Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

Yoga mı pilates mi?

SPOR

Yoga mı pilates mi?

-

 

Yoga mı pilates mi karar veremiyorsunuz. Sadece bir tanesi için zamanım var. Yoga mı yoksa pilates mi yapmalıyım? diyorsunuz. İşte bu sizin için gelsin!

Bu aslında amacınızın tam olarak ne olduğuna, ne istediğinize bağlı. Bazı genel prensipler var:

Örneğin pilateste karın gücüne ve sağlamlığa odaklanırsınız. Eğer sırt problemleri yaşıyorsanız ve güçlü karın kasları isteyen başka sporlarla ilgilenmek istiyorsanız, pilates sizin için uygun olacaktır.

Esnekliğini arttırmak ve rahatlamak, duruşunuzu düzeltmek istiyorsanız, yoga; nefese ve zihinle bağlantı kurmaya odaklı bir spor olduğu için size fazlasıyla iyi gelecektir.

Sadece bu da değil, bazı yoga eğitmenleri karın kasları üzerinde fazlasıyla durur ve bu tarz çalışmaları önemser.

Vücudunuzun nasıl hissettiğine göre her iki çalışma da uyum, denge ve güç bulmanıza olanak sağlar. 

Pilateste bir mat ya da alet üzerinde çalışırken, yogada ise bazı pozisyonlarda ayakta olursunuz. Ancak her ikisi de yoğun bir şekilde kalori yakmanızı veya yüksek tempolu bir egzersiz yapmanızı sağlamaz; sıcak yoga bile kalori yakma söz konusu olduğunda yeterince etkili değildir.

Pilates ile karın kası yapılır mı?

 

Başta dediğimiz şey burada devreye giriyor. Amacınız kalori yakmak, kilo vermekse eğer bu bilgi aklınızda olsun. Deneyin. Yoga mı pilates mi siz karar verin. Hangisinin sizi daha iyi hissettirdiğine bakın ve seçiminizi yapın.

İkisini birlikte yapın!

Yoga ve pilates aynı anda yapılır mı?

Hala hangi tekniğin sizin için daha iyi olacağına karar veremediyseniz eğer size cevap: Yoga ve pilatesi beraber yapın.

Yogada esneklik kazanın ve bu esnekliğinizi pilateste kullanın. Karın kaslarınızı reformer’da (reformer=pilates aleti) güçlendirin ve yogada seviye atlayın. Pilatesin nefes alma tekniklerini ve yoganın meditatif durumlarını birleştirin. Strresten nasıl uzaklaştığınızı gözlemleyin. İki tekniğin de faydaları çoktan kanıtlanmış, size sadece denemek kalıyor. İşini iyi bilen bir eğitmene danışın. 

 

Continue Reading
Advertisement

SPOR

Yüzme Şampiyonası’nda Türkiye Rekoru Kırıldı

-

Dünya Gençler Yüzme Şampiyonası’nın ikinci gününde milli sporcular 3 branşta final hakkı elde etti ve 3 Türkiye rekoru kırdı.

Macaristan’da düzenlenen Dünya Gençler Yüzme Şampiyonası’nda milli sporcular 3 farklı branşta final hakkı elde edip, 3 de Türkiye rekoru kırdı.

Türkiye Yüzme Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de devam eden organizasyonda, Mert Ali Satır, Demirkan Demir, Aleyna Özkan ve Gizem Güvenç’ten oluşan 4×100 metre karışık bayrak takımının yanı sıra, 17-18 yaş 200 metre kelebekte Zehra Duru Bilgin, 15-16 yaş 200 metre kelebek de Defne Taçyıldız final yüzme hakkı kazandı.

Devamı

SPOR

Bu akşam TV’de hangi maçlar var?

-

Bu akşam TV’de hangi maçlar var? İşte bu akşamın maçları ve spor programları.

22 AĞUSTOS PERŞEMBE

11:00 A Spor – Spor Ajansı
11:00 TRT Spor – Spor Manşet
14:00 A Spor – Gün Ortası
14:00 TRT Spor – Spor Stüdyosu
15:00 TRT Spor – Gündem Futbol
15:00 beIN Sports Haber – Tüm Sporlar
15:00 A Spor – Transfer Hattı
16:00 TRT Spor – Transfer Günlüğü
17:00 A Spor – Spor Gündemi
17:30 TRT Spor – Spor Akşamı
18:00 beIN Sports 1 – beIN Manşet
18:30 TRT Spor – Spor Merkezi
21:00 A Spor – Futbol Gündemi
21:00 beIN Sports Haber – Sosyal Medya
21:00 TRT Spor – AEK – Trabzonspor (Canlı)
23:00 A Spor – Avrupa Ligi Özel
23:00 TRT Spor – Spor Artı

Devamı

SPOR

Güçlenmek için halat egzersizi

-

Halat egzersizi sizi hem güçlendirecek hem de kaslı bir vücuda sahip olmanızı sağlayacak.

Seated Drummer

Bağdaş kurarak oturun ve avuç içleriniz birbirine bakacak şekilde halatların tutamaçlarını tutun. Kollarınızın birini aşağı ve diğerini yukarı hareket ettirirken karın kaslarınızı sıkın. Halatları çene hizanıza kadar kaldırın.

Battle Slam

Harekete low squat pozisyonunda, ayaklarınız omuzlarınızdan daha geniş olacak şekilde durarak başlayın. Tutamaçları tutun, avuç içleriniz birbirine baksın. Halatları omuzlarınızın üstüne kaldırın. Her iki halatı da aynı anda güçlü bir şekilde yere çarpın ve tekrar edin.

Her harekette karın kaslarınızı sıkın, belinizi korumak için dizlerini hafif bükülü tutun. Boyun ve omurga hizasını korumak için yere değil, iplerin bağlantı noktasına doğru ileri bakın. Halatları tutamacından hafifçe tutun, fazla sıkı tutmak yalnızca gereksiz yere enerji kaybettirecektir.

Lateral Whip

Ayaklarınız omuz genişliğinden biraz daha açık olacak şekilde, dizlerinizi bükerek ayakta durun. Avuç içleriniz birbirine bakacak şekilde halatları tutun. Karın kaslarınızı kullanarak halatları yukarı ve sağa doğru sallayın. Hareketi sol tarafa doğru tekrar edin ve taraf değiştirerek devam edin.

SEVİYE ATLAYIN!

Her harekete 10 saniye interval ekleyerek zorluğu artırabilirsiniz. Ya da şunu deneyin: Standart dalga hareketini yapmak için squat pozisyonuna geçin, sağa ve sonra sola adım atın. Her adımdan sonra dalga hareketini yaparken bir squat yapın.

Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com