Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

Spor alışkanlığı edinme yolları

SPOR

Spor alışkanlığı edinme yolları

-

 

Spor alışkanlığı edinmek istiyorsanız, sabah saatlerinde spor salonuna gitmeyi deneyin. 

Spor yapmayı alışkanlık haline getirmek istiyorsunuz ve bunu henüz başaramamışsanız tavsiyelerimize kulak verin.

İmkanınız varsa özel ders alın

Para ödediğimiz herhangi bir şeyi tam olarak değerlendiremediğimizde psikolojik olarak kendimizi suçlu hissediyoruz. Her yolu deneyip, yarın kesin başlıyorum diye iç geçirip sonra hüsranla sonuçlanan cümleler kuruyorsanız eğer özel dersler almaya bakın.

Erken uyuyun

Gece yarısından sonra uyuduğunuzda, ”Sabah 6’da kalkıp koşuya gideceğim”  gibi bir sözü tutmanıza imkan imkan yok. Saat 7’de uyanacak şekilde bir uyku planı geliştirin.

Spor kıyafetlerinizi akşamdan hazırlayın:

Sabahları spor için daha motive olmak istiyorsanız, kıyafet ayarlama işini son dakikaya bırakmayın. Spor kıyafetlerinizi akşamdan hazırlayın.

Koşu yapın

Herkese açık koşulara katılarak hem sosyalleşin hem de sporun korkulacak bir şey olmadığını, aksine bir yaşam tarzı olduğunu keşfedin

Perdeleriniz açık uyuyun

Perdeleriniz açık bir şekilde uyursanız, sabah odanıza vuran güneş ışığı daha rahat bir şekilde uyanmanızı sağlar ve erkenden spora kalkmanız konusunda sizi motive eder.

Hedef belirle:

Ne istediğiniz konusunda netleşin ve bu hedefinize ulaşmak için çalışın. Kilo vermek mi, daha iyi bir duruş mu, kaslı bir vücut mu? Bunlardan biri üzerine yoğunlaşın ve ilerlediğinizi görün.

Sabah rutini belirleyin

Sabah uyanır uyanmaz kahve içmeye çalışın. Öğlen yiyeceğiniz yemeği ise bir gece önceden hazırlayın ve zaman kazanın.

Birden fazla alarm kurun

İlk alarmla yataktan kalkmak bazıları için oldukça zor. Bunu engellemek için birden fazla alarm kurun ve telefonunuzu yatağınızdan uzak bir yere koyun.

Continue Reading
Advertisement

SPOR

Yüzme Şampiyonası’nda Türkiye Rekoru Kırıldı

-

Dünya Gençler Yüzme Şampiyonası’nın ikinci gününde milli sporcular 3 branşta final hakkı elde etti ve 3 Türkiye rekoru kırdı.

Macaristan’da düzenlenen Dünya Gençler Yüzme Şampiyonası’nda milli sporcular 3 farklı branşta final hakkı elde edip, 3 de Türkiye rekoru kırdı.

Türkiye Yüzme Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de devam eden organizasyonda, Mert Ali Satır, Demirkan Demir, Aleyna Özkan ve Gizem Güvenç’ten oluşan 4×100 metre karışık bayrak takımının yanı sıra, 17-18 yaş 200 metre kelebekte Zehra Duru Bilgin, 15-16 yaş 200 metre kelebek de Defne Taçyıldız final yüzme hakkı kazandı.

Devamı

SPOR

Bu akşam TV’de hangi maçlar var?

-

Bu akşam TV’de hangi maçlar var? İşte bu akşamın maçları ve spor programları.

22 AĞUSTOS PERŞEMBE

11:00 A Spor – Spor Ajansı
11:00 TRT Spor – Spor Manşet
14:00 A Spor – Gün Ortası
14:00 TRT Spor – Spor Stüdyosu
15:00 TRT Spor – Gündem Futbol
15:00 beIN Sports Haber – Tüm Sporlar
15:00 A Spor – Transfer Hattı
16:00 TRT Spor – Transfer Günlüğü
17:00 A Spor – Spor Gündemi
17:30 TRT Spor – Spor Akşamı
18:00 beIN Sports 1 – beIN Manşet
18:30 TRT Spor – Spor Merkezi
21:00 A Spor – Futbol Gündemi
21:00 beIN Sports Haber – Sosyal Medya
21:00 TRT Spor – AEK – Trabzonspor (Canlı)
23:00 A Spor – Avrupa Ligi Özel
23:00 TRT Spor – Spor Artı

Devamı

SPOR

Güçlenmek için halat egzersizi

-

Halat egzersizi sizi hem güçlendirecek hem de kaslı bir vücuda sahip olmanızı sağlayacak.

Seated Drummer

Bağdaş kurarak oturun ve avuç içleriniz birbirine bakacak şekilde halatların tutamaçlarını tutun. Kollarınızın birini aşağı ve diğerini yukarı hareket ettirirken karın kaslarınızı sıkın. Halatları çene hizanıza kadar kaldırın.

Battle Slam

Harekete low squat pozisyonunda, ayaklarınız omuzlarınızdan daha geniş olacak şekilde durarak başlayın. Tutamaçları tutun, avuç içleriniz birbirine baksın. Halatları omuzlarınızın üstüne kaldırın. Her iki halatı da aynı anda güçlü bir şekilde yere çarpın ve tekrar edin.

Her harekette karın kaslarınızı sıkın, belinizi korumak için dizlerini hafif bükülü tutun. Boyun ve omurga hizasını korumak için yere değil, iplerin bağlantı noktasına doğru ileri bakın. Halatları tutamacından hafifçe tutun, fazla sıkı tutmak yalnızca gereksiz yere enerji kaybettirecektir.

Lateral Whip

Ayaklarınız omuz genişliğinden biraz daha açık olacak şekilde, dizlerinizi bükerek ayakta durun. Avuç içleriniz birbirine bakacak şekilde halatları tutun. Karın kaslarınızı kullanarak halatları yukarı ve sağa doğru sallayın. Hareketi sol tarafa doğru tekrar edin ve taraf değiştirerek devam edin.

SEVİYE ATLAYIN!

Her harekete 10 saniye interval ekleyerek zorluğu artırabilirsiniz. Ya da şunu deneyin: Standart dalga hareketini yapmak için squat pozisyonuna geçin, sağa ve sonra sola adım atın. Her adımdan sonra dalga hareketini yaparken bir squat yapın.

Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com