Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

TÜM ZAMANLARIN EN KASLI AKSİYON OYUNCULARI

ERKEK AKLI

TÜM ZAMANLARIN EN KASLI AKSİYON OYUNCULARI

-

 

Popüler aksiyon filmleri büyük patlamalar, epik dövüşler ve beyazperdeyi dolduran devasa kaslar demek. İşte en büyükler!

1

Bruce Willis – Die Hard

Aksiyon filmlerinin en büyük yıldızlarından olmasını sağlayan filmde Willis başına buyruk ama kahraman polis John McClane’i canlandırıyordu. Rengi sık sık siyaha bulanan beyaz atleti de kaslarını gizleyecek gibi değildi tabi ki.

2

Steve McQueen – Bullitt

Sinema tarihinin en karizmatik isimlerinden McQueen hızlı şoförlüğü ve sert mizacıyla ‘The King of Cool – Coolluğun Kralı’ lakabını hakeden bir oyuncuydu. Gerçek hayatında da aynı hızlılığı gösteren bir isimdi McQueen.

3

Patrick Swayze – Road House

Erken yaşta kanserden kaybettiğimiz Swayze 80lerin en büyük yıldızlarından birisiydi ve bunun iki sebebi vardı; birincisi dans kabiliyeti ikincisi ise meşhur döner tekmeleri ve ünlü Road House’da ki kavga sahneleriydi. Orantılı vücuduyla Swayze filmde bir bar fedaisini canlandırıyor ve kavgadan asla geri durmuyordu.

 

4

Chris Pratt – Zero Dark Thirty

Kathryn Bigelow’un gerçek olaylardan esinlendiği ve ikinci Irak Savaşı’nda geçen filmde Pratt bir Amerikan özel harekatçısını canlandırıyordu. Filmden önce askerlerle beraber çalışan Pratt tam 27 kilo aldı ve göbekli vücudunu tamamen bir kas canavarına dönüştürdü.

5

Russell Crowe – Gladiator

Crowe’u Hollywood’un tepesine taşıyan ve 5 Oscarlı filmde kaderin bir oyunuyla kendini Gladyatör olarak bulan bir Roma komutanını oynayan Crowe film için vücudunu özel olarak hazırlamıştı.

6

Wesley Snipes – Blade

90ların en ünlü Afro-Amerikalı aksiyon yıldızı olan Snipes birçok popüler aksiyon filminde rol aldı ama gönülleri fethedişi karizmatik bir vampir avcısını canlandırdığı Blade serisi oldu. Dövüş sporlarında da uzmanlıkları olan Snipes karizmasının yanında sahneyi dulduran devasa bir vücuda sahipti.

7

Daniel Craig – Casino Royale

Daniel Craig insanların özlediği Bond olmayı başardı. İngiliz yıldız coolluğunun, aksanının ve yeni dönem teknolojilerinin verdiği havayla yeni jenerasyonları Bond’la tanıştırdı ve çok beğenilen filmlere imza attı. Tabi ki vücudu da aşağı kalacak değildi.

9

Aaron Taylor Johnson – Godzilla

Geçtiğimiz günlerde dergimizin Amerika edisyonuna kapak olan genç oyuncu son Godzilla uyarlamasında bir askeri canlandırdı. Rolü için 6 kilo alan genç oyuncu kardiyoya biraz ara vererek kalori alımını arttırmış ve büyük ağırlıklarla çalışarak rolü için ihtişam kazanmış.

10

Will Smith – Ali, I Robot

Muhammed Ali’yi canlandıran ünlü oyuncu neredeyse Ali’nin vücuduna yakın bir gövdeye sahip olmuştu. Fakat kişisel antrenörüne göre en formda hali ‘I Robot’ zamanındaydı. Film için özel program uygulanan Smith, haftanın 5 günü ağırlık çalışması, 6 gününde 8 km koşu ve haftada 2 kez boks içeren bir çalışma izliyordu.

11

Chuck Norris – Missing in Action

Amerikalılar Chuck Norris şakalarına boşuna bayılmıyorlar. Aksiyon sinemasının belki de en sert ismi Norris karate şampiyonluklarının yanında 80ler sinemasına damga vuran kaslarıyla da ünlü. Onunla başedilmez!

12

Jason Statham – Crank,The Transporter

Statham aksiyon sinemasına girmeden önce İngiliz Olimpik dalış takımının bir sporcuydu. Men’s Health’e kapak da olan yıldız kalorilerden asla korkmadığını çünkü önemli olanın her zaman antrenman olduğunu belirtiyor. Sonuçlar tabi ki şaşırtıcı değil.

13

Vin Diesel – Fast and Furious serisi

İnsanın soyadı Diesel olunca beklenti yükseliyor. Eski bir koruma olan Diesel bilindik vücut geliştirme teknikleriyle dövüş antrenmanları ve serbest koşu gibi yeni teknikleri birleştiriyor. Sonuç ise hem boyut hem yapı olarak kocaman bir vücut.

14

Mark Wahlberg – Pain & Gain

Beyazperdede bir vücut geliştirmeciyi oynamak için gerçekten de öyle olmak gerektiğini ispatlamış bir isim Wahlberg. Film için üç ayda 27 kilo alan oyuncu günde 12 öğün yemek tüketmiş. Dergimize verdiği röportajda şöyle söylüyor: “Saat 4.30’da uyandıktan sonra büyük bir kahvaltı edip, hafif ağırlık çalışmalarıyla başlayıp vücüdumu ateşliyordum. Daha sonra ise günlü programa göre ağırlık çalışmaya devam ettim. Çalışmamın önemli bölümünü ağırlık antrenmanları oluşturuyordu.

15

Chris Evans – Captain America

Kaptan Amerika vücudu için Evans günde iki saatten 3 aylık bir çalışma izlemiş. Bir süperkahraman vücudunun size’a çok ihtiyaç duyacağını bildiğinden kardiyo antrenmanlarını tamamen kesmiş. “Kardiyo yaparsam kaybolacaktım” diyen oyuncunun antrenmanları çok açıdan kas yapılarını geliştirmek ve keskinleştirmeye dayalı.

16

Jean-Claude Van Damme – Bloodsport

12 yaşında dövüş sporlarına başlayan Van Damme’ın lakabına uygun bir vücudu vardı. (Muscles from Brussels – Brükselli kaslar) ‘Kan Sporu”nda oynadığı Frank Dux canlandırdığı en ünlü karakterlerdendi. Gerçek hayatta da dövüş sporları şampiyonlukları olan Van Damme bugün 50lerinde pek birşey kaybetmeden yoluna devam ediyor.

17

Gerard Butler – 300

Spartalıların Kralını canlandıran Butler gerçekten bir kral gibiydi. Heykelimsi mükemmellikteki vücudu 4 aylık çok yoğun bir antrenmanın sonucu olan oyuncu 2007 yılında dergimize şöyle demişti: “Miğferimi ve pelerinimi taktığımda “kahretsin daha çok çalışmam lazımdı.” demek yerine bir aslan gibi görünüyor olmak iç rahatlatıcı, güzel bir duyguydu.”

18

Dwayne Johnson: Pain & Gain, Fast Five
Güreş dünyasında ‘the Rock’ olarak tanınan ve muazzam bir popülerliğe sahip olan Johnson sinemada da doğru hamlelerle ününü perçinledi. Kişisel antrenörüne göre Johnson gym’de o kadar çok vakit geçiriyordu ki kendisine zarar vermeye başlamıştı. Antrenörünün onu 45-60 dakikalık antrenmanlara ikna etmesi zamanını almış.

19

Tom Hardy – The Dark Knight Rises, Warrior

Batman’in belini kıran Bane’i canlandırmak kolay değildi fakat Hardy bu yükün altından alnının akıyla çıktı. Canavarımsı göğüs ve üst yapı çalışmaları 20 dakikalık şınav, omuz, dip, köprü ve ab çalıştıran istasyon antrenmanlarından oluşuyor.

20

Chris Hemsworth – Thor

Şimşek tanrısı olmadan önce Hemsworth pek de ağırlık çalışmadığını söylüyor. Sörf, boks ve rugby ile ilgilenen Hemsworth’ün antrenörü vücudu antrenmanlara adapte olmasın diye sürekli değişkenlik arzeden programlar hazırlamış. Sonuçta ise kostümlerine sığamayan bir Thor ortaya çıkmış.

21

Sylvester Stallone – Rambo, Rocky

67 yaşında hala “Expendables” serisiyle aksiyon sinemasına yön veren efsane oyuncu Stallone formunun zirvesini onu dünya çapında en büyük yıldızlardan yapan Rambo ve Rocky serileriyle yaşamıştı. Oyuncu Rocky 2 için Mr. Olympia Franco Columbu ile beraber o kadar yoğun çalışmıştı ki pektoral kasları yırtılmış ve 4 saatlik bir ameliyat geçirmek zorunda kalmıştı. Unutulmayacak efsanelerden.

22

Bruce Lee: Enter the Dragon

Listenin sonuna gelirken efsanelerle devam ediyoruz. Lee’nin vücudu için şöyle söyleyebiliriz; kas kas üstüne binmiş! Oyuncunun inanılmaz vücudu yalnızca ensesinden kurşun yiyebildiği gibi şehir efsanelerine bile konu olmuştur. Gerçek bir efsane.

23

Arnold Schwarzenegger – Conan the Barbarian

Vücut geliştirmeyi dünya çapında popüler hale getiren isimlerin başında Arnold gelir. Efsanevi çizgi roman karakteri Conan’ı ondan iyi kimse canlandıramazdı. Film için koşma, at binme ve kılıç dövüşleri gibi çok çeşitli çalışmalarla o kadar iyi bir form yakalamıştı ki, vücut geliştirme emekliliğinden geri dönüp 1980 Mr. Olympia müsabakalarına katılmıştı. Filmdeki vücudu görünce bu ünvanı nasıl 7 kez kazandığı gözle görülür hale geliyor.

24

Hugh Jackman – X-Men

Hugh Jackman da X Men serilerinde canlandırdığı Wolverine karakteriyle modern bir efsane hale geldi. Son filmden önce çok kilo verdiği “Sefiller” üzerine günde 1.5 saatten oluşan yoğun antrenmanlarla çalışan Jackman normalde asla tüketmeyeceği kadar kalori tükettiğini söylüyor. Jackman’ın antrenman sırları bu ayki dergimizde bulunabilir.

 

ERKEK AKLI

Sosyalben Store & Sarev İş Birliği Paylaşarak Çoğaltıyor

-

Editör :

 Kurulduğu günden bu yana dezavantajlı bölgelerde yaşayan çocuklarımızın yeteneklerinin keşfedilmesi ve geliştirilmesi adına çalışmalar gerçekleştiren SosyalBen Vakfı’nın çalışmalarına bütçe oluşturmak amacıyla kurulan, satış mağazası SosyalBen Store, 75 yılını kutlayan Sarar markası ile yeni bir iş birliğine imza attı.

Topluma olan sorumluluklarını paylaşarak çoğaltmayı hedefleyen Sarar, “75 Gönülden Sene” sloganıyla SosyalBen Store’un birbirinden renkli ürünlerini ev tekstil markası Sarev’inmağazalarında satışa çıkardı.

Sarev mağazalarında yer alan SosyalBen Store ürünlerinin satışından elde edilecek gelir, taşımalı eğitim gören çocukların umutlu bir geleceğe bakarak gelişimlerini sağlayacak. Dezavantajlı bölgelerde yaşayan 7-13 yaşındaki çocuklar, tasarım atölyesinde yeteneklerini keşfedip geliştirme fırsatı yakalayacak. Sarar tarafından, vakfın gönüllü grubuna özel tasarlanan tişörtler 2019-2020 dönem saha çalışmalarında yer alacak.

Devamı

ERKEK AKLI

Bridgestone İpek Şenoğlu Cup – Sarar Sponsorluğu

-

Editör :

Sarar, İpek Şenoğlu Cup ile sponsorluk geliştirmeye hazırlanıyor.           

Abdurrahman Sarar’ın 12 metrekarelik bir terzi dükkanında temellerini attığı SARAR bugün; Türkiye’de beş büyük üretim fabrikasındaki yüksek işçilik kalitesi ve özel dikim ayrıcalığıyla hazır giyim sektöründe dünya markalarıyla yarışarak hizmet vermeye devam ediyor.  Sektördeki 75. yılını kutlamakta olan Sarar’ın, Avrupa ve ABD başta olmak üzere yurt dışında birçok konsept mağazası bulunuyor.  

Moda sektöründe 75 yıllık bir tecrübeye sahip olan markayı zirveye taşıyan en önemli etmenlerin başında sponsorluk faaliyetleri geliyor. 

Marka, bu sene sektörde başarıyla geçen 75. yıllarını kutlamak amacıyla, kendi alanlarında öncü olmuş isimleri bir araya getirerek, başarı kavramını tekrar yorumladıkları bir konsept çekim gerçekleştirdi. Türkiye’nin en başarılı sporcularından biri olan İpek Şenoğlu’nun da dahil olduğu bu keyifli projeden sonra, beraber daha iyi işlere imza atabilmek adına İpek Şenoğlu Cup ile sponsorluk geliştirecekler. 

Tenis sporunun Türkiye’de yaygınlaşmasına hizmet eden Bridgestone İpek Şenoğlu Cup Tenis Turnuvası, ülkemizde tenis sporunun gelişimine katkı sağlamak amacıyla 8 yıldır 16 farklı şehirden rekor sayıda sporcuları bir araya getirmeye devam ediyor.

Bu yıl 26 Ağustos – 8 Eylül tarihleri arasında İstanbul Dalyan Kulüp’te gerçekleşecek olan turnuvada toplam 550 sporcu yarışacak. Turnuva katılımcıları Sarar tarafından sporculara özel olarak üretilen tişörtleri giyecekler.

Devamı

ERKEK AKLI

Mango Erkeği Hugo Sauzay’dan tavsiyeler

-

Mango erkeği Hugo Sauzay, merak edilenleri yanıtladı. İşte onun tavsiyeleri.

1- Sen bir modelsin ama aynı zamanda bir iç tasarım şirketine sahipsin. Bu iki alanın ne kadar bağlantılı olduğunu düşünüyorsunuz?

Seyahatler ve toplantılardan besleniyorum, moda ile yaptığım için şanslıyım. Bana farklı kültürlerle, insanlarla ve farklı yaşam biçimleriyle tanışma şansı veriyor. Ne zaman başka bir yerde çekim yapsam, mimari detayların fotoğraflarıyla dolu telefonumla birlikte geri dönüyorum. Yaratıcı insanlarla çalıştığımız için şanslıyız ve onları kreatif süreçte izlemek büyük bir ilham kaynağı. Mimarlıkta olduğu gibi modada da hikaye anlatıcılığı önemlidir. Global bir proje sahip olmak için daha önce yapılan tüm çalışmalar esastır. Sadece kolay bir final görüntüsü değil, zamanın ötesinde bir proje yapmaya çalışıyorsunuz.

2- Katıldığınız projeleri nasıl seçersiniz? Dikkat ettiğiniz ana faktörler nelerdir?

En önemlisi projenin temelindeki insanlar. Moda olmak istemeyen ama doğru bir proje yaratmak isteyen biri.

3- Genç erkek ve kadınlara kendilerine daha güven duymaları için ne önerirsiniz?

Farklılıklara açık kalmak ve ilgi yarattıklarını anlamak. Hoşgörü dışında daha iyi bir yol olmadığını anlamalılar. En önemli şey, senin tutkularını yaşaman ve inanman.

4-Kendi tarzını nasıl tarif edersin ?

Klasik ve sade bir stilim var. Koyu jean, beyaz tişört bir tür üniforma. Kazak ve paltolar için güzel kumaşlara dikkat ediyorum.

5- Mango erkeği ne tür bir erkek?

Mango erkeği modern ve kendinden emin.

6-  Kampanya çekimi sırasında Mango ile olan deneyiminizden bahseder misiniz?

İskoçya’da tipik bir yağmurlu gün boyunca çekim yapıyorduk ancak arkadaş canlısı bir ekip tarafından ısındık. Çekimde hissetmedim, yeşil tarlalarla çevrili bir kalede, koyun ve atlarla dolu nehirlerde arkadaşlarımla daha fazla zaman geçirdim. Muhteşem bir yerdi. Arkadaşlarla rüya gibi bir hafta sonu oldu.

Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com