Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

YALNIZCA BEDENİNİZE DEĞİL RUHUNUZA DA İYİ GELİYORUZ!

FITNESS

YALNIZCA BEDENİNİZE DEĞİL RUHUNUZA DA İYİ GELİYORUZ!

-

 

‘FLEX YOUR BODY, STRENGTH YOUR MIND’ sloganıyla Erenköy Bağdat Caddesi’nde hizmet vermeye başlayan ‘The Studio Flex’ keşfeden ve özgür hissetmek isteyen insanları yepyeni bir anlayış ile buluşturuyor. The Studio Flex, Türkiye’nin ilk Franchise studio salonu olarak açıldı. Üstelik, üyeler sabit ücret ödemeden, kullandığı kadar ödeme yapıyor…

Biz, sağlıklı birey olabilmenin yolunun hareket etmekten geçtiğine inanıyoruz.

Değişim bireyden başlar. Sonra da çevresini değiştirir.

Spor demek, sağlıklı bir kafa ve vücut demektir.

Spor yapmak, özgürlüktür. Kendini keşfetmektir. Şifa bulmaktır. Esnekliktir.

Bir heves değil, bir hayat tarzıdır.

The Studio Flex, bu amaçlara hizmet eder.

The Studio Flex, sporu yaşam tarzı haline getirmiş, kadın ve erkek kullanıcıların, istediği dersten dilediği zaman yararlanmasını sağlayan bir stüdyo konsepti olarak İstanbul Erenköy’de, Bağdat Caddesi üzerinde açılmıştır.

The Studio Flex’te,

Sabit üyelik ücreti yoktur, kullandıkça ödersin.

Kişiye özeldir.

Kendi hedefine göre çalışırsın.

The Studio Flex,

Keşfetmektir.

Kendini aşmaktır.

Özgürlüktür.

İyi hissetmektir.

Esnekliktir.

The Studio Flex, sensin.

The Studio Flex’te, ağırlıklı olarak Personal Trainer, yani kişiye özel dersler, pilates reformer, grup dersleri olarak pilates mat, yoga, zumba ve core çalıştıran crunch, body workout gibi dersler de bulunmaktadır.

Online rezervasyon sistemi üzerinden üye, kayıt ve rezervasyon yapar.

The Studio Flex, 11 yıllık deneyimi ile bir b-fit Kadınların Spor ve Yaşam Merkezi markasıdır.

 

The Studio Flex HAKKINDA

b-fit, yeni projesi olarak yıllardır üzerinde çalışıp geliştirdiği premium projeyi sonunda hayata geçirdi. Bağdat Caddesi üzerinde bulunan Erenköy Cadde, The Studio Flex’in ilk şubesidir. b-fit’ten farklı olarak kadın ve erkeğe hizmet eder. Stüdyo derslerini kapsar. Sabit üyelik ücreti yerine, kontör sistemi ile üyelikte esneklik sağlar, üye kullandığı kadar ücret öder.

 

b-fit HAKKINDA

b-fit, 2006 yılında, her yaş ve gelir grubundan kadına spor yapma alışkanlığı kazandırarak daha sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürdürmelerini sağlamak amacıyla kuruldu. Kadınların, spor yapmasına engel olduğunu düşündüğü mazeretlerin, bir mazeret olmadığını görmesini sağlayan b-fit; Türkiye’nin ilk ve en yaygın kadınlara özel spor ve yaşam merkezi markası ve bugün tüm Türkiye’de 50 ilde 200 merkezi ile 495.000 kadına hizmet veriyor.

 

Türkiye’nin 8. büyük franchise firması olan b-fit, bugüne kadar 250’den fazla kadına girişimci olma imkanı sağlayarak 500’den fazla kadına istihdam yarattı. Bir sosyal girişim olan b-fit; kadın girişimciliğini destekleyerek, kadınlara istihdam yaratarak ekonomik hayattaki güçlerini artırmayı hedefliyor. Bu nedenle franchising sistemiyle büyüyen b-fit markasında francisee’ler kadınlardan oluşuyor.

 

Detaylı bilgi için: www.thestudioflex.com’ u inceleyebilirsiniz.

Continue Reading
Advertisement

FITNESS

Sakatlanma riskini engelleyin!

-

Sakatlanma riskini azaltan Banded Single-Leg RDL egzersiziyle amaçlarınıza ulaşın.

Kış mevsimi, tatlı su vücut geliştirmecilerinin heveslerini soğuk hava deposuna kaldırdığı zaman dilimidir. Ancak gerçek bir MH erkeği, hedeflerine giden yolun temellerinin bu mevsimde atıldığını bilir. Evet, şu anda içinde bulunduğumuz mevsimden bahsediyoruz. Partiler, sarhoşluklar ve tembellikle geçirilen sabahlar sizi uzun mesafe koşularından ve yüksek ağırlıklarla yapılan squat’lardan alıkoysa da, bu düşük yoğunluklu egzersizi günlük olarak uygulayarak vücudunuzla ilgili hedeflerinize 2019 yılı itibariyle ulaşabilirsiniz. Kontrollü bir şekilde her taraf için 10’ar tekrar yapmanızın yeterli olacağı bu egzersiz, ciddi anlamda terlemenize bile yol açmayacak.

Hareket uzmanı Ollie Frost, “Banded single-leg rdl egzersizi, belinizin kuvvetini ve baş üstü kaldırışlardaki esnekliğinizi artırır,” diyor. Bununla birlikte hareketin dengesiz yapısı da merkez bölge kuvvetinizi ciddi oranda yükseltecektir. Önemi yüksek olan bu bölgeleri hedef alarak uzun vadede başarı sağlayabilirsiniz. Olay bu kadar basit. Öte yandan hareketin beyin fonksiyonunuzu da artıracağını söyleyen Frost, “Bu tarz kompleks egzersizlere alıştığınızda basit egzersizler size sakız çiğnemek kadar kolay gelecektir,” diyor. Şimdi yerinizden kalkın ve 2019 yılına bedenen ve zihnen daha güçlü bir şekilde başlamak için harekete geçin.

1/ Etrafını sar

İlk tekrarınıza başlamak için uzun bir direnç bandını sağ ayağınızla sağ omzunuza dolayın. Daha iyi bir denge için gözlerinizi duvardaki bir noktaya odaklayın.

2/ Öne eğil

Kalça kaslarınızı sıkarak sol bacağınızı geriye doğru düz bir biçimde kaldırın. Kalçanızı bükerek öne doğru eğilin. Bunu yaparken sırtınızı düz tutun. Bu şekilde duraklayın.

3/ Dizler yukarı

Dengenizi koruyarak hareketi tersine doğru uygulayın. Şimdiyse merkez bölgenizi sıkarak sol dizinizi kalça hizanıza yükseltin. Direnç bandı omuz hizanızda olacak şekilde 1 saniye kadar bekleyin.

4/ Zirvede bırak

Vücudunuzu sabit tutarak sağ kolunuzu başınızın üzerine doğru kaldırın. Kontrollü bir şekilde başlangıç pozisyonuna dönün. Tekrar sayınızı tamamladığınızda hareketi diğer yöne doğru tekrar edin. Geleceğinize sağlam bir yatırım yaptığınızı unutmayın.

Bu hareketi yaparak ne kazanacaksınız?

Merkez bölge kontrolü + Sakatlanmayan omuzlar + Beyin gücü + Yeni kişisel rekorlar

Devamı

FITNESS

Yağ Düşmanı: Roberta Mezencio

-

Yağ düşmanı, ağırlık ve protein dostu, kaslı kadın Roberta Mezencio ile tanışalım.

Brezilya doğumlu Roberta Mezencio her zaman fitnesı güçlü bir tutkuyla sürdürdü.

Spor salonundaki ilham verici özverisi ve sosyal medya paylaşımları, Roberta’yi öne çıkaran şey oldu.

Milliyet: Brezilya

Meslek: Spor Modeli

Roberta kardiyoya karşı ağırlık egzersizini tercih ediyor. Sağlıklı bir diyet ile desteklenen yoğun bir egzersiz rutini izliyor.

Roberta bütün yıl boyunca sağlıklı ve besleyici bir diyet uygular. Çoğunlukla fast-food yemekten kaçınır.

Roberta’nin en sevdiği yiyecek grupları arasında yağsız et, kepekli tahıllar, az yağlı süt ve sebzeler bulunur.

Meyvelere gelince, yüksek glisemik meyvelerden kaçınır, çünkü insülin seviyelerini yükseltir.

Devamı

FITNESS

Merkez bölge bitiricileri

-

Spor salonuna iş olsun diye gidiyorsanız, haftanın beş günü antrenman yapmak da fayda etmez. İşleri biraz karıştırarak fark edilebilir değişiklikler yaratın.

Kabul edelim ki birçoğumuz aynı antrenmanları yapmaktayız. Ufak bir koşu, birkaç dakika bench press ve esneme egzersizleri… Devamlı olarak geçmiş zamanı tekrar ederseniz, aldığınız sonuçlar da geçmiştekilerle aynı olur. “The HIITman” adıyla da tanınan kişisel antrenör Courtney Fearon, kaslarınızı bir hafta boyunca şok edebileceğiniz bir antrenman programı tasarladı. İsterseniz eski programlarınızı uygulayabilirsiniz ancak antrenmanınızı bu 20 dakikalık merkez bölge çalışmalarıyla sonlandırın. Asla pişman olmayacaksınız.

Karın

Bu günlerde sıkı bir istasyon çalışması yaparak leg raise, oblique twist, abs wheel rollout ve mountain climber gibi egzersizleri tercih edin.

Sprint

Sprint günlerinizde kısa, aktif ve nispeten daha uzun dinlenme süreleriyle yüksek yoğunluklu interval antrenmanlar yapın. Koşu bandını, AirDyne bisikletlerini ya da SkiErg makinasını kullanabilirsiniz.

Denge

Dengenizi artıracak çalışmalar yaptığınız günlerdeyse weighted dead bug, bird dog, pull down ve plank varyasyonlarını yaparak merkez bölgenizin derinliklerindeki kasları harekete geçirebilirsiniz.

Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com