Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

SOSYAL MEDYADA KENDİNİZİ AÇIĞA VURMANIN 3 TEHLİKELİ YOLU

ERKEK AKLI

SOSYAL MEDYADA KENDİNİZİ AÇIĞA VURMANIN 3 TEHLİKELİ YOLU

-

 

Fazla paylaşım yapmanın zararlarını Kim Kardashian‘a sorun.

1

Geçtiğimiz ay içerisinde Kim Kardashian 60 Minutes programında Bill Whitaker’a konuk olmuş ve kamusal bakış altındaki hayatını değerlendirmişti.

Instagram hesabında tam 86 milyon takipçiye sahip olan Kardashian şöyle açıklıyordu: “Zorluklar mevcut. Mahremiyet eksikliği, gizlilik kaybı. Bu herkes için uygun olmayabilir.”

“Benim için problem değil. İdare edebiliyorum.”

Röportajdan kısa bir süre sonra Paris’de silahlı bir soyguna maruz kaldı ve milyonlarca dolarlık takısını kaybetti. Üç gün önce 4.5 milyon dolar değerindeki yüzüğünü Instagram hesabından paylaşmıştı.

Kardashian kadar ünlü olmayabilirsiniz fakat sosyal medya paylaşımlarınız yüzünden siber suçlara maruz kalmanız da olası.

Kendinizi daha güvenli kılmak ve Instagram takipçilerinizi de kaybetmek istemiyorsanız bu ipuçlarına göz atın.

1) Konumunuzu paylaşmayın.

Hata: Fotoğraflarınızı online olarak paylaştığınızda, belli metadatalar içkin olarak paylaşıma girer. Bu da fotoğrafın nerede çekildiğine dair bilgileri içerir.

Çözüm: Shear Hukuk Bürosu’nun yönetici ortağı ve sosyal medya itibar uzmanı Bradley S. Shear postlamadan önce bu metadataları silmenizi öneriyor.

Bunu sağlamak Instagram, Facebook ve Twitter gibi mecralarda konum paylaşımını kapatmak kadar kolay olabilir. Daha da güvende olmak için metadata temizliği yapan Metapho (iOS için ücretsiz) gibi programları kullanabilirsiniz.

2) Halka açık WiFi ağlarına güvenmeyin.

Hata: Kamuya açık bir WiFi ağına bağlandığımızda kendimizi güvende hissederiz.

Bir Starbucks bağlantısına girdiğimizde dahi kamusal bir dijital paylaşıma bilgilerimizi açmış oluyoruz.

Siber suçlular sahte ağlar kurup bilgilerinizi çalabilir. Fakat favori kitapçınız ya da kahvecinizdeki ağlara dahi sızmanın yollarını bulabilirler.

Çözüm: Bilgisayarınız ile kamuya açık bir WiFi bağlantısına girdiğinizde VPN (sanal özel ağ) kullanabilirsiniz. Modern işletim sistemleri VPN sağlayıcı bağlantılar kullanabiliyorlar.

Geniş bir kamusal Internet ağında VPN kullandığımızda kendimize küçük bir kale kurmuş oluruz. Datalarınıza ulaşmak zor olacaktır.

Web güvenliği uzmanı Michael Kaiser telefonunuzdan internete bağlantı kurduğunuzda WiFi yerine hücresel bağlantıyı tercih etmenizi tavsiye ediyor. “Wireless’dan daha güvenli.”

3) Gereğinden fazla paylaşım yapmayın.

Hata: Fazla paylaşım yapılan bir çağda yaşıyoruz. Shear’a göre iş ararken daha önce attığınız selfieler, politik yorumlar ya da öfke tweetleri başınıza bela olabilir.

İşverenler birini işe almamak için her yolu denerler. Eğer online olarak sıkıntılı bir profil çizdiğinizi düşünürlerse profesyonel ortamda sıkıntı yaşayabilirsiniz.”

Ayrıca Kasier’e göre ne kadar online paylaşımda bulunursanız, siber suçlular hayatınız hakkında o kadar bilgi sahibi olabilir. Örneğin spor salonunda attığınız selfie şık ve keyifli görünebilir. Fakat aynı zamanda evde olmadığınızın da bir göstergesidir.

Çözüm: Özel hayatınızı ve konumunuzu saklı tutun.

Bir mağarada yaşamanıza gerek yok tabi. Günümüzde bir çok app güvenlik ayarları üzerinden paylaşımlarınızı kimin görüp göremeyeceğini sınırlandırabilir. Bu avantajı kendi lehinize kullanın.

Continue Reading
Advertisement

ERKEK AKLI

Sosyalben Store & Sarev İş Birliği Paylaşarak Çoğaltıyor

-

Editör :

 Kurulduğu günden bu yana dezavantajlı bölgelerde yaşayan çocuklarımızın yeteneklerinin keşfedilmesi ve geliştirilmesi adına çalışmalar gerçekleştiren SosyalBen Vakfı’nın çalışmalarına bütçe oluşturmak amacıyla kurulan, satış mağazası SosyalBen Store, 75 yılını kutlayan Sarar markası ile yeni bir iş birliğine imza attı.

Topluma olan sorumluluklarını paylaşarak çoğaltmayı hedefleyen Sarar, “75 Gönülden Sene” sloganıyla SosyalBen Store’un birbirinden renkli ürünlerini ev tekstil markası Sarev’inmağazalarında satışa çıkardı.

Sarev mağazalarında yer alan SosyalBen Store ürünlerinin satışından elde edilecek gelir, taşımalı eğitim gören çocukların umutlu bir geleceğe bakarak gelişimlerini sağlayacak. Dezavantajlı bölgelerde yaşayan 7-13 yaşındaki çocuklar, tasarım atölyesinde yeteneklerini keşfedip geliştirme fırsatı yakalayacak. Sarar tarafından, vakfın gönüllü grubuna özel tasarlanan tişörtler 2019-2020 dönem saha çalışmalarında yer alacak.

Devamı

ERKEK AKLI

Bridgestone İpek Şenoğlu Cup – Sarar Sponsorluğu

-

Editör :

Sarar, İpek Şenoğlu Cup ile sponsorluk geliştirmeye hazırlanıyor.           

Abdurrahman Sarar’ın 12 metrekarelik bir terzi dükkanında temellerini attığı SARAR bugün; Türkiye’de beş büyük üretim fabrikasındaki yüksek işçilik kalitesi ve özel dikim ayrıcalığıyla hazır giyim sektöründe dünya markalarıyla yarışarak hizmet vermeye devam ediyor.  Sektördeki 75. yılını kutlamakta olan Sarar’ın, Avrupa ve ABD başta olmak üzere yurt dışında birçok konsept mağazası bulunuyor.  

Moda sektöründe 75 yıllık bir tecrübeye sahip olan markayı zirveye taşıyan en önemli etmenlerin başında sponsorluk faaliyetleri geliyor. 

Marka, bu sene sektörde başarıyla geçen 75. yıllarını kutlamak amacıyla, kendi alanlarında öncü olmuş isimleri bir araya getirerek, başarı kavramını tekrar yorumladıkları bir konsept çekim gerçekleştirdi. Türkiye’nin en başarılı sporcularından biri olan İpek Şenoğlu’nun da dahil olduğu bu keyifli projeden sonra, beraber daha iyi işlere imza atabilmek adına İpek Şenoğlu Cup ile sponsorluk geliştirecekler. 

Tenis sporunun Türkiye’de yaygınlaşmasına hizmet eden Bridgestone İpek Şenoğlu Cup Tenis Turnuvası, ülkemizde tenis sporunun gelişimine katkı sağlamak amacıyla 8 yıldır 16 farklı şehirden rekor sayıda sporcuları bir araya getirmeye devam ediyor.

Bu yıl 26 Ağustos – 8 Eylül tarihleri arasında İstanbul Dalyan Kulüp’te gerçekleşecek olan turnuvada toplam 550 sporcu yarışacak. Turnuva katılımcıları Sarar tarafından sporculara özel olarak üretilen tişörtleri giyecekler.

Devamı

ERKEK AKLI

Mango Erkeği Hugo Sauzay’dan tavsiyeler

-

Mango erkeği Hugo Sauzay, merak edilenleri yanıtladı. İşte onun tavsiyeleri.

1- Sen bir modelsin ama aynı zamanda bir iç tasarım şirketine sahipsin. Bu iki alanın ne kadar bağlantılı olduğunu düşünüyorsunuz?

Seyahatler ve toplantılardan besleniyorum, moda ile yaptığım için şanslıyım. Bana farklı kültürlerle, insanlarla ve farklı yaşam biçimleriyle tanışma şansı veriyor. Ne zaman başka bir yerde çekim yapsam, mimari detayların fotoğraflarıyla dolu telefonumla birlikte geri dönüyorum. Yaratıcı insanlarla çalıştığımız için şanslıyız ve onları kreatif süreçte izlemek büyük bir ilham kaynağı. Mimarlıkta olduğu gibi modada da hikaye anlatıcılığı önemlidir. Global bir proje sahip olmak için daha önce yapılan tüm çalışmalar esastır. Sadece kolay bir final görüntüsü değil, zamanın ötesinde bir proje yapmaya çalışıyorsunuz.

2- Katıldığınız projeleri nasıl seçersiniz? Dikkat ettiğiniz ana faktörler nelerdir?

En önemlisi projenin temelindeki insanlar. Moda olmak istemeyen ama doğru bir proje yaratmak isteyen biri.

3- Genç erkek ve kadınlara kendilerine daha güven duymaları için ne önerirsiniz?

Farklılıklara açık kalmak ve ilgi yarattıklarını anlamak. Hoşgörü dışında daha iyi bir yol olmadığını anlamalılar. En önemli şey, senin tutkularını yaşaman ve inanman.

4-Kendi tarzını nasıl tarif edersin ?

Klasik ve sade bir stilim var. Koyu jean, beyaz tişört bir tür üniforma. Kazak ve paltolar için güzel kumaşlara dikkat ediyorum.

5- Mango erkeği ne tür bir erkek?

Mango erkeği modern ve kendinden emin.

6-  Kampanya çekimi sırasında Mango ile olan deneyiminizden bahseder misiniz?

İskoçya’da tipik bir yağmurlu gün boyunca çekim yapıyorduk ancak arkadaş canlısı bir ekip tarafından ısındık. Çekimde hissetmedim, yeşil tarlalarla çevrili bir kalede, koyun ve atlarla dolu nehirlerde arkadaşlarımla daha fazla zaman geçirdim. Muhteşem bir yerdi. Arkadaşlarla rüya gibi bir hafta sonu oldu.

Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com