Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

TÜP BEBEK FİYATLARI

ERKEK AKLI

TÜP BEBEK FİYATLARI

-

 

Op. Dr. Ali Osman Koyuncuoğlu tüp bebek fiyatları hakkında bilgi verdi.

doktor-kadin

Bebek sahibi olmak isteyen çiftler öncelikle doğal yolla gebelik elde etmeyi düşüncesindedirler. Ancak 6 ay, 1 yıl boyunca düzenli aralıklarla korumasız cinsel ilişki yaşadığı halde gebelik elde edemeyenler, üremeye yardımcı tedavi yöntemlerini kullanmak durumunda kalırlar. Kısırlık şüphesiyle doktora başvuran çiftlere öncelikle gerekli testler yapılır ve ardından çiftin sorununa göre tedavi yöntemi seçilir. İlaç tedavisi, aşılama gibi yöntemler bazı kısırlık sorunlarına çözüm olabilirken, daha ciddi sorunlarda genellikle tüp bebek tedavisi uygulanır. Tüp bebek tedavisinin genellikle kısırlık tedavisinde birinci seçenek olarak tercih edilmeme sebebi tedavinin diğerlerine göre daha uzun süreli ve pahalı olmasıdır. Ancak tüp bebek tedavisinin fiyatı pek çok faktöre göre değişiklik göstermektedir.

Tüp bebek fiyatları neye göre belirlenir?

  • Tüp bebek tedavisi ilaçlı ve ilaçsız olarak ikiye ayrılmaktadı İlaçlı tüp bebek tedavisi, ilaçsız tüp bebek tedavisine göre çok daha pahalıdır.
  • Tüp bebek tedavisi ücretleri uygulamanın yapıldığı kuruma göre de değişiklik gö Zira deneyimli doktor ve sağlık personellerinin çalıştığı, tüp bebek başarı oranının yüksek olduğu, zengin fiziksel donanımlı kurumlarda tüp bebek tedavisi ücreti biraz daha fazla olur.
  • Anne ve baba adaylarının yaşı, genel sağlık durumu, kısırlığa sebep olan etkene göre ücret farklı Çünkü her bireyde kullanılması gereken ilaçlar ve ilaçların dozu farklıdır. Bu sebeple de ilaç ücretleri de farklılık gösterir.
  • Kadının yumurta sayısı ve kalitesi, erkeğin sperm hareketliliği, canlılığı, kalitesi tedavinin şeklini, kullanılan ilaçları Dolayısıyla da tedavinin ücreti değişir.

Tüp bebek tedavisinde devlet desteği

Modern yaşam ve beslenme şartlarının hakim olduğu şehir hayatında kısırlık, doğal yolla bebek sahibi olamama sorunu yaygın olarak görülmektedir. Ancak tüp bebek tedavisi ücretleri herkesin karşılayabileceği miktarda değildir. Bu sebeple bu sorunu yaşayan çiftlere yardım amaçlı, devlet desteği vardır. Belli koşulları karşılayan kişiler devlet desteğinden faydalanabilmekte ve bu sayede tüp bebek tedavisinin getirdiği yük bir miktar hafifleyebilmektedir. Fakat bu destekten faydalanmak için temel şart çiftlerden birinin SGK’ya bağlı çalışıyor olması gerekir. Bu koşulu karşılayanlar Sağlık Bakanlığı’na bağlı bir hastaneden çok kapsamlı bir rapor almaları gerekmektedir. Bu rapor hem çiftin kısırlığa sebep olan sorunlarını açıkça belirtmeli hem de tüp bebek tedavisi dışında her hangi bir yöntemle bebek sahibi olamayacaklarını belgelemelidir. Gerekli tüm koşulları karşılayan çiftler, standart bir tüp bebek tedavisi ücretinin yaklaşık üçte birini devletten alabilmektedirler. Ancak bunun için pek çok koşulu karşılıyor olmak gerekir.

Tüp bebek tedavisinde devlet desteği alabilmek için gerekli koşullar

  • Anne ya da baba adaylarından birisi en az 5 yıldır bir kurumda SGK’ya bağlı olarak çalışıyor olmalıdı
  • Tedavinin yapılacağı kurum SGK ile anlaşmalı olmalıdı
  • Çift, başka bir tedavi ile bebek sahibi olamayacağını kapsamlı bir raporla belgelemelidir.
  • Anne adayı 23 yaşından büyük, 40 yaşından küçük olmalıdı
  • Çift son üç yıldır tüp bebek tedavisi dışındaki diğer üremeye yardımcı tedavi yöntemlerini kullanmış olmalıdı

Tüp bebek tedavisi ücretlerine genel bir bakış

Tüp bebek tedavisi ücreti çiftin genel sağlık durumu, kısırlığa sebep olan etmene ve kullanılması gereken ilaçlara göre değişiklik göstermektedir. Tüp bebek tedavisinde ilk denemede başarılı bir sonuç alınmayabilir ve bu sebeple de birkaç deneme yapılması gerekebilir. Standart bir tüp bebek tedavisi genel olarak 4000 lira civarında tutmakta, kullanılan ilaçlar içinse 1500 lira gerekmektedir. İlk denemede başarılı olanlar ortalama 5500 lira ödemektedirler. Ancak ikinci denemeye ihtiyaç duyanlar ortalama 3500 lira uygulama ücreti, yine 1500 lira da ilaç parası öderler. Üçüncü deneme ise 3000 lira uygulama parası, yine 1500 lira ilaç parası gerektirir. Ancak burada bahsi geçen ücretler kesinlikle ortalama hesaplamalarla ortaya çıkmaktadır ve uygulamayı yapan kurumun politikalarına, kullanılacak ilaçlara ve daha pek çok faktöre göre değişmektedir.

Kaynak: http://www.aliosmankoyuncuoglu.com/tup-bebek-fiyatlari-2017/

ERKEK AKLI

Sosyalben Store & Sarev İş Birliği Paylaşarak Çoğaltıyor

-

Editör :

 Kurulduğu günden bu yana dezavantajlı bölgelerde yaşayan çocuklarımızın yeteneklerinin keşfedilmesi ve geliştirilmesi adına çalışmalar gerçekleştiren SosyalBen Vakfı’nın çalışmalarına bütçe oluşturmak amacıyla kurulan, satış mağazası SosyalBen Store, 75 yılını kutlayan Sarar markası ile yeni bir iş birliğine imza attı.

Topluma olan sorumluluklarını paylaşarak çoğaltmayı hedefleyen Sarar, “75 Gönülden Sene” sloganıyla SosyalBen Store’un birbirinden renkli ürünlerini ev tekstil markası Sarev’inmağazalarında satışa çıkardı.

Sarev mağazalarında yer alan SosyalBen Store ürünlerinin satışından elde edilecek gelir, taşımalı eğitim gören çocukların umutlu bir geleceğe bakarak gelişimlerini sağlayacak. Dezavantajlı bölgelerde yaşayan 7-13 yaşındaki çocuklar, tasarım atölyesinde yeteneklerini keşfedip geliştirme fırsatı yakalayacak. Sarar tarafından, vakfın gönüllü grubuna özel tasarlanan tişörtler 2019-2020 dönem saha çalışmalarında yer alacak.

Devamı

ERKEK AKLI

Bridgestone İpek Şenoğlu Cup – Sarar Sponsorluğu

-

Editör :

Sarar, İpek Şenoğlu Cup ile sponsorluk geliştirmeye hazırlanıyor.           

Abdurrahman Sarar’ın 12 metrekarelik bir terzi dükkanında temellerini attığı SARAR bugün; Türkiye’de beş büyük üretim fabrikasındaki yüksek işçilik kalitesi ve özel dikim ayrıcalığıyla hazır giyim sektöründe dünya markalarıyla yarışarak hizmet vermeye devam ediyor.  Sektördeki 75. yılını kutlamakta olan Sarar’ın, Avrupa ve ABD başta olmak üzere yurt dışında birçok konsept mağazası bulunuyor.  

Moda sektöründe 75 yıllık bir tecrübeye sahip olan markayı zirveye taşıyan en önemli etmenlerin başında sponsorluk faaliyetleri geliyor. 

Marka, bu sene sektörde başarıyla geçen 75. yıllarını kutlamak amacıyla, kendi alanlarında öncü olmuş isimleri bir araya getirerek, başarı kavramını tekrar yorumladıkları bir konsept çekim gerçekleştirdi. Türkiye’nin en başarılı sporcularından biri olan İpek Şenoğlu’nun da dahil olduğu bu keyifli projeden sonra, beraber daha iyi işlere imza atabilmek adına İpek Şenoğlu Cup ile sponsorluk geliştirecekler. 

Tenis sporunun Türkiye’de yaygınlaşmasına hizmet eden Bridgestone İpek Şenoğlu Cup Tenis Turnuvası, ülkemizde tenis sporunun gelişimine katkı sağlamak amacıyla 8 yıldır 16 farklı şehirden rekor sayıda sporcuları bir araya getirmeye devam ediyor.

Bu yıl 26 Ağustos – 8 Eylül tarihleri arasında İstanbul Dalyan Kulüp’te gerçekleşecek olan turnuvada toplam 550 sporcu yarışacak. Turnuva katılımcıları Sarar tarafından sporculara özel olarak üretilen tişörtleri giyecekler.

Devamı

ERKEK AKLI

Mango Erkeği Hugo Sauzay’dan tavsiyeler

-

Mango erkeği Hugo Sauzay, merak edilenleri yanıtladı. İşte onun tavsiyeleri.

1- Sen bir modelsin ama aynı zamanda bir iç tasarım şirketine sahipsin. Bu iki alanın ne kadar bağlantılı olduğunu düşünüyorsunuz?

Seyahatler ve toplantılardan besleniyorum, moda ile yaptığım için şanslıyım. Bana farklı kültürlerle, insanlarla ve farklı yaşam biçimleriyle tanışma şansı veriyor. Ne zaman başka bir yerde çekim yapsam, mimari detayların fotoğraflarıyla dolu telefonumla birlikte geri dönüyorum. Yaratıcı insanlarla çalıştığımız için şanslıyız ve onları kreatif süreçte izlemek büyük bir ilham kaynağı. Mimarlıkta olduğu gibi modada da hikaye anlatıcılığı önemlidir. Global bir proje sahip olmak için daha önce yapılan tüm çalışmalar esastır. Sadece kolay bir final görüntüsü değil, zamanın ötesinde bir proje yapmaya çalışıyorsunuz.

2- Katıldığınız projeleri nasıl seçersiniz? Dikkat ettiğiniz ana faktörler nelerdir?

En önemlisi projenin temelindeki insanlar. Moda olmak istemeyen ama doğru bir proje yaratmak isteyen biri.

3- Genç erkek ve kadınlara kendilerine daha güven duymaları için ne önerirsiniz?

Farklılıklara açık kalmak ve ilgi yarattıklarını anlamak. Hoşgörü dışında daha iyi bir yol olmadığını anlamalılar. En önemli şey, senin tutkularını yaşaman ve inanman.

4-Kendi tarzını nasıl tarif edersin ?

Klasik ve sade bir stilim var. Koyu jean, beyaz tişört bir tür üniforma. Kazak ve paltolar için güzel kumaşlara dikkat ediyorum.

5- Mango erkeği ne tür bir erkek?

Mango erkeği modern ve kendinden emin.

6-  Kampanya çekimi sırasında Mango ile olan deneyiminizden bahseder misiniz?

İskoçya’da tipik bir yağmurlu gün boyunca çekim yapıyorduk ancak arkadaş canlısı bir ekip tarafından ısındık. Çekimde hissetmedim, yeşil tarlalarla çevrili bir kalede, koyun ve atlarla dolu nehirlerde arkadaşlarımla daha fazla zaman geçirdim. Muhteşem bir yerdi. Arkadaşlarla rüya gibi bir hafta sonu oldu.

Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com