Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

YÜZEREK KAS YAPMA PROGRAMI

SPOR

YÜZEREK KAS YAPMA PROGRAMI

-

 

Patlayıcı güç arıyorsanız ve bacak gününden çok da hoşlanmıyorsanız yüzme sizin için ideal olacaktır.

Ayrıca yüzme antrenmanları, karın kaslarınızı belirginleştirmekle kalmayacak, suyun yoğunluğu sayesinde (havadan neredeyse 800 kat daha yoğun) kaslarınızda sürekli bir gerilim yaratarak daha hızlı sıkılaşma ve form sağlayacaktır.

Tüm bunlara ulaşmak istiyorsunuz ama yüzme sizin için sadece denizde sırt üstü yatmaktan mı ibaret? Yüzme antrenmanlarına yeni başlayacaklar için veya değişiklik arayanlar için hazırladığımız bu programla performansınızı ve formunuzu üst seviyeye taşıyacaksınız. Küçük bir tavsiye: Yüzme antrenmanınız boyunca başınızı aşağıda tutmaya, daha az sayıda kulaç atmaya, bacaklarınızın ve ayaklarınızın da gücünden yararlanmaya ve nefesinizi etkili bir şekilde kullanmaya dikkat ederseniz, performansınızın her geçen gün daha da iyileştiğini göreceksiniz.

SET 1: Baş ve göğüs pozisyonunuza odaklanarak 8 x 25 metre yüzün, her 25 metrede bir dinlenerek beş derin nefes alın. Ardından 25, 50, 75 ve 100 metre yüzün. (Her mesafenin ardından beş nefeslik bir mola verin.) 25 metrede kaç kulaç attığınızı unutmayın. Geriye kalan turları sabit bir eforla, kulaçlarınızı sayarak yüzün. Yorulan yüzücüler daha fazla kulaç atar.

SET 2: Daha uzun bir vücut hattına odaklanarak 8 x 25 metre yüzün. Ardından 100, 75, 50 ve 25 metre yüzün. (İlk setteki mola sistemini uygulayın.) 100 metreyi sakin ve rahat bir şekilde yüzün. Kulaçlarınızı sayarak 4’e bölün. Elde ettiğiniz rakam, setinizin kalanı için bir ölçüt olacaktır.

SET 3: “Sakin ve sessiz” bir forma odaklanarak 8 x 25 metre yüzün. Ardından 25, 50, 75 ve 100 metre yüzün. (İlk setteki mola sistemini uygulayın.) 25 metrede attığınız kulaç sayısını unutmayın. Sakin ve sessiz bir şekilde yüzmenin verimliliğinizi artırıp artırmadığına dikkat edin.

Continue Reading
Advertisement

SPOR

Yüzme Şampiyonası’nda Türkiye Rekoru Kırıldı

-

Dünya Gençler Yüzme Şampiyonası’nın ikinci gününde milli sporcular 3 branşta final hakkı elde etti ve 3 Türkiye rekoru kırdı.

Macaristan’da düzenlenen Dünya Gençler Yüzme Şampiyonası’nda milli sporcular 3 farklı branşta final hakkı elde edip, 3 de Türkiye rekoru kırdı.

Türkiye Yüzme Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de devam eden organizasyonda, Mert Ali Satır, Demirkan Demir, Aleyna Özkan ve Gizem Güvenç’ten oluşan 4×100 metre karışık bayrak takımının yanı sıra, 17-18 yaş 200 metre kelebekte Zehra Duru Bilgin, 15-16 yaş 200 metre kelebek de Defne Taçyıldız final yüzme hakkı kazandı.

Devamı

SPOR

Bu akşam TV’de hangi maçlar var?

-

Bu akşam TV’de hangi maçlar var? İşte bu akşamın maçları ve spor programları.

22 AĞUSTOS PERŞEMBE

11:00 A Spor – Spor Ajansı
11:00 TRT Spor – Spor Manşet
14:00 A Spor – Gün Ortası
14:00 TRT Spor – Spor Stüdyosu
15:00 TRT Spor – Gündem Futbol
15:00 beIN Sports Haber – Tüm Sporlar
15:00 A Spor – Transfer Hattı
16:00 TRT Spor – Transfer Günlüğü
17:00 A Spor – Spor Gündemi
17:30 TRT Spor – Spor Akşamı
18:00 beIN Sports 1 – beIN Manşet
18:30 TRT Spor – Spor Merkezi
21:00 A Spor – Futbol Gündemi
21:00 beIN Sports Haber – Sosyal Medya
21:00 TRT Spor – AEK – Trabzonspor (Canlı)
23:00 A Spor – Avrupa Ligi Özel
23:00 TRT Spor – Spor Artı

Devamı

SPOR

Güçlenmek için halat egzersizi

-

Halat egzersizi sizi hem güçlendirecek hem de kaslı bir vücuda sahip olmanızı sağlayacak.

Seated Drummer

Bağdaş kurarak oturun ve avuç içleriniz birbirine bakacak şekilde halatların tutamaçlarını tutun. Kollarınızın birini aşağı ve diğerini yukarı hareket ettirirken karın kaslarınızı sıkın. Halatları çene hizanıza kadar kaldırın.

Battle Slam

Harekete low squat pozisyonunda, ayaklarınız omuzlarınızdan daha geniş olacak şekilde durarak başlayın. Tutamaçları tutun, avuç içleriniz birbirine baksın. Halatları omuzlarınızın üstüne kaldırın. Her iki halatı da aynı anda güçlü bir şekilde yere çarpın ve tekrar edin.

Her harekette karın kaslarınızı sıkın, belinizi korumak için dizlerini hafif bükülü tutun. Boyun ve omurga hizasını korumak için yere değil, iplerin bağlantı noktasına doğru ileri bakın. Halatları tutamacından hafifçe tutun, fazla sıkı tutmak yalnızca gereksiz yere enerji kaybettirecektir.

Lateral Whip

Ayaklarınız omuz genişliğinden biraz daha açık olacak şekilde, dizlerinizi bükerek ayakta durun. Avuç içleriniz birbirine bakacak şekilde halatları tutun. Karın kaslarınızı kullanarak halatları yukarı ve sağa doğru sallayın. Hareketi sol tarafa doğru tekrar edin ve taraf değiştirerek devam edin.

SEVİYE ATLAYIN!

Her harekete 10 saniye interval ekleyerek zorluğu artırabilirsiniz. Ya da şunu deneyin: Standart dalga hareketini yapmak için squat pozisyonuna geçin, sağa ve sonra sola adım atın. Her adımdan sonra dalga hareketini yaparken bir squat yapın.

Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com