Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

TARZ KONUSUNDA 10 KÜÇÜK ÖNERİ

STİL & BAKIM

TARZ KONUSUNDA 10 KÜÇÜK ÖNERİ

-

 

tarz_3

1. Giysileriniz üzerinize otursun

Tarzınızla ilgili yapacağınız en büyük değişiklik giysilerinizin bedenleri ile alakalı olacaktır. Çoğu erkek kendi bedenine uygun olmayan ve genellikle oldukça bol giysiler giyerler; işin kötüsü bunu da fark etmezler. Her şeyden önemli olan bu detayı lütfen atlamayın.

2. Basitlik iyidir

Üç renkten ya da üç takıdan fazlası zarar. Bir rock yıldızı gibi ya da bir mafya babası gibi giyinmeniz, üzerinizde illa ki sakil duracaktır. Çizgili bir gömleğin altına ekoseli bir pantolon giymek, parmaklarını yüzüklerle donatmak ve bir de üstüne kolyeler falan takmak yanlış! Aksesuar seçimleriniz ne kadar gösterişli olursa, onları taşımak da o kadar zor olacak; unutmayın!

3. “Efendi gibi giyinmek” mevzusuna yenilik katın

Formal giyinmek ya da tabiri caiz ise adam gibi giyinmek, sıkıcı olmak anlamına gelmez. Renkli gömlekler deneyin, renkli çoraplar deneyin, rozetlerle gömleklerinize, ceketlerinize hareket katın.

4. Birbirlerini destekleyen parçalar kullanmaya özen gösterin

Balık örgüsü ve balıkçı yaka bir kazağın altına ipek bir pantolon giyerseniz, o iş olmaz! “Altı kaval üstü şişhane” cümlesi, giysi dolabının karşısına geçtiğinizde her daim aklınızda olsun… Uzak durun…

5. Alışveriş asla tek başınıza çıkmayın

Mağazalarda komisyon üzerinden çalışan çalışanların sizi “birazcık da olsa” yanıltabileceğini unutmayın, neticede onun görevi o malı size ‘satmak’. Güvendiğiniz bir arkadaşınla alışveriş yapmak, size neyin yakışıp yakışmadığı konusunda daha doğru fikirler edinmenizi sağlayacaktır.

6. Detayların önemini hafife almayın

Sanılanın aksine detaylar neredeyse ilk fark edilen şeylerdir… Bu bir atkı da olabilir, bir bileklik de ve hatta kravatınızı nasıl bağladığınız da… Özetle ‘tarz’ dediğimiz şey de bu…

7. Logolu, baskılı tişörtler

Evet, o tişörtü çok seviyorsunuz ve belki de oldukça yüksek miktarda da para verdiniz. Ama onu giydiğinizde ortalıkta gezinen bir reklam panosuna benziyorsunuz. Kendinize bir sorun: “Üzerinde o logo olmasaydı da o tişörtü alır mıydınız?”

8. Bir çift şahane ayakkabı edinin

Fazlası değil, bir çift yeter de artar bile… Eğer kadınlar bir şeye -öncelikli olarak- dikkat ediyorlarsa, bu da ayakkabılardır, inanın…

9. İnsanlara sorun

Gerçekten güvendiğiniz ve size acısıyla tatlısıyla eleştiri yapabilecek insanlara danışın. Evet, o gömleğin size çok yakıştığını düşünüyor olabilirsiniz fakat ya yakası sizin kafanızı olduğundan daha büyük gösteriyorsa..?

10. Markalara takılmayın

Bu gerçekten önemli. Netice itibarı ile markalar sezon boyunca ürettikleri ürünleri belli bir çizgiye ve akıma dayanarak üretirler ve o markaya ne kadar bağlı kalırsanız, o kadar kendinizi tekrar edersiniz. Bir yandan da bu kadar “marka düşkünü” olmak sadece kadınlar için değil arkadaşlarınız ve sizi gözlemleyen insanlar için de oldukça itici olacaktır.

Continue Reading
Advertisement

STİL & BAKIM

5 Maddede Keratin Bakımı

-

Editör :

Saçı uzatma etkisiyle bilinen keratin saç bakımı, artık yalnızca kadınlar tarafından değil, erkeklerden de büyük ilgi görüyor

Günümüzde erkeklerin gittiği birçok berber ve kuaförde de uygulanan keratin bakımı, bilhassa uzun saç seven erkekler tarafından rağbet görürken, parlak, yumuşak ve düz saç sevenlerin de tercihi olmakta.

Keratin kullanımıyla yapılan saç bakımları, saçı kıvırcık ve başa çıkılmaz erkeklerin saçlarını da düz ve sağlıklı hale getirmeleriyle biliniyor. Tıpkı kadınlarda olduğu gibi erkeklerde de saçlar, görünümü etkileyen önemli bir faktördür. Sağlıklı görünen düz saçlar, model oluşturmada kişiye kolaylık sağlıyor ve kadınların dikkatini daha fazla çekebilmenize yardımcı oluyor.

Keratin Bakımının Faydaları

Keratin bakımı, saçı düzleştirme ve sağlıklı hale getirme konusunda devamlı olarak övülüyor. Peki, bunun nedenini merak ettiniz mi? Keratin saç bakımı, diğer bakım yöntemleriyle kıyasla çok daha güvenli ve etkilidir. Keratin bakımının faydalarını beş farklı maddede sıralayabiliriz.

1. Zehirli kimyasallar içermez

Keratin, insan vücudu tarafından doğal yollarla üretilen bir protein türüdür. Deri hücrelerinde, tırnaklarda ve saçlarda doğal yapıtaşı olarak bulunur. Sürekli olarak şampuan, saç kremi ve saç ürünleri kullandığınızda ise saçlarınızdaki keratin miktarı azalır. Bu durum da saçınızın kuru ve kıvırcık bir yapıya bürünmesine neden olur. Bunun nedeni piyasadaki birçok ürünün saçın katmanlarına derinlemesine nüfuz eden kimyasallar içermesidir.

Keratin bakımı, kullanılan formülün doğal olması sebebiyle hiçbir kimyasal faktörü içermez. Yani saçınız herhangi bir şekilde zarar görmez. Aksine keratin bakımı, saçınızdaki parıltıyı ortaya çıkarak şekilde içeriden dışarıya doğru onarım gerçekleştirir.

2. Etkileri uzun vadelidir

Keratin bakımı yaptırmanın iyi taraflarından bir diğeri de, bu bakımdan sonraki haftalar boyunca ek bir bakım yaptırmanıza gerek olmamasıdır. Keratin bakımının etkileri, dört aya kadar devam eder. Bunun sebebi saç foliküllerine nüfuz ederek onarması, saçta meydana gelen hasarları kökten uca kadar gidermesidir. Keratin bakımı sonrası daha parlak ve göz alıcı saçların keyfini uzun bir süre boyunca çıkarabilirsiniz.

3. Düzleştirici kullanmanız gerekmez

Keratin bakımı yaptırdıktan sonra saçınızın düzleşmesi ve parlak görünmesi için her sabah düzleştirici ya da fön gibi cihazlarla uğraşmanız gerekmez. Saçınızın doğal yağlarını salgılayabilmesini sürdürmesi adına, saçlarınızı düzenli olarak taramanız ya da fırçalamanız yeterlidir. Öte yandan devamlı olarak düzleştirici kullanmak da meydana gelen ısı nedeniyle saçlarınıza zarar verir.

4. Saçın hacmini ve şeklini korur

Birçok kişi, keratin bakımının saçlarının hacmini ve şeklini etkileyeceğini düşünür. Fakat bu kesinlikle yanlıştır. Keratin bakımının özelliği saçlardaki hasarı gidermesi ve saçın sağlığını korumasıdır. Keratin bakımı saçlarınızın şekline ya da hacmine herhangi bir zarar vermez.

5. Tüm saçlar tiplerine uygun

Keratin bakımı kıvırcık ve karmaşık saçlar dahil tüm saç tiplerine uygulanabilen bir bakımdır. Ancak bu tarz saçlara uygulanan bakım, diğer türlerden biraz daha uzun sürebilir.

Keratin Bakımından Sonra Yapılması Gerekenler

1. Keratin bakımının saçlarınız tarafından iyi bir şekilde emilebilmesi için saçınızı 72 saate kadar yıkamayın.

2. Saçınıza herhangi bir jel ya da şekillendirici sürmeyin. Kuaförünüzün önerileri doğrultusunda saçınızı 3 gün boyunca yalnızca şampuan ve kremle yıkayın. Kullandığınız şampuanın ve kremin sülfat ve sodyum içermiyor olmasına dikkat edin.

3. Saçınızı toplamayın, serbest bırakın.

Devamı

ERKEK AKLI

El desenli bikini üstü modası

-

Tasarımcı Adriana Degreas tarafından tasarlanan el desenli bikini üstü, üstsüz güneşleniyor gibi görünmeyi sağlıyor.

İşte plajlarda kafa karışıklığına neden olabilecek el desenli bikinli…

Brezilyalı tasarımcı Adriana Degreas, sanki göğüslerini tutan bir kadın varmış gibi bir ikonik bir bikini üstü tasarladı ve bu tasarımıyla hem moda camiasında hem de sosyal medyada çok konuşuldu.

Bikini tuhaf karşılansa da birçok kişi tarafından giyilerek plajlardaki yerini aldı. Instagram’da paylaşılan bikini fotoğrafları bin 200’ün üstünde beğeni ve yüzlerce yorum aldı. İnsanların şimdiki yorumu bu tasarım için gayet olumlu.


Devamı

STİL & BAKIM

Nike Zoom serisinden yeni renkler!

-

Nike Zoom Air ve ultra hassas yapılı köpük tabanıyla Nike ZoomX ile Zoom ailesi, yeni renkleri ve her ayakkabısıyla koşuculara özgün bir deneyim sunuyor.

Hız, dünyaca ünlü maratonculardan, hafta sonları kendini harika hissetmek isteyenlere kadar uzunan her koşucunun önceliği arasındadır. Nike, koşucuların tüm ihtiyacını karşılayacak şekilde tasarlanan Air Zoom serisi ile antrenman ve yarış ayakkabılarını odağına alıyor.

Nike, Zoom ailesinin 2019 modelleri için insan gözünün en iyi seçtiği renk olan neon yeşilden bir spektrum yarattı. Tasarımcılar, Nike Phantom Glow adını vererek sadece Nike’a özel bir neon ton yarattı. Bu neon ton, oluşturduğu yapı ile Nike ZoomX Vaporfly NEXT% için enerjik ve parlayan bir etki yaratıyor. Zoom ailesindeki diğer modeller ise her birinin öne çıkmasını sağlayacak şekilde koyu ve yumuşak tonlara bürünüyor.

Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com