaklanmaya ve baştan ayağa bir bütün olarak koleksiyonlar sunmaya devam ediyoruz. Benim için en heyecan verici şeylerden biri ise, khaki’lerin genç kuşak tarafından da benimsenmesi. Babam ve benim zamanımızda  khaki demek, Oxford gömleklerle, loafer’larla ve blazer’larla giyilen taba rengi ve ciddi görünümlü bir pantolon demekti. Benim 16 yaşındaki oğlumun ise bugün khaki denilince aklına gökkuşağının tüm renkleri, skinny bir tarz, tişört ve spor ayakkabıları geliyor. Khaki pantolonların nasıl ve nerede giyileceğine yönelik kalıplar dramatik şekilde değişiyor.

3Klasik Dockers görünümünü değiştirmeden yenilik yaratmak zor mu?

Klasik Dockers görünümü de müşterilerimizin beğenileri ile birlikte evrilmeye devam ediyor. Müşterilerimizle kalıcı stil fikrini paylaşmayı seviyoruz. Diğer bir deyişle, trendleri kovalamak yerine, erkeklerin uzun yıllar boyunca içinde kendini özgüvenli hissedeceği stili yaratıyoruz. Fakat bence klasik, sıkıcı anlamına gelmek zorunda değil. Klasiklerden esinleniyoruz ama kesim, kumaş, renk ve stildeki yeniliklerle, bugünün tüketicisi için uygun olacak ürünleri yaratmaya odaklanıyoruz.

Sizce insanlar yeni sezonda Dockers’ı neden tercih edecek? 

Bence bunun pek çok nedeni var. Birçok bedene hitap eden farklı fitlerimizden streç kumaşlarımızın sağladığı rahatlığa, geniş renk skalasından farklı stillere ve son olarak, tüm bunlarla harika giden türlü türlü gömlekler ve aksesuarlara kadar, kelimenin tam manasıyla herkes için her duruma uygun parçaların tümü bu sezon Dockers’ta olacak.

Bu yıl Dockers 30’uncu yaşını kutluyor.  Markanın değişmeyen özellikleri neler?

Var olan hemen her türlü erkek kıyafetini hazırlamamıza rağmen, en çok pantolonlarımızla biliniyoruz. Yıllar içinde zevkler ve giyim kuralları değişse de, Dockers her zaman erkeklerin mükemmel görünmesini sağladı. Son olarak, kalite, değer ve rahatlık her zaman sunduğumuz her ürünün anahtar bileşeni olmayı sürdürecek.

30’uncu yaşınız için özel bir etkinlik planladınız mı veya farklı bir koleksiyon hazırlıyor musunuz?

Evet, 30. Yıl Kapsül Koleksiyonu’muzla çok gurur duyuyorum. Bu, Dockers’ın ünlü renk ve kumaşları ile hazırlanmış, sınırlı sayıda üretilmiş bir klasik erkek giyim koleksiyonu. İşe harika khaki keteni ile başladım. Pantolonlar, gömlekler, ayakkabılar, kemerler, dış giyim tasarımları, süveterler ve valizler yarattım. Hepsi de denizcilik, askeriye ve klasik Amerikan tarzından esinlendi. Bu benim klasik khaki ve klasik erkek giyimini kutlama yöntemimdi. Prototipler gelmeye başladığında satıcılarımız o kadar heyecanlandı ki, bu tasarımları sınırlı sayıda üreterek, tüm dünyadaki
özel lokasyonlarda satışa sunma kararı aldık.

Dockers stili Türk erkeğine ne kadar uyuyor?

Dünyayı dolaşıp müşterilerimizle iletişime geçtikçe, Dockers erkeklerinin birbirine ne kadar benzediğini daha çok fark ediyorum. Bazı erkekler biraz daha slim kesimler tercih edebilir, bu nedenle geniş birkesim portfolyosu sunuyoruz. Ama hepsi kalıcı stili, kaliteli detayları ve o sağlam duruşu takdir ediyor.  Dockers, Kaliforniya’nın casual yaşam tarzından esinlenen bir marka ama tüm dünyadaki müşterilerimizin ihtiyaçlarını da son derece ciddiye alıyor.

2

Continue Reading
Advertisement

STİL & BAKIM

5 Maddede Keratin Bakımı

-

Editör :

Saçı uzatma etkisiyle bilinen keratin saç bakımı, artık yalnızca kadınlar tarafından değil, erkeklerden de büyük ilgi görüyor

Günümüzde erkeklerin gittiği birçok berber ve kuaförde de uygulanan keratin bakımı, bilhassa uzun saç seven erkekler tarafından rağbet görürken, parlak, yumuşak ve düz saç sevenlerin de tercihi olmakta.

Keratin kullanımıyla yapılan saç bakımları, saçı kıvırcık ve başa çıkılmaz erkeklerin saçlarını da düz ve sağlıklı hale getirmeleriyle biliniyor. Tıpkı kadınlarda olduğu gibi erkeklerde de saçlar, görünümü etkileyen önemli bir faktördür. Sağlıklı görünen düz saçlar, model oluşturmada kişiye kolaylık sağlıyor ve kadınların dikkatini daha fazla çekebilmenize yardımcı oluyor.

Keratin Bakımının Faydaları

Keratin bakımı, saçı düzleştirme ve sağlıklı hale getirme konusunda devamlı olarak övülüyor. Peki, bunun nedenini merak ettiniz mi? Keratin saç bakımı, diğer bakım yöntemleriyle kıyasla çok daha güvenli ve etkilidir. Keratin bakımının faydalarını beş farklı maddede sıralayabiliriz.

1. Zehirli kimyasallar içermez

Keratin, insan vücudu tarafından doğal yollarla üretilen bir protein türüdür. Deri hücrelerinde, tırnaklarda ve saçlarda doğal yapıtaşı olarak bulunur. Sürekli olarak şampuan, saç kremi ve saç ürünleri kullandığınızda ise saçlarınızdaki keratin miktarı azalır. Bu durum da saçınızın kuru ve kıvırcık bir yapıya bürünmesine neden olur. Bunun nedeni piyasadaki birçok ürünün saçın katmanlarına derinlemesine nüfuz eden kimyasallar içermesidir.

Keratin bakımı, kullanılan formülün doğal olması sebebiyle hiçbir kimyasal faktörü içermez. Yani saçınız herhangi bir şekilde zarar görmez. Aksine keratin bakımı, saçınızdaki parıltıyı ortaya çıkarak şekilde içeriden dışarıya doğru onarım gerçekleştirir.

2. Etkileri uzun vadelidir

Keratin bakımı yaptırmanın iyi taraflarından bir diğeri de, bu bakımdan sonraki haftalar boyunca ek bir bakım yaptırmanıza gerek olmamasıdır. Keratin bakımının etkileri, dört aya kadar devam eder. Bunun sebebi saç foliküllerine nüfuz ederek onarması, saçta meydana gelen hasarları kökten uca kadar gidermesidir. Keratin bakımı sonrası daha parlak ve göz alıcı saçların keyfini uzun bir süre boyunca çıkarabilirsiniz.

3. Düzleştirici kullanmanız gerekmez

Keratin bakımı yaptırdıktan sonra saçınızın düzleşmesi ve parlak görünmesi için her sabah düzleştirici ya da fön gibi cihazlarla uğraşmanız gerekmez. Saçınızın doğal yağlarını salgılayabilmesini sürdürmesi adına, saçlarınızı düzenli olarak taramanız ya da fırçalamanız yeterlidir. Öte yandan devamlı olarak düzleştirici kullanmak da meydana gelen ısı nedeniyle saçlarınıza zarar verir.

4. Saçın hacmini ve şeklini korur

Birçok kişi, keratin bakımının saçlarının hacmini ve şeklini etkileyeceğini düşünür. Fakat bu kesinlikle yanlıştır. Keratin bakımının özelliği saçlardaki hasarı gidermesi ve saçın sağlığını korumasıdır. Keratin bakımı saçlarınızın şekline ya da hacmine herhangi bir zarar vermez.

5. Tüm saçlar tiplerine uygun

Keratin bakımı kıvırcık ve karmaşık saçlar dahil tüm saç tiplerine uygulanabilen bir bakımdır. Ancak bu tarz saçlara uygulanan bakım, diğer türlerden biraz daha uzun sürebilir.

Keratin Bakımından Sonra Yapılması Gerekenler

1. Keratin bakımının saçlarınız tarafından iyi bir şekilde emilebilmesi için saçınızı 72 saate kadar yıkamayın.

2. Saçınıza herhangi bir jel ya da şekillendirici sürmeyin. Kuaförünüzün önerileri doğrultusunda saçınızı 3 gün boyunca yalnızca şampuan ve kremle yıkayın. Kullandığınız şampuanın ve kremin sülfat ve sodyum içermiyor olmasına dikkat edin.

3. Saçınızı toplamayın, serbest bırakın.

Devamı

ERKEK AKLI

El desenli bikini üstü modası

-

Tasarımcı Adriana Degreas tarafından tasarlanan el desenli bikini üstü, üstsüz güneşleniyor gibi görünmeyi sağlıyor.

İşte plajlarda kafa karışıklığına neden olabilecek el desenli bikinli…

Brezilyalı tasarımcı Adriana Degreas, sanki göğüslerini tutan bir kadın varmış gibi bir ikonik bir bikini üstü tasarladı ve bu tasarımıyla hem moda camiasında hem de sosyal medyada çok konuşuldu.

Bikini tuhaf karşılansa da birçok kişi tarafından giyilerek plajlardaki yerini aldı. Instagram’da paylaşılan bikini fotoğrafları bin 200’ün üstünde beğeni ve yüzlerce yorum aldı. İnsanların şimdiki yorumu bu tasarım için gayet olumlu.


Devamı

STİL & BAKIM

Nike Zoom serisinden yeni renkler!

-

Nike Zoom Air ve ultra hassas yapılı köpük tabanıyla Nike ZoomX ile Zoom ailesi, yeni renkleri ve her ayakkabısıyla koşuculara özgün bir deneyim sunuyor.

Hız, dünyaca ünlü maratonculardan, hafta sonları kendini harika hissetmek isteyenlere kadar uzunan her koşucunun önceliği arasındadır. Nike, koşucuların tüm ihtiyacını karşılayacak şekilde tasarlanan Air Zoom serisi ile antrenman ve yarış ayakkabılarını odağına alıyor.

Nike, Zoom ailesinin 2019 modelleri için insan gözünün en iyi seçtiği renk olan neon yeşilden bir spektrum yarattı. Tasarımcılar, Nike Phantom Glow adını vererek sadece Nike’a özel bir neon ton yarattı. Bu neon ton, oluşturduğu yapı ile Nike ZoomX Vaporfly NEXT% için enerjik ve parlayan bir etki yaratıyor. Zoom ailesindeki diğer modeller ise her birinin öne çıkmasını sağlayacak şekilde koyu ve yumuşak tonlara bürünüyor.

Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com